Przejdź do głównej zawartości

Reality Fame. Walka o sławę

 

„…Liczył się tylko on i plan, który miał poprowadzić mnie ku zwycięstwu…” 

Wiele osób nie od dziś zastanawia się, jak naprawdę jest z tą swoistą magią telewizji. Dlaczego to ludzie lubią podglądać innych? Co jest takiego fascynującego w emocjach, łzach i miłości? Przed Wami książka, która z całą pewnością szokuje i wzrusza. Uczucia naszych postaci wcale nie są takie oczywiste i podane na złotej tacy. Sława i fortuna, ile jesteśmy w stanie dla niej zrobić?

Motto, które przyświeca publikacji już samo naprowadza czytelnika:

„…Niech mówią, co chcą.

Teraz to ja rządzę sceną,

A świat to moje show…”. Telewizja organizuje show. Słupki oglądalności są miarodajnym wyznacznikiem.

Kilka tygodni w ekskluzywnej willi z basenem. Mamy jednak pewien haczyk: współlokatorami będą obcy ludzie, a każdy ruch zarejestruje oko kamery. Witajcie w Reality Fame. Ktoś jest opryskliwy, inny dwulicowy, jeszcze inny sztuczny lub zakochany i nagle obojętny.

Do udziału w telewizyjnym show zgłasza się Lisa Kane. Nie zależy jej na sławie, tylko na pieniądzach z wygranej – chce spłacić długi ojca. By zwyciężyć, jest gotowa zrobić wszystko. I nie tylko ona. Jak daleko jest w stanie posunąć się człowiek, by osiągnąć cel? Lisa wraz z dziewiątką obcych ludzi bierze udział w reality. Dziewczyna marzy po cichu o zamieszkaniu w Nowym Jorku. Nagroda to 100 tysięcy dolarów. Uczestnicy będą poddawani różnym wyzwaniom wymagającym wielu umiejętności.

Mentorem programu zostaje Brian Ryder, zwycięzca poprzedniej edycji. Uwagę i sympatię widzów zdobył dzięki temu, że związał się z jedną z uczestniczek. Nic nie rozpala wyobraźni widzów, jak namiętny romans. Lisa postanawia pójść tą samą drogą. Żaden z mężczyzn w willi nie wydaje jej się jednak odpowiedni, dlatego proponuje pewien układ Brianowi.

Program prowadziła mentorka Isabella. Uczestnicy mieli zabrane telefony, by nie mieć kontaktu z otoczeniem, znajomymi itp. Każdy otrzymał zeszyt, by przelać swoje myśli i spostrzeżenia na papier. Lisa zaś mieszkała z matką po śmierci ojca. Niestety na koncie zostały jej długi ojca. Na tle innych dziewczyn była niczym szara myszka. Lisa zaś ma pasję. Pragnęła pisać. To przykre, że gierki, obgadywanie, wyśmiewanie innych, to było ich celem, by wejść na szczyt. W czasie programu dziewczyna dostaje list z sądu. To nakaz eksmisji z domu. Brak zapłaconej raty i swoisty wewnętrzny dramat.

Z czasem odgrywana przed telewidzami rola przestaje być dla Lisy tylko grą o zwycięstwo. Granice między prawdziwą rzeczywistością, a światem wykreowanym przez reżysera stają się coraz bardziej mgliste. Tylko jedno jest pewne. W tej mrocznej grze nie ma miejsca na okazywanie słabości. Gdzie tu jest miłość? Uczucie, które burzy i łączy. Staje się takim ogniwem pomiędzy kobietą, a mężczyzną. Bo czy ta druga osoba docenia Ciebie tak bezinteresownie? Jeśli jesteście gotowi na fajną literacką przygodę musicie przeczytać książkę z uczuciem.

Gorąco polecam i liczę, że finał Was zaskoczy.

Katarzyna Żarska

http://zarska18.blogspot.com/

Wydawnictwo: ZYSK i S – ka

Premiera: 23.04.2024 r.

