Przejdź do głównej zawartości

ŻYCIE NA LEKKO

 

„…Uważam się za człowieka ceniącego zdrowy rozsądek i drogę środka … może potrzebujesz tej jakości lekkości, bezpośredniości i skuteczności w realizacji swoich potrzeb …”

Wtorkowe popołudnie umili Nam czas z książką 😉 To publikacja pt. "Życie na lekko". Kluczem do szczęśliwego życia jest nieprzywiązywanie się do swoich planów. I otwartość na różne scenariusze. To taki złoty środek pomiędzy planowaniem, a spontanicznością. Między celem, bo lubimy przecież swego dopiąć i osiągnąć, a drogą, która często bywa ważniejsza niż sam cel.

Żyjesz sobie. Może fajnie i spokojnie. Może i tak sobie. Wstajesz rano, myjesz się, ubierasz, jesz śniadanie i wychodzisz z domu. Pracujesz, to i owo załatwiasz, jesz obiad, robisz zakupy, oglądasz serial, czytasz książkę, jesz kolację i idziesz spać. W weekendy nadrabiasz zaległości. Klasyczny scenariusz. Masz marzenia No dobra - kilka. Kilkanaście?

Autor książki Piotr Bielski jest dziennikarzem i socjologiem. Mieszka w drewnianym domu w sosnowym lesie w centralnej Polsce, skąd prowadzi ciekawe kursy online. Mówca motywacyjny. Pisze o doświadczeniach pozytywnych i niosących radość. O życiu, a w zasadzie o Życiu, bo autor tak woli o nim pisać ― od dużej litery  I próbuje zadać każdemu czytelnikowi pytanie: Czy Twoje małe życie - bądź los może stać się dla Ciebie źródłem nieustającej radości?  Taka filozofia ma pomóc w zrozumieniu swojego wnętrza.

Bielski zawodowo zajmuje się nauczaniem zasad Jogi Śmiechu podczas szkoleń i warsztatów, po godzinach zaś... praktykuje ją we własnym życiu. W książce dzieli się kilkudziesięcioma lekkimi, pełnymi pogody ducha i humoru opowieściami. O małym, choć wielkim świecie. O miłości do kota ― drania i mordercy. O byciu tatą i mężem itp.

Podkreśla rolę medytacji w metrze i życie własnym rytmem. Podpowiada, jak znajdywać bratnie dusze, którym już nie chce się gonić ani coś komuś udowadniać. Wszystkie marzenia i pomysły musimy realizować od razu. Rozwój wewnętrzny idzie w stronę akceptacji i celebracji ciszy, a nawet pozytywnego spojrzenia na pustkę. Wiele dróg prowadzi zaś do wdzięczności. I gdzie znajdujemy swoje miejsce w wierze? I co jest z tym naszym cierpieniem? Bo, może ważne jest to, że mamy zdrowe serce, albo to, że mamy się do kogo przytulić 😉 Wyobraźnia też nie zna granic.

Gorąco polecam. Spokojnej nocy 😉

Katarzyna Żarska

http://zarska18.blogspot.com/

Wydawnictwo: HELION SA – Sensus

Premiera: 20.04.2021 r.

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Redaktor prowadzący: Justyna Wydra

Liczba stron: 234

(nowość wydawnicza)

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Obecność lęku

    „…W języku polskim   słowo „lęk”, tak jak słowo „ból”, jest krótsze niż jego znaczenie…”  Czy myślenie samodzielne jest wartościowe? Zdecydowanie TAK. Na studiach w Krakowie uczono Nas, że mamy bacznie obserwować świat i otoczenie. Nie bać się myśleć samodzielnie. Cieszę się, że to właśnie Uniwersytet Jagielloński skupia się na tematyce – lęku, który w życiu codziennym towarzyszy nam non stop. To praca, życie osobiste, rodzinne i nawet – duchowe. Lęk – to taki paradoks uczuć. Co tak naprawdę budzi lęk i niepokój? Jak perfekcyjnie odróżnić pierwszą emocję od drugiej? Co zaś sprawia, że lubimy oglądać horrory? Jesteśmy nieustannie zmuszeni do kwestionowania reguł rządzących światem. Czym naprawdę jest lęk? Lęk ma różne oblicza, które utrudniają jego rozpoznanie. To uczucie napięcia, rozdygotania, czasami to objawy przypominające choroby serca, przewodu pokarmowego, czy zaburzenia neurologiczne (bóle i zawroty głowy, drętwienia kończyn, niedowłady, zaburzeni...

Dziewięć miast włoskich i inne opowieści

  „… Powietrze wokół nich, pełne aromatu mirty i rozmarynu…” Podróże – te małe i duże. Włoskie klimaty są zazwyczaj wdzięcznym tematem. To bogactwo sztuki, malarstwa, architektury i wpływów chrześcijaństwa na kulturę. Musiał to lekarz, poeta i pisarz. Uczestnik niezależnego życia kulturalnego w okresie stanu wojennego, aresztowany w 1982 roku. Przed Wami nowość wydawnicza pt. „Dziewięć miast włoskich i inne opowieści”. Wenecja, Siena, Florencja, Rzym, Neapol czy Palermo. Wszystkie te miasta mają swój niepowtarzalny urok i czar. Część włoską tomu wzbogacają Inne Opowieści – czyli równie fascynujące opisy podróży do Libanu, gdzie autor szedł śladami maronickich świętych Szarbela i Rafqui, do Meksyku, gdzie zamieszkiwał w domu polskiej malarki Tamary Łempickiej. Łempicka i jej twórczość jest analizowana po dziś dzień. To jedna z najbardziej charakterystycznych i odrobinę kontrowersyjnych artystek. Mężczyzn malowała w eleganckich płaszczach, mundurach i smokingach. U Łempickie...

Moc Dyskomfortu

  „…Jedyne, co można było zrobić, to włożyć kartkę w maszynę i zacząć pisać…” Na samym początku musimy wiedzieć, czym jest tytułowy dyskomfort. Według definicji pojęcia dyskomfort - jest subiektywnym odczuciem jednostki określonym jako psychiczne bądź fizyczne poczucie niedogodności. Wskazówką dla Nas powinno być to zdanie: „…Więc musisz ponieść porażkę w mniej więcej połowie przypadków…”. Jakie jest powodzenie stresu? Nasze lęki są często napędzane przez przeszły styl życia. Niebezpieczeństwo i bitwy, to one umacniają umysł, ciało i ducha. Podejmować wyzwania, które są twoje, to największa esencja. Przekraczamy taką linię na piasku – jest widoczna chwilę, a później woda – zabiera wszystko i dostrzegamy morskie fale. Autorem książki jest Michael Easter redaktor i profesor na University of Nevada. Współpracuje z wieloma magazynami. Mieszka w Las Vegas, na skraju pustyni, z żoną i dwoma psami. Jego książka podzielona jest na pięć części. Przeczytamy o tym, z czym jest naprawd...