Przejdź do głównej zawartości

PRZEKRĘT


„… Nie miałeś nigdy tak, że nadchodzi taki moment w twoim życiu, że jesteś w stanie wszystko zaryzykować, żeby tylko coś zmienić? … Nie żałuję, że w to weszłam. Mimo wszystko … Zyskałam więcej, niż straciłam.”


"Przekręt" to kolejna odsłona gorącej kryminalnej historii od tajemniczej Pauliny Świst. Odbiorca zanurzy się w świat, którym rządzą chciwość i pożądanie, a bohaterowie przekraczają kolejne granice. Jak daleko posuną się tym razem? Jestem pewna, że książka przypadnie do gustu także mężczyznom, bo w tym przypadku kobiety są nietuzinkowe.

Paulina Świst to pseudonim jednej z najbardziej tajemniczych polskich pisarek, do tej pory wiemy o niej zaledwie tyle, że gdy nie pisze, prowadzi kancelarię adwokacką we Wrocławiu. Popularności wśród czytelników przysporzyła jej seria prawniczych powieści romansowo-sensacyjnych "Prokurator".

Autorka ma dla swoich czytelników powieść, w której nie zabraknie ani akcji, ani pikanterii. Bohaterów zaślepiają pieniądze, chciwość i pożądanie. Ale do czego prowadzi poddanie się tym żądzom? Nasi bohaterowie dojdą do ciekawego wniosku. Każdy jest w stanie zaryzykować wiele, by zyskać jeszcze więcej. Czas pokazuje, że trzeba zmierzyć się z trudną przeszłością.

Gdy Orzeł zostaje aresztowany, Olka decyduje się na powrót do Polski. Kobieta po pomoc udaje się do prokuratora Łukasza Zimnickiego, ale ten stawia warunek. Pomoże, ale tylko wtedy, gdy Orłowski zgodzi się zeznawać. Prokurator jest gotowy zapewnić mu status świadka koronnego tylko, że Orłowski wcale nie pali się do tej współpracy. Czy Olce uda się skłonić go do tego, żeby pomógł prokuraturze? Kobieta w pewnym momencie czuje się bezbronna, a później dostrzega, to co może się stać. Sam prokurator Zimnicki jest seksowny jak diabli, z jego postawy bije pewność siebie i przekonanie o tym, że jest królem świata. 

W akcji, którą dowodzi Radek Wyrwa udaje się zgarnąć jednego z członków Sitwy. Odbiorca bardzo powoli może poznać pracę prokuratury, ale i to, jak działają przestępcy. Z kolei Bartek i Pola spotykają się przypadkowo w prokuraturze i nie są tym zachwyceni. Dziesięć lat wcześniej byli parą, a ich związek zakończył się niezbyt dobrze. Stare rany zostają rozdrapane.

W tym samym czasie Michał i Lilka we Wrocławiu zajmują się rozpracowywaniem sekty, przez którą przepuszczane są pieniądze Sitwy. Jeszcze nie wiedzą o tym, że ta pralnia nie bójmy się tego określenia - brudnych pieniędzy to dopiero początek, albo wierzchołek tego, do czego oboje się dokopią.

„Przekręt" (po „Sitwie" i „Karuzeli") to już trzecia część serii powieści romansowo-sensacyjnych. Nie od dziś wiadomo, że namiętność, ogromne pieniądze i jeszcze większe oszustwa idą ze sobą w komplecie. Jeśli jesteście ciekawi samej fabuły i dacie się porwać historii, która nawet na chwilę nie zwalnia tempa, to publikacja idealna na dzisiejsze popołudnie. Muszę też zaznaczyć, że wszystko zostało wymyślone, ale całą opowieść czyta się jednym tchem.

