Przejdź do głównej zawartości

Ktoś mnie pokochał. Bridgertonowie. Tom 2

 

„… Kate nie potrafiła zrozumieć, dlaczego tak urocza dama jak wicehrabina Bridgerton zaprosiła takiego człowieka. Być może aby wyrównać liczbę dam i dżentelmenów. Mężczyzna uniósł jeden kącik ust w szyderczym uśmiechu …”

Anthony Bridgerton, najbardziej zatwardziały kawaler Londynu i uwodziciel, któremu według pewnego znanego magazynu plotkarskiego nie oprze się żadna kobieta, staje przed prawdziwą miłosną próbą…

Ku zaskoczeniu całego Londynu wicehrabia Bridgerton nie tylko zdecydował się na małżeństwo - wybrał już nawet kandydatkę na żonę! Jedyną przeszkodą jest starsza siostra jego wybranki Edwiny, Kate Sheffield, najbardziej wścibska kobieta, jaka kiedykolwiek pojawiła się w londyńskiej sali balowej. Ponętna intrygantka doprowadza Anthony'ego do szaleństwa swoją determinacją, by zniweczyć zaręczyny, ale kiedy wicehrabia w nocy zamyka oczy, to właśnie Kate jest kobietą nawiedzającą jego coraz bardziej erotyczne sny…

Wbrew powszechnemu przekonaniu Kate jest absolutnie pewna, że ​​nawróceni podrywacze wcale nie są najlepszymi mężami - a Anthony Bridgerton jest najbardziej niegodziwym łotrem ze wszystkich. Kate jest zdeterminowana, by chronić przed nim swoją młodszą siostrę, ale boi się, że sama może ulec hipnotyzującemu urokowi niepoprawnego uwodziciela.

Czy kobieta ulegnie? Jest wiele poprawnych, ale i odmiennych odpowiedzi. Z całą pewnością docenicie to, że książkę bardzo lekko i szybko się czyta. Nie można o niej zapomnieć, bo jest po prostu świetna. Anthony w dzieciństwie był ucieleśnieniem doskonałości. Rodzice poświęcali mu dużo czasu, wbrew zasadom panującym w ich otoczeniu. Ojciec nauczył go m.in. jeździć konno, strzelać, pływać, kochać przyrodę i mieć szacunek do matki i rodzeństwa.

Kiedy ojca Anthony’ego użądliła pszczoła i mężczyzna zmarł, najstarszy syn automatycznie staje się głową rodziny. Anthony już jako dorosły, często był tematem numer jeden w gazetach i nazywany był „Rozpustnikiem”. Zła opinia czasami pomaga. Kiedy Anthony oznajmił, że myśli o tym, by się ożenić, bracia myśleli, że się zakrztuszą ze śmiechu.

Anthony mówi, że chciałby, aby jego żona była w miarę ładna, nie może być głupia i po trzecie nie może to być ktoś, w kim mógłby się naprawdę zakochać. Miłość to komplikacje. 😉

Teraz pora skupić się na kobiecych postaciach. Edwina ma jasne włosy i błękitne oczy. Uznawana za piękność 1814 roku. Kate zaś, to jej całkowite przeciwieństwo. Ma brązowe oczy i włosy. Mówiono o niej „starsza siostra Niezrównoważona”. Obie różnią się, jak ogień i woda. Kate jest żywa i na wszystko spogląda z góry. Obie kobiety nie są zamożne.

W dalszym ciągu Kronika Towarzyska Lady Whistledown cieszy się sporym powodzeniem, bo nie brak w niej dowcipu, ironii, dobrych stwierdzeń i dziennikarskiego zacięcia. Jest taką swoistą wisienką na torcie.

Miłosne kłamstwa i prawdziwa namiętność w przesyconym subtelnym wdziękiem i humorem romansie współczesnej Jane Austen z pierwszych miejsc amerykańskich list bestsellerów podbiła już serca czytelników i widzów. Ekranizację powieści możecie obejrzeć w serwisie NETFLIX. Julia Quinn stała się obecnie ikoną literatury.

Gorąco polecam – finał jest ciekawy 😉

Katarzyna Żarska

http://zarska18.blogspot.com/

Wydawnictwo: ZYSK i S -KA

Premiera: 09.03.2021 r.

