Przejdź do głównej zawartości

# GIRLSTALK



„… Sexy jest w głowie, sexy to świadomość swoich mocnych stron i zadowolenie z siebie. A przez to, że moja definicja jest taka, że oddaje to, iż mam czuć ze sobą dobrze … tak się właśnie czuję …”


Nowa książka w tak ponury dzień, jest najlepszym lekarstwem. Jeśli już skończyłyście sprzątać, czy przygotowywać obiad, musicie odnaleźć chwilę tylko dla siebie. W nawiązaniu do naszej publikacji to jedno z ważnych rozwiązań, by zająć się sobą i naładować baterie na nadchodzący tydzień. Dla mnie # GIRLSTALK, to swoisty poradnik. 

Autorkami książki są Paulina Klepacz i Karolina Cwalina – Stępniak. Pani Karolina to tradycjonalistka. Jest wierząca i nie jest pesymistką. Z kolei Pani Paulina, jest feministką. Magazyn „G’rls ROOM” jest częścią jej samej. Pisze o seksualności, tym co wkurza i życiu. Tematy dotyczą codzienności. Wiele z nich akcentuje poczucie własnej wartości i samooceny. 

Według pisarek komunikacja międzyludzka szwankuje. Obie Panie odniosły sukces i wiedzą, że wszystko zaczyna się w głowie. Tematycznie książka jest podzielona na kilka części. Rozmowy z dziennikarkami, psychologami, specjalistami świata mody, czy makijażystami, są bardzo pozytywne.
Publikacja to zbiór rozmów, z osobami, które zdecydowały podzielić się swoimi doświadczeniami, często z różnych dziedzin. Bo czy istnieje złoty środek? Nie ma takiego, który by wszystkich uszczęśliwił, więc chyba trzeba być szczęśliwym, po swojemu i zadbać o siebie. 

Czytając książkę zaznaczyłam wiele myśli i cytatów. Moja koleżanka śmieje się, że to „zboczenie zawodowe”, ale przyznam z ręką na sercu, że podoba mi się stwierdzenie, że trzeba być pozytywnym egoistą. Dobrze – bo wtedy możemy odkryć to, co w sobie lubimy. Eksponujmy to! „Kiedy zaczniemy to robić regularnie, to w końcu, wejdzie nam w krew pozytywne patrzenie na siebie …” 

Musimy też słuchać swojego ciała. To ono wysyła bodźce, czasami przypomina o zmianach, czy bólu. Zaniedbywanie siebie i odkładanie planów, czy marzeń na później, nie jest najlepszym sposobem, aby przeżyć życie w pełni i mieć poczucie satysfakcji i spełnienia. Wcale nie chodzi tu o figurę modelki, czy okrągłego pączka. Jeśli dotyczy  to urody, najważniejszy jest ruch, przebywanie na świeżym powietrzu i umiejętne radzenie sobie ze stresem, bo najbardziej Nas postarza. Według autorek istotne są kilkudniowe wakacje dla organizmu. To sen, spacer, brak makijażu, taki reset. Dla mnie np. to wizyta u kosmetyczki, czy fryzjer. Ciekawa jestem Waszych sposobów? Czekam na komentarze pod postem recenzji.

Gorąco polecam i kibicuję Nam Wszystkim, by zmieniać siebie na lepsze ;-) ;-) ;-) 

Katarzyna Żarska

Wydawnictwo: SENSUS – Wydawnictwo HELION
Oprawa: miękka
Projekt okładki i skład książki: Alina Rybacka – Gruszczyńska
Ilustracje: Anna Halarewicz
Liczba stron: 368
(nowość wydawnicza)

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Obecność lęku

    „…W języku polskim   słowo „lęk”, tak jak słowo „ból”, jest krótsze niż jego znaczenie…”  Czy myślenie samodzielne jest wartościowe? Zdecydowanie TAK. Na studiach w Krakowie uczono Nas, że mamy bacznie obserwować świat i otoczenie. Nie bać się myśleć samodzielnie. Cieszę się, że to właśnie Uniwersytet Jagielloński skupia się na tematyce – lęku, który w życiu codziennym towarzyszy nam non stop. To praca, życie osobiste, rodzinne i nawet – duchowe. Lęk – to taki paradoks uczuć. Co tak naprawdę budzi lęk i niepokój? Jak perfekcyjnie odróżnić pierwszą emocję od drugiej? Co zaś sprawia, że lubimy oglądać horrory? Jesteśmy nieustannie zmuszeni do kwestionowania reguł rządzących światem. Czym naprawdę jest lęk? Lęk ma różne oblicza, które utrudniają jego rozpoznanie. To uczucie napięcia, rozdygotania, czasami to objawy przypominające choroby serca, przewodu pokarmowego, czy zaburzenia neurologiczne (bóle i zawroty głowy, drętwienia kończyn, niedowłady, zaburzeni...

Dziewięć miast włoskich i inne opowieści

  „… Powietrze wokół nich, pełne aromatu mirty i rozmarynu…” Podróże – te małe i duże. Włoskie klimaty są zazwyczaj wdzięcznym tematem. To bogactwo sztuki, malarstwa, architektury i wpływów chrześcijaństwa na kulturę. Musiał to lekarz, poeta i pisarz. Uczestnik niezależnego życia kulturalnego w okresie stanu wojennego, aresztowany w 1982 roku. Przed Wami nowość wydawnicza pt. „Dziewięć miast włoskich i inne opowieści”. Wenecja, Siena, Florencja, Rzym, Neapol czy Palermo. Wszystkie te miasta mają swój niepowtarzalny urok i czar. Część włoską tomu wzbogacają Inne Opowieści – czyli równie fascynujące opisy podróży do Libanu, gdzie autor szedł śladami maronickich świętych Szarbela i Rafqui, do Meksyku, gdzie zamieszkiwał w domu polskiej malarki Tamary Łempickiej. Łempicka i jej twórczość jest analizowana po dziś dzień. To jedna z najbardziej charakterystycznych i odrobinę kontrowersyjnych artystek. Mężczyzn malowała w eleganckich płaszczach, mundurach i smokingach. U Łempickie...

Moc Dyskomfortu

  „…Jedyne, co można było zrobić, to włożyć kartkę w maszynę i zacząć pisać…” Na samym początku musimy wiedzieć, czym jest tytułowy dyskomfort. Według definicji pojęcia dyskomfort - jest subiektywnym odczuciem jednostki określonym jako psychiczne bądź fizyczne poczucie niedogodności. Wskazówką dla Nas powinno być to zdanie: „…Więc musisz ponieść porażkę w mniej więcej połowie przypadków…”. Jakie jest powodzenie stresu? Nasze lęki są często napędzane przez przeszły styl życia. Niebezpieczeństwo i bitwy, to one umacniają umysł, ciało i ducha. Podejmować wyzwania, które są twoje, to największa esencja. Przekraczamy taką linię na piasku – jest widoczna chwilę, a później woda – zabiera wszystko i dostrzegamy morskie fale. Autorem książki jest Michael Easter redaktor i profesor na University of Nevada. Współpracuje z wieloma magazynami. Mieszka w Las Vegas, na skraju pustyni, z żoną i dwoma psami. Jego książka podzielona jest na pięć części. Przeczytamy o tym, z czym jest naprawd...