Przejdź do głównej zawartości

Niegrzeczny MANAGER

 

„… Tak tu cicho, spokojnie … I … jest niedaleko. Nieważne, co o mnie myśli, na pewno zadba o moje bezpieczeństwo, przypilnuje. Jest jak opoka. Prostuję nogi; wyciągam się, wzdycham i układam wygodniej. Tylko sobie poleżę z zamkniętymi oczami, póki nie wróci …” 

Gabriel „Scottie” Scott, manager największego zespołu rockowego na świecie, jest człowiekiem chłodnym i zdystansowanym, który wymaga perfekcjonizmu od wszystkich, ale i również od siebie. W czasie lotu do Londynu poznaje fotografkę, Sophie Darling – dziewczyna siedzi obok niego i działa Scottiemu na nerwy. Doprawdy trudno o większe niedopasowanie niż tych dwoje. Ona jest zwykłą dziewczyną, która czasami odrobinę za dużo mówi. On – niestety, ma zbyt duże ego.

Autorką książki jest Kristen Callihan. Uważa, że jest pisarką z powołania. Jest laureatką nagrody RITA. Jej powieści doczekały się znakomitych recenzji w „Publisher’s Weekly” i „Library Journal” oraz trafiły na listę bestsellerów „USA Today”. Z kolei powieść pt. „Niegrzeczny idol”, którą rozpoczęła serię VIP znalazła się na liście bestsellerów „New York Timesa”. Manager to drugi tom tej serii.

Po kilku godzinach dyskusji i innych niespodziewanych zdarzeń nasi bohaterzy rozstają się z wyrazami szacunku i przekonaniem, że już nigdy więcej się nie zobaczą. Gdy okazuje się, że pracodawcą, z którym dziewczyna ma umówione spotkanie, jest właśnie Scottie, a kandydatem na stanowisko oficjalnego fotografa jego zespołu jest panna Darling, oboje przeżywają szok. Mimo że dzieli ich właściwie wszystko, z każdym dniem napięcie między nimi narasta... Chwilami jest nerwowo, ale w pewnym momencie robi się zupełnie inaczej. Gabriel zaczyna cieszyć się obecnością dziewczyny, myśli o niej.

Mężczyzna nigdy nie należał do ludzi śmiejących się głośno i otwarcie. Momentami jest taki zablokowany, bo wie, że dla niego życie to nie żart. Czy będzie potrafił pokochać i zaufać kobiecie? A może uczucie całkowicie zmieni jego pogląd na świat i ludzi? Kobiecie towarzyszy dziwne uczucie. Zwykle bezbłędnie rozszyfrowuje mężczyzn. Są raczej nieskomplikowani, przynajmniej większość z nich.

Możemy śmiało powiedzieć, że to historia miłości, która narodziła się aż dziesięć tysięcy metrów nad ziemią. Powieść rozpala zmysły i momentami pobudza wyobraźnię odbiorcy. Bardzo piękne są słowa z samego motta otwierającego książkę. Mianowicie: „… Miłością jest to, co tworzysz i … Miłością jest to, kogo tworzysz …” Potęga muzyki według pisarki jest taka, że traktujesz artystów, jak przyjaciół. To oni w swoich utworach wyrażają ból, radość, miłość i nienawiść. Show biznes sprawia, że diabeł zawsze przybiera atrakcyjną postać, wtedy łatwiej zwabić kogoś w pułapkę. Nasz bohater obejmuje kobietę, jak kochanek, czule i delikatnie, ale traktuje też jak przyjaciółkę, z szacunkiem i sympatią. Nigdy nie korzysta z sytuacji.

Na kartach powieści odnajdziemy, ból, żal kruchość kobiety i to, że mężczyzna w pewnej chwili myśli o niej bez przerwy. Brązowe oczy Sophie mają w sobie moc. Kobieta, która uśmiecha się do otoczenia i śmiało patrzy w oczy mężczyźnie wygląda na otwartą, radosną i zainteresowaną nawiązaniem kontaktu. Kobieta, która naprawdę słucha partnera z uwagą od razu zyskuje punkty, wydaje się wtedy ciekawszą i atrakcyjniejszą osobą. Ale czy jest to prawdą? Tego nie wiem ;-)

Gorąco polecam książkę, która moim zdaniem zostanie doskonale odebrana przez większość pań ;-)

Katarzyna Żarska

http://zarska18.blogspot.com/

Wydawnictwo: MUZA SA

Premiera: 04.11.2020 r.

