Przejdź do głównej zawartości

Ktoś mnie pokochał. Bridgertonowie. Tom 2

 

„… Kate nie potrafiła zrozumieć, dlaczego tak urocza dama jak wicehrabina Bridgerton zaprosiła takiego człowieka. Być może aby wyrównać liczbę dam i dżentelmenów. Mężczyzna uniósł jeden kącik ust w szyderczym uśmiechu …”

Anthony Bridgerton, najbardziej zatwardziały kawaler Londynu i uwodziciel, któremu według pewnego znanego magazynu plotkarskiego nie oprze się żadna kobieta, staje przed prawdziwą miłosną próbą…

Ku zaskoczeniu całego Londynu wicehrabia Bridgerton nie tylko zdecydował się na małżeństwo - wybrał już nawet kandydatkę na żonę! Jedyną przeszkodą jest starsza siostra jego wybranki Edwiny, Kate Sheffield, najbardziej wścibska kobieta, jaka kiedykolwiek pojawiła się w londyńskiej sali balowej. Ponętna intrygantka doprowadza Anthony'ego do szaleństwa swoją determinacją, by zniweczyć zaręczyny, ale kiedy wicehrabia w nocy zamyka oczy, to właśnie Kate jest kobietą nawiedzającą jego coraz bardziej erotyczne sny…

Wbrew powszechnemu przekonaniu Kate jest absolutnie pewna, że ​​nawróceni podrywacze wcale nie są najlepszymi mężami - a Anthony Bridgerton jest najbardziej niegodziwym łotrem ze wszystkich. Kate jest zdeterminowana, by chronić przed nim swoją młodszą siostrę, ale boi się, że sama może ulec hipnotyzującemu urokowi niepoprawnego uwodziciela.

Czy kobieta ulegnie? Jest wiele poprawnych, ale i odmiennych odpowiedzi. Z całą pewnością docenicie to, że książkę bardzo lekko i szybko się czyta. Nie można o niej zapomnieć, bo jest po prostu świetna. Anthony w dzieciństwie był ucieleśnieniem doskonałości. Rodzice poświęcali mu dużo czasu, wbrew zasadom panującym w ich otoczeniu. Ojciec nauczył go m.in. jeździć konno, strzelać, pływać, kochać przyrodę i mieć szacunek do matki i rodzeństwa.

Kiedy ojca Anthony’ego użądliła pszczoła i mężczyzna zmarł, najstarszy syn automatycznie staje się głową rodziny. Anthony już jako dorosły, często był tematem numer jeden w gazetach i nazywany był „Rozpustnikiem”. Zła opinia czasami pomaga. Kiedy Anthony oznajmił, że myśli o tym, by się ożenić, bracia myśleli, że się zakrztuszą ze śmiechu.

Anthony mówi, że chciałby, aby jego żona była w miarę ładna, nie może być głupia i po trzecie nie może to być ktoś, w kim mógłby się naprawdę zakochać. Miłość to komplikacje. 😉

Teraz pora skupić się na kobiecych postaciach. Edwina ma jasne włosy i błękitne oczy. Uznawana za piękność 1814 roku. Kate zaś, to jej całkowite przeciwieństwo. Ma brązowe oczy i włosy. Mówiono o niej „starsza siostra Niezrównoważona”. Obie różnią się, jak ogień i woda. Kate jest żywa i na wszystko spogląda z góry. Obie kobiety nie są zamożne.

W dalszym ciągu Kronika Towarzyska Lady Whistledown cieszy się sporym powodzeniem, bo nie brak w niej dowcipu, ironii, dobrych stwierdzeń i dziennikarskiego zacięcia. Jest taką swoistą wisienką na torcie.

Miłosne kłamstwa i prawdziwa namiętność w przesyconym subtelnym wdziękiem i humorem romansie współczesnej Jane Austen z pierwszych miejsc amerykańskich list bestsellerów podbiła już serca czytelników i widzów. Ekranizację powieści możecie obejrzeć w serwisie NETFLIX. Julia Quinn stała się obecnie ikoną literatury.

Gorąco polecam – finał jest ciekawy 😉

Katarzyna Żarska

http://zarska18.blogspot.com/

Wydawnictwo: ZYSK i S -KA

Premiera: 09.03.2021 r.

