Przejdź do głównej zawartości

PŁONĄCA NAMIĘTNOŚĆ




 „… - Serce jest ślepe. I to zwykle głowa powoduje wszystkie problemy. Zamiera na ułamek sekundy, zastanawiając się nad moimi słowami…” 
 
Piękna, przejmująca i gorąca – w tych trzech słowach mogę opisać nową książkę pióra K. Bromberg. Uczucia są jednym z najważniejszych elementów każdej powieści. Bohaterowie nie są wydumani, ale prawdziwi w swoich działaniach i problemach, którym muszą sprostać. Aktywny dzień pomógł w tym, by zregenerować się wieczorem, dlatego tym razem kolejna książka z erotycznym pazurem. 

K. Bromberg przede wszystkim pełni dwie role – matki i żony. Znacznie częściej jest rozpoznawana przez czytelników jako autorka powieści o silnych kobietach i doświadczonych przez los mężczyznach. Wiele razy była nagradzana przez „New York Timesa” i „USA Today”, a liczba jej wiernych odbiorców stale rośnie. Mieszka wraz z mężem i trójką dzieci w południowej Kalifornii. W wolnych chwilach ćwiczy na bieżni, a najlepsze pomysły miewa, gdy jej pociechy trenują piłkę nożną. 

Bardzo podoba mi się cytat, że „prawdziwym bohaterem jest zwykle najnędzniejszy i najprostszy człowiek”. Jego losy, problemy, wzloty i upadki są niezwykle interesujące. To kolejna książka autorki, którą możecie poznać na moim blogu. Przed Wami drugi tom trylogii „Życiowi bohaterowie”. Powieści tej serii opowiadają historie trzech braci Malone. Drugi z nich jest strażakiem, odważnym i pewnym siebie. Nie jest jednak szczęśliwy. Skrywa gorzką tajemnicę, ale i blizny (te) zewnętrzne i wewnętrzne. Wydaje się, że jego dzielne i poranione serce jest całkowicie wypalone.  

Dylan McCoy jest utalentowaną autorką tekstów piosenek, która wielokrotnie się sparzyła. Mężczyzna okazał się kłamliwym dupkiem, jednak agentka za bardzo nalega, ale dopiero wyjazd do Sunnyville może przynieść ukojenie. Dylan postanawia się nie narażać na kolejne rozczarowania i dać sobie na dłużej spokój z facetami. I wtedy poznaje nowego współlokatora … Nieoczekiwana wizyta sprawia, że temperatura niebezpiecznie wzrasta.  Momentami nie można oderwać wzroku i powstrzymać zalewającej fali myśli.  

Jett zdradził, a na dodatek okazał się pomyłką. Agentka doradza bohaterce, by dalej udawała, że jest w związku dla dobra własnego wizerunku muzycznego i medialnego. Jako autorka tekstów i dziewczyna sławnego chłopaka, może dużo osiągnąć. W tym momencie na oczach czytelnika powstają sprzeczne uczucia. Nerwowi producenci mogą opóźnić wydanie płyty lub nawet wybrać jakiegoś innego artystę, który da im większe poczucie pewności. Nasza bohaterka postanowiła skryć się przed światem i na kilka miesięcy w spokoju leczyć rany. 

Wspomnienia, chwile, obraz zdrady i poczucie wstydu wracają. Ten moment pojawia się niczym nieuzasadniony wyrzut i poczucie urazy. 

Kiedy mężczyzna jest w pełni skoncentrowany na kobiecie może być naprawdę gorąco. Nowy współlokator wywołuje początkowo wiele sprzecznych uczuć. Chłopak to prawdziwy wzór perfekcji przyprawiony odrobiną nonszalancji. To sympatyczny i beztroski uśmiech, wspaniale ukształtowane mięśnie, oraz głębokie spojrzenie błękitnych oczu. W jego łobuzerskim wyrazie twarzy jest „coś” ujmującego. 

Książka jest napisana prostym językiem, ale w pewnym momencie musiałam zrobić sobie przerwę w czytaniu. 

