Przejdź do głównej zawartości

Granice zła. Tatuaże. Tom 4 – recenzja przedpremierowa

 

„… W romansach to zawsze były najłatwiejsze decyzje. Jeśli kogoś kochało się tak, jak Lia kochała Rieda, poświęcenie powinno przyjść naturalnie, prawda? … ”

Samochód Lii odmawia posłuszeństwa na poboczu pustej szosy, w drodze z rodzinnego Miami do Orlando, gdzie dziewczyna ma wygłosić prelekcję na targach tatuażu. Kobieta nie spodziewa się, że na ratunek pospieszy jej nie rycerz na białym koniu, jak to bywa w bajkach dla grzecznych dziewczynek, a intrygujący mężczyzna na tuningowanym motocyklu.

Lia nie liczy na to, że błyskawicznie straci dla niego głowę. Po kilku nieudanych związkach wydaje się, że w jej sercu nie ma miejsca dla żadnego mężczyzny, ale przystojny ciemnowłosy mechanik zdaje się być idealnym kandydatem na niezobowiązujący, gorący, ale jednorazowy seks. Okazuje się jednak, że to dopiero początek naszej historii…

Autorką książki jest Scarlett Cole. Pisarka ma na swoim koncie współczesne romanse i powieści erotyczne. Więcej o Cole możecie przeczytać na jej stronie internetowej www.scarlettcole.com . Ponadto to miłośniczka wrażeń, która wyraża ogromną wdzięczność za wsparcie i każde życzliwe słowo. Pisanie to trudny i niedoceniany kawałek chleba, ale to wiara w kogoś, może podpowiadać pomysły i interesujące rozwiązania. 

Ojciec naszej głównej bohaterki bardzo mocno angażował się w politykę, od kiedy pamiętała. Jako wysoko ceniony adwokat miał już wystarczająco rozdęte ego, a mimo to nie zamierzał spocząć na laurach. Córkę zawsze uważał jako porywczą, a jej tatuażami jawnie pogardzał. Najbardziej go denerwowało, że jego córka jest tatuażystką. Rysunki nazywał  „współczesnym samookaleczaniem”. Matka zaś najlepiej czuje się w oranżerii. Tam pielęgnuje tropikalne rośliny. W wieku dwunastu  lat Lia zauważyła, że jest to jedyne pomieszczenie w domu, do którego nie zagląda ojciec. Słowa jej babki były prorocze. – „Pamiętam twoją mamę jeszcze jako panienkę. Obiecaj mi, że pomożesz jej wrócić do tego, co miała, bo mąż uwięził ją wewnątrz niej samej …”.

Lia jest bardzo zgrabna i dobrze ubrana. Oczy ma szare, wręcz jasne. Włosy ogniste, ale jej ramiona pokrywają tatuaże. Dobrze dobrana sukienka i kolorowe lakierki z uroczymi czerwonymi klamerkami tylko dopełniają całości. Głośny ryk silnika motocykla mężczyzny zwraca jej uwagę. Ale kiedy uśmiechamy się tylko do swoich myśli? Kobieta bez wątpienia flirtowała z nim, to nie ulegało wątpliwości i bardzo podobała mu się taka pewność siebie. Reid Kennedy jest bardzo dobrze zbudowany. Jego warsztat zajmował się naprawą motocykli i tuningowaniem ich na zamówienie. W przeszłości działał dość impulsywnie. To kłopoty oddzieliły go od rodziny i rzuciły prawie dwa tysiące kilometrów dalej. Teraz mężczyzna nie może zapomnieć o nowej znajomej, tym bardziej, że go zaintrygowała.

Tatuaż często znaczy coś ważnego, może być wyrazem … bardzo wielu rzeczy. Przypominać o miłości, stracie albo o bezmyślności! Wykonanie takiego rysunku to bardzo intymna chwila dla klienta i nie tylko bolesna. Z kolei pisarka sprowadza czytelnika na różne tory myślowe.

Fantazje są czasem romantyczne, czasem przygodowe, a innym perwersyjne. Nie ma nic bardziej podniecającego niż pewna siebie i swojego powabu kobieta. Jestem ciekawa, co na to stwierdzenie powiedzą panowie, ale zawsze możemy się delikatnie uśmiechnąć. 😉 Lia całe życie szuka ciekawych momentów. Zależy jej na tym, by myśleć o odczuciach, a nie o niczym. Boli ją to, jak ojciec traktuje matkę. Zawsze zapomina o tym, co najważniejsze.

