„…Twoja postawa ciała i codzienne nawyki mają jednak największe znaczenie! Kiedy dużo przebywasz w świecie online i gdy spędzasz godziny za biurkiem, aktywność fizyczna spada niemal do zera …”
Przed Wami publikacja dla osób, które lubią dbać o siebie, swoje ciało, ale i sylwetkę. Pupa? To brzmi... po prostu pięknie! Nie bójmy się tego powiedzieć – szczególnie my – kobiety, w każdym wieku. Nie zwracamy uwagi na zbędne kilogramy i cellulit. 😉 Będzie merytorycznie i konkretnie.
Jędrne, krągłe pośladki a la Jennifer Lopez, to marzenie wielu kobiet. Niestety, nie każdą z nas natura obdarzyła latynoskimi kształtami... Czy to oznacza, że mamy się pogodzić z tym faktem i skazać nasze ciało na przygnębiające w skutkach działanie czasu, cellulitu i grawitacji? Czy najskuteczniejszym sposobem na pośladki ma być ich maskowanie pod szerokimi spódnicami i długimi swetrami? Owszem, oversize wciąż jest w modzie, ale niech to będzie nasz wybór, a nie smutna konieczność! Warto też czuć się dobrze z samym sobą.
Trening sportowy jest Nam potrzebny. Z fachowego punktu widzenia, to proces polegający na poddawaniu organizmu stopniowo rosnącym obciążeniom, w wyniku czego następuje adaptacja i wzrost poziomu poszczególnych cech motorycznych. Pojęcie treningu obejmuje także naukę nawyków ruchowych związanych z daną dyscypliną sportu. Musimy zadać sobie pytanie – Gdzie znajdujemy się MY? Blisko, … a może wcale nie …
W publikacji:
- Poznamy budowę swoich pośladków
- Dowiemy się, co sprzyja ich pięknym kształtom
- Wymodelujemy je ćwiczeniami.
Ćwiczenia skupione są na pozycji stojącej, klęku podpartym, pozycji leżącej, wykorzystaniu ławeczki. Kobiety nie mogą zapomnieć o rozciąganiu i rozluźnianiu odpowiedniej grupy mięśni. Znajomość anatomii pomoże Nam w rozwinięciu wiedzy o nich.
Książka powstała, ponieważ na ten temat autorka wie właściwie wszystko. W tej publikacji znajdziemy całą bibliotekę ćwiczeń na pośladki. Dowiemy się, jak je ujędrnić, wzmocnić i unieść. Odbiorca pozna, jak działają nasze mięśnie. Czemu są takie ważne? Co się dzieje, gdy pracują nieodpowiednio, i jaki ma to związek z bólem pleców, kolan czy innymi dolegliwościami i kompensacjami, które pojawiają się w ciele? Kasia Bigos to trenerka, od dziesięciu lat związana z branżą fitness. Ponadto dziennikarka, blogerka i szkoleniowiec. Sądzę, że musimy skorzystać z niektórych jej rad. Będzie nie tylko pożytecznie, ale i wesoło. 😉 Z mojej strony mogę się dzisiaj pochwalić, że swój dzisiejszy limit kroków wykonałam, a dystans ośmiu kilometrów spaceru – zrealizowałam. 😉
Gorąco polecam
Katarzyna Żarska
Wydawnictwo: Septem – Helion S.A.
Premiera: 09.03.2022 r.
Zdjęcie na okładce: Katarzyna Milewska
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 304
(nowość wydawnicza)
Komentarze
Prześlij komentarz