Przejdź do głównej zawartości

Tajemnice hoteli Dubaju

 

„… Zaczęło się od pokojówek, które ze spazmatycznym płaczem odmówiły usług na dwunastym piętrze. To rzadkość pokojówki nigdy się nie buntują… Są zawsze uśmiechnięte i gotowe do pracy. Sprawa musiała więc być poważna, skoro wywołała aż taki opór…”

Nawet najbardziej luksusowe hotele mają swoje mroczne sekrety. Odbiorca powoli odkrywa przemilczaną prawdę o najdroższych hotelach świata. Doba kosztuje fortunę, a na szali jest ludzkie życie. Z całą pewnością czytelnik będzie bardzo zdziwiony, ale i chwilami zniesmaczony. Tak, jak traktowane są kobiety nie śniło się nawet zwykłemu człowiekowi, który na co dzień mieszka w krajach europejskich.

Sam autor - Marcin Margielewski swoją karierę zaczynał jako dziennikarz radiowy, prasowy i telewizyjny, pracując dla mediów takich jak "Maxim", "CKM", "Super Express", "Gazeta.pl", "TVP" czy "Polsat Café". Przez dziesięć lat podróżował, mieszkając między innymi w Wielkiej Brytanii, Dubaju, Kuwejcie i Arabii Saudyjskiej. Był dyrektorem kreatywnym kilku światowych marek. Jego debiut "Jak podrywają szejkowie" na długie tygodnie podbił listy bestsellerów. Moim zdaniem „Byłam arabską stewardesą” jest numerem jeden 😉

Każdy Arab mówi dużo, zwłaszcza o sobie, a wyważanie drzwi to specjalność niektórych gości. Jeden z hoteli nosi nazwę „Al. Jannah”, co w języku arabskim oznacza raj. A może to prawdziwe piekło, które w pięknym opakowaniu stanowi nie lada zagrożenie? To wymyślne sposoby wydawania pieniędzy. Goście zostawiają bajońskie sumy, czasami jakąś pikantną albo kryminalną historię. Są też i tacy, którzy wracają na tyle regularnie, że ich przybycie z czasem traktuje się niemal jak rodzinne odwiedziny. Np. szejk Omar lubił grzeszyć. Na swoje konto wpisywał kokainę, viagrę i towarzystwo pięknych kobiet, do których miał słabość. Pewien koreański biznesmen musiał opuścić hotel wcześniej, ale zostawił po sobie zakrwawioną łazienkę. Inny książę traktował swoją żonę w dość obcesowy sposób.

Bił, gwałcił, poniżał, ale i złamał nos. W dyskrecji poprosił o lekarza, by tylko nic nie wyszło na jaw. Dubaj działa naprawdę jak prawdziwy narkotyk - odurza i gubi. Mamy też wątek pewnej polskiej miss, imię oczywiście zostaje zmienione, która ponoć sypiała z najbogatszymi w hotelu trudniąc się prostytucją, ale jej urodzie nie można było się oprzeć. Wszystko ma swoją cenę…

W tych luksusowych hotelach Dubaju doba kosztuje fortunę. Zatrzymują się tam tylko najbogatsi. Zostawiają miliony, by zrealizować swoje fantazje i ukryć je przed światem. W powietrzu unosi się zapach pieniędzy i luksusowych perfum. Teraz możemy poznać ich niektóre, nie ukrywajmy mroczne sekrety i tajemnice. Wszystkie opisane w książce wydarzenia są faktami, ale dla bezpieczeństwa bohaterów ich imiona, nazwiska oraz nazwy samych hoteli, restauracji i klubów zostały zmienione, a niektóre pozwalające na łatwą identyfikację wydarzenia przedstawione w nieco inny sposób. Tajemnice dotyczą prostytucji, narkotyków, przemytów, religijnych obrzędów, okrucieństwa, ale i dość dziwnego traktowania kobiety, która w oczach szejków i bogatych mężczyzn nie ma żadnych praw, a nadaje się tylko do domu, kuchni i łóżka. Momentami jest mrocznie i boleśnie. Są takie momenty, że odbiorca czuje wewnętrzny ból i zniesmaczenie. Tekst jest plastyczny, opisy konkretne, a wydarzenia przerażające.

Hotelowy konsjerż, czyli przedstawiciel najbardziej ekskluzywnej hotelowej obsługi jest jak „współczesny dżin”, musi być na każde skinienie swoich obrzydliwie bogatych gości i nie ma życzenia, którego nie spełni. Wszystko, co wydarzyło się w czterech ścianach tego luksusowego świata, ma w nich pozostać. A jeśli prawda wyjdzie na jaw? Kto poniesie karę?

