Przejdź do głównej zawartości

Szalona NOC



„… Olivier nie osądza, nie szydzi, nie naciska. Nie przeszkadzają mu moje nastroje wycofania, kiedy chcę tylko i wyłącznie nachylić się nad kawałkiem papieru i rysować. Nie przeszkadza mu, kiedy nakręcę się czymś i gadam przez bitą godzinę …” 

Burza pokrzyżowała moje plany związane z popołudniowym spacerem. Dlatego teraz, mogę napisać kilka słów o kolejnej przeczytanej powieści. 

Nie ukrywałam nigdy, że lubię czytać romanse i erotyki. Tym razem kontynuacja pewnej serii. Noc może być sprzymierzeńcem w trudnych chwilach. W szalony sposób bohaterzy naszej publikacji mogą doświadczyć czegoś niesamowitego. Moje subiektywne zdanie jest proste. Książka spodoba się czytelniczkom w dojrzałym wieku. Opisy, przeżycia, a nawet namiętny seks są idealnym źródłem kobiecej fascynacji. Z kolei wielu mężczyzn ma swoje wymarzone ideały prawdziwego piękna. Zazwyczaj to filigranowe blondynki o małych i jędrnych piersiach i długich nogach. Nasuwa się tylko jeden wniosek. Na ile ideał może odzwierciedlać rzeczywistość? 

Wielu czytelników uważa, że wszystkie książki tego gatunku są takie same i kończą się w łóżku. To prawda – trzeba jednak napisać „dojście do tego łóżka” w interesujący sposób. Jeśli tekst jest zbyt długi, nudny i wręcz ordynarny książka nie nadaje się do niczego. „Szaloną noc” przeczytałam w dwa wieczory. To taki relaks po pracy ;-) 

Christina Lauren to pseudonim literacki dwóch piszących wspólnie amerykańskich pisarek, powstały na skutek połączenia ich imion. Autorki mają na swoim koncie już około 20 napisanych publikacji, zaliczanych do literatury gatunku young fiction lub adult fiction, w tym „Piękny nieznajomy”,Piękny sekret”, a także „Piękny gracz”. Duet ukrywający się za pseudonimem Christina Lauren tworzą Christina Hobbs oraz Lauren Billings. Przed zajęciem się pisarstwem, Hobbs pracowała w biurze doradczym w szkole średniej, natomiast Billings całkowicie poświęcała się studiom doktoranckim z neurologii. Prywatnie autorki są najlepszymi przyjaciółkami. Dzięki tak lekkiemu stylowi ich powieści czyta się jednym tchem, nie nudząc się nawet przez chwilę. Liczę, że pamiętacie publikację powieści pt. „Dziki romans”, wtedy to moja recenzja zyskała sporo polubień na portalu Lubimy czytać. 

Lola Castle i Oliver posiadają zdrowy rozsądek. Ale czy na pewno? Zawarte po pijanemu małżeństwo nie zostało skonsumowane. W rzeczywistości to Lola od pierwszego dnia pragnęła tego mężczyzny. Coraz bardziej zakochuje się w takich małych rzeczach. To seksowny, australijski akcent i swoboda, która urzeka. Poczucie bezpieczeństwa, które odczuwa kobieta jest bardzo ważne. Ale czy wszystko jest takie cudowne? 

Lola jest inteligentna i piękna. Kiedy jej matka odeszła miała tylko dwanaście lat. Teraz to przyjaźń przeradza się w coś zupełnie innego. Relacje nie mogą zostać popsute, czy utrudnione. Seks nie może tego zniszczyć. 

Miłośniczki komiksów uganiają się za mężczyzną. Olivier nie potrafi zapomnieć o tym, czego nie zrobił, kiedy miał na to okazję. Teraz naprawdę wie, czego chce. Mężczyzna ma charakterystyczne spojrzenie, a jego oczy są ciepłe i tajemnicze. Uśmiech jest niczym słońce wychodzące za chmur. Oboje spędzili dzieciństwo samotnie, a wyrośli na ambitnych introwertyków. Dziewczyna jest ogromnie utalentowana, ale wciąż żyje pod kloszem. Kiedy powieść graficzna Loli zaczyna zdobywać sławę Olivier zbliża się do dziewczyny. Lola nie lubi zwracać na siebie uwagi, teraz może stać się obiektem pożądania tego jedynego. Olivier jest wyrozumiały i bardzo męski. 

