Przejdź do głównej zawartości

Niegrzeczny rockman – recenzja przedpremierowa

 

„… Próbujesz doprowadzić do kłótni, prawda? – Szczypie mnie w bok. – Za chwilę porozmawiamy, dlaczego. – Ta sytuacja najwyraźniej go bawi, choć gromię go spojrzeniem. On tego nie widzi zbyt zajęty moją koszulką, przesuwa palcem po zagnieceniu w materiale…”

Wiele osób zastanawia się, jak spokojnie można spędzić Sylwestra? Bez balowej sukni, odświętnego makijażu i alkoholu. Przyznam szczerze, że nie mam takiego problemu. Bo dobra książka, kieliszek szampana i ulubiona piżama też nie są przykrym rozwiązaniem w obecnej sytuacji. Bilans tego roku jest bardzo dynamiczny, ale to zostawiam już swoim prywatnym rozważaniom.

Udręczony rockman odnajduje siebie – oraz miłość – gdy zakochuje się w kobiecie, która tymczasowo wprowadza się do mieszkania obok. Czy to przelotna znajomość? A może sąsiedztwo, które odmieni całe życie? Pytań i odpowiedzi jest wiele. Zapewniam Was, że nie będziecie zawiedzeni.

Autorką książki jest Kristen Callihan, która uważa, że jest pisarką z powołania. Jej powieść pt. „Niegrzeczny idol”, którą rozpoczęła swoją serię VIP, znalazła na liście bestsellerów „New York Timesa” i „USA Today”.

John „Jax” Blackwood, gwiazda rocka, od dwóch lat, odkąd próbował odebrać sobie życie, trwa w stanie otępienia. To tak jakby był na jawie i we śnie. Aż dochodzi do incydentu z intrygującą rudowłosą, która ucieka z jego lodami… Brzmi niedorzecznie, ale …

Kiedy Stella Grey po raz pierwszy spotkała Jaxa Blackwooda, sprawy nieco wymknęły się spod kontroli. Nie wiedziała, że ma do czynienia z uwielbianym gitarzystą najlepszej rockowej kapeli świata. Kto się spodziewa takiej mega gwiazdy w zwykłym sklepie spożywczym? Poza tym zbliżała się zamieć, a on chciał sprzątnąć jej sprzed nosa ostatnie pudełko upragnionych lodów. Nie mogła na to pozwolić i go pocałowała. Tak spontanicznie? Odruchowo? A może przekornie?

Stella nie może przestać myśleć o nieznajomym. Wkrótce okazuje się, że przystojniak będzie jej nowym sąsiadem i że to właśnie sam Jax Blackwood, legenda rocka. Nie warto wypytywać, bo to zalatuje wścibstwem. Kojarzy się z typową fanką. Stella ma jednak nieodparte wrażenie, że mężczyzna to dwie różne osoby w jednej. Flirciarz, czasami wkurzający, ale obiekt pożądania i zachwytu całej rzeszy fanek. Kobieta nie umie podejść do sławy z większym luzem.

Ona nie może mu się oprzeć, ale przeżyła już niejedną stratę i wie, że lepiej nie angażować się w związek z rockmanem. On im więcej wie o Stelli, tym bardziej się w niej zakochuje. Kobieta przyciąga, jak magnes. A może to namiętne zauroczenie, które sprawia, że później myślimy o kimś cieplej …

Żadne z nich nie wierzy w miłość, a tym bardziej w taką na całe życie. Jednak mimo to szybko się od siebie uzależniają. Ale mogliby być dla siebie kimś więcej… Mogliby być dla siebie dosłownie wszystkim. Wystarczy, że zaufają sobie na tyle, by się temu poddać. Uśmiech mężczyzny jest w pewnej chwili dziwnie znajomy. Kobieta nie wydaje się być już tylko przyjaciółką, ale kimś bliższym. 

Gesty, spojrzenia, słowa – niby tak niewiele, a użyte w odpowiedniej sytuacji mogą wiele zmienić. Zabawne, jak trudno się z czymś pogodzić. Najwyraźniej naszym bohaterom, bo oboje odwracają wzrok, nagle są niezwykle zainteresowani. Widać pewną łapczywość, ale i niepewność. Tak to chyba dobre słowo w zaistniałej sytuacji.

