Przejdź do głównej zawartości

Z Biblią przez 52 tygodnie

 

„… Wszystko wisi na włosku i zawsze będzie zwycięzca i pokonany. Nie wiem ja ty, ale ja postanowiłam, że wygram ten mecz …”

Na samym początku warto zaznaczyć, że będąc kobietą w dzisiejszych czasach, nie warto nikomu dorównać. Nasze obowiązki sprawiają, że musimy być odpowiedzialne, silne, czasami romantyczne, ale i odporne. Nie zawsze też wierzymy. Chcemy otrzymywać znaki, że będzie dobrze.

Przed Wami ciekawe podejście do duchowości i świata. Każda kobieta rozumie pewne kwestie życia, posiadania rodziny, ale i prawdziwej roli kobiety we współczesnym świecie. Osoby wierzące zapytają, na której szali, tej niby sprawiedliwej wagi znajduje spokój duszy i ciała?

Autorką książki jest dr Kimberly D. Moore. Ukończyła Gardner – Webb University School, gdzie zdobyła stopień doktora teologii. Podróżuje po świecie prowadząc wykłady, sesje szkoleniowe i warsztaty.

Odbiorca otrzymuje interaktywną wędrówkę przez całą Biblię skierowaną dla kobiet. Poznajemy też niektóre biblijne niewiasty. Pierwsza najważniejsza, to Maryja, która została wybrana spośród wielu dziewcząt na matkę Zbawiciela. Anna, ta nie miała łatwego życia. Jej mąż Elkana skorzystał z prawa, jakie dawała mu tradycja – do posiadania dwóch żon. Maria Magdalena, miała odwagę, by pokonać własną słabość i stać się wspaniałą służebnicą Jezusa Chrystusa. Miriam, wykazała się wielką mądrością. Wszak udało jej się przekonać córkę faraona. Biblia mówi też o Rachab, jako o nierządnicy. Nie ukrywa tego faktu. Nie zataja również przemiany, jaka zaszła w sercu kobiety. Samarytanka, jak wszyscy wiemy, doświadczyła wspaniałego spotkania z Jezusem przy studni, z której czerpała wodę. Każda z wspomnianych kobiet jest inna. Może dlatego też godna uwagi …?

Tu emocje, spostrzeżenia, a nawet charaktery poszczególnych kobiet w Biblii są złożone. Metaforyka w literaturze zawsze ma ogromną moc. Etapy, plany, miłość i modlitwa. Dla mnie ta ostatnia najlepsza w ciszy, kiedy biegiem pędzę do spóźnionego tramwaju, ale na dwie minuty odwiedzam Kościół oo. Franciszkanów w Krakowie z moim ulubionym witrażem Stanisława Wyspiańskiego. Bóg przedstawiony jest w momencie aktu tworzenia, a sama twarz jest pełna ekspresji. Gra świateł jest najlepsza, kiedy słońce przebija się przez te kolorowe szkiełka. 😉

Gdy chodzi o podniesienie na duchu i znalezienie pokoju w trudnym czasie, chrześcijańskie kobiety zawsze zwracały się o pomoc i radę do Biblii. Książka „Z Biblią przez 52 tygodnie” jest inspirującą wędrówką dla chrześcijańskich kobiet. Sprawia, że Pismo Święte staje się codzienną, możliwą do wykonania lekturą.

Biblia liczy 66 ksiąg. 39 ksiąg Starego Testamentu i 27 Nowego. Stary Testament dzieli się m. in na Księgi prawa, pisma historyczne, pisma poetyckie i pisma proroków większych i mniejszych. Nowy Testament składa się z czterech Ewangelii, historycznych Dziejów Apostolskich, listów Pawła, innych listów i proroczej księgi Apokalipsy.

Bez względu na to, czy ta interaktywna książka jest wykorzystywana do studiowania osobistego czy grupowego, codzienny komentarz biblijny, prowokujące do namysłu pytania i miejsca przeznaczone do zapisywania swoich myśli pomogą czytelnikowi zdobyć nowe spostrzeżenia i umocnią jego relację z Chrystusem. Poświęcając 15-20 minut każdego dnia uporasz się z całą Biblią przez 12 miesięcy. Rezygnacja, przeszkoda, a może błogosławieństwo? Wybór zależy od czytelnika, bo to, co sami wyniesiecie z lektury publikacji jest tylko wasze.

