Przejdź do głównej zawartości

Miłosne tajemnice. Bridgertonowie. Tom 4

„…Jej twarz była mu tak dobrze znana. Widział ją tysiące razy, a jednak do niedawna nie mógł powiedzieć, że przyjrzał jej się uważniej. Czy pamiętał, że ma mały pieprzyk za lewym uchem? Czy kiedykolwiek dostrzegł ciepły blask jej skóry? Czy odkrył maleńkie złote plamki wokół jej brązowych tęczówek? …” 

Kiedy największego przystojniaka w Londynie zaczyna prześladować w snach pewna znajoma dziewczyna, sytuacja wymyka się spod kontroli…Przed Wami najnowsza historia, która z całą pewnością zainteresuje wybredne czytelniczki. Ogromne sale balowe, kryształowe żyrandole, ciężkie suknie i pióra, to one oddają klimat.

Miłosne kłamstwa i prawdziwa namiętność w przesyconym subtelnym wdziękiem i humorem romansie współczesnej Jane Austen z pierwszych miejsc amerykańskich list bestsellerów podbiła już serca czytelników i widzów. Ekranizację powieści możecie obejrzeć w serwisie NETFLIX. Julia Quinn stała się obecnie ikoną literatury.

Penelopa Featherington skrycie uwielbia brata przyjaciółki (od... zawsze). Po spędzeniu połowy życia na obserwacji Colina Bridgertona (z daleka) Penelopa myśli, że wie o nim niemal wszystko, ale nagle natyka się na jego najgłębszy sekret... i zaczyna się obawiać, że może jednak wcale go nie zna. Czy zniechęci to ją w jej dalszym postępowaniu?

Colin Bridgerton jest zmęczony swoją reputacją lekkoducha i pustego czarusia, ma także dość tego, że wszyscy przejmują się autorką znanej rubryki plotkarskiej, lady Whistledown, która wspomina o nim w pierwszych zdaniach każdej swojej publikacji. Po powrocie z podróży zagranicznej Colin odkrywa, że życie w Londynie całkowicie się zmieniło, co dotyczy zwłaszcza Penelopy Featherington! Kiedy okazuje się, że Penelopa ma własne sekrety, ten, który dotąd unikał związków, musi zdecydować: czy jest ona dla niego największym zagrożeniem, czy też szansą na szczęście…

Początkowo przecież jej nie dostrzegał, a ona zawsze oblizywała wargi gdy była zdenerwowana. W wieku 17 lat Penelopa została wprowadzona na salony. W głębi duszy jest wesoła, dowcipna i miła. Zewnętrznie zaś odbierano ją za niezbyt atrakcyjną. Kilka dodatkowych kilogramów robiło swoje. Matka ubierała ją w suknie żółtego i pomarańczowego koloru, być może również dlatego nie wyglądała, jak inne młode panny. Kiedy przestała być debiutantką zajęła miejsce szeregowych przyzwoitek.

Potocznie mówi się, że każda plotka ma w sobie ziarenko prawdy. Z kolei Kronika Towarzyska Lady Whistledown cieszy się sporym powodzeniem, ale nie brak w niej dowcipu, ironii, dobrych stwierdzeń i dziennikarskiego zacięcia. Nie mogę Wam zdradzać poczynań ani myśli naszej autorki, ale będziecie zaskoczeni jej prawdziwą tożsamością. Whistledown uważana jest za wścibską, ale wielu ludzi używa atramentu i pióra. Żart i uśmiech wygładzają każdą ścieżkę. Londyńczycy posiadają wyjątkową skłonność do plotek a, zdarza się to mniej więcej dziesięć razy dziennie.

Wisienką na torcie jest też to, że pewna książkowa postać skrycie pisze powieść. Jest jeszcze nieskończona, ale będzie nosić tytuł „Pod ścianą sali balowej” – autobiografia. Ciekawa jestem, czy zgadniecie o kim mowa. 😉

„Czarujący amanci, powabne i pełne sekretów damy, fajerwerki nastrojów i uczuć, blichtr czasów Regencji i półmrok pałaców, w którym rodzą się miłosne intrygi. Jeśli do tego dodamy jeszcze wplecione elementy baśniowej fabuły i sympatyczne postaci drugoplanowe otrzymamy przepis na romans doskonały, jakim jest cykl Bridgertonowie”. - Te słowa bardzo trafnie pojawiły się w „Publishers Weekly” ponieważ odbiorca wchodzi w taką swoistą bajkę i bacznie obserwuje wszystkie zachowania. Wyłapujemy fałsz, niepewność, ale i emocje, których nasze postaci nie mogą, albo i nie chcą ukryć.

