Przejdź do głównej zawartości

Zabójczy kusiciel

 

„…Wziął mnie na ręce, usiadł na kanapie, wyciągając się na całą długość, ze mną na nim. Oparłam się łokciem o poduszkę pomiędzy nim a oparciem kanapy, uniosłam na łokciu i spojrzałam na niego z góry …”


Wiele kobiet zadaje sobie pytanie – Jaki powinien być prawdziwy mężczyzna? Z całą pewnością – czuły, odpowiedzialny, życzliwy, ale przede wszystkim szczery. Dodajmy do tego jeszcze, że przystojny, ale z odrobiną oleju w głowie i mamy kandydata idealnego ;-) Są jeszcze mężczyźni, którzy nie szanują kobiet – takich trzeba unikać, jak ognia oraz tacy, którzy boją się kobiet z charakterem. Na tych - chyba szkoda czasu ;-) A jaki jest główny bohater naszej powieści?

Autorką publikacji jest Kristen Ashley. Na swoim koncie ma ponad sześćdziesiąt powieści, które zostały przetłumaczone aż na czternaście języków świata. Urodziła się w Gary w stanie Indiana. Dorastała w małym miasteczku Brownsburg w wielopokoleniowej rodzinie. Do tej pory mieszkała już w Denver i w Wielkiej Brytanii, dzięki temu może powiedzieć, że ma przyjaciół na całym świecie. Jakiś czas temu osiadła w Phoenix, a przed rozpoczęciem kariery pisarskiej przez osiemnaście lat pracowała w instytucjach charytatywnych.

Jules Lawler angażuje się w pomoc potrzebującym. Jako pracownica opieki społecznej pilnuje dzieci z ulicy, by nie stoczyły się na dno. W Denver, w którym aż roi się od dilerów narkotyków i drobnych złodziejaszków, nie może narzekać na brak podopiecznych.

Vance Crowe jest jednym z najbardziej cenionych członków zespołu detektywistycznego Nightingale Investigations. Seksowny jak diabli, rdzenny Amerykanin, którego znakiem rozpoznawczym są muskularny tors i zawadiacki uśmieszek, cieszy się nieustającym zainteresowaniem płci przeciwnej. Jest z nim tylko jeden problem. Momentami traktuje kobiety bardzo przedmiotowo. Czy to kandydat idealny? A może tylko typowy bawidamek?

Jules ma na pieńku z bossami przestępczego półświatka. ale Vance stawia sobie za punkt honoru, żeby nie spotkało jej nic złego - zwłaszcza że dzieciaki, z którymi Jules pracuje, przypominają Vance’owi jego własne dzieciństwo. To było trudne. I choć dziewczyna potrafi zadbać o swoje bezpieczeństwo i wie, jak radzić sobie z typami spod ciemnej gwiazdy, to nie pogardzi towarzystwem długowłosego przystojniaka. Tym bardziej, że ją i Vance’a - w myśl powiedzenia, że przeciwieństwa się przyciągają - łączy niewytłumaczalnie silna chemia.

Co prawda takich jak on, którzy w relacjach z kobietami wyznają zasadę: „zdobyć, zaliczyć i porzucić”, Jules woli trzymać go na dystans, to jednak Vance przez lata przyzwyczaił się, że od życia zawsze dostaje to, czego chce. Czy tym razem będzie tak samo? W zasadzie to momentami czytelnik zaczyna rozumieć myśli, zachowania, a nawet postępowanie bohaterów.

Vance, jako mężczyzna ma swój niepowtarzalny styl. To uparty i dość apodyktyczny, przystojniak - który mówi prosto w oczy, czego chce i po to sięga. Czy to typowy samiec alfa? A może perfidny intrygant? On jest pewny siebie, a ona niezależna. To takie połączenie metafory dobra i zła. Ten cały „środek powieści” jest ciekawy. Obie postaci wciąż walczą, ale w sumie głównie ze sobą. Sceny erotyczne przedstawione są bardzo barwnie. Kiedy mężczyzna całuje kobietę uwalniają się wszystkie żądze, a namiętność unosi się w powietrzu ;-)

Gorąco polecam

Katarzyna Żarska

http://zarska18.blogspot.com/

Wydawnictwo: AKURAT

Premiera: 18.11.2020 r.