Oprawa: miękka

Wydanie I

Liczba stron: 304

(nowość wydawnicza) 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Obecność lęku

    „…W języku polskim   słowo „lęk”, tak jak słowo „ból”, jest krótsze niż jego znaczenie…”  Czy myślenie samodzielne jest wartościowe? Zdecydowanie TAK. Na studiach w Krakowie uczono Nas, że mamy bacznie obserwować świat i otoczenie. Nie bać się myśleć samodzielnie. Cieszę się, że to właśnie Uniwersytet Jagielloński skupia się na tematyce – lęku, który w życiu codziennym towarzyszy nam non stop. To praca, życie osobiste, rodzinne i nawet – duchowe. Lęk – to taki paradoks uczuć. Co tak naprawdę budzi lęk i niepokój? Jak perfekcyjnie odróżnić pierwszą emocję od drugiej? Co zaś sprawia, że lubimy oglądać horrory? Jesteśmy nieustannie zmuszeni do kwestionowania reguł rządzących światem. Czym naprawdę jest lęk? Lęk ma różne oblicza, które utrudniają jego rozpoznanie. To uczucie napięcia, rozdygotania, czasami to objawy przypominające choroby serca, przewodu pokarmowego, czy zaburzenia neurologiczne (bóle i zawroty głowy, drętwienia kończyn, niedowłady, zaburzeni...

Moc Dyskomfortu

  „…Jedyne, co można było zrobić, to włożyć kartkę w maszynę i zacząć pisać…” Na samym początku musimy wiedzieć, czym jest tytułowy dyskomfort. Według definicji pojęcia dyskomfort - jest subiektywnym odczuciem jednostki określonym jako psychiczne bądź fizyczne poczucie niedogodności. Wskazówką dla Nas powinno być to zdanie: „…Więc musisz ponieść porażkę w mniej więcej połowie przypadków…”. Jakie jest powodzenie stresu? Nasze lęki są często napędzane przez przeszły styl życia. Niebezpieczeństwo i bitwy, to one umacniają umysł, ciało i ducha. Podejmować wyzwania, które są twoje, to największa esencja. Przekraczamy taką linię na piasku – jest widoczna chwilę, a później woda – zabiera wszystko i dostrzegamy morskie fale. Autorem książki jest Michael Easter redaktor i profesor na University of Nevada. Współpracuje z wieloma magazynami. Mieszka w Las Vegas, na skraju pustyni, z żoną i dwoma psami. Jego książka podzielona jest na pięć części. Przeczytamy o tym, z czym jest naprawd...

Dziewięć miast włoskich i inne opowieści

  „… Powietrze wokół nich, pełne aromatu mirty i rozmarynu…” Podróże – te małe i duże. Włoskie klimaty są zazwyczaj wdzięcznym tematem. To bogactwo sztuki, malarstwa, architektury i wpływów chrześcijaństwa na kulturę. Musiał to lekarz, poeta i pisarz. Uczestnik niezależnego życia kulturalnego w okresie stanu wojennego, aresztowany w 1982 roku. Przed Wami nowość wydawnicza pt. „Dziewięć miast włoskich i inne opowieści”. Wenecja, Siena, Florencja, Rzym, Neapol czy Palermo. Wszystkie te miasta mają swój niepowtarzalny urok i czar. Część włoską tomu wzbogacają Inne Opowieści – czyli równie fascynujące opisy podróży do Libanu, gdzie autor szedł śladami maronickich świętych Szarbela i Rafqui, do Meksyku, gdzie zamieszkiwał w domu polskiej malarki Tamary Łempickiej. Łempicka i jej twórczość jest analizowana po dziś dzień. To jedna z najbardziej charakterystycznych i odrobinę kontrowersyjnych artystek. Mężczyzn malowała w eleganckich płaszczach, mundurach i smokingach. U Łempickie...