Przejdź do głównej zawartości

AMERYKAŃSKIE KSIĘŻNICZKI

 

„… spojrzała na okno. W jej głowie kłębiło się wszystko to, co powiedział. Jedna ze starych rodzin miała stracić wszystko, zależała od nich przyszłość całej społeczności …”


Przed Wami bestseller New York Timesa. Ciekawy, porywający i przeznaczony dla wymagającego czytelnika. Trzy słowa są swoistym ogniwem spajającym wszystko. Obowiązek. Intryga. Korona. Oto współczesny świat, w którym złote czasy monarchii wciąż trwają i gdzie miłość jest wystarczająco potężna, by zmienić bieg historii. Ta opowieść przybliża sekrety i skandale rodziny królewskiej. Mówi o miłości i złamanych sercach.

Autorką książki jest Katherine McGee. Pisarka mieszka z mężem w swoim rodzinnym mieście Houston w Teksasie. Temat amerykańskiej rodziny królewskiej zaprzątał jej głowę już od czasów studiów. Jak wyglądałaby dziś Ameryka, gdyby potomkowie Jerzego Waszyngtona zasiadali na tronie? Jeśli lubisz wiedzieć, co słychać u księcia Harry’ego i Meghan lub Williama i Kate, z pewnością zaciekawią cię losy amerykańskich księżniczek Beatrycze i Samanty, oraz zabójczo przystojnego księcia Jeffersona. Każda postać ma swoje wady i zalety. Czytelnik jedną postać polubi bardziej, drugą nieco mniej. To jednak nie popsuje Nam całego efektu.

Po wygranej wojnie o niepodległość lud Ameryki oferuje koronę Jerzemu Waszyngtonowi. Dwa i pół wieku później dynastia Waszyngtonów nadal zasiada na tronie. Jak w większości rodzin królewskich obowiązuje kolejka do władzy. Jest przyszła monarchini i „zapasowa bateria”. Każdy dokładnie wie, czego się od niego oczekuje. To nie tylko odpowiednia etykieta, pozy, czy wyuczone zachowania. Rodzina to swoista metka, której nie można oderwać.

Beatrycze nauczona dobrych manier, musiała odnaleźć się w codziennym życiu. Mogła wyjść za mąż tylko za kogoś z arystokratycznego rodu. Musiała dbać o dobrą reputację. Rodzice przygotowują dla kobiety spis kandydatów, z którym ma zapoznać się przed balem. 😉Tak szczerze, to z perspektywy normalnego życia wydaje się to zabawne, ale takie były czasy. 😉 W zasadzie to każdy liczył na koronę, a nie na „nią”. Dziewczyna wie, że urodziła po to, by służyć „W służbie Bogu i swojemu krajowi”.

Samanta jest inna i widać na pierwszy rzut oka, że to wszyscy adorują Beatrycze. Samanta zaś nie dba o konwenanse. Czy słusznie? Nie mnie to oceniać … ale czytelnik dostrzeże kilka aspektów. Istnieją także postaci niegodne zaufania. Idące do łóżka z innymi. Romansujące z daleka od złych oczu. Powroty? Rozstania? Co jest gorsze? Zasady czy walka z własnym sumieniem?

Księżniczka Beatrycze jest coraz bliższa temu, by zostać pierwszą królową Ameryki, lecz obowiązki zaczynają jej ciążyć i pojawia się niespodziewana przeszkoda. Nikt nie dba o jej młodszą siostrę, z wyjątkiem przypadków, gdy łamie zasady, więc księżniczka Samanta też nie dba o nic… z wyjątkiem jednego chłopaka, który jest dla niej nieosiągalny. Jest też bliźniak Samanty, książę Jefferson. Gdyby urodził się o kilka pokoleń wcześniej, stanąłby na pierwszym miejscu w kolejce do tronu, ale nowe prawa sukcesji czynią go dopiero trzecim.

Większość Ameryki uwielbia przystojnego księcia… a dwie bardzo różne dziewczyny walczą o jego serce. Chwilami jest naprawdę burzliwie, ale zawsze istnieją dwie drogi i zranione uczucia.

