Przejdź do głównej zawartości

Przyciągnij miłość, na jaką zasługujesz

 

„…Nigdy nie wolno nam rezygnować z poszukiwań miłości. Ten, kto przestaje szukać, przegrywa życie…”

(Paulo Coelho)

W czwartkowy wieczór mogę trochę poczytać i zainteresować Was jedną z nowości wydawniczych, która pomaga zrozumieć kwestie życia i miłości. Wenus, to przecież istota kobiecości. Kiedy mamy obudzić się ze snu? Codzienność pokazuje relacje i lęk z nim związany. Istnieje coś takiego, jak piękno wewnętrzne. Taki „typ piękna” tkwi właśnie wewnątrz, niezależnie od tego, jakie jest „twoje opakowanie”. Poprzez mądrość Wenus mamy przyjrzeć się naszemu sercu.

Odbiorca zostaje skierowany na pewne tory myślowe. Pisarka zwraca uwagę na to, że każdy człowiek przeżywa miłość na swój własny sposób. To jest taki sprawny i właściwy model rozumienia bezpieczeństwa emocjonalnego i doznawania seksualności. Niestety przez większość dnia nie myślimy o sobie. Wykonujemy powtarzalne czynności, idziemy do pracy, rozmawiamy z ludźmi, ale to taki autopilot. Nie myślimy o tych naszych rzeczywistych potrzebach. Psychika potrzebuje pewności, chce bezpieczeństwa. Pragnie jej.

Książka wyjaśnia, jak z pomocą astrologii mamy szansę wprowadzić pozytywne zmiany w zakresie budowania zdrowszych i trwalszych więzi interpersonalnych i osiągnąć takie życie uczuciowe, jakiego naprawdę pragniemy. Zgadzam się ze stwierdzeniem, że „zdrowa bliskość to radość, przyjemność, erotyzm, zmysłowość, wolność, ekstaza, namiętność, głębia, miłość i bliskość…”.

Autorką książki jest Sara Gomar. To hiszpańska astrolożka, terapeutka holistyczna i life – coach doskonale wykształcona w dziedzinie rozwoju osobistego. Naucza z pewnej perspektywy i pasji. Celem jej porad jest pomoc kobietom na ich drodze do spełnienia.

Czy kobiety muszą bardziej starać się? Władza ma według świata należeć do mężczyzn. Czy zawsze? Towarzyszy Nam czasami strach, niedosyt, a nawet złość, gdy mężczyźni zarabiają więcej, kiedy umieją mniej.

Inteligencja kobiety – to jej potencjał. O tym panowie nie mogą zapominać nawet w dobie XXI wieku. Komunikacja pomiędzy sercem i mózgiem odbywa się za pośrednictwem impulsów nerwowych. Emocje to też modna „gula w gardle”, gdy coś przeżywamy i „supeł w żołądku”, kiedy się boimy.

Uwikłania, oszustwo, manipulacja i siła głosu np. podniesionego - mają także ogromną moc sprawczą. Dusza nigdy się nie zatrzymuje, ona jest z nami non stop. Z kolei książka analizuje różne typy i rodzaje miłości. Uważam, że kiedy skupiamy się na miłości dostrzegamy głęboko zakorzeniony obraz matki, który występuje w wielu dziełach literackich. To ona – matka, uczy kochać dziecko. Sami kiedy już „umiemy kochać” zaczynamy dostrzegać więcej u drugiej osoby. Kobieca intuicja – wewnętrzny głos jest wtedy nieoceniony.

Możemy zadać wiele pytań, m.in jak nauczyć się odczytywać intencje ludzi, którzy Nas otaczają, oraz zrozumieć, że ostateczny kształt i powodzenie relacji zależą w dużej mierze od nas samych, bo najpierw trzeba osiągnąć szczęście w samotności, aby następnie móc dzielić je z drugim człowiekiem. Stwierdzenie moim zdaniem prawdziwe. Nie możemy kogoś męczyć, bo wtedy sami zaczynamy się dusić. Wspólne pasje, dyskusje i relacja muszą być zdrowe. Najfajniejsze jest to, kiedy łączy Nas coś więcej. To np. te same myśli, a nawet problemy. Odbiorca dowie się też sporo o znakach zodiaku.

