Przejdź do głównej zawartości

DRUGA MŁODOŚĆ, cóż z tego, że DRUGA

 

„… Gdy masz dwadzieścia lat, cieszysz się twarzą, którą dała ci natura. A po pięćdziesiątce – taką na jaką sobie zasłużyłaś …” (Coco Chanel)  

Kiedy kobieta widzi pierwsze zmarszczki, obwisłe piersi czy sińce pod oczami spowodowane codziennymi obowiązkami jest troszeczkę zniesmaczona. Miało być przecież tak pięknie. W małżeństwie 😉 Oczywiście 😉 On – przystojny i inteligentny, dom – posprzątany, kot – nakarmiony, teściowa – cudowna, a wyszło, jak zwykle 😉 „Druga młodość, cóż z tego, że druga” to książka o spojrzeniu Francuzek na upływ lat. Nie brak tutaj autoironii i ciętej riposty.

Autorkami książki są Caroline de Maigret międzynarodowa modelka, producentka muzyki, a od 2013 roku ambasadorka i rzecznik prasowy Chanel. Z kolei Sophie Mas to producentka filmowa pracująca od Paryża po Stany Zjednoczone. Ten duet autorski znamy jest z „Bądź paryżanką, gdziekolwiek jesteś”. Wszak Paryż to inspirujący świat mody, muzyki, filmu, literatury i kuchni.

Spojrzenie to jest uniwersalne, podane ze zdrową dawką humoru, brawurą, ale szykownie, seksownie, do czytania późno w nocy za jednym zamachem, a następnie kupowania dla swoich przyjaciółek. Tak drogie czytelniczki 😉 Publikacja została już doceniona przez wielu odbiorców. Nie ma tutaj przysłowiowych farmazonów, ale naprawdę tekst się dobrze i szybko czyta. Każda kobieta cieszy się na powrót do domu – po pracy. Ale nikt nas nie pyta – czy ogarniamy ten cały rozgardiasz? 😉 Kiedy boli cię głowa, masz już pierwsze siwe włosy i niestety „zegar tyka”.

Kiedy mężczyzna wydaje się idealny? Pewnie wtedy, kiedy dotyka namiętnie, a jednocześnie tkliwie. Uważa, że jesteś piękna, schlebia ci, ale nie przesadza z komplementami. Nie zwleka z szeptaniem czułych słówek. Skupia się wyłącznie na epickich detalach. I czy to ta dbałość o szczegóły przesądza o efekcie końcowym? Szczęście może polegać na trzymaniu dyscypliny, ale płynie z naszego wnętrza. A może musimy przeglądać się w lustrze tylko w odpowiednim oświetleniu? Zimą ważny zaś jest odpowiedni makijaż. Ciut mocniejszy rozjaśni naszą cerę. I czy odrobina rozjaśniającego podkładu zakryje nasze sińce pod oczami w stu procentach?

Jest też jedno ciekawe pytanie – Jak to jest być singielką na dłuższą metę? W wielu sytuacjach swobodnie, czasami luźno, ale rozważnie, ale kiedy po rozbudzeniu nadziei i włożeniu najseksowniejszej bielizny sypiasz sama – denerwująco 😉 Podstawą pięknego wyglądu jest też nieskazitelna cera. Co noc zmywaj makijaż. Nawet jeśli się nie malujesz. Nadmiar sebum nie pomaga naszej twarzy. Musisz dbać o swoje włosy, paznokcie i głowę 😉 Nie możemy zwariować nawet gdy otoczenie dobija inwencją władzy 😉 Od „pewnych” rozstań jesteśmy bardziej świadome własnego ciała.

Książka jest pełna inspirujących cytatów i anegdot, to mówienie prawdy o starzeniu się z łobuzerskim puszczeniem oczka, ze wzruszeniem ramionami i głębokim zanurzeniem się w gorzko-słodki gniew, który towarzyszy doświadczeniu prawie wszystkich kobiet.

Jeśli chodzi o styl. Jest kilka ciekawych pomysłów. Możemy śmiało sięgnąć po o dwa rozmiary za duży płaszcz lub marynarkę. Ostre linie uwypuklą ekspresyjny charakter stylizacji. Kostium zaś nie musi być granatowy ani czarny, żeby potraktowano nas poważnie. Liczy się stanowczość i oryginalność. Zestaw biała koszula i jeansy jest uniwersalny. Białe trampki też 😉

Kiedyś kobieta żyła dla tzw. pierwszych razów. To pierwsza randka, miłość, seks, pocałunek, impreza, rozliczenie podatkowe czy małżeństwo. Wszystko staje się jasne. Dobrą stroną upływu czasu jest wzrost świadomości na temat, co do ciebie pasuje. Rzekomo każda kobieta dąży do stabilizacji.

