Przejdź do głównej zawartości

Rodzina Monet. Skarb

 

„… Tłumiłam łkanie, żeby nie robić z siebie jeszcze większej ofiary, ale bardzo chciało mi się głośno płakać. Nie wiedziałam już, co powiedzieć, co zrobić, jak powstrzymać swoich braci. Bezsilność mnie zabijała … ” 

Zagubiona i odnaleziona – jesteś, jak skarb. Ciekawa jestem, czy w jakiś sposób te słowa naprowadzą Was na tematykę zagadnienia. 😉 Przed Wami interesująca publikacja, która pomaga odnaleźć prawdę w ciemności. Dosłownie. Przedstawione wydarzenia i postaci w powieści są fikcyjne, ale niezmiernie interesujące.

Autorką książki jest Weronika Anna Marczak. Scena YA powstała zaś w odpowiedzi na wyraźny wzrost zainteresowania książkami wśród tych młodych czytelników, co widać w tegorocznych zestawieniach na listach bestsellerów.

Hailie Monet ma niespełna piętnaście lat, gdy w wypadku samochodowym traci dwie najukochańsze jej osoby: mamę i babcię. Mama wiozła babcię do szpitala, gdy w drodze powrotnej wjechał w nich pijany kierowca. Świat małego dziecka pękł, jak rozbite lustro. Nastolatka zostaje wybudzona ze snu, a te przerażające wieści przekazują jej ponurzy policjanci. Vincent Monet - przyrodni brat, stanie się wkrótce jej opiekunem prawnym. Pytanie tylko - Jak ona to wszystko zniesie?

Ze skromnego, ale pełnego miłości i ciepła domu trafia do luksusowej willi wujostwa w Pensylwanii zamieszkanej przez pięciu władczych i zdystansowanych mężczyzn. Poznacie ich, to: Will, Vincent, Dylan, Shane i Tony. Tu panują zupełnie inne zasady. Oni raczej chłodno przyjmują nastolatkę. Na lotnisku przywitał ją Will. Ten był zadbany, miał bogaty zegarek i piękne auto. Kiedy docierają na miejsce odbiorca widzi ogromną willę i mnóstwo drzew. Wszystko jest niesamowite i urządzone w jasnej kolorystyce. Dom posiada siłownię, basen, pełno sypialni, łazienki, garderobę i ogromną bibliotekę. Hailie uwielbia czytać. Prowadzi swoje konto i wrzuca recenzje przeczytanych książek.

Czytelnik dostrzega jednak swoisty brak zainteresowania i jakichkolwiek pozytywnych emocji. Brak tu tego najważniejszego – miłości, ciepła i poczucia bezpieczeństwa. Vincent, jej opiekun prawny jest oschły i ma swoje zasady. Dziewczyna źle się tu czuje, bo każdy dzień jest pełen trudów. Mimo, że rezydencja jest obszerna, dziewczyna nie ma wstępu do części pracowniczej.

Will, Vincent, Dylan, Shane i Tony to starsi bracia Hailie, o których istnieniu dziewczyna nie miała pojęcia. Tęsknota za ukochaną mamą, zagubienie w obcej rzeczywistości i brak zrozumienia ze strony rodzeństwa są naprawdę trudne do udźwignięcia. Choć w nowym domu jest wszystko, o czym może marzyć nastolatka, prywatne liceum jest najlepsze w stanie, a stylowy mundurek i drogie ubrania leżą idealnie, Hailie czuje się bardzo samotna. Normalności nie można zastąpić niczym. Czasami i my potrzebujemy, żeby z kimś porozmawiać, przytulić się, a nawet w chwili smutku otrzeć łzę.

Jakby tego było mało, z każdym dniem dziewczyna odkrywa, że życie jej braci pełne jest mrocznych sekretów, których będą strzec, a zwłaszcza przed swoją młodszą siostrzyczką. Nie są święci. W tym momencie robi się bardzo ciekawie. W tle mamy wzloty i upadki, ogromny ładunek emocji, ale i prawdę, która później wychodzi na jaw. To pierwszy tom serii, która podbiła serca czytelników polskiego Wattpada, czyli historia, od której nie sposób się oderwać.