Gorąco polecam
Katarzyna Żarska

Wydawnictwo: AKURAT
Premiera: 03.06.2020 r.
Wydanie I
Projekt okładki: Paweł Panczakiewicz
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 320
(nowość wydawnicza) w mojej biblioteczce 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Obecność lęku

    „…W języku polskim   słowo „lęk”, tak jak słowo „ból”, jest krótsze niż jego znaczenie…”  Czy myślenie samodzielne jest wartościowe? Zdecydowanie TAK. Na studiach w Krakowie uczono Nas, że mamy bacznie obserwować świat i otoczenie. Nie bać się myśleć samodzielnie. Cieszę się, że to właśnie Uniwersytet Jagielloński skupia się na tematyce – lęku, który w życiu codziennym towarzyszy nam non stop. To praca, życie osobiste, rodzinne i nawet – duchowe. Lęk – to taki paradoks uczuć. Co tak naprawdę budzi lęk i niepokój? Jak perfekcyjnie odróżnić pierwszą emocję od drugiej? Co zaś sprawia, że lubimy oglądać horrory? Jesteśmy nieustannie zmuszeni do kwestionowania reguł rządzących światem. Czym naprawdę jest lęk? Lęk ma różne oblicza, które utrudniają jego rozpoznanie. To uczucie napięcia, rozdygotania, czasami to objawy przypominające choroby serca, przewodu pokarmowego, czy zaburzenia neurologiczne (bóle i zawroty głowy, drętwienia kończyn, niedowłady, zaburzeni...

Rzym od kuchni. Śladami historii najsłynniejszych dań Wiecznego Miasta

  „…Kończy z uśmiechem i biegnie dalej, bo restauracja wypełniona jest po brzegi, a przed drzwiami czeka kolejnych kilkanaście osób…” Kuchnia - nie tylko pyszne potrawy, to klimat, włożone w ich przygotowanie serce, czas dla kogoś i spotkanie przy wspólnym stole. To jest moje prywatne odczucie, ale uwierzcie mi, że sporo w tym prawdy przenikającej do duszy człowieka. Poprawia się wtedy nie tylko nasze samopoczucie, ale poznajemy także nowe smaki. Kiedy czytam książki Pani Magdaleny czuję się zawsze dobrze. Otwieram przewodnik po Włoszech i zaczynam czytać. Wraz z Autorką odkryjemy interesujące zakątki miasta. Dziennikarka Magdalena Wolińska – Riedi pokochała Rzym. Za Spiżową Bramą odkryła prawdę o Papieżach, ale i stworzyła dziennikarstwo, które bez ozdobników dostaje się do serca odbiorcy. Mówić o duchowości i wierze z zaangażowaniem nie każdy potrafi. Riedi to lingwistka, tłumaczka, producentka i dziennikarka. Od 2014 roku korespondentka Telewizji Polskiej w Rzymie i w Wa...

Dziewięć miast włoskich i inne opowieści

  „… Powietrze wokół nich, pełne aromatu mirty i rozmarynu…” Podróże – te małe i duże. Włoskie klimaty są zazwyczaj wdzięcznym tematem. To bogactwo sztuki, malarstwa, architektury i wpływów chrześcijaństwa na kulturę. Musiał to lekarz, poeta i pisarz. Uczestnik niezależnego życia kulturalnego w okresie stanu wojennego, aresztowany w 1982 roku. Przed Wami nowość wydawnicza pt. „Dziewięć miast włoskich i inne opowieści”. Wenecja, Siena, Florencja, Rzym, Neapol czy Palermo. Wszystkie te miasta mają swój niepowtarzalny urok i czar. Część włoską tomu wzbogacają Inne Opowieści – czyli równie fascynujące opisy podróży do Libanu, gdzie autor szedł śladami maronickich świętych Szarbela i Rafqui, do Meksyku, gdzie zamieszkiwał w domu polskiej malarki Tamary Łempickiej. Łempicka i jej twórczość jest analizowana po dziś dzień. To jedna z najbardziej charakterystycznych i odrobinę kontrowersyjnych artystek. Mężczyzn malowała w eleganckich płaszczach, mundurach i smokingach. U Łempickie...