Przejdź do głównej zawartości

NAOMI

„… Wiedziałem, że w tym domu nie mogę dawać ponosić się emocjom, szczególnie gdybym miał się wściekać na właściciela… Naomi mogła udawać, ale równie dobrze jej złość mogła być szczera. Nie widziałem już prawdy w jej oczach…”  


Kiedy problemy przytłaczają człowieka, ten zaczyna się gubić. Boi się, a nawet momentami czuje, że został ze wszystkim sam. Bohaterowie nowej książki wejdą do świata kontrowersji i namiętności. Będzie momentami burzliwie, niebezpiecznie i ostro. I to nie tylko w łóżku 😉

Autorką powieści jest Kinga Litkowiec. Pisarka pochodzi z Lubelszczyzny. Czuje się spełniona jako matka i żona. Kocha też książki i dobrą muzykę. Pisanie szybko stało się jej pasją. Sama uwielbia niebanalne i odważne historie, które wyróżniają się na tle innych. „Naomi” dedykowana jest wszystkim czytelnikom.

Tytułowa bohaterka - Naomi Lorenz miała zginąć z rąk Mateo Terrona, ale płatny zabójca darował jej życie. Problemy zaczęły się wtedy, kiedy szef klanu dowiedział się o zdradzie swojego człowieka. Pogłębiły się jeszcze bardziej, kiedy Mateo po raz drugi uchronił Naomi przed śmiercią, a stały się naprawdę poważne, kiedy do gry włączył się Zachar Morozow, bezwzględny boss rosyjskiej mafii. Oczami wyobraźni wcale nie jest przyjemnie 😉 Jeśli Naomi do tej pory miała wątpliwości, czy rzeczywiście nikomu nie może ufać, to teraz rozwiały się one bez śladu…

Powiecie, że krótki romans to taka chwila. Jest szybko, namiętnie, ale i koniec jest wątpliwy. Kobieta z niedoszłym zabójcą przeżywa gorące chwile. Choć wydaje się to historią z filmu, wszystko wydarzyło się naprawdę. Dała się uwieść. Na samo wspomnienie bohaterka dostaje gęsiej skórki. Mężczyzna pozwala pozbyć się hamulców. Wszystko ułatwia, a każdy gest jest prosty. Naomi nie rozważa wad i zalet swoich decyzji. To smutne, że często po czymś przyjemnym pozostają tylko wspomnienia.

Mateo rzadko ogarnia strach. Jest zabójcą i wie, że może umrzeć w dowolnej sekundzie. Pokerowa twarz pomaga w maskowaniu emocji, które z każdą kolejną sekundą zdają się przybierać na sile. Naomi postanawia zaryzykować. Wnikliwie obserwuje. On zaś patrzy na wszystko chłodno, ale z takim szalonym błyskiem, rozbiera ją wzrokiem. Jego dotyk jest dość charakterystyczny. Zachowuje się tak, jakby celowo wszystko przeciągał. Kobieta wywołuje u niego wiele skrajnych emocji. Fakt jest bardzo młoda, stąd to dziecinne zachowanie. Jest zagubiona, ale i namiętna. Ciało dziewczyny jest apetyczne. Niestety w pewnym momencie cierpi, jest roztrzęsiona i nie wie, co się dzieje.

Mafia ma swoje prawa i obowiązki. Musisz wykonywać rozkazy. Momentami wbrew sobie. Nie może być w twoim sercu odrobiny strachu. To takie naczynia połączone, jeśli zdradzisz -musisz ponieść konsekwencje. To zlecenia i narażanie się.

Kobieta zostaje uwikłana w sieć intryg i kłamstw. Płatny zabójca, który ratuje jej życie, a tym samym naraża się swojemu przełożonemu zachowuje się nieco inaczej. Na kartach powieści odbiorca odnajdzie miłość, zdradę, namiętność i ogrom niebezpieczeństwa. Może dlatego też książkę tak szybko i bardzo lekko się czyta.

Gorąco polecam

Katarzyna Żarska

http://zarska18.blogspot.com/

Wydawnictwo: MUZA SA – AKURAT

Premiera: 14.04.2021 r.

