Przejdź do głównej zawartości

Sexy zaczyna się w głowie

 

„… Samoświadomość daje nam dużą dawkę wiedzy o sobie, o naszych marzeniach i potrzebach. Aby je jednak realizować, wypada siebie, akceptować chcieć … jak najlepiej…”

Książka śmiało może znaleźć się w kategorii publikacji poradnikowo – psychologicznych. Powinny ją przeczytać w szczególności kobiety. Mężczyźni też mogą, 😉 ale to głównie panie powinny zdawać sobie sprawę z trzech zasadniczych kwestii.

Autorki stworzyły książkę w ciekawym duecie. Karolina Cwalina – Stępniak jest certyfikowanym coachem i mentorką. Uwielbia pracować z ludźmi zarówno na zajęciach grupowych, jak i indywidualnych. Ponadto na swoim koncie ma kilka książek m.in. „Wszystko zaczyna się w głowie”, której recenzję mogliście przeczytać również na moim blogu. Paulina Klepacz jest dziennikarką i propagatorką ciałopozytywności😉 Uwielbia obalać stereotypy i tematy tabu. Współpracuje m.in. z Glamour.pl.

Po pierwsze istotna jest samoakceptacja, bez której trudno funkcjonować właściwie w każdej dziedzinie życia. Nie musimy od razu siebie kochać, ale warto siebie szanować, postarać się jakoś ze sobą porozumieć, by nie być na nieustającej wojennej ścieżce ze sobą i z własnym ciałem. Samoakceptacja wiąże się z autentycznością. Pomaga w walce o swoje relacje. Sprzyja pilnowaniu granic i wiążę się poniekąd z asertywnością. Np. zdrowe jedzenie wcale nie musi wykluczać rozkoszy zmysłów. Tendencja np. do sięgania po coś dobrego w chwili, gdy w życiu nie wszystko układa się po naszej myśli, zależy w zasadniczym stopniu od naszej głowy i podejścia.

Kolejny aspekt to samoświadomość. Ta przydaje się nie tylko w życiu prywatnym, lecz także zawodowym. Sztuka odkrywania i słuchania własnych potrzeb oraz podążania za nimi. To tak zwana strategia osobista. To, jak sobie poukładamy życie prywatne, przekłada się na sprawy zawodowe. I na odwrót. Autorki podkreślają, że nigdy nie dowiemy się o sobie tyle, ile podczas kryzysu. Samoświadomość to taki stan psychiczny, w którym człowiek rozpoznaje zachodzące w nim zjawiska wewnętrzne – doznania – czyli naprawdę rozumie doświadczenia, myśli, emocje, potrzeby, pragnienia, możliwości czy ograniczenia, a także konfrontuje je z faktami. Samoświadomość jest np. ważna w biznesie. Wiesz – Jak? Co? I dlaczego? Liczysz na zyski, albo wyciągasz wnioski ze straty.

Wreszcie jest też seksualność - dziedzina, nad którą często nie pracujemy, a której rozwój pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie i inne obszary życia. Cały rozdział trzeci publikacji poświęcony jest tej tematyce. To nie tylko to, że nie boimy rozebrać się przed lustrem, kiedy nasze ciało nie jest idealne. Wiadomo mamy klika wałeczków tu i tam, ale jakie są erotycznie – apetyczne 😉 😉 😉 Seks według książki może być myślą, fantazją, snem, ale i spojrzeniem. To także aspekt doświadczenia fizycznego, emocjonalnego, sensualnego, czy nawet duchowego. To co jest wstydliwe na początku wypowiedziane klika razy straci swoją moc i zostanie oswojone.

W książce pt. "Sexy zaczyna się w głowie" odbiorca znajdzie wiele cennych rad ekspertek, które autorki zaprosiłyśmy, by podzielić się wiedzą i doświadczeniem. Poznamy historie z życia wzięte - o pracy nad samoakceptacją, samoświadomością, seksualnością. W publikacji nie mogło zabraknąć też ćwiczeń praktycznych. Jest też miejsce na Nasze notatki 😉

Autorki mają cichą nadzieję, że dostarczą Nam nie tylko wiedzy i narzędzi, ale także zwykłej rozrywki. Mamy dosłownie i w przenośni poczuć chęć do zrobienia czegoś dla siebie, wygospodarowania przestrzeni na swoje potrzeby.

