Przejdź do głównej zawartości

TRENING INNOWACYJNEGO MYŚLENIA


„… Na pewno odbiera energię tzw. biadolenie. Trudno to zdefiniować, ale czuję to, gdy przebywam w otoczeniu osoby, przy której poziom energii spada …”

Wiele osób myśli, że może zrobić znacznie więcej niż inni. To sposób radzenia sobie z problemami, potencjał intelektualny, a nawet status materialny. Ale czy na pewno? Tak naprawdę wiele osób z Nas przez codzienny rozgardiasz nie pamięta co robiło np. dwa dni temu. Nie zwracamy uwagi na innych tylko mechanicznie wykonujemy nasze utarte czynności. Dzisiaj będzie krótko, zwięźle i na temat.

Książka, o której pragnę Wam opowiedzieć dotyczy rozwoju swojego kreatywnego potencjału w 31 dni. Zapytacie zaraz: Czy to jest możliwe? Według autorek publikacji – TAK 😉 Potrzeba tylko chęci.

Autorkami książki są Paulina Mechło i Olga Geppert. Pani Paulina jest psychologiem, prowadzi konsultacje oraz autorskie treningi grupowe i indywidualne usprawniające intelekt i funkcje poznawcze dla osób w różnym wieku. Olga Geppert jest księgarzem i kulturoznawcą. W pracy zajmuje się projektowaniem graficznym i frontendem, czyli skuteczną komunikacją.

Istotne jest kilka kwestii. Mianowicie - Co robić, by być bardziej kreatywną osobą?

1. Ćwicz wyobraźnię.
2.   Rozwijaj myślenie,
3. Dbaj o swój umysł.
4. Trenuj swój intelekt + pamięć, koncentrację i spostrzeganie.
5.  Pielęgnuj swoją wrażliwość.
6. Znajdź sobie twórcze zajęcia.
7. Poszukaj inspiracji.
8. Bądź otwarty na ludzi, na pomysły i idee.
9. Bądź ciekawy.
10. Bądź odważny.
 11.  Próbuj, pomimo niepowodzeń. 
   12. Każdy dzień to nowa szansa na stworzenie czegoś nowego.

Autorki podkreślają, że ważne jest to, by odważyć się myśleć inaczej! Odwaga jest niezwykle ważna w procesie twórczym. Samo odważenie się na bycie sobą, na realizowanie swoich pomysłów, na spełnianie marzeń – wszystko to daje poczucie wolności i spełnienia. Droga twórcy i innowatora bywa trudna jednak przynosi dużo satysfakcji i wiele uczy.

Sami zwrócicie uwagę na to, że publikacja nie jest jednym spójnym tekstem, a zestawem ćwiczeń, które sami możemy rozwiązywać i zastanowić się nad nimi. Słowo innowacyjność w ostatnich latach stało się dość modne. Kreatywność zaś, to ucieczka od czegoś przewidywalnego, a ta przeniknęła nie tylko do świata zarządzania, biznesu, gospodarki, a nawet sztuki.

To kształty, kolory, pogoda, ale i nasz rozum mają znaczenie. Nie ważne jest to, by dopasować się do kogoś, ważne jest to by być sobą. Tego sobie i Wam życzę 😉 Musimy uwolnić swój umysł, serce, duszę, pomysłowość, kreując to, na co mamy ochotę.

Gorąco polecam
Katarzyna Żarska

Wydawnictwo: HELION
Oprawa: miękka
Liczba stron: 296
(nowość wydawnicza) w mojej biblioteczce 



Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Obecność lęku

    „…W języku polskim   słowo „lęk”, tak jak słowo „ból”, jest krótsze niż jego znaczenie…”  Czy myślenie samodzielne jest wartościowe? Zdecydowanie TAK. Na studiach w Krakowie uczono Nas, że mamy bacznie obserwować świat i otoczenie. Nie bać się myśleć samodzielnie. Cieszę się, że to właśnie Uniwersytet Jagielloński skupia się na tematyce – lęku, który w życiu codziennym towarzyszy nam non stop. To praca, życie osobiste, rodzinne i nawet – duchowe. Lęk – to taki paradoks uczuć. Co tak naprawdę budzi lęk i niepokój? Jak perfekcyjnie odróżnić pierwszą emocję od drugiej? Co zaś sprawia, że lubimy oglądać horrory? Jesteśmy nieustannie zmuszeni do kwestionowania reguł rządzących światem. Czym naprawdę jest lęk? Lęk ma różne oblicza, które utrudniają jego rozpoznanie. To uczucie napięcia, rozdygotania, czasami to objawy przypominające choroby serca, przewodu pokarmowego, czy zaburzenia neurologiczne (bóle i zawroty głowy, drętwienia kończyn, niedowłady, zaburzeni...

Moc Dyskomfortu

  „…Jedyne, co można było zrobić, to włożyć kartkę w maszynę i zacząć pisać…” Na samym początku musimy wiedzieć, czym jest tytułowy dyskomfort. Według definicji pojęcia dyskomfort - jest subiektywnym odczuciem jednostki określonym jako psychiczne bądź fizyczne poczucie niedogodności. Wskazówką dla Nas powinno być to zdanie: „…Więc musisz ponieść porażkę w mniej więcej połowie przypadków…”. Jakie jest powodzenie stresu? Nasze lęki są często napędzane przez przeszły styl życia. Niebezpieczeństwo i bitwy, to one umacniają umysł, ciało i ducha. Podejmować wyzwania, które są twoje, to największa esencja. Przekraczamy taką linię na piasku – jest widoczna chwilę, a później woda – zabiera wszystko i dostrzegamy morskie fale. Autorem książki jest Michael Easter redaktor i profesor na University of Nevada. Współpracuje z wieloma magazynami. Mieszka w Las Vegas, na skraju pustyni, z żoną i dwoma psami. Jego książka podzielona jest na pięć części. Przeczytamy o tym, z czym jest naprawd...

Dziewięć miast włoskich i inne opowieści

  „… Powietrze wokół nich, pełne aromatu mirty i rozmarynu…” Podróże – te małe i duże. Włoskie klimaty są zazwyczaj wdzięcznym tematem. To bogactwo sztuki, malarstwa, architektury i wpływów chrześcijaństwa na kulturę. Musiał to lekarz, poeta i pisarz. Uczestnik niezależnego życia kulturalnego w okresie stanu wojennego, aresztowany w 1982 roku. Przed Wami nowość wydawnicza pt. „Dziewięć miast włoskich i inne opowieści”. Wenecja, Siena, Florencja, Rzym, Neapol czy Palermo. Wszystkie te miasta mają swój niepowtarzalny urok i czar. Część włoską tomu wzbogacają Inne Opowieści – czyli równie fascynujące opisy podróży do Libanu, gdzie autor szedł śladami maronickich świętych Szarbela i Rafqui, do Meksyku, gdzie zamieszkiwał w domu polskiej malarki Tamary Łempickiej. Łempicka i jej twórczość jest analizowana po dziś dzień. To jedna z najbardziej charakterystycznych i odrobinę kontrowersyjnych artystek. Mężczyzn malowała w eleganckich płaszczach, mundurach i smokingach. U Łempickie...