Przejdź do głównej zawartości

GEHENNA. Grzechy krwi

 

„… Podeszłam bliżej i przytuliłam się do jego pleców. Od razu wyprostował się jak struna… Nie wiedziałam, czy pomogło mu to choć na trochę, ale mnie bardzo. Potrzebowałam odrobiny jego ciepła … ” 

Miłość i nienawiść znajdują się na dwóch szalach. Waga może tym razem pokazać niezbyt precyzyjny wynik, ale bez względu na wszystko odbiorca dostrzega to, co lubi najbardziej. Prawdziwe uczucia. Seks stanowi dodatek, ale muszę przyznać, że powieść czyta się wręcz idealnie. 😉 Gehenna to ciężkie przejścia, wielkie cierpienie psychiczne lub fizyczne. Przetrwa miłość, czy brudna gra? Przekonajcie się sami.

Autorką książki jest Magdalena Winnicka – rodowita wrocławianka, od kilku lat mieszkająca w Smolcu. Rocznik 91. Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Kocha ludzi, książki, szalone podróże i mocny ryk silnika (choć przy robieniu prawa jazdy na motocykl okazało się, że lepiej sprawdza się w roli pasażera). Niecierpliwa, działająca pod wpływem impulsu, ale zawsze chętna na ciekawe wyzwania – zwłaszcza te dużego kalibru.

Alicja oskarża Kostę o zdradę, ale ten uparcie twierdzi, że zawsze był jej wierny i że ktoś postanowił go wrobić. Ona twierdzi, że już mu chyba nie ufa. On uważa, że to wszystko to zmyślone plotki. Co można jednak powiedzieć, gdy w samochodzie znajduje się obcą bieliznę? On zaś nie może jej darować, że zastosowała botoks na twarz. Mężczyzna kocha ją z każdym dniem nawet bardziej i wszystkie jej zmarszczki. Rodzina zawsze była dla niego najważniejsza – to jego najsłabszy punkt, który wróg postanowił wykorzystać, żeby zniszczyć Tironów. W tle mamy też kłótnie i porwanie.

Mężczyźni w tego typu książkach są dość charakterystyczni. To mocne charaktery, które nie zawsze ufają ludziom. Momentami są bezwzględni, ale ważną rolę w ich życiu odgrywają kobiety i to te namiętne. Seks stanowi też element łączący nasze postaci. Czułe spojrzenia, namiętne pocałunki, ale i dotyk, który sprawia, że po plecach przechodzą ciarki.

Kto jest tym agresorem? To dobry znajomy, Akshay Malang Khan. Powraca po dwunastu latach, żeby zemścić się za zniszczenie mu życia. Najprościej byłoby sięgnąć po broń, ale jego plany są znacznie bardziej wyrafinowane… Czy mu się uda?

Wspomniany Akshay Malang Khan to niebezpieczny i bezwzględny człowiek. Liczę na to, że pamiętacie historię porwania w dniu ślubu do Indii. Czas w tym momencie nie jest sprzymierzeńcem naszych postaci. Wszystko zostało dość starannie zaplanowane. Czy kobieta, która jest zależna od mężczyzny jest w stanie się w nim zakochać? Może wręcz przeciwnie? Pogardza nim … Wolność miewa czasami słodki smak.

Gorąco polecam nową książkę. Przyznaję, że aż mnie korci, by opowiedzieć więcej, ale zepsułabym cały efekt. Dlatego krótko – jest ciekawie, musicie ją przeczytać.😉

Katarzyna Żarska

http://zarska18.blogspot.com/

Wydawnictwo: Akurat

Premiera: 12.10.2022 r.

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Projekt okładki: Paweł Panczakiewicz

Wydanie I

Liczba stron: 352

(nowość wydawnicza) 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Obecność lęku

    „…W języku polskim   słowo „lęk”, tak jak słowo „ból”, jest krótsze niż jego znaczenie…”  Czy myślenie samodzielne jest wartościowe? Zdecydowanie TAK. Na studiach w Krakowie uczono Nas, że mamy bacznie obserwować świat i otoczenie. Nie bać się myśleć samodzielnie. Cieszę się, że to właśnie Uniwersytet Jagielloński skupia się na tematyce – lęku, który w życiu codziennym towarzyszy nam non stop. To praca, życie osobiste, rodzinne i nawet – duchowe. Lęk – to taki paradoks uczuć. Co tak naprawdę budzi lęk i niepokój? Jak perfekcyjnie odróżnić pierwszą emocję od drugiej? Co zaś sprawia, że lubimy oglądać horrory? Jesteśmy nieustannie zmuszeni do kwestionowania reguł rządzących światem. Czym naprawdę jest lęk? Lęk ma różne oblicza, które utrudniają jego rozpoznanie. To uczucie napięcia, rozdygotania, czasami to objawy przypominające choroby serca, przewodu pokarmowego, czy zaburzenia neurologiczne (bóle i zawroty głowy, drętwienia kończyn, niedowłady, zaburzeni...

Dziewięć miast włoskich i inne opowieści

  „… Powietrze wokół nich, pełne aromatu mirty i rozmarynu…” Podróże – te małe i duże. Włoskie klimaty są zazwyczaj wdzięcznym tematem. To bogactwo sztuki, malarstwa, architektury i wpływów chrześcijaństwa na kulturę. Musiał to lekarz, poeta i pisarz. Uczestnik niezależnego życia kulturalnego w okresie stanu wojennego, aresztowany w 1982 roku. Przed Wami nowość wydawnicza pt. „Dziewięć miast włoskich i inne opowieści”. Wenecja, Siena, Florencja, Rzym, Neapol czy Palermo. Wszystkie te miasta mają swój niepowtarzalny urok i czar. Część włoską tomu wzbogacają Inne Opowieści – czyli równie fascynujące opisy podróży do Libanu, gdzie autor szedł śladami maronickich świętych Szarbela i Rafqui, do Meksyku, gdzie zamieszkiwał w domu polskiej malarki Tamary Łempickiej. Łempicka i jej twórczość jest analizowana po dziś dzień. To jedna z najbardziej charakterystycznych i odrobinę kontrowersyjnych artystek. Mężczyzn malowała w eleganckich płaszczach, mundurach i smokingach. U Łempickie...

Moc Dyskomfortu

  „…Jedyne, co można było zrobić, to włożyć kartkę w maszynę i zacząć pisać…” Na samym początku musimy wiedzieć, czym jest tytułowy dyskomfort. Według definicji pojęcia dyskomfort - jest subiektywnym odczuciem jednostki określonym jako psychiczne bądź fizyczne poczucie niedogodności. Wskazówką dla Nas powinno być to zdanie: „…Więc musisz ponieść porażkę w mniej więcej połowie przypadków…”. Jakie jest powodzenie stresu? Nasze lęki są często napędzane przez przeszły styl życia. Niebezpieczeństwo i bitwy, to one umacniają umysł, ciało i ducha. Podejmować wyzwania, które są twoje, to największa esencja. Przekraczamy taką linię na piasku – jest widoczna chwilę, a później woda – zabiera wszystko i dostrzegamy morskie fale. Autorem książki jest Michael Easter redaktor i profesor na University of Nevada. Współpracuje z wieloma magazynami. Mieszka w Las Vegas, na skraju pustyni, z żoną i dwoma psami. Jego książka podzielona jest na pięć części. Przeczytamy o tym, z czym jest naprawd...