Gorąco polecam książkę, która naprawdę zauroczy wiele kobiet. Co najważniejsze nie jest męcząca, a dialogi są lekkie. To ostatnia recenzja zaplanowana na 2020 r. Do siego roku! 😉

Katarzyna Żarska

http://zarska18.blogspot.com/

Wydawnictwo: MUZA S.A.

Premiera: 13.01.2021 r.

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Wydanie I

Tłumaczenie: Sylwia Chojnacka

Tytuł oryginalny: Fall

Liczba stron: 512

(nowość wydawnicza)

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Obecność lęku

    „…W języku polskim   słowo „lęk”, tak jak słowo „ból”, jest krótsze niż jego znaczenie…”  Czy myślenie samodzielne jest wartościowe? Zdecydowanie TAK. Na studiach w Krakowie uczono Nas, że mamy bacznie obserwować świat i otoczenie. Nie bać się myśleć samodzielnie. Cieszę się, że to właśnie Uniwersytet Jagielloński skupia się na tematyce – lęku, który w życiu codziennym towarzyszy nam non stop. To praca, życie osobiste, rodzinne i nawet – duchowe. Lęk – to taki paradoks uczuć. Co tak naprawdę budzi lęk i niepokój? Jak perfekcyjnie odróżnić pierwszą emocję od drugiej? Co zaś sprawia, że lubimy oglądać horrory? Jesteśmy nieustannie zmuszeni do kwestionowania reguł rządzących światem. Czym naprawdę jest lęk? Lęk ma różne oblicza, które utrudniają jego rozpoznanie. To uczucie napięcia, rozdygotania, czasami to objawy przypominające choroby serca, przewodu pokarmowego, czy zaburzenia neurologiczne (bóle i zawroty głowy, drętwienia kończyn, niedowłady, zaburzeni...

Moc Dyskomfortu

  „…Jedyne, co można było zrobić, to włożyć kartkę w maszynę i zacząć pisać…” Na samym początku musimy wiedzieć, czym jest tytułowy dyskomfort. Według definicji pojęcia dyskomfort - jest subiektywnym odczuciem jednostki określonym jako psychiczne bądź fizyczne poczucie niedogodności. Wskazówką dla Nas powinno być to zdanie: „…Więc musisz ponieść porażkę w mniej więcej połowie przypadków…”. Jakie jest powodzenie stresu? Nasze lęki są często napędzane przez przeszły styl życia. Niebezpieczeństwo i bitwy, to one umacniają umysł, ciało i ducha. Podejmować wyzwania, które są twoje, to największa esencja. Przekraczamy taką linię na piasku – jest widoczna chwilę, a później woda – zabiera wszystko i dostrzegamy morskie fale. Autorem książki jest Michael Easter redaktor i profesor na University of Nevada. Współpracuje z wieloma magazynami. Mieszka w Las Vegas, na skraju pustyni, z żoną i dwoma psami. Jego książka podzielona jest na pięć części. Przeczytamy o tym, z czym jest naprawd...

Dziewięć miast włoskich i inne opowieści

  „… Powietrze wokół nich, pełne aromatu mirty i rozmarynu…” Podróże – te małe i duże. Włoskie klimaty są zazwyczaj wdzięcznym tematem. To bogactwo sztuki, malarstwa, architektury i wpływów chrześcijaństwa na kulturę. Musiał to lekarz, poeta i pisarz. Uczestnik niezależnego życia kulturalnego w okresie stanu wojennego, aresztowany w 1982 roku. Przed Wami nowość wydawnicza pt. „Dziewięć miast włoskich i inne opowieści”. Wenecja, Siena, Florencja, Rzym, Neapol czy Palermo. Wszystkie te miasta mają swój niepowtarzalny urok i czar. Część włoską tomu wzbogacają Inne Opowieści – czyli równie fascynujące opisy podróży do Libanu, gdzie autor szedł śladami maronickich świętych Szarbela i Rafqui, do Meksyku, gdzie zamieszkiwał w domu polskiej malarki Tamary Łempickiej. Łempicka i jej twórczość jest analizowana po dziś dzień. To jedna z najbardziej charakterystycznych i odrobinę kontrowersyjnych artystek. Mężczyzn malowała w eleganckich płaszczach, mundurach i smokingach. U Łempickie...