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Przełożyła: Julia Gabriel

Wydanie I

Projekt okładki: Paweł Panczakiewicz

Liczba stron: 384

Seria: VIP

(nowość wydawnicza)  


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Zacznij od dziś

  „… Nie tak bowiem człowiek widzi jak widzi Bóg, bo człowiek patrzy na to, co widoczne dla oczu, Pan natomiast patrzy na serce… (1Sm 16, 7b)” Każdy z Nas pragnie, by jego życie było spokojne, idealne, wręcz komfortowe. Niestety nie zawsze tak się da. Czy Ty – Kochany Czytelniku, umiesz zaczynać wszystko od nowa? Dotyczy to także twojej duszy i pewnej duchowości, która towarzyszy Ci niemal codziennie. Wanda Rutkiewicz , polska himalaistka, po zdobyciu Mount Everestu powiedziała, że „każdy ma przecież do pokonania swój Everest. Mój sukces był dowodem na to, że każdemu może się udać to, co sobie postanowi”. Dla Czytelnika, to bardzo mądra wskazówka, bo każdy indywidualnie i nie na pokaz może wyciągnąć np. z Adwentu, modlitwy i życia, co chce. Takim Everestem czasem okazuje się nasze życie. Niekiedy trudne i nie do przejścia. Człowieka przytłacza wiele zła, problemów, kłopotów. To ciągła gonitwa myśli, bo jak zrobić coś tylko dla siebie? Dlatego będzie emocjonująco. Dobrze i

Krzyk ciszy

  „… Przytulił ją niepewnie, nie wiedząc, jak się zachować. Ale ona go nie puszczała. Płakała ciągle, wyobrażając sobie sytuację, na jaką go skazała …”  Zapytam Was trochę przewrotnie – Czy krzyk zawsze musi być głośny? Może ktoś robi to w zupełnej ciszy i wręcz wyje do poduszki, w samotności? Przed Wami najnowsza książka autorki „ Śpij, dziecinko, śpij”, zdobywczyni głównej nagrody w plebiscycie Książka Roku Lubimyczytać 2022, w kategorii horroru. "Realizacja marzeń wymaga czasu i poświęcenia". Jedna z naszych postaci nie może dotrzymać słowa i czegoś dostrzec. Sama pisarka fajnie namieszała. Jolanta Bartoś mówi, że jej dusza jest pęknięta na dwie części. W jednej panuje mrok, który zmusza do mordowania, w drugiej jest światło i wszystko, co piękne. Na swoim koncie ma kryminały, thrillery i horrory. Odbiorca ma w czym wybierać. Barbara Trzebińska jest wybitnym lekarzem transplantologiem. Po wieloletnich walkach udaje jej się odzyskać rodzinny majątek w Jaraczewie. R

Pomiędzy nami tajemnice

„… Uśmiechnęła się niewyraźnie i podała mu rękę, po czym przeniosła spojrzenie na towarzyszącą mu osobę…”  Tajemnica czyli coś szczególnego, że ktoś boi się, że naprawdę wyjdzie na jaw. Przed Wami książka, która przeniesie Nas do swoistego labiryntu ludzkich losów. Według literatury fachowej „…tajemnica, czyli dane lub informacje, których ujawnienie osobom nieuprawnionym jest zakazane ze względu na normy prawne lub inne normy społeczne. W religiach, szczególnie w kultach misteryjnych, słowo tajemnica odnosi się do ukrytej rzeczywistości duchowej, z którą człowiek spotyka się przez obrzędy religijne…”. Autorką książki jest Katarzyna Grzebyk, która podkreśla, że powieść jest fikcją literacką. Pożar kina objazdowego wydarzył się jednak naprawdę. Powstało o nim kilka publikacji i film. Najważniejsze w tekście jest też   dobre słowo i odrobina uśmiechu. Ja – ze swojej czytelniczej perspektywy, to doceniam. Rok 1950. Do małej wioski na południu Polski przyjeżdża kino objazdowe. Podcz