Przejdź do głównej zawartości

Żyj zgodnie z FAZAMI KSIĘŻYCA

 

„… Podczas nowiu odnajdziesz w sobie silne pragnienie służenia swym działaniem światu i ludzkości oraz podzielenia się z nimi czymś, co ty możesz zaoferować …”

Zodiakalny Byk ma twardy charakter, Waga długo analizuje wszystkie „za” i „przeciw”, Skorpion mówi prawdę prosto w oczy, a Panna odznacza się energią krytycyzmu. Wszystkie cechy zapisane są w naszej dacie urodzenia, gwiazdach, ale i warunkują pewne cechy charakteru. Pomyślicie, że to taka lekka bajka. Okazuje się, że specjaliści mają całkiem inne zdanie na ten temat.

Autorką książki jest Kristy Gallagher – nauczycielka jogi, medytacji, trenerka i mentorka Księżycowa. Od ponad dziesięciu lat dzieli się swoją pasją i doświadczeniem. Regularnie współpracuje z prasą poświęconą jodze i zdrowiu. O jej działalności pisano między innymi na łamach „The Times”, „National Geographic” i „The Metro”.

Faktem jest, że do numerologii i wszelkich wróżb większość osób podchodzi z ogromnym dystansem. Nie wierzą, nie czują, ale, jak „dotkną” coś zrozumieją. Książka dosłownie i w przenośni zaprasza czytelnika do świata magii, dzięki której łatwiej przywrócić kontrolę nad własnym życiem. Ale czy na pewno? Niektórzy czasami mówią, że podczas pełni księżyca źle sypiają. Budzą się w nocy, rozmyślają, boli ich głowa. To nie jest przypadek.

Ziemia krąży wokół Słońca. Księżyc krąży wokół Ziemi. Jest jej naturalnym satelitą. Jego wiek szacuje się na 4,51 miliardów lat. Położenie Księżyca względem Ziemi i Słońca powoduje, iż co noc widzimy inny jego fragment oświetlony w trakcie każdego okrążenia Ziemi trwającego jeden miesiąc. Cykl Księżyca trwa od 27 do 29,5 dnia.

Z perspektywy przeciętnego odbiorcy to ciepła i inspirująca publikacja o księżycu, jego magii i o tym, jak ją wpleść w swoje życie. Wnosi wiedzę i praktyki mistyczne do współczesności w taki sposób, że każdy może wziąć z tego coś dla siebie. Zawiera wystarczająco dużo informacji, aby można zrozumieć podstawy astrologii księżycowej bez zagubienia jego magiczności.

Jest kilka fajnych kwestii do poruszenia. To np. usytuowanie znaków. Żywiołem Byka np. jest ziemia, Wagi – powietrze. Baran np. to pierwszy znak kardynalny. Niesie ze sobą nowe, dość znaczące przedsięwzięcia i potrzeby. Matczyna energia Raka sprawia, że pragniesz poczuć się bezpiecznie, pod ochroną, kochany i pielęgnowany. Skorpion zaś kocha tajemniczość i nie zatrzyma się, dopóki nie znajdzie prawdy.  Autorka zapewnia, że obserwacja zmieniających się cykli księżyca pomoże pojąć znaczenie uczuć i przywrócić pewną kontrolę. Czasami tak po ludzku potrzebujemy ciszy i spokoju. Innym razem nic nam nie wychodzi, tłuczemy szklanki, mamy przysłowiowego „doła” albo mamy wszystkiego dosyć.

Nasi przodkowie wierzyli w moc Księżyca, natomiast nieodzownym pomocnikiem był wtedy, gdy ludzie uprawiali ziemię. Moim zdaniem ważne są słowa, które zacytuję: „Bez względu na wiek, rasę, religię, orientację, przekonania, wychowanie, status czy nawet preferowane media społecznościowe wszyscy pozostajemy pod wpływem tej samej energii i sił przyciągania Księżyca …”

Życie zgodnie z fazami Księżyca może nauczyć Nas kilku rzeczy:

- dbania o siebie – czyli na bycie i czas na działanie

- ufności – wiary w siłę przewodnią

- dostrajania się do emocji

- odzyskiwania mocy, czyli to taka siła sprawcza 😉

- budowania więzi – z naturą, innymi ludźmi i rytmem

- i odpowiedzialności za dokonywanie zmian i realizowanie marzeń.