Przekład: Agnieszka Kowalska, Katarzyna Krawczyk

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Wydanie I w tej edycji

Liczba stron: 480

(nowość wydawnicza) 


Komentarze

  1. Ciekawi mnie ta seria, chociaż tę autorkę w mojej bibliotece podczytują tylko seniorki :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Zacznij od dziś

  „… Nie tak bowiem człowiek widzi jak widzi Bóg, bo człowiek patrzy na to, co widoczne dla oczu, Pan natomiast patrzy na serce… (1Sm 16, 7b)” Każdy z Nas pragnie, by jego życie było spokojne, idealne, wręcz komfortowe. Niestety nie zawsze tak się da. Czy Ty – Kochany Czytelniku, umiesz zaczynać wszystko od nowa? Dotyczy to także twojej duszy i pewnej duchowości, która towarzyszy Ci niemal codziennie. Wanda Rutkiewicz , polska himalaistka, po zdobyciu Mount Everestu powiedziała, że „każdy ma przecież do pokonania swój Everest. Mój sukces był dowodem na to, że każdemu może się udać to, co sobie postanowi”. Dla Czytelnika, to bardzo mądra wskazówka, bo każdy indywidualnie i nie na pokaz może wyciągnąć np. z Adwentu, modlitwy i życia, co chce. Takim Everestem czasem okazuje się nasze życie. Niekiedy trudne i nie do przejścia. Człowieka przytłacza wiele zła, problemów, kłopotów. To ciągła gonitwa myśli, bo jak zrobić coś tylko dla siebie? Dlatego będzie emocjonująco. Dobrze i

Krzyk ciszy

  „… Przytulił ją niepewnie, nie wiedząc, jak się zachować. Ale ona go nie puszczała. Płakała ciągle, wyobrażając sobie sytuację, na jaką go skazała …”  Zapytam Was trochę przewrotnie – Czy krzyk zawsze musi być głośny? Może ktoś robi to w zupełnej ciszy i wręcz wyje do poduszki, w samotności? Przed Wami najnowsza książka autorki „ Śpij, dziecinko, śpij”, zdobywczyni głównej nagrody w plebiscycie Książka Roku Lubimyczytać 2022, w kategorii horroru. "Realizacja marzeń wymaga czasu i poświęcenia". Jedna z naszych postaci nie może dotrzymać słowa i czegoś dostrzec. Sama pisarka fajnie namieszała. Jolanta Bartoś mówi, że jej dusza jest pęknięta na dwie części. W jednej panuje mrok, który zmusza do mordowania, w drugiej jest światło i wszystko, co piękne. Na swoim koncie ma kryminały, thrillery i horrory. Odbiorca ma w czym wybierać. Barbara Trzebińska jest wybitnym lekarzem transplantologiem. Po wieloletnich walkach udaje jej się odzyskać rodzinny majątek w Jaraczewie. R

Pomiędzy nami tajemnice

„… Uśmiechnęła się niewyraźnie i podała mu rękę, po czym przeniosła spojrzenie na towarzyszącą mu osobę…”  Tajemnica czyli coś szczególnego, że ktoś boi się, że naprawdę wyjdzie na jaw. Przed Wami książka, która przeniesie Nas do swoistego labiryntu ludzkich losów. Według literatury fachowej „…tajemnica, czyli dane lub informacje, których ujawnienie osobom nieuprawnionym jest zakazane ze względu na normy prawne lub inne normy społeczne. W religiach, szczególnie w kultach misteryjnych, słowo tajemnica odnosi się do ukrytej rzeczywistości duchowej, z którą człowiek spotyka się przez obrzędy religijne…”. Autorką książki jest Katarzyna Grzebyk, która podkreśla, że powieść jest fikcją literacką. Pożar kina objazdowego wydarzył się jednak naprawdę. Powstało o nim kilka publikacji i film. Najważniejsze w tekście jest też   dobre słowo i odrobina uśmiechu. Ja – ze swojej czytelniczej perspektywy, to doceniam. Rok 1950. Do małej wioski na południu Polski przyjeżdża kino objazdowe. Podcz