Przejdź do głównej zawartości

PŁONĄCA NAMIĘTNOŚĆ




 „… - Serce jest ślepe. I to zwykle głowa powoduje wszystkie problemy. Zamiera na ułamek sekundy, zastanawiając się nad moimi słowami…” 
 
Piękna, przejmująca i gorąca – w tych trzech słowach mogę opisać nową książkę pióra K. Bromberg. Uczucia są jednym z najważniejszych elementów każdej powieści. Bohaterowie nie są wydumani, ale prawdziwi w swoich działaniach i problemach, którym muszą sprostać. Aktywny dzień pomógł w tym, by zregenerować się wieczorem, dlatego tym razem kolejna książka z erotycznym pazurem. 

K. Bromberg przede wszystkim pełni dwie role – matki i żony. Znacznie częściej jest rozpoznawana przez czytelników jako autorka powieści o silnych kobietach i doświadczonych przez los mężczyznach. Wiele razy była nagradzana przez „New York Timesa” i „USA Today”, a liczba jej wiernych odbiorców stale rośnie. Mieszka wraz z mężem i trójką dzieci w południowej Kalifornii. W wolnych chwilach ćwiczy na bieżni, a najlepsze pomysły miewa, gdy jej pociechy trenują piłkę nożną. 

Bardzo podoba mi się cytat, że „prawdziwym bohaterem jest zwykle najnędzniejszy i najprostszy człowiek”. Jego losy, problemy, wzloty i upadki są niezwykle interesujące. To kolejna książka autorki, którą możecie poznać na moim blogu. Przed Wami drugi tom trylogii „Życiowi bohaterowie”. Powieści tej serii opowiadają historie trzech braci Malone. Drugi z nich jest strażakiem, odważnym i pewnym siebie. Nie jest jednak szczęśliwy. Skrywa gorzką tajemnicę, ale i blizny (te) zewnętrzne i wewnętrzne. Wydaje się, że jego dzielne i poranione serce jest całkowicie wypalone.  

Dylan McCoy jest utalentowaną autorką tekstów piosenek, która wielokrotnie się sparzyła. Mężczyzna okazał się kłamliwym dupkiem, jednak agentka za bardzo nalega, ale dopiero wyjazd do Sunnyville może przynieść ukojenie. Dylan postanawia się nie narażać na kolejne rozczarowania i dać sobie na dłużej spokój z facetami. I wtedy poznaje nowego współlokatora … Nieoczekiwana wizyta sprawia, że temperatura niebezpiecznie wzrasta.  Momentami nie można oderwać wzroku i powstrzymać zalewającej fali myśli.  

Jett zdradził, a na dodatek okazał się pomyłką. Agentka doradza bohaterce, by dalej udawała, że jest w związku dla dobra własnego wizerunku muzycznego i medialnego. Jako autorka tekstów i dziewczyna sławnego chłopaka, może dużo osiągnąć. W tym momencie na oczach czytelnika powstają sprzeczne uczucia. Nerwowi producenci mogą opóźnić wydanie płyty lub nawet wybrać jakiegoś innego artystę, który da im większe poczucie pewności. Nasza bohaterka postanowiła skryć się przed światem i na kilka miesięcy w spokoju leczyć rany. 

Wspomnienia, chwile, obraz zdrady i poczucie wstydu wracają. Ten moment pojawia się niczym nieuzasadniony wyrzut i poczucie urazy. 

Kiedy mężczyzna jest w pełni skoncentrowany na kobiecie może być naprawdę gorąco. Nowy współlokator wywołuje początkowo wiele sprzecznych uczuć. Chłopak to prawdziwy wzór perfekcji przyprawiony odrobiną nonszalancji. To sympatyczny i beztroski uśmiech, wspaniale ukształtowane mięśnie, oraz głębokie spojrzenie błękitnych oczu. W jego łobuzerskim wyrazie twarzy jest „coś” ujmującego. 

Książka jest napisana prostym językiem, ale w pewnym momencie musiałam zrobić sobie przerwę w czytaniu. 