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Projekt okładki: Marta Lisowska

Seria: Grzeszne Książki

Wydanie I

Liczba stron: 320

(nowość wydawnicza)


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Obecność lęku

    „…W języku polskim   słowo „lęk”, tak jak słowo „ból”, jest krótsze niż jego znaczenie…”  Czy myślenie samodzielne jest wartościowe? Zdecydowanie TAK. Na studiach w Krakowie uczono Nas, że mamy bacznie obserwować świat i otoczenie. Nie bać się myśleć samodzielnie. Cieszę się, że to właśnie Uniwersytet Jagielloński skupia się na tematyce – lęku, który w życiu codziennym towarzyszy nam non stop. To praca, życie osobiste, rodzinne i nawet – duchowe. Lęk – to taki paradoks uczuć. Co tak naprawdę budzi lęk i niepokój? Jak perfekcyjnie odróżnić pierwszą emocję od drugiej? Co zaś sprawia, że lubimy oglądać horrory? Jesteśmy nieustannie zmuszeni do kwestionowania reguł rządzących światem. Czym naprawdę jest lęk? Lęk ma różne oblicza, które utrudniają jego rozpoznanie. To uczucie napięcia, rozdygotania, czasami to objawy przypominające choroby serca, przewodu pokarmowego, czy zaburzenia neurologiczne (bóle i zawroty głowy, drętwienia kończyn, niedowłady, zaburzeni...

Rzym od kuchni. Śladami historii najsłynniejszych dań Wiecznego Miasta

  „…Kończy z uśmiechem i biegnie dalej, bo restauracja wypełniona jest po brzegi, a przed drzwiami czeka kolejnych kilkanaście osób…” Kuchnia - nie tylko pyszne potrawy, to klimat, włożone w ich przygotowanie serce, czas dla kogoś i spotkanie przy wspólnym stole. To jest moje prywatne odczucie, ale uwierzcie mi, że sporo w tym prawdy przenikającej do duszy człowieka. Poprawia się wtedy nie tylko nasze samopoczucie, ale poznajemy także nowe smaki. Kiedy czytam książki Pani Magdaleny czuję się zawsze dobrze. Otwieram przewodnik po Włoszech i zaczynam czytać. Wraz z Autorką odkryjemy interesujące zakątki miasta. Dziennikarka Magdalena Wolińska – Riedi pokochała Rzym. Za Spiżową Bramą odkryła prawdę o Papieżach, ale i stworzyła dziennikarstwo, które bez ozdobników dostaje się do serca odbiorcy. Mówić o duchowości i wierze z zaangażowaniem nie każdy potrafi. Riedi to lingwistka, tłumaczka, producentka i dziennikarka. Od 2014 roku korespondentka Telewizji Polskiej w Rzymie i w Wa...

Dziewięć miast włoskich i inne opowieści

  „… Powietrze wokół nich, pełne aromatu mirty i rozmarynu…” Podróże – te małe i duże. Włoskie klimaty są zazwyczaj wdzięcznym tematem. To bogactwo sztuki, malarstwa, architektury i wpływów chrześcijaństwa na kulturę. Musiał to lekarz, poeta i pisarz. Uczestnik niezależnego życia kulturalnego w okresie stanu wojennego, aresztowany w 1982 roku. Przed Wami nowość wydawnicza pt. „Dziewięć miast włoskich i inne opowieści”. Wenecja, Siena, Florencja, Rzym, Neapol czy Palermo. Wszystkie te miasta mają swój niepowtarzalny urok i czar. Część włoską tomu wzbogacają Inne Opowieści – czyli równie fascynujące opisy podróży do Libanu, gdzie autor szedł śladami maronickich świętych Szarbela i Rafqui, do Meksyku, gdzie zamieszkiwał w domu polskiej malarki Tamary Łempickiej. Łempicka i jej twórczość jest analizowana po dziś dzień. To jedna z najbardziej charakterystycznych i odrobinę kontrowersyjnych artystek. Mężczyzn malowała w eleganckich płaszczach, mundurach i smokingach. U Łempickie...