Przejdź do głównej zawartości

Bez hamulców

 

„… Twoje reakcje są bardzo przewidywalne. Zupełnie nie pojmuję do czego ma prowadzić ta dywagacja?...”

Nigdy nie jest za późno, by zacząć żyć i kochać. Ona – czterdziestoletnia, świeżo upieczona rozwódka, matka dwóch zbuntowanych nastolatków, profesjonalna i zdystansowana dziennikarka sportowa, która marzy, by wreszcie zacząć żyć tylko dla siebie. Z całą pewnością poświęciła wiele dla pracy.

On – kolorowy ptak, bardzo młody, utalentowany, żywiący się adrenaliną żużlowiec, który prowadzi życie bez hamulców, biorąc z niego to, co najlepsze. Nie przejmuje się opinią innych.

Kiedy tych dwoje spotka się – zaiskrzy. Autorką książki jest Aleksandra Pakuła. Wrażliwa i skryta, z głową pełną pomysłów. Muszę przyznać, że książka, którą trzymam w ręku była miłą przygodą z jej twórczością.

Los sprawi, że niespodziewanie drogi tych dwojga się splotą. Zaiskrzy między nimi już od początku znajomości i połączy ich ogromna chemia, ale na przeszkodzie temu związkowi stoi jeden mały szczegół. To osiemnaście lat różnicy wieku. Początkowo wszystko jest wspaniale, ale z czasem romantyzm pryska.

Zaczynamy dostrzegać wady i niedoskonałości tej drugiej połówki. Wkrótce pojawiają się problemy i kłótnie. Nawet kredyt na mieszkanie nie cementuje związku. Kobieta rozwodzi się z mężem.

Od lat ich małżeństwo nie istniało, trwało tylko dzięki sile przywiązania i dla dzieci – z rozsądku. Po ośmiu miesiącach wciąż pamięta słowa męża Daniela – „…Dziękuje ci za te wspólne osiemnaście lat małżeństwa…”. Ona zatrzymuje dom w Konstancinie, on apartament w centrum Warszawy. Dzieci mieszkają dwa tygodnie z ojcem, dwa tygodnie z matką.  

Kobieta chce wziąć się w garść. Ojciec Karoli był trenerem reprezentacji piłki nożnej. Nigdy zaś nie komentowała żużla. Karolina jest inteligentna w męskim świecie sportu.

Nicki to zagadka. Jego ciało pokryte jest licznymi tatuażami. Kiedy rozmawiają robi na kobiecie dobre wrażenie. Sportowa relacja z Torunia jest bardzo dobra. Za dwa tygodnie we Wrocławiu kobieta ma przeprowadzić z nim wywiad. Wcześniej nikt nie miał takiej możliwości. Pragnie rozmawiać wyłącznie z nią. Mężczyzna w żużlu „kocha szybkość”. „Panować nad czymś, nad czym nie powinno się móc zapanować…bez hamulców.” Zaimponował jej swoją wypowiedzią. Zaproponował ponowne spotkanie i tak się wszystko zaczęło. W kolejnych zawodach chłopak ulega wypadkowi, jego motocykl się rozpada. Zapada cisza.

Czytelnik pozna wady i zalety naszych postaci, ale przede wszystkim niezwykle namiętną historię miłości, która z wielu powodów nie ma prawa się udać. Finał z całą pewnością Was zaskoczy. Za swoje wybory każdy z musi ponieść wysoką cenę.

Gorąco polecam książkę z nutką romantyzmu, życiowych zakrętów i uczucia, które pojawia się znienacka.

Katarzyna Żarska

http://zarska18.blogspot.com/

Wydawnictwo: Purple Book

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Projekt okładki: Paweł Panczakiewicz

Liczba stron: 288

(nowość wydawnicza) w mojej prywatnej biblioteczce 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Obecność lęku

    „…W języku polskim   słowo „lęk”, tak jak słowo „ból”, jest krótsze niż jego znaczenie…”  Czy myślenie samodzielne jest wartościowe? Zdecydowanie TAK. Na studiach w Krakowie uczono Nas, że mamy bacznie obserwować świat i otoczenie. Nie bać się myśleć samodzielnie. Cieszę się, że to właśnie Uniwersytet Jagielloński skupia się na tematyce – lęku, który w życiu codziennym towarzyszy nam non stop. To praca, życie osobiste, rodzinne i nawet – duchowe. Lęk – to taki paradoks uczuć. Co tak naprawdę budzi lęk i niepokój? Jak perfekcyjnie odróżnić pierwszą emocję od drugiej? Co zaś sprawia, że lubimy oglądać horrory? Jesteśmy nieustannie zmuszeni do kwestionowania reguł rządzących światem. Czym naprawdę jest lęk? Lęk ma różne oblicza, które utrudniają jego rozpoznanie. To uczucie napięcia, rozdygotania, czasami to objawy przypominające choroby serca, przewodu pokarmowego, czy zaburzenia neurologiczne (bóle i zawroty głowy, drętwienia kończyn, niedowłady, zaburzeni...

Dziewięć miast włoskich i inne opowieści

  „… Powietrze wokół nich, pełne aromatu mirty i rozmarynu…” Podróże – te małe i duże. Włoskie klimaty są zazwyczaj wdzięcznym tematem. To bogactwo sztuki, malarstwa, architektury i wpływów chrześcijaństwa na kulturę. Musiał to lekarz, poeta i pisarz. Uczestnik niezależnego życia kulturalnego w okresie stanu wojennego, aresztowany w 1982 roku. Przed Wami nowość wydawnicza pt. „Dziewięć miast włoskich i inne opowieści”. Wenecja, Siena, Florencja, Rzym, Neapol czy Palermo. Wszystkie te miasta mają swój niepowtarzalny urok i czar. Część włoską tomu wzbogacają Inne Opowieści – czyli równie fascynujące opisy podróży do Libanu, gdzie autor szedł śladami maronickich świętych Szarbela i Rafqui, do Meksyku, gdzie zamieszkiwał w domu polskiej malarki Tamary Łempickiej. Łempicka i jej twórczość jest analizowana po dziś dzień. To jedna z najbardziej charakterystycznych i odrobinę kontrowersyjnych artystek. Mężczyzn malowała w eleganckich płaszczach, mundurach i smokingach. U Łempickie...

Moc Dyskomfortu

  „…Jedyne, co można było zrobić, to włożyć kartkę w maszynę i zacząć pisać…” Na samym początku musimy wiedzieć, czym jest tytułowy dyskomfort. Według definicji pojęcia dyskomfort - jest subiektywnym odczuciem jednostki określonym jako psychiczne bądź fizyczne poczucie niedogodności. Wskazówką dla Nas powinno być to zdanie: „…Więc musisz ponieść porażkę w mniej więcej połowie przypadków…”. Jakie jest powodzenie stresu? Nasze lęki są często napędzane przez przeszły styl życia. Niebezpieczeństwo i bitwy, to one umacniają umysł, ciało i ducha. Podejmować wyzwania, które są twoje, to największa esencja. Przekraczamy taką linię na piasku – jest widoczna chwilę, a później woda – zabiera wszystko i dostrzegamy morskie fale. Autorem książki jest Michael Easter redaktor i profesor na University of Nevada. Współpracuje z wieloma magazynami. Mieszka w Las Vegas, na skraju pustyni, z żoną i dwoma psami. Jego książka podzielona jest na pięć części. Przeczytamy o tym, z czym jest naprawd...