Gorąco polecam
Katarzyna Żarska

Wydawnictwo: HELION SA
Premiera: 18.06.2019 r.
Tłumaczenie: Marcin Kuchciński
Tytuł oryginału: Combust ( Everyday Heroes #2)
Oprawa: miękka
Liczba stron: 352
(nowość wydawnicza)

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Dobra pamięć, zła pamięć

  „…Wspomnienia mogą być balastem lub kotwicą, sejfem z klejnotami lub puszką Pandory…”  W swojej książce psycholog, Ewa Woydyłło opowie Nam o pamięci i sztuce zapominania. Ile rzeczy chcemy wiedzieć? O czym chcemy zapomnieć? Na czym naprawdę polega rozwój osobisty? Musimy pamiętać tak wiele rzeczy, tego co mamy zrobić, zrozumieć, nauczyć się, kupić lub wbić zwykły PIN do telefonu. Czy panujemy nad problemami, które mają źródło w przeszłości? Bez względu na wszystko odbiorca postanawia wejść do innego świata. Poznać siebie, swoje słabości, troski i radości. Pamięć to umiejętność rejestrowania i ponownego przywoływania informacji, skojarzeń czy wrażeń zmysłowych. W trakcie intensywnej nauki (np. uczniowie i studenci) „chłoną, jak gąbka” informacje szybciej niż ludzie, nie angażujący się tak bardzo w zapamiętywanie nowych wiadomości. Czy nie boksujemy się też z poczuciem kontroli? Życie to taka suma spotkań, realistycznych zdarzeń i czasami drobnych przyjemności. Woydył...

Jak trauma i poczucie bezpieczeństwa wpływają na nasze życie

  „…Teoria poliwagalna wyjaśnia uzdrawiającą i przemieniającą moc samego poczucia bezpieczeństwa oraz niebezpieczną i traumatyczną moc ciągłego poczucia zagrożenia…” Kiedy zobaczyłam, że Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego porusza temat traumy i poczucia bezpieczeństwa od razu wiedziałam, że książka będzie dopracowana w najmniejszych szczegółach i nie myliłam się. Publikacja została podzielona na dwie części. Pierwsza to – W tobie, a druga – Na świecie. Zajrzymy do tematyki budowania więzi, dotkniemy ciała, zajmiemy się traumą i uzależnieniem, ale też edukacją. To dzięki nerwowi błędnemu poczucie bezpieczeństwa i zagrożenia przepełnia całe ciało. Zmieniają się nasze emocje i samopoczucie. Najważniejsze jest to, że przykłady są z życia wzięte. Poczucie bezpieczeństwa jest fundamentem zdrowia fizycznego i psychicznego. Teoria poliwagalna wyjaśnia funkcjonowanie autonomicznego układu nerwowego i jego wpływ na nasze ciała, emocje i relacje z innymi oraz pokazuje, jak wykorzy...

Niespokojne pokolenie

  „… Nie jesteśmy bezradni, choć często mamy takie wrażenie, ponieważ smartfony, media społecznościowe, siły rynkowe i presja społeczna wspólnie wciągają nas w pułapkę…” Każde pokolenie jest inne. To przeprogramowanie dzieciństwa wywołało epidemię chorób psychicznych. Starsze społeczeństwo zwraca uwagę na zupełnie inne cechy i problemy. Nasze podejście do życia i otaczającego świata się różni. Jaka naprawdę jest współczesna młodzież? Pokolenie Z. jest charakterystyczne w przestrzeni społecznej. Najczęściej pokoleniem Z określa się grupę osób urodzonych pomiędzy 1995 r. a 2012 r. (od drugiej połowy lat 90. XX w. do końca pierwszej dekady XXI w.). Przyznam szczerze, że książka, którą trzymam w ręku wymaga sporo uwagi i czasu. Nie można jej przeczytać zbyt szybko. Polecam analizę dla samego/ej siebie. Pokolenie Z – posiada telefon, najczęściej w kieszeni. Jego uwaga jest odwrócona od otoczenia. Czy jest to niewłaściwe? W chwili obecnej nie ma osoby, która nie wykorzystuje prawie...