Przejdź do głównej zawartości

TRENING WYGRYWANIA

 

„… Taki sposób myślenia, który bardziej nas hamuje, niż dodaje wiatru w żagle, ułatwia nam życie, bo jest po pierwsze łatwiej nam dostępny, po drugie wymaga mniej wysiłku niż podjęcie realnego działania, a po trzecie, gdy coś naprawdę nie wyjdzie, wystarczy, że powiemy sobie: „a nie mówiłam/ mówiłem, że to się nie uda? ”I już. …”

Ciekawym stwierdzeniem jest to, że niektórzy ludzie przekuwają porażki w wygraną każdego dnia. Książka skupia się na trzydziestu dwóch dniach. To takie mini rozdziały, które opowiadają o szansach, pomysłach, sukcesie, optymizmie i wytrwałości. Podobnie jest z podejściem do życia każdego z nas. Wygranymi są Ci, którzy przegrywali najwięcej razy. Motywacja, pozytywne myślenie, energia czy koncentracja są istotnym elementem naszej codzienności. Przed Wami nowa książka, która pomaga zrozumieć pewne aspekty poruszanych zagadnień.

Autorkami książki są Paulina Mechło i Katarzyna Selwant. Paulina Mechło to psycholog i neurokognitywista. Jest laureatką nagrody Teofrasta za książkę „Trening intelektu — wyćwicz pamięć, koncentrację i kreatywność w 31 dni.” Prowadzi autorskie treningi grupowe oraz indywidualne usprawniające intelekt i funkcje poznawcze dla osób w różnym wieku zarówno w języku polskim jak i angielskim. Katarzyna Selwant zaś jest psychologiem olimpijskim, wykładowcą akademickim, szkoleniowcem, mówcą motywacyjnym i komentatorem wydarzeń sportowych. Jedyna kobieta powołana przez PKOl jako nominowany psycholog na igrzyska olimpijskie w Londynie. Autorka książek „Zejdź z kanapy” i „Siłownia umysłu” oraz wielu artykułów poświęconych psychologii sportu, motywacji i sukcesu. Współpracuje z zawodnikami kadr olimpijskich i narodowych, sportów indywidualnych i zespołowych, a także amatorami, od najmłodszych po seniorów. Trzykrotna mistrzyni Polski w curlingu. Specjalista do spraw psychologii sportu w mediach, regularnie udziela wywiadów między innymi w TVN, TVN24, TVP, Polsacie oraz Polskim Radiu. 

Lubimy wygrywać. To zdanie jest prawdą, ale nie zawsze chcemy wygrywać. To tylko pozorna sprzeczność - często nie jesteśmy na wygraną gotowi i ze strachu wycofujemy się tuż przed metą. A startujemy w przeróżnych konkurencjach niemal każdego dnia - menedżer pracujący nad projektem, uczeń marzący o dobrej ocenie, a jednocześnie pragnący akceptacji kolegów, prawnik wygłaszający mowę przed sądem. Wszyscy, nie tylko sportowcy, jesteśmy ciągle stawiani pod presją czasu, wyniku i skuteczności. Momentami Nas to denerwuje i czujemy się spięci. Po prostu: życie Nas nie rozpieszcza …

Co zrobić, by w kluczowym momencie wykonać ostateczny krok w kierunku wygranej? Jak mimo początkowych porażek wytrwale iść po zwycięstwo? Czyli po prostu - jak wygrywać?

Paulina Mechło, autorka bestsellerów z dziedziny treningu intelektu, i Katarzyna Selwant, trzykrotna mistrzyni Polski w curlingu, która o wygrywaniu wie dużo, przekonują, że jest ono w zasięgu każdego z nas. O ile sami zechcemy. Wystarczy tylko konsekwentnie trenować. W ciągu 31 dni - dzięki ćwiczeniom z zakresu koncentracji, pewności siebie, pozytywnego myślenia, radzenia sobie ze stresem, uważności i odporności psychicznej - nauczymy się, jak odważnie iść po wygraną, jak szukać rozwiązań i jak konsekwentnie wypracować trwały sukces.  Ci, którzy mają własne firmy i obecnie w czasie pandemii liczą każdy grosz wiedzą o co chodzi.

Bardzo podoba mi się rozdział poświęcony spontaniczności, wybaczaniu, ale i kobietom. Podany przykład związany ze współpracą z mężczyznami u władzy jest bardzo trafny. Kobiety mają poczucie, że są jeszcze bardzo daleko na drodze do równego podejścia zarówno w kwestii płac, jak i relacji. Kobieta mająca dużo lepsze wykształcenie i dorobek często traktowana jest gorzej. Efektem tego może być niestety obniżone samopoczucie. Trzeba pamiętać, że w życiu, biznesie i w sporcie liczą się ludzie, którymi się otaczasz. Doświadczając negatywnych emocji, możesz je przeżywać, płacząc albo przekształcić w energię i siłę do bardziej zintensyfikowanych działań na drodze do sukcesu. Z mojego doświadczenia wiem, że złość też czasami pomaga. Z kolei ambicja, to Nasza zdolność do stawiania sobie trudnych do osiągnięcia celów i dążenie do ich zrealizowania.