Gorąco polecam interesujący poradnik

Katarzyna Żarska

http://zarska18.blogspot.com/

Wydawnictwo: HELION SA – Sensus

Premiera: 14.10.2020 r.

Projekt okładki: Alina Rybacka – Gruszczyńska

Ilustracje: Anna Halarewicz

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Liczba stron: 240

(nowość wydawnicza)  



Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Obecność lęku

    „…W języku polskim   słowo „lęk”, tak jak słowo „ból”, jest krótsze niż jego znaczenie…”  Czy myślenie samodzielne jest wartościowe? Zdecydowanie TAK. Na studiach w Krakowie uczono Nas, że mamy bacznie obserwować świat i otoczenie. Nie bać się myśleć samodzielnie. Cieszę się, że to właśnie Uniwersytet Jagielloński skupia się na tematyce – lęku, który w życiu codziennym towarzyszy nam non stop. To praca, życie osobiste, rodzinne i nawet – duchowe. Lęk – to taki paradoks uczuć. Co tak naprawdę budzi lęk i niepokój? Jak perfekcyjnie odróżnić pierwszą emocję od drugiej? Co zaś sprawia, że lubimy oglądać horrory? Jesteśmy nieustannie zmuszeni do kwestionowania reguł rządzących światem. Czym naprawdę jest lęk? Lęk ma różne oblicza, które utrudniają jego rozpoznanie. To uczucie napięcia, rozdygotania, czasami to objawy przypominające choroby serca, przewodu pokarmowego, czy zaburzenia neurologiczne (bóle i zawroty głowy, drętwienia kończyn, niedowłady, zaburzeni...

Moc Dyskomfortu

  „…Jedyne, co można było zrobić, to włożyć kartkę w maszynę i zacząć pisać…” Na samym początku musimy wiedzieć, czym jest tytułowy dyskomfort. Według definicji pojęcia dyskomfort - jest subiektywnym odczuciem jednostki określonym jako psychiczne bądź fizyczne poczucie niedogodności. Wskazówką dla Nas powinno być to zdanie: „…Więc musisz ponieść porażkę w mniej więcej połowie przypadków…”. Jakie jest powodzenie stresu? Nasze lęki są często napędzane przez przeszły styl życia. Niebezpieczeństwo i bitwy, to one umacniają umysł, ciało i ducha. Podejmować wyzwania, które są twoje, to największa esencja. Przekraczamy taką linię na piasku – jest widoczna chwilę, a później woda – zabiera wszystko i dostrzegamy morskie fale. Autorem książki jest Michael Easter redaktor i profesor na University of Nevada. Współpracuje z wieloma magazynami. Mieszka w Las Vegas, na skraju pustyni, z żoną i dwoma psami. Jego książka podzielona jest na pięć części. Przeczytamy o tym, z czym jest naprawd...

Dziewięć miast włoskich i inne opowieści

  „… Powietrze wokół nich, pełne aromatu mirty i rozmarynu…” Podróże – te małe i duże. Włoskie klimaty są zazwyczaj wdzięcznym tematem. To bogactwo sztuki, malarstwa, architektury i wpływów chrześcijaństwa na kulturę. Musiał to lekarz, poeta i pisarz. Uczestnik niezależnego życia kulturalnego w okresie stanu wojennego, aresztowany w 1982 roku. Przed Wami nowość wydawnicza pt. „Dziewięć miast włoskich i inne opowieści”. Wenecja, Siena, Florencja, Rzym, Neapol czy Palermo. Wszystkie te miasta mają swój niepowtarzalny urok i czar. Część włoską tomu wzbogacają Inne Opowieści – czyli równie fascynujące opisy podróży do Libanu, gdzie autor szedł śladami maronickich świętych Szarbela i Rafqui, do Meksyku, gdzie zamieszkiwał w domu polskiej malarki Tamary Łempickiej. Łempicka i jej twórczość jest analizowana po dziś dzień. To jedna z najbardziej charakterystycznych i odrobinę kontrowersyjnych artystek. Mężczyzn malowała w eleganckich płaszczach, mundurach i smokingach. U Łempickie...