Przejdź do głównej zawartości

SPADEK„ … Gotowe do drogi auto stało na podjeździe, a mój wybawca odmówił przyjęcia jakiejkolwiek zapłaty. Przy okazji testowania samochodu zrobiłam dziadkowi zakupy. Wszystko było w porządku, uznałam więc, że mogę spokojnie wyruszyć w drogę. No nie do końca spokojnie. Martwiłam się o dziadka…” 

Przed Wami ciekawa książka, która bawi i uczy. „Spadek” jest jedną z nowości wydawniczych, która została pozytywnie odebrana w kręgach literackich. Przyznam szczerze, że wielu blogerów książkowych doceniło styl Bulicz  - Kasparzak. Teraz przyszła kolej na mnie. 

Autorką książki jest wspomniana Katarzyna Bulicz – Kasprzak. Pisarka urodziła się 20 marca 1976 roku w Lubaniu. Uwielbia dobrą literaturę, kocha popkulturę, lasy i bieganie. Mieszka w Sulejówku z rodziną i domowymi pupilami. Na swoim koncie ma wiele ciekawych powieści m. in „Nalewka zapomnienia”, „Meandry miłości”, „Pójdę do jedynej” i „Sprzeczne sygnały”. „Sygnały” – były także przybliżone przeze mnie. 

Główną bohaterką powieści jest Dorota Jakubiec. Tłumaczka języka japońskiego. Ta po rozstaniu z chłopakiem, czeka na ciekawy zbieg okoliczności, oraz ciepłe kolory w szarej codzienności. W prezencie dostaje ekscentrycznego dziadka Kazimierza. Dziewczyna odbiera go ze szpitala w Tomaszowie Lubelskim. W tej chwili zapala się czerwona lampka. Skąd nagle wziął się ten mężczyzna? 

Początkowo dziadek nie może znaleźć wspólnego języka z wnuczką, ale z czasem miłość rodzinna odżyje. Jego dom jest zaniedbany. Gołym okiem widoczny jest brak kobiecej ręki i panujący brud. A kim jest biologiczny ojciec kobiety? Dorota nigdy go w życiu nie widziała, a jako mała dziewczynka nawet nie utrzymywała z nim kontaktu. Co było przyczyną tych dziwnych wydarzeń?  Najlepszą skarbnicą wiedzy o przeszłości okazała się sąsiadka dziadka. Dzięki niej odbiorca dowie się wielu ciekawych szczegółów. 

Rodzinna rewolucja to dopiero początek poważnych zmian. Cotygodniowe wizyty okazują się męczące, ale „Zajazd u KIM” stanie się bezpieczną przystanią. Kobieta wciąż szuka miłości, ale po części nie dostrzega znaków. Los w tym momencie bywa złudny. Proste znaki natury i bocian, który nie odleciał, będą naprawdę dowcipne. Czy nasza bohaterka chce być kimś wyjątkowym? Dorota czegoś pragnie i czegoś potrzebuje. Znajdzie z czasem idealne rozwiązanie, które również zaskoczy wnikliwego odbiorcę. Liczę na to, że w pewnym momencie będziecie czekać na finał tej całej sytuacji. Ostrzegam jednak, nie zaglądajcie wcześniej do zakończenia !!! 

Gorąco polecam i serdecznie dziękuję za możliwość przeczytania książki. Jej odbiór oceniam bardzo pozytywnie, a dwa wieczory, stały się ciekawą formą spędzenia wolnego czasu. 

Katarzyna Żarska

Wydawnictwo: EDIPRESSE KSIĄŻKI
Oprawa: miękka
Liczba stron: 312
Redakcja: Agnieszka Jeż
Projekt okładki i stron tytułowych: Magdalena Zawadzka
Premiera: 03.10.2018 r.
(nowość wydawnicza) 
 Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Czego nie powiedziałam

Wiewiórka Julia i magiczny orzeszek