Przejdź do głównej zawartości

Zdarzyło się pewnego lata – recenzja przedpremierowa

 

„… Uciekła spojrzeniem w stronę okna, do świata poza nim, próbując przypomnieć sobie, co było wcześniej, przed eleganckim życiem, do którego tak przywykła …”

Kiedy sięgamy po pewną historię zaczynamy czuć się inaczej. Jeśli dostrzegamy początek klasycznej opowieści miłosnej robi się niezmiernie ciekawie. Piper Bellinger jest ikoną mody i influencerką, ma opinię dzikiego dziecka, a paparazzi nieustannie depczą jej po piętach. Zwariowana i nieobliczalna. Po jednej z szalonych imprez na dachu wieżowca w Los Angeles ojczym odcina ją od funduszy i wysyła do Westport, by wraz z siostrą poprowadziła portowy bar ich zmarłego ojca.

Autorką książki jest Tessa Bailey. Pisarka mieszka w Long Island w stanie Nowy Jork z mężem i córką. Całymi dniami pisze. Jeśli Droga Czytelniczko szukasz emocji, romansu i szczęścia, to trafiłaś wręcz idealnie, bo to publikacja gorąca na wakacje.😉  

W tle, kobiety dostrzegą oryginalne ubrania np. od Valentino. Nasza bohaterka wszystko zawdzięcza karcie kredytowej. Niestety ma 28 lat i nic nie robi. Brak ambicji czy wygoda? Na swoim Instagramie wstawia tylko inspirujące posty. Niebieskie oczy przyciągają, ale w życiu podobno chodzi o coś więcej. Słowo tortura jest dla niej mglistą definicją czegoś, czego sama do końca nie rozumiała. Ładna figura sprawia, że np. noszenie beży powinno być oficjalnie zakazane. Kobieta pamięta jedno, odbijający się echem śmiech matki, serdeczny i ciepły.

Zaraz po przyjeździe na miejsce Piper poznaje rosłego i brodatego kapitana Brendana, który nie daje jej nawet tygodnia na przetrwanie poza Beverly Hills. Rzeczywiście, Piper na samą myśl, że ma spać w obskurnym mieszkaniu z piętrowym łóżkiem dostaje wysypki. Kobieta jest zdeterminowana, by pokazać ojczymowi – i seksownemu miejscowemu ponurakowi – że ma coś więcej do zaoferowania poza śliczną buzią. Ona i on są różni, jak ogień i woda. Brendan wie, że miejscowi cenią tradycję i zawsze można liczyć na ich życzliwość i hojność.

Westport jest małym miasteczkiem, więc Piper i Brendan wpadają na siebie kilka razy dziennie. Choć są, jak dwa bieguny – kochająca zabawę lwica salonowa i szorstki rybak – coś ich do siebie przyciąga. Początkowo Piper nie chce żadnych rozrywek, nie ma też zamiaru poświęcać czasu mężczyźnie, który tygodniami żegluje w stronę zachodzącego słońca. Kiedy jednak odległa przeszłość do niej wraca, młoda kobieta zaczyna się czuć w Westport coraz bardziej, jak w domu.

Mężczyźni w Westport są inni. Przede wszystkim szorstcy i bezpośredni. Mają niebezpieczną pracę. Zawsze wracają na morze. Zawsze przedkładają je też nad kobietę. Prędzej zginą, robiąc to, co kochają, niż będą siedzieć bezpiecznie w domu. Ten niebezpieczny pierwiastek w mężczyźnie może być ekscytujący dla młodej kobiety.

Piper zastanawia się, czy wystawne życie, jakie wiodła, jest tym, czego faktycznie pragnie. Pewnego dnia LA upomina się o nią, ale niewykluczone, że Brendan i to miasteczko pełne wspomnień, już skradli jej serce.

Gorąco polecam super książkę, bo wejść w czyjeś położenie, nigdy nie jest prosto. 😉

Katarzyna Żarska

http://zarska18.blogspot.com/

Wydawnictwo: MUZA SA

Premiera: 31.05.2023 r.