Wydanie I

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Przełożyła: Julia Gabriel

Seria: Rock Chick

Liczba stron: 512

(nowość wydawnicza)  

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Obecność lęku

    „…W języku polskim   słowo „lęk”, tak jak słowo „ból”, jest krótsze niż jego znaczenie…”  Czy myślenie samodzielne jest wartościowe? Zdecydowanie TAK. Na studiach w Krakowie uczono Nas, że mamy bacznie obserwować świat i otoczenie. Nie bać się myśleć samodzielnie. Cieszę się, że to właśnie Uniwersytet Jagielloński skupia się na tematyce – lęku, który w życiu codziennym towarzyszy nam non stop. To praca, życie osobiste, rodzinne i nawet – duchowe. Lęk – to taki paradoks uczuć. Co tak naprawdę budzi lęk i niepokój? Jak perfekcyjnie odróżnić pierwszą emocję od drugiej? Co zaś sprawia, że lubimy oglądać horrory? Jesteśmy nieustannie zmuszeni do kwestionowania reguł rządzących światem. Czym naprawdę jest lęk? Lęk ma różne oblicza, które utrudniają jego rozpoznanie. To uczucie napięcia, rozdygotania, czasami to objawy przypominające choroby serca, przewodu pokarmowego, czy zaburzenia neurologiczne (bóle i zawroty głowy, drętwienia kończyn, niedowłady, zaburzeni...

Dziewięć miast włoskich i inne opowieści

  „… Powietrze wokół nich, pełne aromatu mirty i rozmarynu…” Podróże – te małe i duże. Włoskie klimaty są zazwyczaj wdzięcznym tematem. To bogactwo sztuki, malarstwa, architektury i wpływów chrześcijaństwa na kulturę. Musiał to lekarz, poeta i pisarz. Uczestnik niezależnego życia kulturalnego w okresie stanu wojennego, aresztowany w 1982 roku. Przed Wami nowość wydawnicza pt. „Dziewięć miast włoskich i inne opowieści”. Wenecja, Siena, Florencja, Rzym, Neapol czy Palermo. Wszystkie te miasta mają swój niepowtarzalny urok i czar. Część włoską tomu wzbogacają Inne Opowieści – czyli równie fascynujące opisy podróży do Libanu, gdzie autor szedł śladami maronickich świętych Szarbela i Rafqui, do Meksyku, gdzie zamieszkiwał w domu polskiej malarki Tamary Łempickiej. Łempicka i jej twórczość jest analizowana po dziś dzień. To jedna z najbardziej charakterystycznych i odrobinę kontrowersyjnych artystek. Mężczyzn malowała w eleganckich płaszczach, mundurach i smokingach. U Łempickie...

Moc Dyskomfortu

  „…Jedyne, co można było zrobić, to włożyć kartkę w maszynę i zacząć pisać…” Na samym początku musimy wiedzieć, czym jest tytułowy dyskomfort. Według definicji pojęcia dyskomfort - jest subiektywnym odczuciem jednostki określonym jako psychiczne bądź fizyczne poczucie niedogodności. Wskazówką dla Nas powinno być to zdanie: „…Więc musisz ponieść porażkę w mniej więcej połowie przypadków…”. Jakie jest powodzenie stresu? Nasze lęki są często napędzane przez przeszły styl życia. Niebezpieczeństwo i bitwy, to one umacniają umysł, ciało i ducha. Podejmować wyzwania, które są twoje, to największa esencja. Przekraczamy taką linię na piasku – jest widoczna chwilę, a później woda – zabiera wszystko i dostrzegamy morskie fale. Autorem książki jest Michael Easter redaktor i profesor na University of Nevada. Współpracuje z wieloma magazynami. Mieszka w Las Vegas, na skraju pustyni, z żoną i dwoma psami. Jego książka podzielona jest na pięć części. Przeczytamy o tym, z czym jest naprawd...