Gorąco polecam
Katarzyna Żarska

Wydawnictwo: HELION SA
Premiera: 18.06.2019 r.
Tłumaczenie: Marcin Kuchciński
Tytuł oryginału: Combust ( Everyday Heroes #2)
Oprawa: miękka
Liczba stron: 352
(nowość wydawnicza)

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Zacznij od dziś

  „… Nie tak bowiem człowiek widzi jak widzi Bóg, bo człowiek patrzy na to, co widoczne dla oczu, Pan natomiast patrzy na serce… (1Sm 16, 7b)” Każdy z Nas pragnie, by jego życie było spokojne, idealne, wręcz komfortowe. Niestety nie zawsze tak się da. Czy Ty – Kochany Czytelniku, umiesz zaczynać wszystko od nowa? Dotyczy to także twojej duszy i pewnej duchowości, która towarzyszy Ci niemal codziennie. Wanda Rutkiewicz , polska himalaistka, po zdobyciu Mount Everestu powiedziała, że „każdy ma przecież do pokonania swój Everest. Mój sukces był dowodem na to, że każdemu może się udać to, co sobie postanowi”. Dla Czytelnika, to bardzo mądra wskazówka, bo każdy indywidualnie i nie na pokaz może wyciągnąć np. z Adwentu, modlitwy i życia, co chce. Takim Everestem czasem okazuje się nasze życie. Niekiedy trudne i nie do przejścia. Człowieka przytłacza wiele zła, problemów, kłopotów. To ciągła gonitwa myśli, bo jak zrobić coś tylko dla siebie? Dlatego będzie emocjonująco. Dobrze i

Krzyk ciszy

  „… Przytulił ją niepewnie, nie wiedząc, jak się zachować. Ale ona go nie puszczała. Płakała ciągle, wyobrażając sobie sytuację, na jaką go skazała …”  Zapytam Was trochę przewrotnie – Czy krzyk zawsze musi być głośny? Może ktoś robi to w zupełnej ciszy i wręcz wyje do poduszki, w samotności? Przed Wami najnowsza książka autorki „ Śpij, dziecinko, śpij”, zdobywczyni głównej nagrody w plebiscycie Książka Roku Lubimyczytać 2022, w kategorii horroru. "Realizacja marzeń wymaga czasu i poświęcenia". Jedna z naszych postaci nie może dotrzymać słowa i czegoś dostrzec. Sama pisarka fajnie namieszała. Jolanta Bartoś mówi, że jej dusza jest pęknięta na dwie części. W jednej panuje mrok, który zmusza do mordowania, w drugiej jest światło i wszystko, co piękne. Na swoim koncie ma kryminały, thrillery i horrory. Odbiorca ma w czym wybierać. Barbara Trzebińska jest wybitnym lekarzem transplantologiem. Po wieloletnich walkach udaje jej się odzyskać rodzinny majątek w Jaraczewie. R

Pomiędzy nami tajemnice

„… Uśmiechnęła się niewyraźnie i podała mu rękę, po czym przeniosła spojrzenie na towarzyszącą mu osobę…”  Tajemnica czyli coś szczególnego, że ktoś boi się, że naprawdę wyjdzie na jaw. Przed Wami książka, która przeniesie Nas do swoistego labiryntu ludzkich losów. Według literatury fachowej „…tajemnica, czyli dane lub informacje, których ujawnienie osobom nieuprawnionym jest zakazane ze względu na normy prawne lub inne normy społeczne. W religiach, szczególnie w kultach misteryjnych, słowo tajemnica odnosi się do ukrytej rzeczywistości duchowej, z którą człowiek spotyka się przez obrzędy religijne…”. Autorką książki jest Katarzyna Grzebyk, która podkreśla, że powieść jest fikcją literacką. Pożar kina objazdowego wydarzył się jednak naprawdę. Powstało o nim kilka publikacji i film. Najważniejsze w tekście jest też   dobre słowo i odrobina uśmiechu. Ja – ze swojej czytelniczej perspektywy, to doceniam. Rok 1950. Do małej wioski na południu Polski przyjeżdża kino objazdowe. Podcz