Przejdź do głównej zawartości

SPADEK



„ … Gotowe do drogi auto stało na podjeździe, a mój wybawca odmówił przyjęcia jakiejkolwiek zapłaty. Przy okazji testowania samochodu zrobiłam dziadkowi zakupy. Wszystko było w porządku, uznałam więc, że mogę spokojnie wyruszyć w drogę. No nie do końca spokojnie. Martwiłam się o dziadka…” 

Przed Wami ciekawa książka, która bawi i uczy. „Spadek” jest jedną z nowości wydawniczych, która została pozytywnie odebrana w kręgach literackich. Przyznam szczerze, że wielu blogerów książkowych doceniło styl Bulicz  - Kasparzak. Teraz przyszła kolej na mnie. 

Autorką książki jest wspomniana Katarzyna Bulicz – Kasprzak. Pisarka urodziła się 20 marca 1976 roku w Lubaniu. Uwielbia dobrą literaturę, kocha popkulturę, lasy i bieganie. Mieszka w Sulejówku z rodziną i domowymi pupilami. Na swoim koncie ma wiele ciekawych powieści m. in „Nalewka zapomnienia”, „Meandry miłości”, „Pójdę do jedynej” i „Sprzeczne sygnały”. „Sygnały” – były także przybliżone przeze mnie. 

Główną bohaterką powieści jest Dorota Jakubiec. Tłumaczka języka japońskiego. Ta po rozstaniu z chłopakiem, czeka na ciekawy zbieg okoliczności, oraz ciepłe kolory w szarej codzienności. W prezencie dostaje ekscentrycznego dziadka Kazimierza. Dziewczyna odbiera go ze szpitala w Tomaszowie Lubelskim. W tej chwili zapala się czerwona lampka. Skąd nagle wziął się ten mężczyzna? 

Początkowo dziadek nie może znaleźć wspólnego języka z wnuczką, ale z czasem miłość rodzinna odżyje. Jego dom jest zaniedbany. Gołym okiem widoczny jest brak kobiecej ręki i panujący brud. A kim jest biologiczny ojciec kobiety? Dorota nigdy go w życiu nie widziała, a jako mała dziewczynka nawet nie utrzymywała z nim kontaktu. Co było przyczyną tych dziwnych wydarzeń?  Najlepszą skarbnicą wiedzy o przeszłości okazała się sąsiadka dziadka. Dzięki niej odbiorca dowie się wielu ciekawych szczegółów. 

Rodzinna rewolucja to dopiero początek poważnych zmian. Cotygodniowe wizyty okazują się męczące, ale „Zajazd u KIM” stanie się bezpieczną przystanią. Kobieta wciąż szuka miłości, ale po części nie dostrzega znaków. Los w tym momencie bywa złudny. Proste znaki natury i bocian, który nie odleciał, będą naprawdę dowcipne. Czy nasza bohaterka chce być kimś wyjątkowym? Dorota czegoś pragnie i czegoś potrzebuje. Znajdzie z czasem idealne rozwiązanie, które również zaskoczy wnikliwego odbiorcę. Liczę na to, że w pewnym momencie będziecie czekać na finał tej całej sytuacji. Ostrzegam jednak, nie zaglądajcie wcześniej do zakończenia !!! 

Gorąco polecam i serdecznie dziękuję za możliwość przeczytania książki. Jej odbiór oceniam bardzo pozytywnie, a dwa wieczory, stały się ciekawą formą spędzenia wolnego czasu. 

Katarzyna Żarska

Wydawnictwo: EDIPRESSE KSIĄŻKI
Oprawa: miękka
Liczba stron: 312
Redakcja: Agnieszka Jeż
Projekt okładki i stron tytułowych: Magdalena Zawadzka
Premiera: 03.10.2018 r.
(nowość wydawnicza) 
 



Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Obecność lęku

    „…W języku polskim   słowo „lęk”, tak jak słowo „ból”, jest krótsze niż jego znaczenie…”  Czy myślenie samodzielne jest wartościowe? Zdecydowanie TAK. Na studiach w Krakowie uczono Nas, że mamy bacznie obserwować świat i otoczenie. Nie bać się myśleć samodzielnie. Cieszę się, że to właśnie Uniwersytet Jagielloński skupia się na tematyce – lęku, który w życiu codziennym towarzyszy nam non stop. To praca, życie osobiste, rodzinne i nawet – duchowe. Lęk – to taki paradoks uczuć. Co tak naprawdę budzi lęk i niepokój? Jak perfekcyjnie odróżnić pierwszą emocję od drugiej? Co zaś sprawia, że lubimy oglądać horrory? Jesteśmy nieustannie zmuszeni do kwestionowania reguł rządzących światem. Czym naprawdę jest lęk? Lęk ma różne oblicza, które utrudniają jego rozpoznanie. To uczucie napięcia, rozdygotania, czasami to objawy przypominające choroby serca, przewodu pokarmowego, czy zaburzenia neurologiczne (bóle i zawroty głowy, drętwienia kończyn, niedowłady, zaburzeni...

Rzym od kuchni. Śladami historii najsłynniejszych dań Wiecznego Miasta

  „…Kończy z uśmiechem i biegnie dalej, bo restauracja wypełniona jest po brzegi, a przed drzwiami czeka kolejnych kilkanaście osób…” Kuchnia - nie tylko pyszne potrawy, to klimat, włożone w ich przygotowanie serce, czas dla kogoś i spotkanie przy wspólnym stole. To jest moje prywatne odczucie, ale uwierzcie mi, że sporo w tym prawdy przenikającej do duszy człowieka. Poprawia się wtedy nie tylko nasze samopoczucie, ale poznajemy także nowe smaki. Kiedy czytam książki Pani Magdaleny czuję się zawsze dobrze. Otwieram przewodnik po Włoszech i zaczynam czytać. Wraz z Autorką odkryjemy interesujące zakątki miasta. Dziennikarka Magdalena Wolińska – Riedi pokochała Rzym. Za Spiżową Bramą odkryła prawdę o Papieżach, ale i stworzyła dziennikarstwo, które bez ozdobników dostaje się do serca odbiorcy. Mówić o duchowości i wierze z zaangażowaniem nie każdy potrafi. Riedi to lingwistka, tłumaczka, producentka i dziennikarka. Od 2014 roku korespondentka Telewizji Polskiej w Rzymie i w Wa...

Dziewięć miast włoskich i inne opowieści

  „… Powietrze wokół nich, pełne aromatu mirty i rozmarynu…” Podróże – te małe i duże. Włoskie klimaty są zazwyczaj wdzięcznym tematem. To bogactwo sztuki, malarstwa, architektury i wpływów chrześcijaństwa na kulturę. Musiał to lekarz, poeta i pisarz. Uczestnik niezależnego życia kulturalnego w okresie stanu wojennego, aresztowany w 1982 roku. Przed Wami nowość wydawnicza pt. „Dziewięć miast włoskich i inne opowieści”. Wenecja, Siena, Florencja, Rzym, Neapol czy Palermo. Wszystkie te miasta mają swój niepowtarzalny urok i czar. Część włoską tomu wzbogacają Inne Opowieści – czyli równie fascynujące opisy podróży do Libanu, gdzie autor szedł śladami maronickich świętych Szarbela i Rafqui, do Meksyku, gdzie zamieszkiwał w domu polskiej malarki Tamary Łempickiej. Łempicka i jej twórczość jest analizowana po dziś dzień. To jedna z najbardziej charakterystycznych i odrobinę kontrowersyjnych artystek. Mężczyzn malowała w eleganckich płaszczach, mundurach i smokingach. U Łempickie...