Przełożyła: Karolina Stańczyk

Projekt okładki: Nastka Drabot

Wydanie I

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Liczba stron: 416

(nowość wydawnicza)

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Obecność lęku

    „…W języku polskim   słowo „lęk”, tak jak słowo „ból”, jest krótsze niż jego znaczenie…”  Czy myślenie samodzielne jest wartościowe? Zdecydowanie TAK. Na studiach w Krakowie uczono Nas, że mamy bacznie obserwować świat i otoczenie. Nie bać się myśleć samodzielnie. Cieszę się, że to właśnie Uniwersytet Jagielloński skupia się na tematyce – lęku, który w życiu codziennym towarzyszy nam non stop. To praca, życie osobiste, rodzinne i nawet – duchowe. Lęk – to taki paradoks uczuć. Co tak naprawdę budzi lęk i niepokój? Jak perfekcyjnie odróżnić pierwszą emocję od drugiej? Co zaś sprawia, że lubimy oglądać horrory? Jesteśmy nieustannie zmuszeni do kwestionowania reguł rządzących światem. Czym naprawdę jest lęk? Lęk ma różne oblicza, które utrudniają jego rozpoznanie. To uczucie napięcia, rozdygotania, czasami to objawy przypominające choroby serca, przewodu pokarmowego, czy zaburzenia neurologiczne (bóle i zawroty głowy, drętwienia kończyn, niedowłady, zaburzeni...

Moc Dyskomfortu

  „…Jedyne, co można było zrobić, to włożyć kartkę w maszynę i zacząć pisać…” Na samym początku musimy wiedzieć, czym jest tytułowy dyskomfort. Według definicji pojęcia dyskomfort - jest subiektywnym odczuciem jednostki określonym jako psychiczne bądź fizyczne poczucie niedogodności. Wskazówką dla Nas powinno być to zdanie: „…Więc musisz ponieść porażkę w mniej więcej połowie przypadków…”. Jakie jest powodzenie stresu? Nasze lęki są często napędzane przez przeszły styl życia. Niebezpieczeństwo i bitwy, to one umacniają umysł, ciało i ducha. Podejmować wyzwania, które są twoje, to największa esencja. Przekraczamy taką linię na piasku – jest widoczna chwilę, a później woda – zabiera wszystko i dostrzegamy morskie fale. Autorem książki jest Michael Easter redaktor i profesor na University of Nevada. Współpracuje z wieloma magazynami. Mieszka w Las Vegas, na skraju pustyni, z żoną i dwoma psami. Jego książka podzielona jest na pięć części. Przeczytamy o tym, z czym jest naprawd...

Dziewięć miast włoskich i inne opowieści

  „… Powietrze wokół nich, pełne aromatu mirty i rozmarynu…” Podróże – te małe i duże. Włoskie klimaty są zazwyczaj wdzięcznym tematem. To bogactwo sztuki, malarstwa, architektury i wpływów chrześcijaństwa na kulturę. Musiał to lekarz, poeta i pisarz. Uczestnik niezależnego życia kulturalnego w okresie stanu wojennego, aresztowany w 1982 roku. Przed Wami nowość wydawnicza pt. „Dziewięć miast włoskich i inne opowieści”. Wenecja, Siena, Florencja, Rzym, Neapol czy Palermo. Wszystkie te miasta mają swój niepowtarzalny urok i czar. Część włoską tomu wzbogacają Inne Opowieści – czyli równie fascynujące opisy podróży do Libanu, gdzie autor szedł śladami maronickich świętych Szarbela i Rafqui, do Meksyku, gdzie zamieszkiwał w domu polskiej malarki Tamary Łempickiej. Łempicka i jej twórczość jest analizowana po dziś dzień. To jedna z najbardziej charakterystycznych i odrobinę kontrowersyjnych artystek. Mężczyzn malowała w eleganckich płaszczach, mundurach i smokingach. U Łempickie...