Przejdź do głównej zawartości

Rozdarte Serce – TATUAŻE II



„ … Nagle postawił kubek na stole i złapał ją za rękę. Jej ramię przeszył cudowny dreszcz, a serce zaczęło walić jak młotem. Ich stopy były piekielnie blisko. Gdy Drea wstała, ich ciała dzieliły zaledwie milimetry …”


Nareszcie mam czas tylko dla siebie ;-) Dlatego teraz - pełna werwy i zapału do pracy, zajmuje się ciekawymi powieściami, które i Was powinny zainteresować. To drugi tom słynnej serii „Tatuaże”. Wcześniej to „Najtwardsza stal” podbiła serca wielu czytelniczek. Jestem szczęśliwa, że to właśnie dzięki blogerkom i wiernym czytelniczkom cykl doczekał się kontynuacji. 

Autorką książki jest Scarlett Cole. Pisarka ma na swoim koncie współczesne romanse i powieści erotyczne. Więcej o Cole możecie przeczytać na jej stronie internetowej www.scarlettcole.com . Ponadto to miłośniczka wrażeń, która wyraża ogromną wdzięczność za wsparcie i każde życzliwe słowo. Pisanie to trudny i niedoceniany kawałek chleba, ale to wiara w kogoś, może podpowiadać pomysły i interesujące rozwiązania. 

Tatuażysta Brody „Cujo” Matthews nie lubi komplikacji w miłości i życiu. Został porzucony w dzieciństwie przez matkę. Może dlatego uważa, że kobiety są przyczyną wszystkich problemów świata. Jego mizoginizm jest widoczny, ale Drea, którą poznaje jest piękna i bardzo zmęczona życiem. Ta haruje na dwóch etatach i opiekuje się chorą matką. Na kartach powieści odnajdziecie twórczy chaos, niepewność, ale i lekkie zamieszanie. Każda kolejna strona zbliży Was do gorącej miłości. 

A może dziewczyna jest jak kawa? Gorzka i bez cienia słodyczy? Początkowo bohaterowie licytują się na słowa i zachowania. Może to wewnętrzny lęk, bądź obrona przed najgorszym i nieznanym? Obawy po części są uzasadnione i sami się o tym przekonacie. 

Drea chciała zrealizować marzenia. Niestety długie opiekowanie się matką nie dało jej szansy by je osiągnąć. Ma dwadzieścia siedem lat, ale plan na dalszą przyszłość wydaje się niezbyt realistyczny. Dla Drei cudowną kobietą była babcia, czytająca bajki. 

Cujo zaś jest szczery, czasami aż do bólu. Uważa, że do związków się nie nadaje, ale lubi się bawić „kiedy chce i jak mu się podoba”. Książka to ogromna eksplozja emocji. Nie chodzi tu o sam seks, chociaż ten przedstawiony jest w bardzo delikatny, ale zdecydowany sposób. Czytelnik powinien zwrócić uwagę na różnicę wieku. To 32 i 27 lat, ale według mnie nie ma ona żadnego znaczenia. Podobno z psychologicznego punktu widzenia, związki z dużą różnicą wieku są bardziej stabilne. Nie ma w nich głupich problemów, jeśli chodzi o brak pieniędzy i zazdrość. Nasi bohaterowie wywołują krótkie spięcia, ale można żartobliwie stwierdzić, że „dzień ich podzieli, a noc połączy” ;-) 

Gorąco polecam i serdecznie dziękuję Wydawnictwu za możliwość dopasowania się nie tylko w moje gusta, ale i wielu czytelniczek. Od powieści trudno się oderwać, a dwa wieczory zleciały bardzo szybko, wręcz zbyt szybko … 

Katarzyna Żarska.

Wydawnictwo: AKURAT
Oprawa: miękka
Liczba stron: 351
Data premiery: 06.06.2018 r.
Tłumaczenie: Anna Lisowska
(nowość wydawnicza)



Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Obecność lęku

    „…W języku polskim   słowo „lęk”, tak jak słowo „ból”, jest krótsze niż jego znaczenie…”  Czy myślenie samodzielne jest wartościowe? Zdecydowanie TAK. Na studiach w Krakowie uczono Nas, że mamy bacznie obserwować świat i otoczenie. Nie bać się myśleć samodzielnie. Cieszę się, że to właśnie Uniwersytet Jagielloński skupia się na tematyce – lęku, który w życiu codziennym towarzyszy nam non stop. To praca, życie osobiste, rodzinne i nawet – duchowe. Lęk – to taki paradoks uczuć. Co tak naprawdę budzi lęk i niepokój? Jak perfekcyjnie odróżnić pierwszą emocję od drugiej? Co zaś sprawia, że lubimy oglądać horrory? Jesteśmy nieustannie zmuszeni do kwestionowania reguł rządzących światem. Czym naprawdę jest lęk? Lęk ma różne oblicza, które utrudniają jego rozpoznanie. To uczucie napięcia, rozdygotania, czasami to objawy przypominające choroby serca, przewodu pokarmowego, czy zaburzenia neurologiczne (bóle i zawroty głowy, drętwienia kończyn, niedowłady, zaburzeni...

Moc Dyskomfortu

  „…Jedyne, co można było zrobić, to włożyć kartkę w maszynę i zacząć pisać…” Na samym początku musimy wiedzieć, czym jest tytułowy dyskomfort. Według definicji pojęcia dyskomfort - jest subiektywnym odczuciem jednostki określonym jako psychiczne bądź fizyczne poczucie niedogodności. Wskazówką dla Nas powinno być to zdanie: „…Więc musisz ponieść porażkę w mniej więcej połowie przypadków…”. Jakie jest powodzenie stresu? Nasze lęki są często napędzane przez przeszły styl życia. Niebezpieczeństwo i bitwy, to one umacniają umysł, ciało i ducha. Podejmować wyzwania, które są twoje, to największa esencja. Przekraczamy taką linię na piasku – jest widoczna chwilę, a później woda – zabiera wszystko i dostrzegamy morskie fale. Autorem książki jest Michael Easter redaktor i profesor na University of Nevada. Współpracuje z wieloma magazynami. Mieszka w Las Vegas, na skraju pustyni, z żoną i dwoma psami. Jego książka podzielona jest na pięć części. Przeczytamy o tym, z czym jest naprawd...

Dziewięć miast włoskich i inne opowieści

  „… Powietrze wokół nich, pełne aromatu mirty i rozmarynu…” Podróże – te małe i duże. Włoskie klimaty są zazwyczaj wdzięcznym tematem. To bogactwo sztuki, malarstwa, architektury i wpływów chrześcijaństwa na kulturę. Musiał to lekarz, poeta i pisarz. Uczestnik niezależnego życia kulturalnego w okresie stanu wojennego, aresztowany w 1982 roku. Przed Wami nowość wydawnicza pt. „Dziewięć miast włoskich i inne opowieści”. Wenecja, Siena, Florencja, Rzym, Neapol czy Palermo. Wszystkie te miasta mają swój niepowtarzalny urok i czar. Część włoską tomu wzbogacają Inne Opowieści – czyli równie fascynujące opisy podróży do Libanu, gdzie autor szedł śladami maronickich świętych Szarbela i Rafqui, do Meksyku, gdzie zamieszkiwał w domu polskiej malarki Tamary Łempickiej. Łempicka i jej twórczość jest analizowana po dziś dzień. To jedna z najbardziej charakterystycznych i odrobinę kontrowersyjnych artystek. Mężczyzn malowała w eleganckich płaszczach, mundurach i smokingach. U Łempickie...