Przekład: Agnieszka Kowalska, Katarzyna Krawczyk

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Wydanie I w tej edycji

Liczba stron: 480

(nowość wydawnicza) 


Komentarze

  1. Ciekawi mnie ta seria, chociaż tę autorkę w mojej bibliotece podczytują tylko seniorki :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Obecność lęku

    „…W języku polskim   słowo „lęk”, tak jak słowo „ból”, jest krótsze niż jego znaczenie…”  Czy myślenie samodzielne jest wartościowe? Zdecydowanie TAK. Na studiach w Krakowie uczono Nas, że mamy bacznie obserwować świat i otoczenie. Nie bać się myśleć samodzielnie. Cieszę się, że to właśnie Uniwersytet Jagielloński skupia się na tematyce – lęku, który w życiu codziennym towarzyszy nam non stop. To praca, życie osobiste, rodzinne i nawet – duchowe. Lęk – to taki paradoks uczuć. Co tak naprawdę budzi lęk i niepokój? Jak perfekcyjnie odróżnić pierwszą emocję od drugiej? Co zaś sprawia, że lubimy oglądać horrory? Jesteśmy nieustannie zmuszeni do kwestionowania reguł rządzących światem. Czym naprawdę jest lęk? Lęk ma różne oblicza, które utrudniają jego rozpoznanie. To uczucie napięcia, rozdygotania, czasami to objawy przypominające choroby serca, przewodu pokarmowego, czy zaburzenia neurologiczne (bóle i zawroty głowy, drętwienia kończyn, niedowłady, zaburzeni...

Moc Dyskomfortu

  „…Jedyne, co można było zrobić, to włożyć kartkę w maszynę i zacząć pisać…” Na samym początku musimy wiedzieć, czym jest tytułowy dyskomfort. Według definicji pojęcia dyskomfort - jest subiektywnym odczuciem jednostki określonym jako psychiczne bądź fizyczne poczucie niedogodności. Wskazówką dla Nas powinno być to zdanie: „…Więc musisz ponieść porażkę w mniej więcej połowie przypadków…”. Jakie jest powodzenie stresu? Nasze lęki są często napędzane przez przeszły styl życia. Niebezpieczeństwo i bitwy, to one umacniają umysł, ciało i ducha. Podejmować wyzwania, które są twoje, to największa esencja. Przekraczamy taką linię na piasku – jest widoczna chwilę, a później woda – zabiera wszystko i dostrzegamy morskie fale. Autorem książki jest Michael Easter redaktor i profesor na University of Nevada. Współpracuje z wieloma magazynami. Mieszka w Las Vegas, na skraju pustyni, z żoną i dwoma psami. Jego książka podzielona jest na pięć części. Przeczytamy o tym, z czym jest naprawd...

Rzym od kuchni. Śladami historii najsłynniejszych dań Wiecznego Miasta

  „…Kończy z uśmiechem i biegnie dalej, bo restauracja wypełniona jest po brzegi, a przed drzwiami czeka kolejnych kilkanaście osób…” Kuchnia - nie tylko pyszne potrawy, to klimat, włożone w ich przygotowanie serce, czas dla kogoś i spotkanie przy wspólnym stole. To jest moje prywatne odczucie, ale uwierzcie mi, że sporo w tym prawdy przenikającej do duszy człowieka. Poprawia się wtedy nie tylko nasze samopoczucie, ale poznajemy także nowe smaki. Kiedy czytam książki Pani Magdaleny czuję się zawsze dobrze. Otwieram przewodnik po Włoszech i zaczynam czytać. Wraz z Autorką odkryjemy interesujące zakątki miasta. Dziennikarka Magdalena Wolińska – Riedi pokochała Rzym. Za Spiżową Bramą odkryła prawdę o Papieżach, ale i stworzyła dziennikarstwo, które bez ozdobników dostaje się do serca odbiorcy. Mówić o duchowości i wierze z zaangażowaniem nie każdy potrafi. Riedi to lingwistka, tłumaczka, producentka i dziennikarka. Od 2014 roku korespondentka Telewizji Polskiej w Rzymie i w Wa...