Przejdź do głównej zawartości

BUDDA i TWARDZIEL

 

„… Nie wystarczy zakładać, że ludzie wiedzą, że się troszczysz. Musisz to okazać …”

Wiele osób szuka sposobu, by stać się lepszym człowiekiem. Bestsellerowy autor “New York Timesa” stara się znaleźć odpowiedzi na nurtujące go pytania. Budda to duchowy mistrz. Twardziel zaś, to naturalny przywódca. To trudna książka dla zwykłego czytelnika, jednak godna przeczytania i przemyślenia.

Vishen Lakhiani jest uznawanym autorytetem w dziedzinie rozwoju duchowego. Założyciel platformy edukacyjnej, która za pomocą mediów, filmów, technologii i imprez na żywo tworzy swoiste imperium liczące ponad dwa miliony uczniów.

W dziewięciu rozdziałach autor chce Nam przybliżyć spojrzenie na świat. Zestawić naszą tożsamość ze światem zewnętrznym, naszą rolę i relacje w życiu. Świat swoiście odzwierciedla kim wierzysz, że jesteś. W publikacji zebrane są historie wielu umysłów. Ludzi ze świata biznesu, nauki, technologii, duchowości, edukacji i związków.

Odnajdziemy tu rolę przyjaźni, misji, obfitości i rozwoju. Ważne jest szczęście, miłość i poczucie przynależności. Każdy w zdecydowanej większości pragnie budzić się rano ze świadomością, że czeka na niego praca, która sprawia radość, że jest wykonywana w pożądanej atmosferze. Bo czy nie jest tak, że „W twoim życiu nie chodzi o ciebie, lecz o życie każdej osoby, z którą się zetkniesz …?”

Istnieją osoby o niezwykłej, magnetycznej osobowości. Są kreatywne, skupione i bez wysiłku wpadają na znakomite pomysły. Przyciągają właściwych ludzi. Dołączają do najlepszych zespołów i z cudowną łatwością, naturalnie i płynnie zyskują autorytet. Są doceniane, otrzymują świetne propozycje, awanse i podwyżki.

Potrafią prowadzić interesy tak, że wszystkie strony czują się wygrane. Najbardziej wyjątkowe jest to, że mają wielkie szczęście nawet w przypadku trudnych spraw. To, czego nie umieją zrealizować inni, dla nich jest łatwe. Można odnieść wrażenie, że cały Wszechświat sprzyja ich zamiarom.

Ta książka ma pomóc odbiorcy odkryć w sobie odwagę do zmiany nastawienia, a także zrozumieć, że aby odnieść sukces, nie musimy pracować ciężej niż inni. Obala sporo bezsensownych mitów, podpowiada, jak uzyskać dostęp do wyższych stanów świadomości i połączyć w sobie dwa piękne oblicza bycia człowiekiem: Buddy i twardziela. 

Budda jest archetypem duchowego mistrza, którego niezmącony spokój i radość wynikają z wewnętrznej świadomości i spójności. Twardziel zaś, to archetyp rewolucjonisty, ma moc wprowadzania zmian, budowania i wymyślania. Jest autentycznym, naturalnym przywódcą. Pisarz podpowiada Nam, że staniemy się potężnym magnesem, przyciągającym najlepszych ludzi, znajdziemy w sobie moc, która pomoże usunąć bariery, oraz zainspirujemy się.

Gorąco polecam

Katarzyna Żarska

http://zarska18.blogspot.com/

Wydawnictwo: Helion SA - Onepress

Premiera: 23.02.2021 r.

Oprawa: miękka

Przekład: Marcin Machnik

Liczba stron: 264

(nowość wydawnicza) 



Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Obecność lęku

    „…W języku polskim   słowo „lęk”, tak jak słowo „ból”, jest krótsze niż jego znaczenie…”  Czy myślenie samodzielne jest wartościowe? Zdecydowanie TAK. Na studiach w Krakowie uczono Nas, że mamy bacznie obserwować świat i otoczenie. Nie bać się myśleć samodzielnie. Cieszę się, że to właśnie Uniwersytet Jagielloński skupia się na tematyce – lęku, który w życiu codziennym towarzyszy nam non stop. To praca, życie osobiste, rodzinne i nawet – duchowe. Lęk – to taki paradoks uczuć. Co tak naprawdę budzi lęk i niepokój? Jak perfekcyjnie odróżnić pierwszą emocję od drugiej? Co zaś sprawia, że lubimy oglądać horrory? Jesteśmy nieustannie zmuszeni do kwestionowania reguł rządzących światem. Czym naprawdę jest lęk? Lęk ma różne oblicza, które utrudniają jego rozpoznanie. To uczucie napięcia, rozdygotania, czasami to objawy przypominające choroby serca, przewodu pokarmowego, czy zaburzenia neurologiczne (bóle i zawroty głowy, drętwienia kończyn, niedowłady, zaburzeni...

Dziewięć miast włoskich i inne opowieści

  „… Powietrze wokół nich, pełne aromatu mirty i rozmarynu…” Podróże – te małe i duże. Włoskie klimaty są zazwyczaj wdzięcznym tematem. To bogactwo sztuki, malarstwa, architektury i wpływów chrześcijaństwa na kulturę. Musiał to lekarz, poeta i pisarz. Uczestnik niezależnego życia kulturalnego w okresie stanu wojennego, aresztowany w 1982 roku. Przed Wami nowość wydawnicza pt. „Dziewięć miast włoskich i inne opowieści”. Wenecja, Siena, Florencja, Rzym, Neapol czy Palermo. Wszystkie te miasta mają swój niepowtarzalny urok i czar. Część włoską tomu wzbogacają Inne Opowieści – czyli równie fascynujące opisy podróży do Libanu, gdzie autor szedł śladami maronickich świętych Szarbela i Rafqui, do Meksyku, gdzie zamieszkiwał w domu polskiej malarki Tamary Łempickiej. Łempicka i jej twórczość jest analizowana po dziś dzień. To jedna z najbardziej charakterystycznych i odrobinę kontrowersyjnych artystek. Mężczyzn malowała w eleganckich płaszczach, mundurach i smokingach. U Łempickie...

Moc Dyskomfortu

  „…Jedyne, co można było zrobić, to włożyć kartkę w maszynę i zacząć pisać…” Na samym początku musimy wiedzieć, czym jest tytułowy dyskomfort. Według definicji pojęcia dyskomfort - jest subiektywnym odczuciem jednostki określonym jako psychiczne bądź fizyczne poczucie niedogodności. Wskazówką dla Nas powinno być to zdanie: „…Więc musisz ponieść porażkę w mniej więcej połowie przypadków…”. Jakie jest powodzenie stresu? Nasze lęki są często napędzane przez przeszły styl życia. Niebezpieczeństwo i bitwy, to one umacniają umysł, ciało i ducha. Podejmować wyzwania, które są twoje, to największa esencja. Przekraczamy taką linię na piasku – jest widoczna chwilę, a później woda – zabiera wszystko i dostrzegamy morskie fale. Autorem książki jest Michael Easter redaktor i profesor na University of Nevada. Współpracuje z wieloma magazynami. Mieszka w Las Vegas, na skraju pustyni, z żoną i dwoma psami. Jego książka podzielona jest na pięć części. Przeczytamy o tym, z czym jest naprawd...