Przejdź do głównej zawartości

Jak wieść wspaniałe życie i cieszyć się każdym dniem?


„… Człowiek sukcesu to osoba, na którą można liczyć przy wykonywaniu zadań. Sumienny pracownik o niezwykle rozległej wiedzy i dużych umiejętnościach, który wykorzysta je do maksimum …”


Wiele osób zastanawia się teraz, czy tak w ogóle można? Być pierwszym, najlepszym, ale i szczęśliwym? Ostatnio na wykładach dowiedziałam się, że tak modny coaching może namieszać w wielu aspektach naszego życia. Poradniki są przecież po to, by je czytać, ale indywidualna ocena, uzależniona jest od naszej interpretacji każdego zagadnienia.

Książka podzielona jest na pięć części. Pierwsza obejmuje zagadnienia dotyczące tego, czego pragniemy. Część druga dotyczy zasad, jak dbać o siebie. Trzecia mówi o tym, jak radzić sobie z innymi. To umiejętności personalne, ale i poznanie życia, które łączy pokolenia. Część piąta to pokonywanie trudności życiowych. Każdy konflikt może mieć wspaniałe rozwiązanie, ale trzeba też zwracać uwagę na panowanie nad emocjami. Sama przyznaję się bez bicia, że wolę krzyczeć, przeklinać i lubię postawić na swoim w mojej dziedzinie. W tej kwestii się chyba nie zmienię 😉

Część piąta książki wydaje mi się być istotna - zwraca uwagę na rozwijanie swoich umiejętności, wielozadaniowość, ale i to jak zorganizować sobie wspaniałe życie. Dodatkiem są Zasady Dale’a Carnegie’ego. Te podpowiadają, jak odzyskać swoje życie w pełni i kierować własnym nastawieniem wobec różnych sytuacji. Ciekawa jestem tylko, jak zminimalizować stres, zmartwienia i przyswoić sobie zasady zdrowego stylu życia? Treści zawarte w publikacji nie są wymysłem teoretyka, ale to efekt wieloletnich doświadczeń osób, które zastosowały je i zyskały satysfakcjonujące życie.

Każda osoba ma różne umiejętności interpersonalne. Jeśli jesteś wizjonerem skupiasz się na obrazie całości. Masz przed oczami rezultaty. Wnosisz poczucie misji, wyznaczasz kierunek. Facylitator – trudne słowo 😉 najlepiej radzi sobie w pracy z ludźmi. Umożliwia stronom przedyskutowanie różnic. Analityk natomiast jest w pracy zespołowej „sumieniem zespołu”. To taki kompas, którego potrzebuje grupa.

Mnie osobiście podoba się Test na równowagę, gdzie sprawdzacie się, przez odpowiedzi na pytania prawda – fałsz. Sposoby przywracania równowagi dotyczą pracy, finansów, zdrowia, rodziny, czy życia towarzyskiego.

Dale Carnegie (1888 – 1955) był amerykańskim pisarzem i pionierem w dziedzinie samorozwoju i umiejętności interpersonalnych. Prowadził badania nad podejściem do życia ludzi, którzy odnieśli sukces. Jego książki przetłumaczono na kilkadziesiąt języków i sprzedano w milionach egzemplarzy.
Gorąco polecam książkę, która zainteresuje każdego z WAS w zupełnie innej dziedzinie życia. 

Pytanie jest tylko jedno – Czy warto zmienić własną wizję i misję życia? Niekiedy zrozumienie odpowiedniego związku pomiędzy myśleniem, odczuwaniem, a zachowaniem nie jest proste.

Katarzyna Żarska

Wydawnictwo: HELION – Sensus
Premiera: 15.01.2020 r.
Tytuł oryginału: Life is Short Make it Great
Przekład: Juliusz Poznański
Oprawa: miękka
Liczba stron: 208
(nowość wydawnicza) 



Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Obecność lęku

    „…W języku polskim   słowo „lęk”, tak jak słowo „ból”, jest krótsze niż jego znaczenie…”  Czy myślenie samodzielne jest wartościowe? Zdecydowanie TAK. Na studiach w Krakowie uczono Nas, że mamy bacznie obserwować świat i otoczenie. Nie bać się myśleć samodzielnie. Cieszę się, że to właśnie Uniwersytet Jagielloński skupia się na tematyce – lęku, który w życiu codziennym towarzyszy nam non stop. To praca, życie osobiste, rodzinne i nawet – duchowe. Lęk – to taki paradoks uczuć. Co tak naprawdę budzi lęk i niepokój? Jak perfekcyjnie odróżnić pierwszą emocję od drugiej? Co zaś sprawia, że lubimy oglądać horrory? Jesteśmy nieustannie zmuszeni do kwestionowania reguł rządzących światem. Czym naprawdę jest lęk? Lęk ma różne oblicza, które utrudniają jego rozpoznanie. To uczucie napięcia, rozdygotania, czasami to objawy przypominające choroby serca, przewodu pokarmowego, czy zaburzenia neurologiczne (bóle i zawroty głowy, drętwienia kończyn, niedowłady, zaburzeni...

Moc Dyskomfortu

  „…Jedyne, co można było zrobić, to włożyć kartkę w maszynę i zacząć pisać…” Na samym początku musimy wiedzieć, czym jest tytułowy dyskomfort. Według definicji pojęcia dyskomfort - jest subiektywnym odczuciem jednostki określonym jako psychiczne bądź fizyczne poczucie niedogodności. Wskazówką dla Nas powinno być to zdanie: „…Więc musisz ponieść porażkę w mniej więcej połowie przypadków…”. Jakie jest powodzenie stresu? Nasze lęki są często napędzane przez przeszły styl życia. Niebezpieczeństwo i bitwy, to one umacniają umysł, ciało i ducha. Podejmować wyzwania, które są twoje, to największa esencja. Przekraczamy taką linię na piasku – jest widoczna chwilę, a później woda – zabiera wszystko i dostrzegamy morskie fale. Autorem książki jest Michael Easter redaktor i profesor na University of Nevada. Współpracuje z wieloma magazynami. Mieszka w Las Vegas, na skraju pustyni, z żoną i dwoma psami. Jego książka podzielona jest na pięć części. Przeczytamy o tym, z czym jest naprawd...

Rzym od kuchni. Śladami historii najsłynniejszych dań Wiecznego Miasta

  „…Kończy z uśmiechem i biegnie dalej, bo restauracja wypełniona jest po brzegi, a przed drzwiami czeka kolejnych kilkanaście osób…” Kuchnia - nie tylko pyszne potrawy, to klimat, włożone w ich przygotowanie serce, czas dla kogoś i spotkanie przy wspólnym stole. To jest moje prywatne odczucie, ale uwierzcie mi, że sporo w tym prawdy przenikającej do duszy człowieka. Poprawia się wtedy nie tylko nasze samopoczucie, ale poznajemy także nowe smaki. Kiedy czytam książki Pani Magdaleny czuję się zawsze dobrze. Otwieram przewodnik po Włoszech i zaczynam czytać. Wraz z Autorką odkryjemy interesujące zakątki miasta. Dziennikarka Magdalena Wolińska – Riedi pokochała Rzym. Za Spiżową Bramą odkryła prawdę o Papieżach, ale i stworzyła dziennikarstwo, które bez ozdobników dostaje się do serca odbiorcy. Mówić o duchowości i wierze z zaangażowaniem nie każdy potrafi. Riedi to lingwistka, tłumaczka, producentka i dziennikarka. Od 2014 roku korespondentka Telewizji Polskiej w Rzymie i w Wa...