Przejdź do głównej zawartości

Przyjaciel wilków

 

„… Gapiłem się w niebo jak urzeczony. Wydawało się tak błękitne, że aż nierealne. Zupełnie jakby ktoś wziął zwyczajnie niebo i podkręcił w nim do oporu nasycenie kolorem …” 

Ile tu magii i ile realizmu? Kochany Czytelniku – dzisiaj odrobinę namieszany. Przedstawiam Wam interesującą opowieść o tym, co w życiu jest najcenniejsze. Odnajdziecie tu wspomnianą odrobinę magii, która kryje się w codzienności. To słodko-gorzka historia pełna przygód, humoru, walki o miłość, ale i akceptację. Jeśli jesteście „za” zachęcam do odkrywania książkowego świata.

Weylyn Grey - osierocony, wychowany przez wilki, dumny właściciel świnki o imieniu Merlin - wiedział, że nie jest taki, jak inni ludzie. Kiedy własnoręcznie powstrzymał tornado w burzliwy świąteczny dzień, zdał sobie sprawę, jak bardzo jest inny.

Autorką książki jest Ruth Emmie Lang, która urodziła się w Glasgow, w Szkocji. Kiedy miała cztery lata, razem z rodziną wyemigrowała do Ameryki, gdzie mieszka do dziś. Posiadaczka płomiennych, rudych włosów. Matka i żona, która stara się być szczęśliwa.

Trąba powietrzna, to tylko jedno z wielu dziwnych zdarzeń, które towarzyszą mężczyźnie w drodze z miasta do miasta. Tajemnicze burze, drzewa, które wydają się rosnąć w ciągu jednej nocy… Weylyn posiada moc, której w pełni nie kontroluje, a jego zdumiewające zdolności objawiają się w nieodpowiednich momentach i miejscach. W najlepszym wypadku stają się ciekawostką, a w najgorszym - zagrożeniem dla niego samego i osób, które naprawdę kocha. Z Weylynem przyjaźni się Mary. Z nim nie ma nudy. Chłopiec urodził się  29 czerwca 1968 roku. Dziecko z lasu miało kasztanową czuprynę i srebrzystoszare oczy. Mokre ubranie.

Mary wie, że związek z Weylynem nie jest pozbawiony ryzyka, ale - jak powie ci każdy, kto go spotkał – kiedy już mężczyzna wkroczy w twoje życie, nie chcesz, by odszedł. Wyróżniał go przeraźliwy płacz, kruszący porcelanę. Z kolei matka Mary była dobra. Pewnego dnia doznała udaru i zmarła. Miała niezwykłe powonienie i lubiła zioła. Mary spędza z chłopcem swoje 11 urodziny, ze stadem wilków. Jego rodzice zginęli w wypadku samochodowym, podczas burzy śnieżnej. To właśnie po tragedii uciekł z domu do lasu. Słowa „szkoda, że cię tu nie ma…” nabierają całkiem innego znaczenia. Mary jeździ nawet na grzbiecie wilka. Dziewczyna nauczyła go czytać, lepiej niż umiał, ponieważ dużo zapomniał z wcześniejszej nauki.

„Przyjaciel wilków” opowiada historię życia bohatera z perspektywy ludzi, którzy go znali, kochali, a nawet kilku, którzy uważali go za zwykłego dziwaka. Choć nie zagościł w życiu żadnego z nich na długo, pozostawił każdego z historią do opowiedzenia. O chłopcu, który dorastał z wilkami, o wielkich burzach, które rozpływały się w powietrzu, o świetlikach i ich fosforyzującym miodzie, o domu wypełnionym pajęczynami i o dziwnym człowieku, który w nim mieszka…

Czy nasza historia zakończy się prawdziwym happy endem? Jak to jest z tym szukaniem swojego miejsca na ziemi? Przecież nie każde otoczenie i Nam odpowiada. Tym razem książkę zupełnie inaczej się czyta. Jest mądra, lekka, ale przede wszystkim pouczająca odbiorcę w każdym wieku.

