Przejdź do głównej zawartości

Sexy zaczyna się w głowie

 

„… Samoświadomość daje nam dużą dawkę wiedzy o sobie, o naszych marzeniach i potrzebach. Aby je jednak realizować, wypada siebie, akceptować chcieć … jak najlepiej…”

Książka śmiało może znaleźć się w kategorii publikacji poradnikowo – psychologicznych. Powinny ją przeczytać w szczególności kobiety. Mężczyźni też mogą, 😉 ale to głównie panie powinny zdawać sobie sprawę z trzech zasadniczych kwestii.

Autorki stworzyły książkę w ciekawym duecie. Karolina Cwalina – Stępniak jest certyfikowanym coachem i mentorką. Uwielbia pracować z ludźmi zarówno na zajęciach grupowych, jak i indywidualnych. Ponadto na swoim koncie ma kilka książek m.in. „Wszystko zaczyna się w głowie”, której recenzję mogliście przeczytać również na moim blogu. Paulina Klepacz jest dziennikarką i propagatorką ciałopozytywności😉 Uwielbia obalać stereotypy i tematy tabu. Współpracuje m.in. z Glamour.pl.

Po pierwsze istotna jest samoakceptacja, bez której trudno funkcjonować właściwie w każdej dziedzinie życia. Nie musimy od razu siebie kochać, ale warto siebie szanować, postarać się jakoś ze sobą porozumieć, by nie być na nieustającej wojennej ścieżce ze sobą i z własnym ciałem. Samoakceptacja wiąże się z autentycznością. Pomaga w walce o swoje relacje. Sprzyja pilnowaniu granic i wiążę się poniekąd z asertywnością. Np. zdrowe jedzenie wcale nie musi wykluczać rozkoszy zmysłów. Tendencja np. do sięgania po coś dobrego w chwili, gdy w życiu nie wszystko układa się po naszej myśli, zależy w zasadniczym stopniu od naszej głowy i podejścia.

Kolejny aspekt to samoświadomość. Ta przydaje się nie tylko w życiu prywatnym, lecz także zawodowym. Sztuka odkrywania i słuchania własnych potrzeb oraz podążania za nimi. To tak zwana strategia osobista. To, jak sobie poukładamy życie prywatne, przekłada się na sprawy zawodowe. I na odwrót. Autorki podkreślają, że nigdy nie dowiemy się o sobie tyle, ile podczas kryzysu. Samoświadomość to taki stan psychiczny, w którym człowiek rozpoznaje zachodzące w nim zjawiska wewnętrzne – doznania – czyli naprawdę rozumie doświadczenia, myśli, emocje, potrzeby, pragnienia, możliwości czy ograniczenia, a także konfrontuje je z faktami. Samoświadomość jest np. ważna w biznesie. Wiesz – Jak? Co? I dlaczego? Liczysz na zyski, albo wyciągasz wnioski ze straty.

Wreszcie jest też seksualność - dziedzina, nad którą często nie pracujemy, a której rozwój pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie i inne obszary życia. Cały rozdział trzeci publikacji poświęcony jest tej tematyce. To nie tylko to, że nie boimy rozebrać się przed lustrem, kiedy nasze ciało nie jest idealne. Wiadomo mamy klika wałeczków tu i tam, ale jakie są erotycznie – apetyczne 😉 😉 😉 Seks według książki może być myślą, fantazją, snem, ale i spojrzeniem. To także aspekt doświadczenia fizycznego, emocjonalnego, sensualnego, czy nawet duchowego. To co jest wstydliwe na początku wypowiedziane klika razy straci swoją moc i zostanie oswojone.

W książce pt. "Sexy zaczyna się w głowie" odbiorca znajdzie wiele cennych rad ekspertek, które autorki zaprosiłyśmy, by podzielić się wiedzą i doświadczeniem. Poznamy historie z życia wzięte - o pracy nad samoakceptacją, samoświadomością, seksualnością. W publikacji nie mogło zabraknąć też ćwiczeń praktycznych. Jest też miejsce na Nasze notatki 😉

Autorki mają cichą nadzieję, że dostarczą Nam nie tylko wiedzy i narzędzi, ale także zwykłej rozrywki. Mamy dosłownie i w przenośni poczuć chęć do zrobienia czegoś dla siebie, wygospodarowania przestrzeni na swoje potrzeby.