Gorąco polecam

Katarzyna Żarska

http://zarska18.blogspot.com/

Wydawnictwo: ZYSK i S – KA

Premiera: 16.11.2021 r.

Wydanie I w tej edycji

Przekład: Aleksandra Jagiełowicz

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Liczba stron: 464

(nowość wydawnicza)


 

 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Obecność lęku

    „…W języku polskim   słowo „lęk”, tak jak słowo „ból”, jest krótsze niż jego znaczenie…”  Czy myślenie samodzielne jest wartościowe? Zdecydowanie TAK. Na studiach w Krakowie uczono Nas, że mamy bacznie obserwować świat i otoczenie. Nie bać się myśleć samodzielnie. Cieszę się, że to właśnie Uniwersytet Jagielloński skupia się na tematyce – lęku, który w życiu codziennym towarzyszy nam non stop. To praca, życie osobiste, rodzinne i nawet – duchowe. Lęk – to taki paradoks uczuć. Co tak naprawdę budzi lęk i niepokój? Jak perfekcyjnie odróżnić pierwszą emocję od drugiej? Co zaś sprawia, że lubimy oglądać horrory? Jesteśmy nieustannie zmuszeni do kwestionowania reguł rządzących światem. Czym naprawdę jest lęk? Lęk ma różne oblicza, które utrudniają jego rozpoznanie. To uczucie napięcia, rozdygotania, czasami to objawy przypominające choroby serca, przewodu pokarmowego, czy zaburzenia neurologiczne (bóle i zawroty głowy, drętwienia kończyn, niedowłady, zaburzeni...

Moc Dyskomfortu

  „…Jedyne, co można było zrobić, to włożyć kartkę w maszynę i zacząć pisać…” Na samym początku musimy wiedzieć, czym jest tytułowy dyskomfort. Według definicji pojęcia dyskomfort - jest subiektywnym odczuciem jednostki określonym jako psychiczne bądź fizyczne poczucie niedogodności. Wskazówką dla Nas powinno być to zdanie: „…Więc musisz ponieść porażkę w mniej więcej połowie przypadków…”. Jakie jest powodzenie stresu? Nasze lęki są często napędzane przez przeszły styl życia. Niebezpieczeństwo i bitwy, to one umacniają umysł, ciało i ducha. Podejmować wyzwania, które są twoje, to największa esencja. Przekraczamy taką linię na piasku – jest widoczna chwilę, a później woda – zabiera wszystko i dostrzegamy morskie fale. Autorem książki jest Michael Easter redaktor i profesor na University of Nevada. Współpracuje z wieloma magazynami. Mieszka w Las Vegas, na skraju pustyni, z żoną i dwoma psami. Jego książka podzielona jest na pięć części. Przeczytamy o tym, z czym jest naprawd...

Rzym od kuchni. Śladami historii najsłynniejszych dań Wiecznego Miasta

  „…Kończy z uśmiechem i biegnie dalej, bo restauracja wypełniona jest po brzegi, a przed drzwiami czeka kolejnych kilkanaście osób…” Kuchnia - nie tylko pyszne potrawy, to klimat, włożone w ich przygotowanie serce, czas dla kogoś i spotkanie przy wspólnym stole. To jest moje prywatne odczucie, ale uwierzcie mi, że sporo w tym prawdy przenikającej do duszy człowieka. Poprawia się wtedy nie tylko nasze samopoczucie, ale poznajemy także nowe smaki. Kiedy czytam książki Pani Magdaleny czuję się zawsze dobrze. Otwieram przewodnik po Włoszech i zaczynam czytać. Wraz z Autorką odkryjemy interesujące zakątki miasta. Dziennikarka Magdalena Wolińska – Riedi pokochała Rzym. Za Spiżową Bramą odkryła prawdę o Papieżach, ale i stworzyła dziennikarstwo, które bez ozdobników dostaje się do serca odbiorcy. Mówić o duchowości i wierze z zaangażowaniem nie każdy potrafi. Riedi to lingwistka, tłumaczka, producentka i dziennikarka. Od 2014 roku korespondentka Telewizji Polskiej w Rzymie i w Wa...