Przejdź do głównej zawartości

Trening superkreatywności dla dzieci

 

„… Pokręcone koleje losu, jej determinacja w osiąganiu celu i chęć spełnienia marzeń sprawiły, że w pełni wykorzystała swój potencjał …” 

Kreatywność ma zmienić świat na lepsze. Wolność, cudowne dzieciństwo, mądrzy rodzice, miłość i wsparcie. Te kilka słów, jest w dzisiejszych czasach niezmiernie ważne. Bez wątpienia wakacje sprzyjają temu, by dla dziecka „mieć czas”. Ważna jest zabawa, uśmiech, gra w piłkę, czy wspólna wycieczka w góry. Mamy rozwijać wyobraźnię pociechy, ale i pokazywać mu świat dorosłych.

Z fachowego punktu widzenia kreatywność, to proces umysłowy pociągający za sobą powstawanie nowych idei, koncepcji lub skojarzeń, powiązań z istniejącymi już rzeczami. Myślenie kreatywne to myślenie prowadzące do uzyskania oryginalnych i stosownych rozwiązań.

Autorkami książki są Paulina Mechło i Olga Geppert. Pani Paulina jest psychologiem, prowadzi konsultacje oraz autorskie treningi grupowe i indywidualne usprawniające intelekt i funkcje poznawcze dla osób w różnym wieku. Olga Geppert jest księgarzem i kulturoznawcą. W pracy zajmuje się projektowaniem graficznym i frontendem, czyli skuteczną komunikacją.

Przez zabawę do kreatywności. Podobno, też tak się da. Odkrywca – podróżnik lubi wiedzieć jaki jest świat. Myśliciel – badacz, u niego dużo dzieje się w głowie. Szalony – naukowiec wymyśla różne cuda, a później metodą prób i błędów urzeczywistnia je. Z kolei Sprytny – czarodziej potrafi zauroczyć innych. Ci są perfekcyjni, wręcz wyprzedzają swoją epokę. Energiczny rozrabiaka, to człowiek czynu i lubi, kiedy coś się dzieje. Którym typem jest TWOJE DZIECKO?

Autorki przedstawiają Nam bohaterów naszej Innobajki. Przed małym odbiorcą pojawia się Móżdżynka, jej brat Móżdżek i ich najlepszy przyjaciel Kikki. Wszyscy troje uwielbiają zagadki, łamigłówki i gry umysłowe, a najbardziej ze wszystkich zabaw lubią tę w wymyślanie wynalazków. Jednak nie byle jakich, tylko takich, które mogą kiedyś odmienić świat... Bo dla wynalazców świat nie ma granic ani barier.

Móżdżynka i przyjaciele zapraszają dziecko do wspólnej zabawy. Przygoda z kreatywnością czeka i jest na wyciągnięcie ręki. Pomożemy naszym bohaterom stworzyć Maszynę do Wszystkiego, rozwiązujemy wraz z nimi ćwiczenia i zagadki, główkujemy nad zadaniami, a przede wszystkim świetnie się bawimy. Też i kolorami, ponieważ książeczka uzupełniona jest kolorowymi obrazkami. Rodzic i dziecko muszą być razem. Po zabawie, kiedy już rozwiniemy superkreatywność, także dołączamy do grona Innowatorów. Jeśli jesteście chętni – zapraszam do świata dziecka, on bywa wesoły. 😉

Gorąco polecam

Katarzyna Żarska

http://zarska18.blogspot.com/

Wydawnictwo: Helion S.A – Sensus

Premiera: 01.06.2022 r.

Oprawa: miękka

Liczba stron: 144

(nowość wydawnicza)

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Obecność lęku

    „…W języku polskim   słowo „lęk”, tak jak słowo „ból”, jest krótsze niż jego znaczenie…”  Czy myślenie samodzielne jest wartościowe? Zdecydowanie TAK. Na studiach w Krakowie uczono Nas, że mamy bacznie obserwować świat i otoczenie. Nie bać się myśleć samodzielnie. Cieszę się, że to właśnie Uniwersytet Jagielloński skupia się na tematyce – lęku, który w życiu codziennym towarzyszy nam non stop. To praca, życie osobiste, rodzinne i nawet – duchowe. Lęk – to taki paradoks uczuć. Co tak naprawdę budzi lęk i niepokój? Jak perfekcyjnie odróżnić pierwszą emocję od drugiej? Co zaś sprawia, że lubimy oglądać horrory? Jesteśmy nieustannie zmuszeni do kwestionowania reguł rządzących światem. Czym naprawdę jest lęk? Lęk ma różne oblicza, które utrudniają jego rozpoznanie. To uczucie napięcia, rozdygotania, czasami to objawy przypominające choroby serca, przewodu pokarmowego, czy zaburzenia neurologiczne (bóle i zawroty głowy, drętwienia kończyn, niedowłady, zaburzeni...

Moc Dyskomfortu

  „…Jedyne, co można było zrobić, to włożyć kartkę w maszynę i zacząć pisać…” Na samym początku musimy wiedzieć, czym jest tytułowy dyskomfort. Według definicji pojęcia dyskomfort - jest subiektywnym odczuciem jednostki określonym jako psychiczne bądź fizyczne poczucie niedogodności. Wskazówką dla Nas powinno być to zdanie: „…Więc musisz ponieść porażkę w mniej więcej połowie przypadków…”. Jakie jest powodzenie stresu? Nasze lęki są często napędzane przez przeszły styl życia. Niebezpieczeństwo i bitwy, to one umacniają umysł, ciało i ducha. Podejmować wyzwania, które są twoje, to największa esencja. Przekraczamy taką linię na piasku – jest widoczna chwilę, a później woda – zabiera wszystko i dostrzegamy morskie fale. Autorem książki jest Michael Easter redaktor i profesor na University of Nevada. Współpracuje z wieloma magazynami. Mieszka w Las Vegas, na skraju pustyni, z żoną i dwoma psami. Jego książka podzielona jest na pięć części. Przeczytamy o tym, z czym jest naprawd...

Rzym od kuchni. Śladami historii najsłynniejszych dań Wiecznego Miasta

  „…Kończy z uśmiechem i biegnie dalej, bo restauracja wypełniona jest po brzegi, a przed drzwiami czeka kolejnych kilkanaście osób…” Kuchnia - nie tylko pyszne potrawy, to klimat, włożone w ich przygotowanie serce, czas dla kogoś i spotkanie przy wspólnym stole. To jest moje prywatne odczucie, ale uwierzcie mi, że sporo w tym prawdy przenikającej do duszy człowieka. Poprawia się wtedy nie tylko nasze samopoczucie, ale poznajemy także nowe smaki. Kiedy czytam książki Pani Magdaleny czuję się zawsze dobrze. Otwieram przewodnik po Włoszech i zaczynam czytać. Wraz z Autorką odkryjemy interesujące zakątki miasta. Dziennikarka Magdalena Wolińska – Riedi pokochała Rzym. Za Spiżową Bramą odkryła prawdę o Papieżach, ale i stworzyła dziennikarstwo, które bez ozdobników dostaje się do serca odbiorcy. Mówić o duchowości i wierze z zaangażowaniem nie każdy potrafi. Riedi to lingwistka, tłumaczka, producentka i dziennikarka. Od 2014 roku korespondentka Telewizji Polskiej w Rzymie i w Wa...