Przejdź do głównej zawartości

BAD THINGS



„ … Ten smutek był wymownym świadectwem poczucia winy i tego, jak potrafi ono przyćmić wszelką logikę. Poczucie winy tak naprawdę nigdy nie znika, nawet z upływem czasu …” 

Przed Wami dwie inspirujące postaci: Tristan i Danika. Ona powinna trzymać się z daleka od pewnego rodzaju mężczyzn. On zaś, jest trochę szalony i niestety łatwo się nie poddaje. 

Autorka powieści to R.K. Lilley – pisarka bestsellerowych romansów, które od kilku lat cieszą się rosnącą popularnością. Uwielbia książki, podróże, malowanie i japońskie kreskówki. Z każdego dnia, stara się wyciągnąć jak najwięcej pięknych chwil. Sądzę, że i taką optymistyczną postawą, pragnie zarazić swoich wiernych czytelników. 

Występuje tu element zaskoczenia, ale i szczególnej uwagi na problemy związane z nałogiem. Wszystkim, którzy patrzyli na upadek swoich bliskich i odczuwali bezsilność, trzeba tylko współczuć, ale i w odpowiednim momencie wyciągnąć pomocną dłoń. 

Danika nie miała prostego życia, a ciągoty do niegrzecznych chłopców, wcale go nie ułatwiły. „Bad Things” opowiada o Tristanie i Danice, oraz ich tragicznej miłości. Cykl ten można czytać osobno bądź wspólnie z trylogią „W przestworzach”. Dziewczyna ima się różnych zajęć. Jest nianią, gosposią, wyprowadzaczką psów, ogrodniczką, oraz czyścicielką basenu. 

Tristan jest nietypowy dla Daniki. To kolega Jerry’ego, ale i niełatwy charakter. Promotor klubu. A może symbol nieudacznika? Chłopak gra w zespole i ma seksownie niski, pociągający głos. Niestety to zbyt mało, by żyć z nim zupełnie normalnie. Ponadto romansuje i uznaje przelotne flirty. Ona - woli stałe związki i czuje, że przy nim musi zachować ostrożność. 

Tristan nie boi się domowych obowiązków. Umie nawet poskładać pranie. Jest czasem dziwny - to fakt, ale naprawdę przystojny. Różnica wieku pomiędzy nimi to sześć lat. Ciasno opięty T – shirt podkreśla jego muskulaturę i kolekcję tatuaży. A może wcale nie jest taki zły? Danika nie potrafi rozdzielić seksu od zaangażowania. Dziewczyna jest jak „powiew rześkiego powietrza”. Na ich drodze do szczęścia pojawią się demony z przeszłości. Na kartach powieści pojawi się strach, dramat, ale i nieczyste sprawy. Ekstazę od rozpaczy dzielą zaledwie sekundy i to szczera prawda !

Cieszę się, że Wydawnictwo dokłada wszelkich starań, by zawarte w książkach informacje były rzetelne. Fabuła jest idealna dla odbiorcy w każdym wieku. Publikacja zachwyci zarówno młodzież, jak i dojrzałego czytelnika. 

Zapytacie mnie, jakie przesłanie książki jest najlepsze. Według mnie, to prawdziwe uczucia, możliwość realizacji marzeń, oraz chwila zapomnienia zarówno o życiu codziennym, jak i zawodowym.

Gorąco polecam jedną z nowości i życzę niesamowitych wrażeń ;-) 

Katarzyna Żarska

Wydawnictwo: HELION – Editio Red
Oprawa: miękka
Tłumaczenie: Petra Carpenter
Liczba stron: 366
Data wydania: 10.07.2018 r.
(nowość wydawnicza)
 



Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Obecność lęku

    „…W języku polskim   słowo „lęk”, tak jak słowo „ból”, jest krótsze niż jego znaczenie…”  Czy myślenie samodzielne jest wartościowe? Zdecydowanie TAK. Na studiach w Krakowie uczono Nas, że mamy bacznie obserwować świat i otoczenie. Nie bać się myśleć samodzielnie. Cieszę się, że to właśnie Uniwersytet Jagielloński skupia się na tematyce – lęku, który w życiu codziennym towarzyszy nam non stop. To praca, życie osobiste, rodzinne i nawet – duchowe. Lęk – to taki paradoks uczuć. Co tak naprawdę budzi lęk i niepokój? Jak perfekcyjnie odróżnić pierwszą emocję od drugiej? Co zaś sprawia, że lubimy oglądać horrory? Jesteśmy nieustannie zmuszeni do kwestionowania reguł rządzących światem. Czym naprawdę jest lęk? Lęk ma różne oblicza, które utrudniają jego rozpoznanie. To uczucie napięcia, rozdygotania, czasami to objawy przypominające choroby serca, przewodu pokarmowego, czy zaburzenia neurologiczne (bóle i zawroty głowy, drętwienia kończyn, niedowłady, zaburzeni...

Dziewięć miast włoskich i inne opowieści

  „… Powietrze wokół nich, pełne aromatu mirty i rozmarynu…” Podróże – te małe i duże. Włoskie klimaty są zazwyczaj wdzięcznym tematem. To bogactwo sztuki, malarstwa, architektury i wpływów chrześcijaństwa na kulturę. Musiał to lekarz, poeta i pisarz. Uczestnik niezależnego życia kulturalnego w okresie stanu wojennego, aresztowany w 1982 roku. Przed Wami nowość wydawnicza pt. „Dziewięć miast włoskich i inne opowieści”. Wenecja, Siena, Florencja, Rzym, Neapol czy Palermo. Wszystkie te miasta mają swój niepowtarzalny urok i czar. Część włoską tomu wzbogacają Inne Opowieści – czyli równie fascynujące opisy podróży do Libanu, gdzie autor szedł śladami maronickich świętych Szarbela i Rafqui, do Meksyku, gdzie zamieszkiwał w domu polskiej malarki Tamary Łempickiej. Łempicka i jej twórczość jest analizowana po dziś dzień. To jedna z najbardziej charakterystycznych i odrobinę kontrowersyjnych artystek. Mężczyzn malowała w eleganckich płaszczach, mundurach i smokingach. U Łempickie...

Moc Dyskomfortu

  „…Jedyne, co można było zrobić, to włożyć kartkę w maszynę i zacząć pisać…” Na samym początku musimy wiedzieć, czym jest tytułowy dyskomfort. Według definicji pojęcia dyskomfort - jest subiektywnym odczuciem jednostki określonym jako psychiczne bądź fizyczne poczucie niedogodności. Wskazówką dla Nas powinno być to zdanie: „…Więc musisz ponieść porażkę w mniej więcej połowie przypadków…”. Jakie jest powodzenie stresu? Nasze lęki są często napędzane przez przeszły styl życia. Niebezpieczeństwo i bitwy, to one umacniają umysł, ciało i ducha. Podejmować wyzwania, które są twoje, to największa esencja. Przekraczamy taką linię na piasku – jest widoczna chwilę, a później woda – zabiera wszystko i dostrzegamy morskie fale. Autorem książki jest Michael Easter redaktor i profesor na University of Nevada. Współpracuje z wieloma magazynami. Mieszka w Las Vegas, na skraju pustyni, z żoną i dwoma psami. Jego książka podzielona jest na pięć części. Przeczytamy o tym, z czym jest naprawd...