Przejdź do głównej zawartości

LUNCHBOX na każdy dzień – recenzja przedpremierowa

 

„…Posiłki w lunchboxach dają nam duże pole do popisu. Możemy zabierać ze sobą większość popularnych potraw. Świetnie sprawdzają się sałatki, potrawki, placki, omlety, pasty kanapkowe …” 


Przed Wami lekka i dietetyczna odsłona bestsellerowych lunchboxów. Takie pudełeczko powinno być smaczne i kolorowe. Zastanówcie się, jak wygląda Wasz posiłek w pracy… Czy jest racjonalny? Na swój sposób ładny, bo przecież jemy też oczami. Musi być przede wszystkim wartościowy i zbilansowany kalorycznie.

Autorka mówi Nam wprost, że jeśli szukamy diety cud, to niestety, taka nie istnieje. Nie ma też tabletek, dzięki którym stracimy zbędne kilogramy, nie zmieniając nic w swoim dotychczasowym sposobie odżywiania. Żeby schudnąć nie możemy jeść ziemniaków, makaronów czy chleba. Zbyt dużo ugotowanych ziemniaków można przerobić na sałatkę, a ugotowaną wcześniej fasolkę dodać do potrawki.

Malwina Bareła przedstawia nowe 130 przepisów na zbilansowane posiłki do lunchboxa. Nie musicie zawracać sobie głowy liczeniem kalorii – każdy przepis zawiera sprawdzoną informację o wartościach odżywczych. Co więcej, przepisy mają wegetariańskie zamienniki, dla tych z Was, którzy nie jedzą mięsa. Całość wzbogacona została o ideę zero waste, tak by zminimalizować wyrzucanie jedzenia i oszczędzać pieniądze.

Publikacja podzielona jest na cztery pory roku (wiosnę, lato, jesień i zimę). Tu znajdziemy również sezonowe warzywa i owoce, których nasz organizm potrzebuje w danej chwili. Książka jest pięknie wydana, pachnie drukarnią i uzupełniona kolorowymi fotografiami wszystkich dań.

Szybkie, proste i różnorodne przepisy z sezonowych składników są do kupienia w pobliskim sklepie. Odkryjemy smaczne śniadania, zestawy lunchowe, które sprawdzą się jako domowy obiad lub kolacja, a także lekkie i pełne smaku desery. Dania, które zapakujemy do lunchboxa, zjemy ze smakiem w domu z całą rodziną lub wykorzystamy przy okazji spotkań z przyjaciółmi. Niemożliwe? Nieprawda …

Wiecie, że nie byłabym sobą i napiszę o kilku przepisach, które przykuły moją uwagę. To sałatka z kalafiora, jajka i pomidorów, koreczki z figami i szynką, sałatka ryżowa z indykiem i korniszonami, surówka z kiszonej kapusty z musztardą, dip z marchewką, koktajl truskawkowo – pomarańczowy, koktajl arbuzowy z brzoskwiniami, czy rozgrzewająca herbata świąteczna.

W te chłodne dni warto przecież też zanurzyć się pod kocem z książką i pyszną herbatą z dodatkiem pomarańczy i przypraw korzennych. Jej zapach zawsze kojarzy się z domową atmosferą.

Pyszne posiłki skomponowane są nie tylko dla tych, którzy chcą zrzucić zbędne kilogramy i zadbać o swoje zdrowie, ale i ciało, również dla wszystkich, którzy chcą jeść więcej warzyw, odżywiać się zdrowo i szukają wskazówek, jak być fit. Dobrze się czyta, teraz trzeba lekturę zastosować w codzienności. 😉

Gorąco polecam

Katarzyna Żarska

http://zarska18.blogspot.com/

Wydawnictwo: Znak Horyzont

Premiera: 29.09.2021 r.

Oprawa: twarda

Projekt okładki: Marcin Słociński

Liczba stron: 306

(nowość wydawnicza)

 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Obecność lęku

    „…W języku polskim   słowo „lęk”, tak jak słowo „ból”, jest krótsze niż jego znaczenie…”  Czy myślenie samodzielne jest wartościowe? Zdecydowanie TAK. Na studiach w Krakowie uczono Nas, że mamy bacznie obserwować świat i otoczenie. Nie bać się myśleć samodzielnie. Cieszę się, że to właśnie Uniwersytet Jagielloński skupia się na tematyce – lęku, który w życiu codziennym towarzyszy nam non stop. To praca, życie osobiste, rodzinne i nawet – duchowe. Lęk – to taki paradoks uczuć. Co tak naprawdę budzi lęk i niepokój? Jak perfekcyjnie odróżnić pierwszą emocję od drugiej? Co zaś sprawia, że lubimy oglądać horrory? Jesteśmy nieustannie zmuszeni do kwestionowania reguł rządzących światem. Czym naprawdę jest lęk? Lęk ma różne oblicza, które utrudniają jego rozpoznanie. To uczucie napięcia, rozdygotania, czasami to objawy przypominające choroby serca, przewodu pokarmowego, czy zaburzenia neurologiczne (bóle i zawroty głowy, drętwienia kończyn, niedowłady, zaburzeni...

Moc Dyskomfortu

  „…Jedyne, co można było zrobić, to włożyć kartkę w maszynę i zacząć pisać…” Na samym początku musimy wiedzieć, czym jest tytułowy dyskomfort. Według definicji pojęcia dyskomfort - jest subiektywnym odczuciem jednostki określonym jako psychiczne bądź fizyczne poczucie niedogodności. Wskazówką dla Nas powinno być to zdanie: „…Więc musisz ponieść porażkę w mniej więcej połowie przypadków…”. Jakie jest powodzenie stresu? Nasze lęki są często napędzane przez przeszły styl życia. Niebezpieczeństwo i bitwy, to one umacniają umysł, ciało i ducha. Podejmować wyzwania, które są twoje, to największa esencja. Przekraczamy taką linię na piasku – jest widoczna chwilę, a później woda – zabiera wszystko i dostrzegamy morskie fale. Autorem książki jest Michael Easter redaktor i profesor na University of Nevada. Współpracuje z wieloma magazynami. Mieszka w Las Vegas, na skraju pustyni, z żoną i dwoma psami. Jego książka podzielona jest na pięć części. Przeczytamy o tym, z czym jest naprawd...

Dziewięć miast włoskich i inne opowieści

  „… Powietrze wokół nich, pełne aromatu mirty i rozmarynu…” Podróże – te małe i duże. Włoskie klimaty są zazwyczaj wdzięcznym tematem. To bogactwo sztuki, malarstwa, architektury i wpływów chrześcijaństwa na kulturę. Musiał to lekarz, poeta i pisarz. Uczestnik niezależnego życia kulturalnego w okresie stanu wojennego, aresztowany w 1982 roku. Przed Wami nowość wydawnicza pt. „Dziewięć miast włoskich i inne opowieści”. Wenecja, Siena, Florencja, Rzym, Neapol czy Palermo. Wszystkie te miasta mają swój niepowtarzalny urok i czar. Część włoską tomu wzbogacają Inne Opowieści – czyli równie fascynujące opisy podróży do Libanu, gdzie autor szedł śladami maronickich świętych Szarbela i Rafqui, do Meksyku, gdzie zamieszkiwał w domu polskiej malarki Tamary Łempickiej. Łempicka i jej twórczość jest analizowana po dziś dzień. To jedna z najbardziej charakterystycznych i odrobinę kontrowersyjnych artystek. Mężczyzn malowała w eleganckich płaszczach, mundurach i smokingach. U Łempickie...