Mężczyźni działają, potem się zastanawiają – to ciekawe podejście, które ma wiele pozytywnych stron. Kobieta analizuje, rozkłada proces na czynniki pierwsze, rozpatruje emocje innych, a to nie zawsze się sprawdza przy dużych przedsięwzięciach.

Gorąco polecam publikację, która zawiera wiele ćwiczeń, by poprawić niektóre nasze nieświadome niedociągnięcia ;-)

Katarzyna Żarska

http://zarska18.blogspot.com/

Wydawnictwo: HELION SA – onepress – sensus

Premiera: 17.11.2020 r.

Redaktor prowadzący: Magdalena Dragon – Philipczyk

Oprawa: miękka

Liczba stron: 304

(nowość wydawnicza)

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Zacznij od dziś

  „… Nie tak bowiem człowiek widzi jak widzi Bóg, bo człowiek patrzy na to, co widoczne dla oczu, Pan natomiast patrzy na serce… (1Sm 16, 7b)” Każdy z Nas pragnie, by jego życie było spokojne, idealne, wręcz komfortowe. Niestety nie zawsze tak się da. Czy Ty – Kochany Czytelniku, umiesz zaczynać wszystko od nowa? Dotyczy to także twojej duszy i pewnej duchowości, która towarzyszy Ci niemal codziennie. Wanda Rutkiewicz , polska himalaistka, po zdobyciu Mount Everestu powiedziała, że „każdy ma przecież do pokonania swój Everest. Mój sukces był dowodem na to, że każdemu może się udać to, co sobie postanowi”. Dla Czytelnika, to bardzo mądra wskazówka, bo każdy indywidualnie i nie na pokaz może wyciągnąć np. z Adwentu, modlitwy i życia, co chce. Takim Everestem czasem okazuje się nasze życie. Niekiedy trudne i nie do przejścia. Człowieka przytłacza wiele zła, problemów, kłopotów. To ciągła gonitwa myśli, bo jak zrobić coś tylko dla siebie? Dlatego będzie emocjonująco. Dobrze i

Krzyk ciszy

  „… Przytulił ją niepewnie, nie wiedząc, jak się zachować. Ale ona go nie puszczała. Płakała ciągle, wyobrażając sobie sytuację, na jaką go skazała …”  Zapytam Was trochę przewrotnie – Czy krzyk zawsze musi być głośny? Może ktoś robi to w zupełnej ciszy i wręcz wyje do poduszki, w samotności? Przed Wami najnowsza książka autorki „ Śpij, dziecinko, śpij”, zdobywczyni głównej nagrody w plebiscycie Książka Roku Lubimyczytać 2022, w kategorii horroru. "Realizacja marzeń wymaga czasu i poświęcenia". Jedna z naszych postaci nie może dotrzymać słowa i czegoś dostrzec. Sama pisarka fajnie namieszała. Jolanta Bartoś mówi, że jej dusza jest pęknięta na dwie części. W jednej panuje mrok, który zmusza do mordowania, w drugiej jest światło i wszystko, co piękne. Na swoim koncie ma kryminały, thrillery i horrory. Odbiorca ma w czym wybierać. Barbara Trzebińska jest wybitnym lekarzem transplantologiem. Po wieloletnich walkach udaje jej się odzyskać rodzinny majątek w Jaraczewie. R

Pomiędzy nami tajemnice

„… Uśmiechnęła się niewyraźnie i podała mu rękę, po czym przeniosła spojrzenie na towarzyszącą mu osobę…”  Tajemnica czyli coś szczególnego, że ktoś boi się, że naprawdę wyjdzie na jaw. Przed Wami książka, która przeniesie Nas do swoistego labiryntu ludzkich losów. Według literatury fachowej „…tajemnica, czyli dane lub informacje, których ujawnienie osobom nieuprawnionym jest zakazane ze względu na normy prawne lub inne normy społeczne. W religiach, szczególnie w kultach misteryjnych, słowo tajemnica odnosi się do ukrytej rzeczywistości duchowej, z którą człowiek spotyka się przez obrzędy religijne…”. Autorką książki jest Katarzyna Grzebyk, która podkreśla, że powieść jest fikcją literacką. Pożar kina objazdowego wydarzył się jednak naprawdę. Powstało o nim kilka publikacji i film. Najważniejsze w tekście jest też   dobre słowo i odrobina uśmiechu. Ja – ze swojej czytelniczej perspektywy, to doceniam. Rok 1950. Do małej wioski na południu Polski przyjeżdża kino objazdowe. Podcz