Gorąco polecam
Katarzyna Żarska

Wydawnictwo: ZYSK i S - KA
Premiera: 08.04.2019 r.
Przełożyła: Katarzyna Krawczyk
Oprawa: miękka
Wydanie I
Projekt okładki: Tobiasz Zysk
Liczba stron: 352
(nowość wydawnicza)
 



Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Obecność lęku

    „…W języku polskim   słowo „lęk”, tak jak słowo „ból”, jest krótsze niż jego znaczenie…”  Czy myślenie samodzielne jest wartościowe? Zdecydowanie TAK. Na studiach w Krakowie uczono Nas, że mamy bacznie obserwować świat i otoczenie. Nie bać się myśleć samodzielnie. Cieszę się, że to właśnie Uniwersytet Jagielloński skupia się na tematyce – lęku, który w życiu codziennym towarzyszy nam non stop. To praca, życie osobiste, rodzinne i nawet – duchowe. Lęk – to taki paradoks uczuć. Co tak naprawdę budzi lęk i niepokój? Jak perfekcyjnie odróżnić pierwszą emocję od drugiej? Co zaś sprawia, że lubimy oglądać horrory? Jesteśmy nieustannie zmuszeni do kwestionowania reguł rządzących światem. Czym naprawdę jest lęk? Lęk ma różne oblicza, które utrudniają jego rozpoznanie. To uczucie napięcia, rozdygotania, czasami to objawy przypominające choroby serca, przewodu pokarmowego, czy zaburzenia neurologiczne (bóle i zawroty głowy, drętwienia kończyn, niedowłady, zaburzeni...

Dziewięć miast włoskich i inne opowieści

  „… Powietrze wokół nich, pełne aromatu mirty i rozmarynu…” Podróże – te małe i duże. Włoskie klimaty są zazwyczaj wdzięcznym tematem. To bogactwo sztuki, malarstwa, architektury i wpływów chrześcijaństwa na kulturę. Musiał to lekarz, poeta i pisarz. Uczestnik niezależnego życia kulturalnego w okresie stanu wojennego, aresztowany w 1982 roku. Przed Wami nowość wydawnicza pt. „Dziewięć miast włoskich i inne opowieści”. Wenecja, Siena, Florencja, Rzym, Neapol czy Palermo. Wszystkie te miasta mają swój niepowtarzalny urok i czar. Część włoską tomu wzbogacają Inne Opowieści – czyli równie fascynujące opisy podróży do Libanu, gdzie autor szedł śladami maronickich świętych Szarbela i Rafqui, do Meksyku, gdzie zamieszkiwał w domu polskiej malarki Tamary Łempickiej. Łempicka i jej twórczość jest analizowana po dziś dzień. To jedna z najbardziej charakterystycznych i odrobinę kontrowersyjnych artystek. Mężczyzn malowała w eleganckich płaszczach, mundurach i smokingach. U Łempickie...

Moc Dyskomfortu

  „…Jedyne, co można było zrobić, to włożyć kartkę w maszynę i zacząć pisać…” Na samym początku musimy wiedzieć, czym jest tytułowy dyskomfort. Według definicji pojęcia dyskomfort - jest subiektywnym odczuciem jednostki określonym jako psychiczne bądź fizyczne poczucie niedogodności. Wskazówką dla Nas powinno być to zdanie: „…Więc musisz ponieść porażkę w mniej więcej połowie przypadków…”. Jakie jest powodzenie stresu? Nasze lęki są często napędzane przez przeszły styl życia. Niebezpieczeństwo i bitwy, to one umacniają umysł, ciało i ducha. Podejmować wyzwania, które są twoje, to największa esencja. Przekraczamy taką linię na piasku – jest widoczna chwilę, a później woda – zabiera wszystko i dostrzegamy morskie fale. Autorem książki jest Michael Easter redaktor i profesor na University of Nevada. Współpracuje z wieloma magazynami. Mieszka w Las Vegas, na skraju pustyni, z żoną i dwoma psami. Jego książka podzielona jest na pięć części. Przeczytamy o tym, z czym jest naprawd...