W tle widzimy obraz Miami. To gwar i odgłosy miasta. Społeczność z pieniędzmi i ciekawymi możliwościami. Pieniądze za stworzenie artystycznego tatuażu stanowią prestiż i dzieło sztuki.

Serdecznie dziękuję Wydawnictwu za możliwość dopasowania się nie tylko w moje gusta, ale i wielu czytelniczek. Od powieści trudno się oderwać, a dwa wieczory zleciały bardzo szybko, wręcz zbyt szybko … 

Gorąco polecam

Katarzyna Żarska

http://zarska18.blogspot.com/

Wydawnictwo: Akurat – MUZA SA

Premiera: 01.09.2021 r.

Wydanie I

Przełożyła: Agata Suchocka

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Liczba stron: 320

Seria: Tatuaże

(nowość wydawnicza)

 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Obecność lęku

    „…W języku polskim   słowo „lęk”, tak jak słowo „ból”, jest krótsze niż jego znaczenie…”  Czy myślenie samodzielne jest wartościowe? Zdecydowanie TAK. Na studiach w Krakowie uczono Nas, że mamy bacznie obserwować świat i otoczenie. Nie bać się myśleć samodzielnie. Cieszę się, że to właśnie Uniwersytet Jagielloński skupia się na tematyce – lęku, który w życiu codziennym towarzyszy nam non stop. To praca, życie osobiste, rodzinne i nawet – duchowe. Lęk – to taki paradoks uczuć. Co tak naprawdę budzi lęk i niepokój? Jak perfekcyjnie odróżnić pierwszą emocję od drugiej? Co zaś sprawia, że lubimy oglądać horrory? Jesteśmy nieustannie zmuszeni do kwestionowania reguł rządzących światem. Czym naprawdę jest lęk? Lęk ma różne oblicza, które utrudniają jego rozpoznanie. To uczucie napięcia, rozdygotania, czasami to objawy przypominające choroby serca, przewodu pokarmowego, czy zaburzenia neurologiczne (bóle i zawroty głowy, drętwienia kończyn, niedowłady, zaburzeni...

Moc Dyskomfortu

  „…Jedyne, co można było zrobić, to włożyć kartkę w maszynę i zacząć pisać…” Na samym początku musimy wiedzieć, czym jest tytułowy dyskomfort. Według definicji pojęcia dyskomfort - jest subiektywnym odczuciem jednostki określonym jako psychiczne bądź fizyczne poczucie niedogodności. Wskazówką dla Nas powinno być to zdanie: „…Więc musisz ponieść porażkę w mniej więcej połowie przypadków…”. Jakie jest powodzenie stresu? Nasze lęki są często napędzane przez przeszły styl życia. Niebezpieczeństwo i bitwy, to one umacniają umysł, ciało i ducha. Podejmować wyzwania, które są twoje, to największa esencja. Przekraczamy taką linię na piasku – jest widoczna chwilę, a później woda – zabiera wszystko i dostrzegamy morskie fale. Autorem książki jest Michael Easter redaktor i profesor na University of Nevada. Współpracuje z wieloma magazynami. Mieszka w Las Vegas, na skraju pustyni, z żoną i dwoma psami. Jego książka podzielona jest na pięć części. Przeczytamy o tym, z czym jest naprawd...

Rzym od kuchni. Śladami historii najsłynniejszych dań Wiecznego Miasta

  „…Kończy z uśmiechem i biegnie dalej, bo restauracja wypełniona jest po brzegi, a przed drzwiami czeka kolejnych kilkanaście osób…” Kuchnia - nie tylko pyszne potrawy, to klimat, włożone w ich przygotowanie serce, czas dla kogoś i spotkanie przy wspólnym stole. To jest moje prywatne odczucie, ale uwierzcie mi, że sporo w tym prawdy przenikającej do duszy człowieka. Poprawia się wtedy nie tylko nasze samopoczucie, ale poznajemy także nowe smaki. Kiedy czytam książki Pani Magdaleny czuję się zawsze dobrze. Otwieram przewodnik po Włoszech i zaczynam czytać. Wraz z Autorką odkryjemy interesujące zakątki miasta. Dziennikarka Magdalena Wolińska – Riedi pokochała Rzym. Za Spiżową Bramą odkryła prawdę o Papieżach, ale i stworzyła dziennikarstwo, które bez ozdobników dostaje się do serca odbiorcy. Mówić o duchowości i wierze z zaangażowaniem nie każdy potrafi. Riedi to lingwistka, tłumaczka, producentka i dziennikarka. Od 2014 roku korespondentka Telewizji Polskiej w Rzymie i w Wa...