Gorąco polecam

Katarzyna Żarska

http://zarska18.blogspot.com/

Wydawnictwo: MUZA SA

Tytuł oryginału: Lunar Living

Wydanie I

Premiera:10.02.2021 r.

Przekład: Elżbieta Kowalewska  

Projekt okładki: Katarzyna Grabowska

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Liczba stron: 224

(nowość wydawnicza)

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Obecność lęku

    „…W języku polskim   słowo „lęk”, tak jak słowo „ból”, jest krótsze niż jego znaczenie…”  Czy myślenie samodzielne jest wartościowe? Zdecydowanie TAK. Na studiach w Krakowie uczono Nas, że mamy bacznie obserwować świat i otoczenie. Nie bać się myśleć samodzielnie. Cieszę się, że to właśnie Uniwersytet Jagielloński skupia się na tematyce – lęku, który w życiu codziennym towarzyszy nam non stop. To praca, życie osobiste, rodzinne i nawet – duchowe. Lęk – to taki paradoks uczuć. Co tak naprawdę budzi lęk i niepokój? Jak perfekcyjnie odróżnić pierwszą emocję od drugiej? Co zaś sprawia, że lubimy oglądać horrory? Jesteśmy nieustannie zmuszeni do kwestionowania reguł rządzących światem. Czym naprawdę jest lęk? Lęk ma różne oblicza, które utrudniają jego rozpoznanie. To uczucie napięcia, rozdygotania, czasami to objawy przypominające choroby serca, przewodu pokarmowego, czy zaburzenia neurologiczne (bóle i zawroty głowy, drętwienia kończyn, niedowłady, zaburzeni...

Moc Dyskomfortu

  „…Jedyne, co można było zrobić, to włożyć kartkę w maszynę i zacząć pisać…” Na samym początku musimy wiedzieć, czym jest tytułowy dyskomfort. Według definicji pojęcia dyskomfort - jest subiektywnym odczuciem jednostki określonym jako psychiczne bądź fizyczne poczucie niedogodności. Wskazówką dla Nas powinno być to zdanie: „…Więc musisz ponieść porażkę w mniej więcej połowie przypadków…”. Jakie jest powodzenie stresu? Nasze lęki są często napędzane przez przeszły styl życia. Niebezpieczeństwo i bitwy, to one umacniają umysł, ciało i ducha. Podejmować wyzwania, które są twoje, to największa esencja. Przekraczamy taką linię na piasku – jest widoczna chwilę, a później woda – zabiera wszystko i dostrzegamy morskie fale. Autorem książki jest Michael Easter redaktor i profesor na University of Nevada. Współpracuje z wieloma magazynami. Mieszka w Las Vegas, na skraju pustyni, z żoną i dwoma psami. Jego książka podzielona jest na pięć części. Przeczytamy o tym, z czym jest naprawd...

Dziewięć miast włoskich i inne opowieści

  „… Powietrze wokół nich, pełne aromatu mirty i rozmarynu…” Podróże – te małe i duże. Włoskie klimaty są zazwyczaj wdzięcznym tematem. To bogactwo sztuki, malarstwa, architektury i wpływów chrześcijaństwa na kulturę. Musiał to lekarz, poeta i pisarz. Uczestnik niezależnego życia kulturalnego w okresie stanu wojennego, aresztowany w 1982 roku. Przed Wami nowość wydawnicza pt. „Dziewięć miast włoskich i inne opowieści”. Wenecja, Siena, Florencja, Rzym, Neapol czy Palermo. Wszystkie te miasta mają swój niepowtarzalny urok i czar. Część włoską tomu wzbogacają Inne Opowieści – czyli równie fascynujące opisy podróży do Libanu, gdzie autor szedł śladami maronickich świętych Szarbela i Rafqui, do Meksyku, gdzie zamieszkiwał w domu polskiej malarki Tamary Łempickiej. Łempicka i jej twórczość jest analizowana po dziś dzień. To jedna z najbardziej charakterystycznych i odrobinę kontrowersyjnych artystek. Mężczyzn malowała w eleganckich płaszczach, mundurach i smokingach. U Łempickie...