Przejdź do głównej zawartości

Jesteś ważny, PINKU!

 

„…Pink pomyślał o SOBIE najprzyjemniej, jak potrafił …”

W niedzielę można stracić poczucie czasu 😉 Dlatego kiedy zobaczyłam dzisiaj godzinę na swoim budziku to oniemiałam z wrażania 😉 To ta wewnętrzna siła sprawia, że czasami nie musimy być tak do końca perfekcyjni. Dlatego tym razem będzie o książce dla dzieci.

Pisarki podkreślają, że książka jest o poczuciu własnej wartości dla dzieci i ich rodziców. Samo poznanie naszego małego przyjaciela wygląda trochę nieporadnie, ale z każdym kolejnym słowem odbiorca przekona się do niego jeszcze bardziej.

Autorkami książki są dwie kobiety. Urszula Młodnicka- Kornaś - ukończyła psychologię na Uniwersytecie Jagiellońskim. Jest twórczynią wielu scenariuszy, zajęć oraz warsztatów kreatywnych i rozwojowych dla dzieci. Ma dwie córki, które sprawiają jej dużo radości na co dzień. Wierzy w siebie. Wreszcie. Agnieszka Waligóra zaś ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie. Od kilkunastu lat mieszka i pracuje jako grafik we Włoszech. Mama dwóch wspaniałych dziewczynek, z których jest dumna. W końcu zaczęła robić to, o czym marzyła od najmłodszych lat - ilustrować książki dla dzieci.

Nasz Pink ma nos z futerkiem, uszy – jedno okrągłe, a drugie spiczaste, wygląda śmiesznie i lubi robić głupie miny 😉 Wszystkie jego przygody skupiają się wokół tematyki ważności, bycia wyjątkowym, zadowolonym, smutnym, ale i tego, że warto próbować nowych rzeczy.

Jego przedstawienie wygląda mniej więcej tak:

„… - Cześć, jestem Pink!

- Cześć, Pinku. Kim jesteś?

- Nie wiem.

- Jak to nie wiesz? Zastanów się chwilkę.

- Jestem taki jak wszyscy.

- Nie, jesteś unikalny…”

Ty też jesteś unikalny, wiesz? Każdy z nas jest. Takiego drugiego Ciebie nie ma nigdzie na świecie. Dlatego jesteś jedyny i niepowtarzalny. Co nie znaczy, że idealny. Masz zalety i wady. Każdy z nas je ma. To one nas kształtują i budują. One sprawiają, że jesteśmy wartościowi tacy, jacy jesteśmy. Tak jak Pink - NASZ nowy przyjaciel.

Pink to mały stwór, który wciąż rośnie. Jest trochę nieśmiały i nie zawsze pewien, czy to, co myśli i czuje, jest dobre. Boi się swoich słabych stron, bo jeszcze nie wie, że powinien je zaakceptować. Zastanawia się, czy jest tak samo ważny jak inni. Obserwuje siebie i stara się ze sobą zaprzyjaźnić.

Bajka napisana jest w sposób prosty i bardzo przystępny. W samej narracji pomagają krótkie zdania. Uczy tego, że każdy ma mocne i słabe strony. Dodatkowo zaprezentowane ćwiczenia pomagają w rozwoju wyobraźni dziecka. To np. labirynt, kolorowanka i czytanka, gdzie Wasza pociecha musi uzupełnić brakujące wyrazy.

To idealna publikacja dla rodziców i dzieci, które uwielbiają czytać bajki przed snem 😉

Gorąco polecam i pozdrawiam

Katarzyna Żarska

http://zarska18.blogspot.com/

 

Wydawnictwo: HELION SA – Sensus

Premiera: 25.08.2020 r.

Oprawa: twarda

Koncepcja książki: Ula Młodnicka

Liczba stron: 138

(nowość wydawnicza) w mojej biblioteczce  



Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Obecność lęku

    „…W języku polskim   słowo „lęk”, tak jak słowo „ból”, jest krótsze niż jego znaczenie…”  Czy myślenie samodzielne jest wartościowe? Zdecydowanie TAK. Na studiach w Krakowie uczono Nas, że mamy bacznie obserwować świat i otoczenie. Nie bać się myśleć samodzielnie. Cieszę się, że to właśnie Uniwersytet Jagielloński skupia się na tematyce – lęku, który w życiu codziennym towarzyszy nam non stop. To praca, życie osobiste, rodzinne i nawet – duchowe. Lęk – to taki paradoks uczuć. Co tak naprawdę budzi lęk i niepokój? Jak perfekcyjnie odróżnić pierwszą emocję od drugiej? Co zaś sprawia, że lubimy oglądać horrory? Jesteśmy nieustannie zmuszeni do kwestionowania reguł rządzących światem. Czym naprawdę jest lęk? Lęk ma różne oblicza, które utrudniają jego rozpoznanie. To uczucie napięcia, rozdygotania, czasami to objawy przypominające choroby serca, przewodu pokarmowego, czy zaburzenia neurologiczne (bóle i zawroty głowy, drętwienia kończyn, niedowłady, zaburzeni...

Dziewięć miast włoskich i inne opowieści

  „… Powietrze wokół nich, pełne aromatu mirty i rozmarynu…” Podróże – te małe i duże. Włoskie klimaty są zazwyczaj wdzięcznym tematem. To bogactwo sztuki, malarstwa, architektury i wpływów chrześcijaństwa na kulturę. Musiał to lekarz, poeta i pisarz. Uczestnik niezależnego życia kulturalnego w okresie stanu wojennego, aresztowany w 1982 roku. Przed Wami nowość wydawnicza pt. „Dziewięć miast włoskich i inne opowieści”. Wenecja, Siena, Florencja, Rzym, Neapol czy Palermo. Wszystkie te miasta mają swój niepowtarzalny urok i czar. Część włoską tomu wzbogacają Inne Opowieści – czyli równie fascynujące opisy podróży do Libanu, gdzie autor szedł śladami maronickich świętych Szarbela i Rafqui, do Meksyku, gdzie zamieszkiwał w domu polskiej malarki Tamary Łempickiej. Łempicka i jej twórczość jest analizowana po dziś dzień. To jedna z najbardziej charakterystycznych i odrobinę kontrowersyjnych artystek. Mężczyzn malowała w eleganckich płaszczach, mundurach i smokingach. U Łempickie...

Moc Dyskomfortu

  „…Jedyne, co można było zrobić, to włożyć kartkę w maszynę i zacząć pisać…” Na samym początku musimy wiedzieć, czym jest tytułowy dyskomfort. Według definicji pojęcia dyskomfort - jest subiektywnym odczuciem jednostki określonym jako psychiczne bądź fizyczne poczucie niedogodności. Wskazówką dla Nas powinno być to zdanie: „…Więc musisz ponieść porażkę w mniej więcej połowie przypadków…”. Jakie jest powodzenie stresu? Nasze lęki są często napędzane przez przeszły styl życia. Niebezpieczeństwo i bitwy, to one umacniają umysł, ciało i ducha. Podejmować wyzwania, które są twoje, to największa esencja. Przekraczamy taką linię na piasku – jest widoczna chwilę, a później woda – zabiera wszystko i dostrzegamy morskie fale. Autorem książki jest Michael Easter redaktor i profesor na University of Nevada. Współpracuje z wieloma magazynami. Mieszka w Las Vegas, na skraju pustyni, z żoną i dwoma psami. Jego książka podzielona jest na pięć części. Przeczytamy o tym, z czym jest naprawd...