Gorąco polecam

Katarzyna Żarska

http://zarska18.blogspot.com/

Wydawnictwo: ZYSK i S – KA

Premiera: 06.12.2022 r.

Oprawa: miękka

Liczba stron: 208

Wydanie I

Przełożyła: Justyna Grzegorczyk

(nowość wydawnicza) 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Obecność lęku

    „…W języku polskim   słowo „lęk”, tak jak słowo „ból”, jest krótsze niż jego znaczenie…”  Czy myślenie samodzielne jest wartościowe? Zdecydowanie TAK. Na studiach w Krakowie uczono Nas, że mamy bacznie obserwować świat i otoczenie. Nie bać się myśleć samodzielnie. Cieszę się, że to właśnie Uniwersytet Jagielloński skupia się na tematyce – lęku, który w życiu codziennym towarzyszy nam non stop. To praca, życie osobiste, rodzinne i nawet – duchowe. Lęk – to taki paradoks uczuć. Co tak naprawdę budzi lęk i niepokój? Jak perfekcyjnie odróżnić pierwszą emocję od drugiej? Co zaś sprawia, że lubimy oglądać horrory? Jesteśmy nieustannie zmuszeni do kwestionowania reguł rządzących światem. Czym naprawdę jest lęk? Lęk ma różne oblicza, które utrudniają jego rozpoznanie. To uczucie napięcia, rozdygotania, czasami to objawy przypominające choroby serca, przewodu pokarmowego, czy zaburzenia neurologiczne (bóle i zawroty głowy, drętwienia kończyn, niedowłady, zaburzeni...

Moc Dyskomfortu

  „…Jedyne, co można było zrobić, to włożyć kartkę w maszynę i zacząć pisać…” Na samym początku musimy wiedzieć, czym jest tytułowy dyskomfort. Według definicji pojęcia dyskomfort - jest subiektywnym odczuciem jednostki określonym jako psychiczne bądź fizyczne poczucie niedogodności. Wskazówką dla Nas powinno być to zdanie: „…Więc musisz ponieść porażkę w mniej więcej połowie przypadków…”. Jakie jest powodzenie stresu? Nasze lęki są często napędzane przez przeszły styl życia. Niebezpieczeństwo i bitwy, to one umacniają umysł, ciało i ducha. Podejmować wyzwania, które są twoje, to największa esencja. Przekraczamy taką linię na piasku – jest widoczna chwilę, a później woda – zabiera wszystko i dostrzegamy morskie fale. Autorem książki jest Michael Easter redaktor i profesor na University of Nevada. Współpracuje z wieloma magazynami. Mieszka w Las Vegas, na skraju pustyni, z żoną i dwoma psami. Jego książka podzielona jest na pięć części. Przeczytamy o tym, z czym jest naprawd...

Dziewięć miast włoskich i inne opowieści

  „… Powietrze wokół nich, pełne aromatu mirty i rozmarynu…” Podróże – te małe i duże. Włoskie klimaty są zazwyczaj wdzięcznym tematem. To bogactwo sztuki, malarstwa, architektury i wpływów chrześcijaństwa na kulturę. Musiał to lekarz, poeta i pisarz. Uczestnik niezależnego życia kulturalnego w okresie stanu wojennego, aresztowany w 1982 roku. Przed Wami nowość wydawnicza pt. „Dziewięć miast włoskich i inne opowieści”. Wenecja, Siena, Florencja, Rzym, Neapol czy Palermo. Wszystkie te miasta mają swój niepowtarzalny urok i czar. Część włoską tomu wzbogacają Inne Opowieści – czyli równie fascynujące opisy podróży do Libanu, gdzie autor szedł śladami maronickich świętych Szarbela i Rafqui, do Meksyku, gdzie zamieszkiwał w domu polskiej malarki Tamary Łempickiej. Łempicka i jej twórczość jest analizowana po dziś dzień. To jedna z najbardziej charakterystycznych i odrobinę kontrowersyjnych artystek. Mężczyzn malowała w eleganckich płaszczach, mundurach i smokingach. U Łempickie...