Przejdź do głównej zawartości

Trening Jaguara. Obudź w sobie pewność siebie i osiągaj zamierzone cele.

 

„… Plan jest jak mapa, bez której pozostaniesz w chaosie. Plan to Twoja strategia. Zadbaj więc, aby był przejrzysty i prosty.”

Powiecie, że to kolejna książka z cyklu tandetnego poradnika. Nic bardziej mylnego! Każdy odbiorca z odwagą może odbyć podróż do wnętrza siebie. Jaguary cenią wolność. Mogą być nauczycielami dla tych ludzi, którzy nie wierzą we własne siły, opierają się na pomocy z zewnątrz, mają trudność w zadbaniu o siebie, w tym również o swoją sytuację finansową.

Jaguar jest mistrzem samowystarczalności i pewności siebie. To król, a jednocześnie obrońca deszczowego lasu, uczy, jak zapanować nad swoim życiem i wykorzystać cały swój potencjał. Kiedy kobieta obudzi w sobie własnego Jaguara potrafi zaznaczać swoje granice w relacjach z ludźmi. Umie realizować cele. Jest asertywna i pewna siebie.

Rdzenni mieszkańcy Amazonii mają wielki szacunek do przyrody, wśród której sami żyją. Przyglądają się jej uważnie, uczą się od niej i szanują jej przedstawicieli. Jednym z najważniejszych z nich jest Jaguar. Dla Indian symbol wewnętrznej mocy, odwagi, pewności siebie i prawości. To właśnie on jest przewodnikiem tej książki. Jeśli aktywujesz w sobie moc Jaguara, łatwiej Ci będzie realizować swoje cele, kierując się intuicją i używając pełni swojego potencjału.

Staniemy oko w oko z Jaguarem i odnajdziemy kilka rad m. in:

  • Odważ się zatrzymać w życiowym biegu i spojrzeć w głąb siebie
  • Nazwij swoje cele i stwórz jasną wizję życia
  • Przekształć swoje lęki w moc
  • Wzmocnij poczucie własnej wartości
  • Wyćwicz pewność siebie - oraz
  • Działaj w odpowiednim momencie. Ale czy to w zupełności wystarczy?

Autorką książki jest Dagmara Gmitrzak - trenerka rozwoju osobistego, socjolog, terapeutka holistyczna, dziennikarka. Ukończyła Instytut Stosowanych Nauk Społecznych na Uniwersytecie Warszawskim i trzyletnią specjalizację z zakresu pomocy społeczno-terapeutycznej. Jest absolwentką podyplomowego dziennikarstwa na UW, oraz trzyletniego szkolenia z muzykoterapii i psychodramy. Od 2001 roku prowadzi warsztaty rozwoju osobistego, sesje indywidualne oraz szkolenia dla firm w Polsce i za granicą. Autorka ośmiu książek, m.in. bardzo popularnej „Obudź swoją kreatywność” i „Trening jaguara”.

Według pisarki Jaguar jest samotnikiem i lubi kontakt ze sobą. Właśnie dlatego może być wspaniałym nauczycielem samoakceptacji, pokazuje bowiem, jak się zaprzyjaźnić z samym sobą i docenić atuty swojej osobowości. Daje lekcje poczucia własnej wartości i godności. Uczy, jak pozostać wolnym w relacjach z innym, jak utrzymać swoją wewnętrzną moc, mając otwarte serce. Jaguar symbolizuje również nasze połączenie z planetą - Matką Ziemią. Uczy szacunku dla tajemnicy życia. Warto korzystać z jego przewodnictwa. Bardzo trafny moim zdaniem jest ten cytat: „Twoje życie zmieni się w momencie podjęcia nowej decyzji, do której się zobowiązujesz …”

Podobnie jest z podróżami w naszym życiu. Pragniemy doświadczyć przygody i odpocząć. To takie określenie miejsca na mapie życia. Góry są moim ulubionym przykładem. Kiedy znajdziemy się już na jakimś szczycie czujemy taką swobodę, zadowolenie i spokój. Możemy być zmęczeni, ale wiemy, że obraliśmy właściwy kierunek.