Gorąco polecam interesujący poradnik

Katarzyna Żarska

http://zarska18.blogspot.com/

Wydawnictwo: HELION SA – Sensus

Premiera: 14.10.2020 r.

Projekt okładki: Alina Rybacka – Gruszczyńska

Ilustracje: Anna Halarewicz

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Liczba stron: 240

(nowość wydawnicza)  



Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Zacznij od dziś

  „… Nie tak bowiem człowiek widzi jak widzi Bóg, bo człowiek patrzy na to, co widoczne dla oczu, Pan natomiast patrzy na serce… (1Sm 16, 7b)” Każdy z Nas pragnie, by jego życie było spokojne, idealne, wręcz komfortowe. Niestety nie zawsze tak się da. Czy Ty – Kochany Czytelniku, umiesz zaczynać wszystko od nowa? Dotyczy to także twojej duszy i pewnej duchowości, która towarzyszy Ci niemal codziennie. Wanda Rutkiewicz , polska himalaistka, po zdobyciu Mount Everestu powiedziała, że „każdy ma przecież do pokonania swój Everest. Mój sukces był dowodem na to, że każdemu może się udać to, co sobie postanowi”. Dla Czytelnika, to bardzo mądra wskazówka, bo każdy indywidualnie i nie na pokaz może wyciągnąć np. z Adwentu, modlitwy i życia, co chce. Takim Everestem czasem okazuje się nasze życie. Niekiedy trudne i nie do przejścia. Człowieka przytłacza wiele zła, problemów, kłopotów. To ciągła gonitwa myśli, bo jak zrobić coś tylko dla siebie? Dlatego będzie emocjonująco. Dobrze i

Krzyk ciszy

  „… Przytulił ją niepewnie, nie wiedząc, jak się zachować. Ale ona go nie puszczała. Płakała ciągle, wyobrażając sobie sytuację, na jaką go skazała …”  Zapytam Was trochę przewrotnie – Czy krzyk zawsze musi być głośny? Może ktoś robi to w zupełnej ciszy i wręcz wyje do poduszki, w samotności? Przed Wami najnowsza książka autorki „ Śpij, dziecinko, śpij”, zdobywczyni głównej nagrody w plebiscycie Książka Roku Lubimyczytać 2022, w kategorii horroru. "Realizacja marzeń wymaga czasu i poświęcenia". Jedna z naszych postaci nie może dotrzymać słowa i czegoś dostrzec. Sama pisarka fajnie namieszała. Jolanta Bartoś mówi, że jej dusza jest pęknięta na dwie części. W jednej panuje mrok, który zmusza do mordowania, w drugiej jest światło i wszystko, co piękne. Na swoim koncie ma kryminały, thrillery i horrory. Odbiorca ma w czym wybierać. Barbara Trzebińska jest wybitnym lekarzem transplantologiem. Po wieloletnich walkach udaje jej się odzyskać rodzinny majątek w Jaraczewie. R

Pomiędzy nami tajemnice

„… Uśmiechnęła się niewyraźnie i podała mu rękę, po czym przeniosła spojrzenie na towarzyszącą mu osobę…”  Tajemnica czyli coś szczególnego, że ktoś boi się, że naprawdę wyjdzie na jaw. Przed Wami książka, która przeniesie Nas do swoistego labiryntu ludzkich losów. Według literatury fachowej „…tajemnica, czyli dane lub informacje, których ujawnienie osobom nieuprawnionym jest zakazane ze względu na normy prawne lub inne normy społeczne. W religiach, szczególnie w kultach misteryjnych, słowo tajemnica odnosi się do ukrytej rzeczywistości duchowej, z którą człowiek spotyka się przez obrzędy religijne…”. Autorką książki jest Katarzyna Grzebyk, która podkreśla, że powieść jest fikcją literacką. Pożar kina objazdowego wydarzył się jednak naprawdę. Powstało o nim kilka publikacji i film. Najważniejsze w tekście jest też   dobre słowo i odrobina uśmiechu. Ja – ze swojej czytelniczej perspektywy, to doceniam. Rok 1950. Do małej wioski na południu Polski przyjeżdża kino objazdowe. Podcz