Marcin Margielewski poznał Samira, konsjerża jednego z najdroższych hoteli w Dubaju, który zdradził jego pilnie strzeżone tajemnice. W tym zawodzie stawką są bajecznie wielkie pieniądze, a czasami nawet ludzkie życie. Prezentem za tajemnicę może być np. złoty zegarek lub ekskluzywny samochód, o którym marzą mężczyźni - porsche 911.

Jakie sekrety skrywają najbogatsi ludzie świata? Co kryją prestiżowe hotele? I jak można spędzić najdroższe wakacje życia, nie wydając ani grosza?

Gorąco polecam i zachęcam do lektury 😉

Katarzyna Żarska

http://zarska18.blogspot.com/

Wydawnictwo: Prószyński i S – ka 

Premiera: 19.05.2020 r.

Oprawa: miękka

Projekt okładki: Michał Kubacki

Liczba stron: 334

(nowość wydawnicza) w mojej biblioteczce 



Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Obecność lęku

    „…W języku polskim   słowo „lęk”, tak jak słowo „ból”, jest krótsze niż jego znaczenie…”  Czy myślenie samodzielne jest wartościowe? Zdecydowanie TAK. Na studiach w Krakowie uczono Nas, że mamy bacznie obserwować świat i otoczenie. Nie bać się myśleć samodzielnie. Cieszę się, że to właśnie Uniwersytet Jagielloński skupia się na tematyce – lęku, który w życiu codziennym towarzyszy nam non stop. To praca, życie osobiste, rodzinne i nawet – duchowe. Lęk – to taki paradoks uczuć. Co tak naprawdę budzi lęk i niepokój? Jak perfekcyjnie odróżnić pierwszą emocję od drugiej? Co zaś sprawia, że lubimy oglądać horrory? Jesteśmy nieustannie zmuszeni do kwestionowania reguł rządzących światem. Czym naprawdę jest lęk? Lęk ma różne oblicza, które utrudniają jego rozpoznanie. To uczucie napięcia, rozdygotania, czasami to objawy przypominające choroby serca, przewodu pokarmowego, czy zaburzenia neurologiczne (bóle i zawroty głowy, drętwienia kończyn, niedowłady, zaburzeni...

Moc Dyskomfortu

  „…Jedyne, co można było zrobić, to włożyć kartkę w maszynę i zacząć pisać…” Na samym początku musimy wiedzieć, czym jest tytułowy dyskomfort. Według definicji pojęcia dyskomfort - jest subiektywnym odczuciem jednostki określonym jako psychiczne bądź fizyczne poczucie niedogodności. Wskazówką dla Nas powinno być to zdanie: „…Więc musisz ponieść porażkę w mniej więcej połowie przypadków…”. Jakie jest powodzenie stresu? Nasze lęki są często napędzane przez przeszły styl życia. Niebezpieczeństwo i bitwy, to one umacniają umysł, ciało i ducha. Podejmować wyzwania, które są twoje, to największa esencja. Przekraczamy taką linię na piasku – jest widoczna chwilę, a później woda – zabiera wszystko i dostrzegamy morskie fale. Autorem książki jest Michael Easter redaktor i profesor na University of Nevada. Współpracuje z wieloma magazynami. Mieszka w Las Vegas, na skraju pustyni, z żoną i dwoma psami. Jego książka podzielona jest na pięć części. Przeczytamy o tym, z czym jest naprawd...

Dziewięć miast włoskich i inne opowieści

  „… Powietrze wokół nich, pełne aromatu mirty i rozmarynu…” Podróże – te małe i duże. Włoskie klimaty są zazwyczaj wdzięcznym tematem. To bogactwo sztuki, malarstwa, architektury i wpływów chrześcijaństwa na kulturę. Musiał to lekarz, poeta i pisarz. Uczestnik niezależnego życia kulturalnego w okresie stanu wojennego, aresztowany w 1982 roku. Przed Wami nowość wydawnicza pt. „Dziewięć miast włoskich i inne opowieści”. Wenecja, Siena, Florencja, Rzym, Neapol czy Palermo. Wszystkie te miasta mają swój niepowtarzalny urok i czar. Część włoską tomu wzbogacają Inne Opowieści – czyli równie fascynujące opisy podróży do Libanu, gdzie autor szedł śladami maronickich świętych Szarbela i Rafqui, do Meksyku, gdzie zamieszkiwał w domu polskiej malarki Tamary Łempickiej. Łempicka i jej twórczość jest analizowana po dziś dzień. To jedna z najbardziej charakterystycznych i odrobinę kontrowersyjnych artystek. Mężczyzn malowała w eleganckich płaszczach, mundurach i smokingach. U Łempickie...