Książkę naprawdę czyta się jednym tchem. Momentami można się zastanowić i uśmiechnąć. Każdy odbiorca może w zmysłowy sposób poczuć się, jak prawdziwy i nieokiełzany dziki kot ;-) Polecimy trochę z wyobraźnią, a co ;-)

Gorąco polecam

Katarzyna Żarska

http://zarska18.blogspot.com/

 

Wydawnictwo: HELION SA – Onepress

Premiera: 01.09.2020 r.

Oprawa: miękka

Wydanie II rozszerzone

Liczba stron: 160

(nowość wydawnicza) w mojej biblioteczce  



Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Dobra pamięć, zła pamięć

  „…Wspomnienia mogą być balastem lub kotwicą, sejfem z klejnotami lub puszką Pandory…”  W swojej książce psycholog, Ewa Woydyłło opowie Nam o pamięci i sztuce zapominania. Ile rzeczy chcemy wiedzieć? O czym chcemy zapomnieć? Na czym naprawdę polega rozwój osobisty? Musimy pamiętać tak wiele rzeczy, tego co mamy zrobić, zrozumieć, nauczyć się, kupić lub wbić zwykły PIN do telefonu. Czy panujemy nad problemami, które mają źródło w przeszłości? Bez względu na wszystko odbiorca postanawia wejść do innego świata. Poznać siebie, swoje słabości, troski i radości. Pamięć to umiejętność rejestrowania i ponownego przywoływania informacji, skojarzeń czy wrażeń zmysłowych. W trakcie intensywnej nauki (np. uczniowie i studenci) „chłoną, jak gąbka” informacje szybciej niż ludzie, nie angażujący się tak bardzo w zapamiętywanie nowych wiadomości. Czy nie boksujemy się też z poczuciem kontroli? Życie to taka suma spotkań, realistycznych zdarzeń i czasami drobnych przyjemności. Woydył...

Jak trauma i poczucie bezpieczeństwa wpływają na nasze życie

  „…Teoria poliwagalna wyjaśnia uzdrawiającą i przemieniającą moc samego poczucia bezpieczeństwa oraz niebezpieczną i traumatyczną moc ciągłego poczucia zagrożenia…” Kiedy zobaczyłam, że Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego porusza temat traumy i poczucia bezpieczeństwa od razu wiedziałam, że książka będzie dopracowana w najmniejszych szczegółach i nie myliłam się. Publikacja została podzielona na dwie części. Pierwsza to – W tobie, a druga – Na świecie. Zajrzymy do tematyki budowania więzi, dotkniemy ciała, zajmiemy się traumą i uzależnieniem, ale też edukacją. To dzięki nerwowi błędnemu poczucie bezpieczeństwa i zagrożenia przepełnia całe ciało. Zmieniają się nasze emocje i samopoczucie. Najważniejsze jest to, że przykłady są z życia wzięte. Poczucie bezpieczeństwa jest fundamentem zdrowia fizycznego i psychicznego. Teoria poliwagalna wyjaśnia funkcjonowanie autonomicznego układu nerwowego i jego wpływ na nasze ciała, emocje i relacje z innymi oraz pokazuje, jak wykorzy...

Niespokojne pokolenie

  „… Nie jesteśmy bezradni, choć często mamy takie wrażenie, ponieważ smartfony, media społecznościowe, siły rynkowe i presja społeczna wspólnie wciągają nas w pułapkę…” Każde pokolenie jest inne. To przeprogramowanie dzieciństwa wywołało epidemię chorób psychicznych. Starsze społeczeństwo zwraca uwagę na zupełnie inne cechy i problemy. Nasze podejście do życia i otaczającego świata się różni. Jaka naprawdę jest współczesna młodzież? Pokolenie Z. jest charakterystyczne w przestrzeni społecznej. Najczęściej pokoleniem Z określa się grupę osób urodzonych pomiędzy 1995 r. a 2012 r. (od drugiej połowy lat 90. XX w. do końca pierwszej dekady XXI w.). Przyznam szczerze, że książka, którą trzymam w ręku wymaga sporo uwagi i czasu. Nie można jej przeczytać zbyt szybko. Polecam analizę dla samego/ej siebie. Pokolenie Z – posiada telefon, najczęściej w kieszeni. Jego uwaga jest odwrócona od otoczenia. Czy jest to niewłaściwe? W chwili obecnej nie ma osoby, która nie wykorzystuje prawie...