Przejdź do głównej zawartości

Miłość z widokiem na morze


„… Nie miał już siły. Odłożył telefon i opadł na łóżko. Myślał przez chwilę o tym, co może robić teraz jego żona. Lada dzień minie pięć lat od ich ślubu, a on miał wrażenie, jakby od tamtego wydarzenia dzieliły ich tylko godziny …”

Wielu pisarzy podkreśla, że miłość to takie uczucie, które sprawia, że racjonalny sposób myślenia jest niemożliwy, a pozytywne fluidy wobec drugiej osoby są wyczuwalne na kilometr. Do wakacyjnych wojaży już całkiem blisko, dlatego taka lekka i fajna powieść będzie idealnym towarzyszem Waszego wolnego czasu.

To najpiękniejsze opowieści o tym, co jest w życiu naprawdę ważne. Przed Wami osiem historii o miłości pełnych emocji i wzruszeń napisanych przez osiem lubianych autorek. Każda z nich ma na swoim koncie sukces, dobrą literaturę obyczajową i rzeszę wiernych czytelniczek. Mowa o Ilonie Gołębiewskiej, Magdzie Knedler, Agnieszce Krawczyk, Nataszy Socha, Agnieszce Lingas – Łoniewskiej, Katarzynie Misiołek, Małgorzacie Wardzie oraz Magdalenie Witkiewicz.

Każdy z przyjemnością, nawet oczami wyobraźni dotrze do tych najpiękniejszych opowieści o miłości. To spacery w świetle zachodzącego słońca, pierwsze nieśmiałe zauroczenia, niewinne flirty i niespodziewane wybuchy uczuć. Wakacje mają tutaj swój smak. To promienne słońce, ale i obudzone po latach wspomnienia.

Ten zbiór opowieści ma jeden element spójny - wszystkie wydarzyły się nad morzem. Nasze bohaterki spotykają wymarzonego mężczyznę, czasem zdecydują się na odważny krok, który zupełnie odmieni ich losy, lub przeżyją chwile zapomnienia. Niektóre z kobiet wrócą pamięcią do tych dobrych czasów i ponownie odkryją, co jest tak naprawdę w życiu najważniejsze.

Są takie opowieści, które naprawdę skradną Wasze serce. Bo co wydarzy się, gdy skłóceni małżonkowie zostaną razem uwięzieni w maleńkim pokoju z widokiem na morze? I czy warto w maju moczyć nogi w Bałtyku? Musi być też namiętnie. Czy rumba kubańska tańczona na plaży to rzeczywiście taniec miłości? A czy aktorce, która ma już lata świetności za sobą wypada jeszcze przeżyć wakacyjną przygodę?

Podobnie jest ze wspomnieniami, bo jak byście się zachowali spotykając po latach nad morzem swoją pierwszą miłość? Tego podobno się nie zapomina. Kocha się tylko raz, a może to takie przeświadczenie powtarzane w tekstach piosenek… I czy spontaniczny wakacyjny wypad może odmienić całe życie?

Mnie najbardziej przypadło do gustu opowiadanie pt. „Wyjątkowo zimny maj”. Nie brak w nim wspomnień kobiety, która kiedyś z zachłannością podchodziła do życia, stawiając sobie cały czas nowe cele. Miłość jest elementem spójnym, ale pokazuje, jak łatwo można coś zepsuć. To pierwsze pocałunki, pierwszy nieporadny seks i pierwsze kocham cię 😉 Próba czasu, ale i odległość dla Agnieszki i Piotra nie była łaskawa. Agnieszka czuje, że ponowiła błąd swoich rodziców, którzy się rozwiedli. Spotkanie po dwudziestu latach okaże się przełomowe. Zostaje w nim pokazane to, że czasami warto poczekać na swój czas 😉

Gorąco polecam książkę, która będzie idealna dla romantycznych czytelniczek dosłownie w każdym wieku.