Gorąco polecam i życzę interesujących, literackich przemyśleń.

Katarzyna Żarska

http://zarska18.blogspot.com/

Wydawnictwo: You&YA – MUZA SA

Premiera: 26.10.2022 r.

Oprawa: miękka

Redakcja: Maria Śleszyńska

Wydanie I

Liczba stron: 416

(nowość wydawnicza)

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Obecność lęku

    „…W języku polskim   słowo „lęk”, tak jak słowo „ból”, jest krótsze niż jego znaczenie…”  Czy myślenie samodzielne jest wartościowe? Zdecydowanie TAK. Na studiach w Krakowie uczono Nas, że mamy bacznie obserwować świat i otoczenie. Nie bać się myśleć samodzielnie. Cieszę się, że to właśnie Uniwersytet Jagielloński skupia się na tematyce – lęku, który w życiu codziennym towarzyszy nam non stop. To praca, życie osobiste, rodzinne i nawet – duchowe. Lęk – to taki paradoks uczuć. Co tak naprawdę budzi lęk i niepokój? Jak perfekcyjnie odróżnić pierwszą emocję od drugiej? Co zaś sprawia, że lubimy oglądać horrory? Jesteśmy nieustannie zmuszeni do kwestionowania reguł rządzących światem. Czym naprawdę jest lęk? Lęk ma różne oblicza, które utrudniają jego rozpoznanie. To uczucie napięcia, rozdygotania, czasami to objawy przypominające choroby serca, przewodu pokarmowego, czy zaburzenia neurologiczne (bóle i zawroty głowy, drętwienia kończyn, niedowłady, zaburzeni...

Dziewięć miast włoskich i inne opowieści

  „… Powietrze wokół nich, pełne aromatu mirty i rozmarynu…” Podróże – te małe i duże. Włoskie klimaty są zazwyczaj wdzięcznym tematem. To bogactwo sztuki, malarstwa, architektury i wpływów chrześcijaństwa na kulturę. Musiał to lekarz, poeta i pisarz. Uczestnik niezależnego życia kulturalnego w okresie stanu wojennego, aresztowany w 1982 roku. Przed Wami nowość wydawnicza pt. „Dziewięć miast włoskich i inne opowieści”. Wenecja, Siena, Florencja, Rzym, Neapol czy Palermo. Wszystkie te miasta mają swój niepowtarzalny urok i czar. Część włoską tomu wzbogacają Inne Opowieści – czyli równie fascynujące opisy podróży do Libanu, gdzie autor szedł śladami maronickich świętych Szarbela i Rafqui, do Meksyku, gdzie zamieszkiwał w domu polskiej malarki Tamary Łempickiej. Łempicka i jej twórczość jest analizowana po dziś dzień. To jedna z najbardziej charakterystycznych i odrobinę kontrowersyjnych artystek. Mężczyzn malowała w eleganckich płaszczach, mundurach i smokingach. U Łempickie...

Moc Dyskomfortu

  „…Jedyne, co można było zrobić, to włożyć kartkę w maszynę i zacząć pisać…” Na samym początku musimy wiedzieć, czym jest tytułowy dyskomfort. Według definicji pojęcia dyskomfort - jest subiektywnym odczuciem jednostki określonym jako psychiczne bądź fizyczne poczucie niedogodności. Wskazówką dla Nas powinno być to zdanie: „…Więc musisz ponieść porażkę w mniej więcej połowie przypadków…”. Jakie jest powodzenie stresu? Nasze lęki są często napędzane przez przeszły styl życia. Niebezpieczeństwo i bitwy, to one umacniają umysł, ciało i ducha. Podejmować wyzwania, które są twoje, to największa esencja. Przekraczamy taką linię na piasku – jest widoczna chwilę, a później woda – zabiera wszystko i dostrzegamy morskie fale. Autorem książki jest Michael Easter redaktor i profesor na University of Nevada. Współpracuje z wieloma magazynami. Mieszka w Las Vegas, na skraju pustyni, z żoną i dwoma psami. Jego książka podzielona jest na pięć części. Przeczytamy o tym, z czym jest naprawd...