Przejdź do głównej zawartości

Cuda się zdarzają

 

„… Ostatnio usłyszałam bardzo trafną definicję kobiecych potrzeb. Od urodzenia do ukończenia czternastu lat potrzebuje zdrowia i dobrych rodziców. Od czternastki do czterdziestki – dobrze wyglądać. Od czterdziestki do sześćdziesiątki – potrzebuje osobowości, po sześćdziesiątce potrzebuje gotówki …”

Tym razem będzie coś o kobietach 😉 Wiele z Nas zastanawia się, jak osiągnąć sukces i być jednocześnie piękną każdego dnia… Nie chodzi mi tym razem o rozmiar, bo na 36 nie wyglądam 😉, ale i tak czuje się bardzo kobieco 😉

To zasługa kosmetyków, odpowiedzialnych konsultantek i firmy MARY KAY. Nie będzie to artykuł sponsorowany, ale recenzja książki, o której słyszałam wiele pozytywnych opinii.

Mary Kay Ash była jedną z najbardziej dynamicznych i przedsiębiorczych kobiet biznesu w Ameryce. Sama żyła według kilku prostych i ponadczasowych zasad. Jej recepta na sukces była prosta i skuteczna. Po pierwsze, to niezłomna wiara, po drugie rodzina, a po trzecie kariera. Mary Kay zrealizowała swoje marzenie. Inspirowała kobiety, dawała im wiarę, motywowała do działania i powtarzała, że jeżeli oczekujemy czegoś wspaniałego, to coś i tak się w końcu wydarzy. Musimy oczekiwać sukcesów. Cuda się przecież zdarzają 😉

Publikacja została wydana na świecie w ponad dwóch milionach egzemplarzy. Mary Kay uważała, że każda kobieta musi wyjść poza swoją „bezpieczną strefę”. Sporo w tym prawdy. Zgadzam się w zupełności ze stwierdzeniem, że przestarzałe idee na temat tego, co kobiety powinny, a czego nie powinny robić, pracując z mężczyznami są wkurzające.

Kobieta pragnie podzielić się swoją filozofią, radością, ale i rozczarowaniami. Jej matka była pielęgniarką, ale ostatecznie znalazła pracę jako menedżer restauracji w Houston. W świecie medycyny niestety pielęgniarki traktowane są jako obywatelki drugiej kategorii – niestety. Córka – w zasadzie młoda dziewczyna postanowiła, że dopnie swego i założy „firmę swoich marzeń.” Zachowa się inaczej niż jej matka. Udało się! Firma stała się szansą i możliwościami dla kobiet, których nasza bohaterka wcześniej nie miała.

Kiedy dzieci pracują nad stopniami w szkole, przekonują się czym jest rywalizacja i ciągłe podnoszenie poprzeczki. A jak często WY stawiacie sobie zadania? A może stoicie tak naprawdę w miejscu?

Spotkania z kobietami są wyzwaniem, ale to przegrana zbliża nas do sukcesu. Podobnie jest z codzienną pielęgnacją. Nie uwierzę w to, że żadna niewiasta 😉 nie lubi dobrze wyglądać 😉 Przydaje się także notes z telefonami, to te nasze słodkie kontakty i ulubiona szminka.

Jako czytelniczka muszę przyznać się, że zainspirowały mnie dwa rozdziały z książki. To „Jak ciężką pracą odnieść sukces w męskim świecie …” i „Dobrze wyglądać i świetnie się czuć”. Prawdą jest, że kobieta podczas spotkania kosmetycznego potrzebuje nowych kosmetyków i nowego makijażu. Wtedy widzi różnicę. Podobnie jest z naszą intuicją. To taka iskierka od Boga, którą obdarzył kobiety 😉 Tak PANOWIE 😉 To coś bardzo cennego.  Kobieta musi być piękna, inteligentna, dobrze ubrana, nie może wyglądać zbyt wyzywająco i podświadomie lubi oceniać – w sytuacjach zaburzenia strefy bezpieczeństwa.

Atrakcyjny wygląd, to coś, co każda kobieta może osiągnąć – jeżeli naprawdę chce. Moda i opinie ulegają zmianom. ALE 😉 I to lubię najbardziej 😉 Kiedy kobieta czuje, że dobrze wygląda, promienieje pewnością siebie. To podniesiona głowa i charyzma.