Katarzyna Żarska

Wydawnictwo: MUZA SA
Premiera: 17.06.2020 r.
Wydanie I
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 352
(nowość wydawnicza) 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Obecność lęku

    „…W języku polskim   słowo „lęk”, tak jak słowo „ból”, jest krótsze niż jego znaczenie…”  Czy myślenie samodzielne jest wartościowe? Zdecydowanie TAK. Na studiach w Krakowie uczono Nas, że mamy bacznie obserwować świat i otoczenie. Nie bać się myśleć samodzielnie. Cieszę się, że to właśnie Uniwersytet Jagielloński skupia się na tematyce – lęku, który w życiu codziennym towarzyszy nam non stop. To praca, życie osobiste, rodzinne i nawet – duchowe. Lęk – to taki paradoks uczuć. Co tak naprawdę budzi lęk i niepokój? Jak perfekcyjnie odróżnić pierwszą emocję od drugiej? Co zaś sprawia, że lubimy oglądać horrory? Jesteśmy nieustannie zmuszeni do kwestionowania reguł rządzących światem. Czym naprawdę jest lęk? Lęk ma różne oblicza, które utrudniają jego rozpoznanie. To uczucie napięcia, rozdygotania, czasami to objawy przypominające choroby serca, przewodu pokarmowego, czy zaburzenia neurologiczne (bóle i zawroty głowy, drętwienia kończyn, niedowłady, zaburzeni...

Moc Dyskomfortu

  „…Jedyne, co można było zrobić, to włożyć kartkę w maszynę i zacząć pisać…” Na samym początku musimy wiedzieć, czym jest tytułowy dyskomfort. Według definicji pojęcia dyskomfort - jest subiektywnym odczuciem jednostki określonym jako psychiczne bądź fizyczne poczucie niedogodności. Wskazówką dla Nas powinno być to zdanie: „…Więc musisz ponieść porażkę w mniej więcej połowie przypadków…”. Jakie jest powodzenie stresu? Nasze lęki są często napędzane przez przeszły styl życia. Niebezpieczeństwo i bitwy, to one umacniają umysł, ciało i ducha. Podejmować wyzwania, które są twoje, to największa esencja. Przekraczamy taką linię na piasku – jest widoczna chwilę, a później woda – zabiera wszystko i dostrzegamy morskie fale. Autorem książki jest Michael Easter redaktor i profesor na University of Nevada. Współpracuje z wieloma magazynami. Mieszka w Las Vegas, na skraju pustyni, z żoną i dwoma psami. Jego książka podzielona jest na pięć części. Przeczytamy o tym, z czym jest naprawd...

Dziewięć miast włoskich i inne opowieści

  „… Powietrze wokół nich, pełne aromatu mirty i rozmarynu…” Podróże – te małe i duże. Włoskie klimaty są zazwyczaj wdzięcznym tematem. To bogactwo sztuki, malarstwa, architektury i wpływów chrześcijaństwa na kulturę. Musiał to lekarz, poeta i pisarz. Uczestnik niezależnego życia kulturalnego w okresie stanu wojennego, aresztowany w 1982 roku. Przed Wami nowość wydawnicza pt. „Dziewięć miast włoskich i inne opowieści”. Wenecja, Siena, Florencja, Rzym, Neapol czy Palermo. Wszystkie te miasta mają swój niepowtarzalny urok i czar. Część włoską tomu wzbogacają Inne Opowieści – czyli równie fascynujące opisy podróży do Libanu, gdzie autor szedł śladami maronickich świętych Szarbela i Rafqui, do Meksyku, gdzie zamieszkiwał w domu polskiej malarki Tamary Łempickiej. Łempicka i jej twórczość jest analizowana po dziś dzień. To jedna z najbardziej charakterystycznych i odrobinę kontrowersyjnych artystek. Mężczyzn malowała w eleganckich płaszczach, mundurach i smokingach. U Łempickie...