Przejdź do głównej zawartości

JEDZ, ŚMIEJ SIĘ I WALCZ !



„… Mieć oczy i uszy otwarte, odnajdywać wskazówki, które daje mi Bóg. I dostrzegać ludzi, których codziennie spotykam na mojej drodze. Nikt nie jest perfekcyjny, nikt nie ma idealnego życia, ale też nie ma rzeczy niemożliwych, to moje credo …”  

Czasami życie daje w kość. Każdy ma gorszy dzień, lub zwyczajnie jest mu z jakiegoś powodu przykro. Idealnym rozwiązaniem dla ciała i ducha jest nowa książka. Przed Wami pyszne jedzenie, garść pozytywnego myślenia i dobry humor. 

Czytelnik otrzymuje informacje, ale i przepisy stworzone przez duet z pasją. To Joanna Jędrzejczyk i Jan Paszkowski. Ona jest mistrzynią świata mieszanych sztuk walki. On stawiał pierwsze kroki w programie MasterChef, a później zainteresował swoimi fotografiami słynnego Jamiego Olivera. Oboje liczą na siebie i wiedzą, jak podnieść się z przysłowiowego upadku. Publikacja zawiera sześćdziesiąt przepisów na kolorowe dania. 

Każdy może osiągnąć sukces, a podążanie za swoimi marzeniami daje efekty. Trzeba mieć też cierpliwość, jedną z najważniejszych cech. Joanna Jędrzejczyk zrozumiała, że lubi rywalizację i pokonywanie barier. Po pół roku trenowania kobieta wie, że przecież zdobyła już mistrzostwo Polski. To ogromny sukces. Porażka zaś była, jak gorzka pigułka. 

Amerykanie mówią: „chcesz zrozumieć, dlaczego człowiek zachowuje się tak, a nie inaczej – włóż jego buty”. Czasami, by kogoś zrozumieć trzeba postawić się w jego sytuacji. Przegrana przedstawiona zostaje w książce jako doświadczenie, nauka, a wręcz wzmocnienie. Moim zdaniem publikacja, to nie tylko kuchnia. Bardzo motywujące są słowa, że „ … nic nie dzieje się bez powodu, zła passa potrwa tydzień, czasem miesiąc, albo i lata, ale przyjdzie ten jeden słoneczny dzień, na który warto czekać. Trzeba wierzyć, że nadejdzie …” 

Jedzenie to również celebracja. Świadomy wybór. Potrawy przedstawione w książce spełniają wszystkie wymogi wartościowej i zdrowej diety. Młody kucharz dedykuje tą część, swojej zmarłej Mamie. Warto poczytać o śniadaniowych klasykach, słonych kanapkach i obiadowych zauroczeniach. Jan poleca zdrowe przekąski, drożdżowe rogaliki, czy najlepszą jajecznicę pod słońcem. Sama wejdę do kuchni ;-) i muszę !!! spróbować przyrządzić krem z kukurydzy i mleka kokosowego z bekonem, serowy omlet z szynką i pomidorami, oraz kurczaka z jarmużem. 

Gorąco polecam i liczę na indywidualne przemyślenia. Piszcie w komentarzach, co spodobało się Wam najbardziej. Dyskusje o książkach to część kreatywnego myślenia. Tym bardziej, że autorzy zdecydowali, że procent ze sprzedaży tytułu przekazany zostanie na cele statutowe jednej z fundacji onkologicznych.

Katarzyna Żarska

Wydawnictwo: EDIPRESSE KSIĄŻKI
Premiera: 05.06.2019 r.
Projekt okładki, skład, łamanie: Joanna Starostin
Korekta: Katarzyna Szajowska
Oprawa: twarda
Liczba stron: 226
(nowość wydawnicza)
 



Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Dobra pamięć, zła pamięć

  „…Wspomnienia mogą być balastem lub kotwicą, sejfem z klejnotami lub puszką Pandory…”  W swojej książce psycholog, Ewa Woydyłło opowie Nam o pamięci i sztuce zapominania. Ile rzeczy chcemy wiedzieć? O czym chcemy zapomnieć? Na czym naprawdę polega rozwój osobisty? Musimy pamiętać tak wiele rzeczy, tego co mamy zrobić, zrozumieć, nauczyć się, kupić lub wbić zwykły PIN do telefonu. Czy panujemy nad problemami, które mają źródło w przeszłości? Bez względu na wszystko odbiorca postanawia wejść do innego świata. Poznać siebie, swoje słabości, troski i radości. Pamięć to umiejętność rejestrowania i ponownego przywoływania informacji, skojarzeń czy wrażeń zmysłowych. W trakcie intensywnej nauki (np. uczniowie i studenci) „chłoną, jak gąbka” informacje szybciej niż ludzie, nie angażujący się tak bardzo w zapamiętywanie nowych wiadomości. Czy nie boksujemy się też z poczuciem kontroli? Życie to taka suma spotkań, realistycznych zdarzeń i czasami drobnych przyjemności. Woydył...

Jak trauma i poczucie bezpieczeństwa wpływają na nasze życie

  „…Teoria poliwagalna wyjaśnia uzdrawiającą i przemieniającą moc samego poczucia bezpieczeństwa oraz niebezpieczną i traumatyczną moc ciągłego poczucia zagrożenia…” Kiedy zobaczyłam, że Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego porusza temat traumy i poczucia bezpieczeństwa od razu wiedziałam, że książka będzie dopracowana w najmniejszych szczegółach i nie myliłam się. Publikacja została podzielona na dwie części. Pierwsza to – W tobie, a druga – Na świecie. Zajrzymy do tematyki budowania więzi, dotkniemy ciała, zajmiemy się traumą i uzależnieniem, ale też edukacją. To dzięki nerwowi błędnemu poczucie bezpieczeństwa i zagrożenia przepełnia całe ciało. Zmieniają się nasze emocje i samopoczucie. Najważniejsze jest to, że przykłady są z życia wzięte. Poczucie bezpieczeństwa jest fundamentem zdrowia fizycznego i psychicznego. Teoria poliwagalna wyjaśnia funkcjonowanie autonomicznego układu nerwowego i jego wpływ na nasze ciała, emocje i relacje z innymi oraz pokazuje, jak wykorzy...

Niespokojne pokolenie

  „… Nie jesteśmy bezradni, choć często mamy takie wrażenie, ponieważ smartfony, media społecznościowe, siły rynkowe i presja społeczna wspólnie wciągają nas w pułapkę…” Każde pokolenie jest inne. To przeprogramowanie dzieciństwa wywołało epidemię chorób psychicznych. Starsze społeczeństwo zwraca uwagę na zupełnie inne cechy i problemy. Nasze podejście do życia i otaczającego świata się różni. Jaka naprawdę jest współczesna młodzież? Pokolenie Z. jest charakterystyczne w przestrzeni społecznej. Najczęściej pokoleniem Z określa się grupę osób urodzonych pomiędzy 1995 r. a 2012 r. (od drugiej połowy lat 90. XX w. do końca pierwszej dekady XXI w.). Przyznam szczerze, że książka, którą trzymam w ręku wymaga sporo uwagi i czasu. Nie można jej przeczytać zbyt szybko. Polecam analizę dla samego/ej siebie. Pokolenie Z – posiada telefon, najczęściej w kieszeni. Jego uwaga jest odwrócona od otoczenia. Czy jest to niewłaściwe? W chwili obecnej nie ma osoby, która nie wykorzystuje prawie...