Gorąco polecam

Katarzyna Żarska

http://zarska18.blogspot.com/

Wydawnictwo: MUZA S.A

Premiera: 26.04.2023 r.

Przełożył: Andrzej Góździkowski

Projekt okładki: Anna Światłowska

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Wydanie I

Liczba stron: 416

(nowość wydawnicza)

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Obecność lęku

    „…W języku polskim   słowo „lęk”, tak jak słowo „ból”, jest krótsze niż jego znaczenie…”  Czy myślenie samodzielne jest wartościowe? Zdecydowanie TAK. Na studiach w Krakowie uczono Nas, że mamy bacznie obserwować świat i otoczenie. Nie bać się myśleć samodzielnie. Cieszę się, że to właśnie Uniwersytet Jagielloński skupia się na tematyce – lęku, który w życiu codziennym towarzyszy nam non stop. To praca, życie osobiste, rodzinne i nawet – duchowe. Lęk – to taki paradoks uczuć. Co tak naprawdę budzi lęk i niepokój? Jak perfekcyjnie odróżnić pierwszą emocję od drugiej? Co zaś sprawia, że lubimy oglądać horrory? Jesteśmy nieustannie zmuszeni do kwestionowania reguł rządzących światem. Czym naprawdę jest lęk? Lęk ma różne oblicza, które utrudniają jego rozpoznanie. To uczucie napięcia, rozdygotania, czasami to objawy przypominające choroby serca, przewodu pokarmowego, czy zaburzenia neurologiczne (bóle i zawroty głowy, drętwienia kończyn, niedowłady, zaburzeni...

Dziewięć miast włoskich i inne opowieści

  „… Powietrze wokół nich, pełne aromatu mirty i rozmarynu…” Podróże – te małe i duże. Włoskie klimaty są zazwyczaj wdzięcznym tematem. To bogactwo sztuki, malarstwa, architektury i wpływów chrześcijaństwa na kulturę. Musiał to lekarz, poeta i pisarz. Uczestnik niezależnego życia kulturalnego w okresie stanu wojennego, aresztowany w 1982 roku. Przed Wami nowość wydawnicza pt. „Dziewięć miast włoskich i inne opowieści”. Wenecja, Siena, Florencja, Rzym, Neapol czy Palermo. Wszystkie te miasta mają swój niepowtarzalny urok i czar. Część włoską tomu wzbogacają Inne Opowieści – czyli równie fascynujące opisy podróży do Libanu, gdzie autor szedł śladami maronickich świętych Szarbela i Rafqui, do Meksyku, gdzie zamieszkiwał w domu polskiej malarki Tamary Łempickiej. Łempicka i jej twórczość jest analizowana po dziś dzień. To jedna z najbardziej charakterystycznych i odrobinę kontrowersyjnych artystek. Mężczyzn malowała w eleganckich płaszczach, mundurach i smokingach. U Łempickie...

Moc Dyskomfortu

  „…Jedyne, co można było zrobić, to włożyć kartkę w maszynę i zacząć pisać…” Na samym początku musimy wiedzieć, czym jest tytułowy dyskomfort. Według definicji pojęcia dyskomfort - jest subiektywnym odczuciem jednostki określonym jako psychiczne bądź fizyczne poczucie niedogodności. Wskazówką dla Nas powinno być to zdanie: „…Więc musisz ponieść porażkę w mniej więcej połowie przypadków…”. Jakie jest powodzenie stresu? Nasze lęki są często napędzane przez przeszły styl życia. Niebezpieczeństwo i bitwy, to one umacniają umysł, ciało i ducha. Podejmować wyzwania, które są twoje, to największa esencja. Przekraczamy taką linię na piasku – jest widoczna chwilę, a później woda – zabiera wszystko i dostrzegamy morskie fale. Autorem książki jest Michael Easter redaktor i profesor na University of Nevada. Współpracuje z wieloma magazynami. Mieszka w Las Vegas, na skraju pustyni, z żoną i dwoma psami. Jego książka podzielona jest na pięć części. Przeczytamy o tym, z czym jest naprawd...