Gorąco polecam świetną książkę, która z pasją opisuje kobiety. Ale jest jeden smaczek 😉 Dowiecie się co oznaczają diamentowe broszki w postaci pszczoły 😉 Ja, już wiem.

Katarzyna Żarska

http://zarska18.blogspot.com/

 

Wydawnictwo: MARY KAY COSMETICS POLAND SP. Z O.O.

Oprawa: twarda

Przekład: Anna Kłosowicz

Liczba stron: 180

(nowość wydawnicza) w mojej biblioteczce  



Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Dobra pamięć, zła pamięć

  „…Wspomnienia mogą być balastem lub kotwicą, sejfem z klejnotami lub puszką Pandory…”  W swojej książce psycholog, Ewa Woydyłło opowie Nam o pamięci i sztuce zapominania. Ile rzeczy chcemy wiedzieć? O czym chcemy zapomnieć? Na czym naprawdę polega rozwój osobisty? Musimy pamiętać tak wiele rzeczy, tego co mamy zrobić, zrozumieć, nauczyć się, kupić lub wbić zwykły PIN do telefonu. Czy panujemy nad problemami, które mają źródło w przeszłości? Bez względu na wszystko odbiorca postanawia wejść do innego świata. Poznać siebie, swoje słabości, troski i radości. Pamięć to umiejętność rejestrowania i ponownego przywoływania informacji, skojarzeń czy wrażeń zmysłowych. W trakcie intensywnej nauki (np. uczniowie i studenci) „chłoną, jak gąbka” informacje szybciej niż ludzie, nie angażujący się tak bardzo w zapamiętywanie nowych wiadomości. Czy nie boksujemy się też z poczuciem kontroli? Życie to taka suma spotkań, realistycznych zdarzeń i czasami drobnych przyjemności. Woydył...

Niespokojne pokolenie

  „… Nie jesteśmy bezradni, choć często mamy takie wrażenie, ponieważ smartfony, media społecznościowe, siły rynkowe i presja społeczna wspólnie wciągają nas w pułapkę…” Każde pokolenie jest inne. To przeprogramowanie dzieciństwa wywołało epidemię chorób psychicznych. Starsze społeczeństwo zwraca uwagę na zupełnie inne cechy i problemy. Nasze podejście do życia i otaczającego świata się różni. Jaka naprawdę jest współczesna młodzież? Pokolenie Z. jest charakterystyczne w przestrzeni społecznej. Najczęściej pokoleniem Z określa się grupę osób urodzonych pomiędzy 1995 r. a 2012 r. (od drugiej połowy lat 90. XX w. do końca pierwszej dekady XXI w.). Przyznam szczerze, że książka, którą trzymam w ręku wymaga sporo uwagi i czasu. Nie można jej przeczytać zbyt szybko. Polecam analizę dla samego/ej siebie. Pokolenie Z – posiada telefon, najczęściej w kieszeni. Jego uwaga jest odwrócona od otoczenia. Czy jest to niewłaściwe? W chwili obecnej nie ma osoby, która nie wykorzystuje prawie...

Obecność lęku

    „…W języku polskim   słowo „lęk”, tak jak słowo „ból”, jest krótsze niż jego znaczenie…”  Czy myślenie samodzielne jest wartościowe? Zdecydowanie TAK. Na studiach w Krakowie uczono Nas, że mamy bacznie obserwować świat i otoczenie. Nie bać się myśleć samodzielnie. Cieszę się, że to właśnie Uniwersytet Jagielloński skupia się na tematyce – lęku, który w życiu codziennym towarzyszy nam non stop. To praca, życie osobiste, rodzinne i nawet – duchowe. Lęk – to taki paradoks uczuć. Co tak naprawdę budzi lęk i niepokój? Jak perfekcyjnie odróżnić pierwszą emocję od drugiej? Co zaś sprawia, że lubimy oglądać horrory? Jesteśmy nieustannie zmuszeni do kwestionowania reguł rządzących światem. Czym naprawdę jest lęk? Lęk ma różne oblicza, które utrudniają jego rozpoznanie. To uczucie napięcia, rozdygotania, czasami to objawy przypominające choroby serca, przewodu pokarmowego, czy zaburzenia neurologiczne (bóle i zawroty głowy, drętwienia kończyn, niedowłady, zaburzeni...