Gorąco polecam książkę gdzie widać walkę klas.

Katarzyna Żarska

http://zarska18.blogspot.com/

Wydawnictwo: ZYSK i S – KA

Premiera: 23.02.2021 r.

Tłumaczył: Paweł Dembowski

Wydanie I

Projekt okładki: Szymon Wójciak

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Liczba stron: 480

(nowość wydawnicza) 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Obecność lęku

    „…W języku polskim   słowo „lęk”, tak jak słowo „ból”, jest krótsze niż jego znaczenie…”  Czy myślenie samodzielne jest wartościowe? Zdecydowanie TAK. Na studiach w Krakowie uczono Nas, że mamy bacznie obserwować świat i otoczenie. Nie bać się myśleć samodzielnie. Cieszę się, że to właśnie Uniwersytet Jagielloński skupia się na tematyce – lęku, który w życiu codziennym towarzyszy nam non stop. To praca, życie osobiste, rodzinne i nawet – duchowe. Lęk – to taki paradoks uczuć. Co tak naprawdę budzi lęk i niepokój? Jak perfekcyjnie odróżnić pierwszą emocję od drugiej? Co zaś sprawia, że lubimy oglądać horrory? Jesteśmy nieustannie zmuszeni do kwestionowania reguł rządzących światem. Czym naprawdę jest lęk? Lęk ma różne oblicza, które utrudniają jego rozpoznanie. To uczucie napięcia, rozdygotania, czasami to objawy przypominające choroby serca, przewodu pokarmowego, czy zaburzenia neurologiczne (bóle i zawroty głowy, drętwienia kończyn, niedowłady, zaburzeni...

Moc Dyskomfortu

  „…Jedyne, co można było zrobić, to włożyć kartkę w maszynę i zacząć pisać…” Na samym początku musimy wiedzieć, czym jest tytułowy dyskomfort. Według definicji pojęcia dyskomfort - jest subiektywnym odczuciem jednostki określonym jako psychiczne bądź fizyczne poczucie niedogodności. Wskazówką dla Nas powinno być to zdanie: „…Więc musisz ponieść porażkę w mniej więcej połowie przypadków…”. Jakie jest powodzenie stresu? Nasze lęki są często napędzane przez przeszły styl życia. Niebezpieczeństwo i bitwy, to one umacniają umysł, ciało i ducha. Podejmować wyzwania, które są twoje, to największa esencja. Przekraczamy taką linię na piasku – jest widoczna chwilę, a później woda – zabiera wszystko i dostrzegamy morskie fale. Autorem książki jest Michael Easter redaktor i profesor na University of Nevada. Współpracuje z wieloma magazynami. Mieszka w Las Vegas, na skraju pustyni, z żoną i dwoma psami. Jego książka podzielona jest na pięć części. Przeczytamy o tym, z czym jest naprawd...

Dziewięć miast włoskich i inne opowieści

  „… Powietrze wokół nich, pełne aromatu mirty i rozmarynu…” Podróże – te małe i duże. Włoskie klimaty są zazwyczaj wdzięcznym tematem. To bogactwo sztuki, malarstwa, architektury i wpływów chrześcijaństwa na kulturę. Musiał to lekarz, poeta i pisarz. Uczestnik niezależnego życia kulturalnego w okresie stanu wojennego, aresztowany w 1982 roku. Przed Wami nowość wydawnicza pt. „Dziewięć miast włoskich i inne opowieści”. Wenecja, Siena, Florencja, Rzym, Neapol czy Palermo. Wszystkie te miasta mają swój niepowtarzalny urok i czar. Część włoską tomu wzbogacają Inne Opowieści – czyli równie fascynujące opisy podróży do Libanu, gdzie autor szedł śladami maronickich świętych Szarbela i Rafqui, do Meksyku, gdzie zamieszkiwał w domu polskiej malarki Tamary Łempickiej. Łempicka i jej twórczość jest analizowana po dziś dzień. To jedna z najbardziej charakterystycznych i odrobinę kontrowersyjnych artystek. Mężczyzn malowała w eleganckich płaszczach, mundurach i smokingach. U Łempickie...