Gorąco polecam i życzę Wam ciepłego podejścia do życia i miłości. Wewnętrzny głos i odczucia są ważne. Nie wmawiajmy sobie, że tak nie jest. Czasami Drodzy Czytelnicy warto zaryzykować. Bo jak to mówi klasyk, „kiedy jest ryzyko jest zabawa”. 😉

Katarzyna Żarska

http://zarska18.blogspot.com/

Wydawnictwo: MUZA S.A

Premiera: 15.11.2023 r.

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Przekład: Joanna Kuhn

Wydanie I

Liczba stron: 272

(nowość wydawnicza) w mojej biblioteczce  

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Obecność lęku

    „…W języku polskim   słowo „lęk”, tak jak słowo „ból”, jest krótsze niż jego znaczenie…”  Czy myślenie samodzielne jest wartościowe? Zdecydowanie TAK. Na studiach w Krakowie uczono Nas, że mamy bacznie obserwować świat i otoczenie. Nie bać się myśleć samodzielnie. Cieszę się, że to właśnie Uniwersytet Jagielloński skupia się na tematyce – lęku, który w życiu codziennym towarzyszy nam non stop. To praca, życie osobiste, rodzinne i nawet – duchowe. Lęk – to taki paradoks uczuć. Co tak naprawdę budzi lęk i niepokój? Jak perfekcyjnie odróżnić pierwszą emocję od drugiej? Co zaś sprawia, że lubimy oglądać horrory? Jesteśmy nieustannie zmuszeni do kwestionowania reguł rządzących światem. Czym naprawdę jest lęk? Lęk ma różne oblicza, które utrudniają jego rozpoznanie. To uczucie napięcia, rozdygotania, czasami to objawy przypominające choroby serca, przewodu pokarmowego, czy zaburzenia neurologiczne (bóle i zawroty głowy, drętwienia kończyn, niedowłady, zaburzeni...

Moc Dyskomfortu

  „…Jedyne, co można było zrobić, to włożyć kartkę w maszynę i zacząć pisać…” Na samym początku musimy wiedzieć, czym jest tytułowy dyskomfort. Według definicji pojęcia dyskomfort - jest subiektywnym odczuciem jednostki określonym jako psychiczne bądź fizyczne poczucie niedogodności. Wskazówką dla Nas powinno być to zdanie: „…Więc musisz ponieść porażkę w mniej więcej połowie przypadków…”. Jakie jest powodzenie stresu? Nasze lęki są często napędzane przez przeszły styl życia. Niebezpieczeństwo i bitwy, to one umacniają umysł, ciało i ducha. Podejmować wyzwania, które są twoje, to największa esencja. Przekraczamy taką linię na piasku – jest widoczna chwilę, a później woda – zabiera wszystko i dostrzegamy morskie fale. Autorem książki jest Michael Easter redaktor i profesor na University of Nevada. Współpracuje z wieloma magazynami. Mieszka w Las Vegas, na skraju pustyni, z żoną i dwoma psami. Jego książka podzielona jest na pięć części. Przeczytamy o tym, z czym jest naprawd...

Rzym od kuchni. Śladami historii najsłynniejszych dań Wiecznego Miasta

  „…Kończy z uśmiechem i biegnie dalej, bo restauracja wypełniona jest po brzegi, a przed drzwiami czeka kolejnych kilkanaście osób…” Kuchnia - nie tylko pyszne potrawy, to klimat, włożone w ich przygotowanie serce, czas dla kogoś i spotkanie przy wspólnym stole. To jest moje prywatne odczucie, ale uwierzcie mi, że sporo w tym prawdy przenikającej do duszy człowieka. Poprawia się wtedy nie tylko nasze samopoczucie, ale poznajemy także nowe smaki. Kiedy czytam książki Pani Magdaleny czuję się zawsze dobrze. Otwieram przewodnik po Włoszech i zaczynam czytać. Wraz z Autorką odkryjemy interesujące zakątki miasta. Dziennikarka Magdalena Wolińska – Riedi pokochała Rzym. Za Spiżową Bramą odkryła prawdę o Papieżach, ale i stworzyła dziennikarstwo, które bez ozdobników dostaje się do serca odbiorcy. Mówić o duchowości i wierze z zaangażowaniem nie każdy potrafi. Riedi to lingwistka, tłumaczka, producentka i dziennikarka. Od 2014 roku korespondentka Telewizji Polskiej w Rzymie i w Wa...