Publikacja uzupełniona jest fajnymi zdjęciami, ale i zawiera adresy miejsc w Paryżu, w których czas się zatrzymał. To hotele, restauracje, kawiarnie, sklepy ze słodyczami, perfumerie, gdzie można odnaleźć niepowtarzalny klimat i zapach.

Gorąco polecam świetną książkę

Katarzyna Żarska

http://zarska18.blogspot.com/

Wydawnictwo: MUZA SA

Premiera: 27.01.2021 r.

Przekład: Adriana Celińska

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Wydanie I

Liczba stron: 272

(nowość wydawnicza) 



Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Obecność lęku

    „…W języku polskim   słowo „lęk”, tak jak słowo „ból”, jest krótsze niż jego znaczenie…”  Czy myślenie samodzielne jest wartościowe? Zdecydowanie TAK. Na studiach w Krakowie uczono Nas, że mamy bacznie obserwować świat i otoczenie. Nie bać się myśleć samodzielnie. Cieszę się, że to właśnie Uniwersytet Jagielloński skupia się na tematyce – lęku, który w życiu codziennym towarzyszy nam non stop. To praca, życie osobiste, rodzinne i nawet – duchowe. Lęk – to taki paradoks uczuć. Co tak naprawdę budzi lęk i niepokój? Jak perfekcyjnie odróżnić pierwszą emocję od drugiej? Co zaś sprawia, że lubimy oglądać horrory? Jesteśmy nieustannie zmuszeni do kwestionowania reguł rządzących światem. Czym naprawdę jest lęk? Lęk ma różne oblicza, które utrudniają jego rozpoznanie. To uczucie napięcia, rozdygotania, czasami to objawy przypominające choroby serca, przewodu pokarmowego, czy zaburzenia neurologiczne (bóle i zawroty głowy, drętwienia kończyn, niedowłady, zaburzeni...

Moc Dyskomfortu

  „…Jedyne, co można było zrobić, to włożyć kartkę w maszynę i zacząć pisać…” Na samym początku musimy wiedzieć, czym jest tytułowy dyskomfort. Według definicji pojęcia dyskomfort - jest subiektywnym odczuciem jednostki określonym jako psychiczne bądź fizyczne poczucie niedogodności. Wskazówką dla Nas powinno być to zdanie: „…Więc musisz ponieść porażkę w mniej więcej połowie przypadków…”. Jakie jest powodzenie stresu? Nasze lęki są często napędzane przez przeszły styl życia. Niebezpieczeństwo i bitwy, to one umacniają umysł, ciało i ducha. Podejmować wyzwania, które są twoje, to największa esencja. Przekraczamy taką linię na piasku – jest widoczna chwilę, a później woda – zabiera wszystko i dostrzegamy morskie fale. Autorem książki jest Michael Easter redaktor i profesor na University of Nevada. Współpracuje z wieloma magazynami. Mieszka w Las Vegas, na skraju pustyni, z żoną i dwoma psami. Jego książka podzielona jest na pięć części. Przeczytamy o tym, z czym jest naprawd...

Dziewięć miast włoskich i inne opowieści

  „… Powietrze wokół nich, pełne aromatu mirty i rozmarynu…” Podróże – te małe i duże. Włoskie klimaty są zazwyczaj wdzięcznym tematem. To bogactwo sztuki, malarstwa, architektury i wpływów chrześcijaństwa na kulturę. Musiał to lekarz, poeta i pisarz. Uczestnik niezależnego życia kulturalnego w okresie stanu wojennego, aresztowany w 1982 roku. Przed Wami nowość wydawnicza pt. „Dziewięć miast włoskich i inne opowieści”. Wenecja, Siena, Florencja, Rzym, Neapol czy Palermo. Wszystkie te miasta mają swój niepowtarzalny urok i czar. Część włoską tomu wzbogacają Inne Opowieści – czyli równie fascynujące opisy podróży do Libanu, gdzie autor szedł śladami maronickich świętych Szarbela i Rafqui, do Meksyku, gdzie zamieszkiwał w domu polskiej malarki Tamary Łempickiej. Łempicka i jej twórczość jest analizowana po dziś dzień. To jedna z najbardziej charakterystycznych i odrobinę kontrowersyjnych artystek. Mężczyzn malowała w eleganckich płaszczach, mundurach i smokingach. U Łempickie...