Przejdź do głównej zawartości

Życie, chcę więcej. Prosta droga do zmiany, której pragniesz

 „… Teraz już jesteś dorosła. I każdy dorosły ma wystarczająco dużo siły, by dźwigać odpowiedzialność za siebie…”

Ciesz się swoim życiem — i sięgaj po więcej! Słyszeliście to pewnie milion razy. Motywacja, modny coaching i życie … Teraz to one ponoć rządzą światem. Zmiany mogą być wręcz zbawienne, a inne przytłaczające. Nie każdy też umie dać sobie z nimi radę. Zmiana np. to fakt, że ktoś staje się inny, lub coś staje się inne niż dotychczas.

Autorką książki jest Kinga Roszczyniała, terapeutka holistyczna hołdująca metodzie polegającej na kompleksowej pracy nad umysłem, duchem i ciałem. Odnosi się do kwestii uzdrawiania siebie. Zachęca też innych do zmiany, polepszenia jakości życia, otoczenia i relacji z ludźmi.

Czy zastanawiałaś się kiedyś, dlaczego i po co pojawiłaś się na tym świecie? Skąd się wzięłaś i dokąd zmierzasz? Czy czujesz, że jesteś tu, po coś więcej niż tylko po to, by domknąć odwieczne koło: urodzić się, dorosnąć, znaleźć partnera, urodzić dzieci, wychować je, zestarzeć się, umrzeć. Po drodze zdobyć wykształcenie, potem zatrudnić się w jakiejś firmie, zmienić pracę na inną, a wreszcie odejść na emeryturę.

Brzmi to, jak plan na życie, tylko to takie nie do końca… żywe. Owszem, poprawne, ale to właściwie tyle. Bo gdzie miejsce na pasję? Gdzie miejsce na kolory? Gdzie miejsce na sens? Jeśli masz poczucie, że „po prostu życie” to dla Ciebie za mało, sięgnij po więcej. Los jest po to, by się nim nasycić.

Twój wewnętrzny obraz życia ma ogromny wpływ na to, jaką postawę wobec niego obierasz. Ważne jest nastawienie do życia. Publikacja składa się z trzech części. Pierwsza dotyczy przekonań, energii, ale i bezsilności, która określana jest jako stan przetrwania. Część druga zatytułowana „Chcę” opowiada o naszych pragnieniach, ale i tym, co nas czasami powstrzymuje. To także nawyk rozczarowania i niezadowolenia.

Część trzecia – ostatnia skupia się na działaniu, płynących korzyściach, lekkości, kreacji życia, miłości i zmianach. Pojęć i analiz jest dużo, ale warto poznać trochę inną publikację. Motywacja to stan gotowości do podjęcia określonego działania, wzbudzony potrzebą zespół procesów psychicznych i fizjologicznych, określający podłoże zachowań i ich zmian.

„Żywe Życie. To życie, w którym czujesz, że żyjesz. Potrafisz się nasycać i nasycić. To życie, które Cię rozwija. To ruch, który nie ma zastoju. Nie oznacza to, że cały czas gdzieś pędzisz i nigdy się nie zatrzymujesz. Zatrzymujesz się. Ale Twoje zatrzymanie nie jest zastojem i utknięciem z bezsilności. Zatrzymujesz się, aby odpocząć i korzystać. W tym zatrzymaniu nadal jest życie”. – to fragment książki, który naprowadza odbiorcę na pewne tory myślowe.

Chcesz się nauczyć takiego życia? Przeczytaj tę książkę. Autorka gwarantuje, że po jej lekturze nic już nie będzie takie samo. Wszystko się u Ciebie zmieni. Na lepsze! Oby. 😉

Gorąco polecam

Katarzyna Żarska

http://zarska18.blogspot.com/

Wydawnictwo: Sensus – Helion S.A

Premiera: 11.10.2022 r.

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Liczba stron: 160

(nowość wydawnicza)

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Obecność lęku

    „…W języku polskim   słowo „lęk”, tak jak słowo „ból”, jest krótsze niż jego znaczenie…”  Czy myślenie samodzielne jest wartościowe? Zdecydowanie TAK. Na studiach w Krakowie uczono Nas, że mamy bacznie obserwować świat i otoczenie. Nie bać się myśleć samodzielnie. Cieszę się, że to właśnie Uniwersytet Jagielloński skupia się na tematyce – lęku, który w życiu codziennym towarzyszy nam non stop. To praca, życie osobiste, rodzinne i nawet – duchowe. Lęk – to taki paradoks uczuć. Co tak naprawdę budzi lęk i niepokój? Jak perfekcyjnie odróżnić pierwszą emocję od drugiej? Co zaś sprawia, że lubimy oglądać horrory? Jesteśmy nieustannie zmuszeni do kwestionowania reguł rządzących światem. Czym naprawdę jest lęk? Lęk ma różne oblicza, które utrudniają jego rozpoznanie. To uczucie napięcia, rozdygotania, czasami to objawy przypominające choroby serca, przewodu pokarmowego, czy zaburzenia neurologiczne (bóle i zawroty głowy, drętwienia kończyn, niedowłady, zaburzeni...

Moc Dyskomfortu

  „…Jedyne, co można było zrobić, to włożyć kartkę w maszynę i zacząć pisać…” Na samym początku musimy wiedzieć, czym jest tytułowy dyskomfort. Według definicji pojęcia dyskomfort - jest subiektywnym odczuciem jednostki określonym jako psychiczne bądź fizyczne poczucie niedogodności. Wskazówką dla Nas powinno być to zdanie: „…Więc musisz ponieść porażkę w mniej więcej połowie przypadków…”. Jakie jest powodzenie stresu? Nasze lęki są często napędzane przez przeszły styl życia. Niebezpieczeństwo i bitwy, to one umacniają umysł, ciało i ducha. Podejmować wyzwania, które są twoje, to największa esencja. Przekraczamy taką linię na piasku – jest widoczna chwilę, a później woda – zabiera wszystko i dostrzegamy morskie fale. Autorem książki jest Michael Easter redaktor i profesor na University of Nevada. Współpracuje z wieloma magazynami. Mieszka w Las Vegas, na skraju pustyni, z żoną i dwoma psami. Jego książka podzielona jest na pięć części. Przeczytamy o tym, z czym jest naprawd...

Dziewięć miast włoskich i inne opowieści

  „… Powietrze wokół nich, pełne aromatu mirty i rozmarynu…” Podróże – te małe i duże. Włoskie klimaty są zazwyczaj wdzięcznym tematem. To bogactwo sztuki, malarstwa, architektury i wpływów chrześcijaństwa na kulturę. Musiał to lekarz, poeta i pisarz. Uczestnik niezależnego życia kulturalnego w okresie stanu wojennego, aresztowany w 1982 roku. Przed Wami nowość wydawnicza pt. „Dziewięć miast włoskich i inne opowieści”. Wenecja, Siena, Florencja, Rzym, Neapol czy Palermo. Wszystkie te miasta mają swój niepowtarzalny urok i czar. Część włoską tomu wzbogacają Inne Opowieści – czyli równie fascynujące opisy podróży do Libanu, gdzie autor szedł śladami maronickich świętych Szarbela i Rafqui, do Meksyku, gdzie zamieszkiwał w domu polskiej malarki Tamary Łempickiej. Łempicka i jej twórczość jest analizowana po dziś dzień. To jedna z najbardziej charakterystycznych i odrobinę kontrowersyjnych artystek. Mężczyzn malowała w eleganckich płaszczach, mundurach i smokingach. U Łempickie...