Przejdź do głównej zawartości

MYSZKA W PASKI



„… Poranek był deszczowy i dzieci nie mogły wyjść na dwór. Zosia i Franek zbudowali w kąciku pod oknem stadion i urządzili mecz piłki nożnej dla dinozaurów…”


Myszka w Paski to bardzo sympatyczne i rezolutne stworzenie. Pomimo, że nie lubię tego typu zwierząt, ani innych gadów stwierdzam, że ten obraz małego bohatera, może stać się najlepszym pomysłem na poznanie świata od A do Z. 

Autorka tym razem zwraca uwagę na zabawę i liczenie. Ewa Martynkien pisze w większości dla dzieci. To jej ogromna i szczera pasja. Jest scenarzystką. Redaguje krótkie formy, do seriali telewizyjnych, emitowanych w kanałach MiniMini+ czy TeleTOON+. Stworzyła także scenariusze do serialu komediowego „Radiowęzeł 13 i pół”. Tworzy także scenariusze seriali animowanych, oraz dzielnie wspiera inne projekty edukacyjne dla dzieci jako script doctor. Pisze książki, ale przeznaczone dla tych najmłodszych. Bardzo cieszę się z tego, że dzięki Wydawnictwu EDIPRESSE KSIĄŻKI mogę poznać jej kawałek życia i pasji, którą doceniają i najmłodsi i ich rodzice. 

Przeglądając publikacje dla rodziców, a także magazyny publicystyczne zastanawiam się, czy w dobie Internetu liczy się tylko konsumpcja? „ … Dowodów na naturalne zdolności matematyczne niemowląt jest coraz więcej, a świat naukowy weryfikuje poglądy, których nikt nie śmiał podważać przez dziesiątki lat…” Przyznam szczerze, że moją uwagę przykuł ostatnio portal http://cudownedziecko.pl/ . Może kiedyś mnie i mojemu dziecku się przyda … zobaczymy ;-) 

Oprócz głównej bohaterki książki, poznacie Szymka, który w przyszłości chciałby pracować w stacji kosmicznej, Lenkę – dziewczynkę, która uwielbia lody waniliowe i historie o polarnych niedźwiedziach, Zosię – miłośniczkę rysunku, dinozaurów i mistrzynię jazdy na hulajnodze, oraz Franka, który świetnie gra w piłkę i nie boi się pająków. 

Myszka wie, że liczenie jest bardzo przydatne. Dzieci mogą stać się małymi mistrzami i wykonywać ćwiczenia samodzielnie, ale też narysować coś po „zaznaczonym śladzie”. Sytuacje i dialogi obrazują dane zagadnienie. 

Każda wskazówka jest przydatna, zarówno dla rodzica i dziecka, które poznaje świat, oraz jego dobre i złe strony. Patronat medialny nad książką objęły magazyny dotyczące macierzyństwa i rodzicielstwa m. in „ Mamo, to Ja”. Myszka i seria o niej znana jest dzieciom ze szklanego ekranu. Zagadki sprawią, że nauka okaże się banalnie prosta. 

Gorąco polecam i liczę na owocne efekty, ponieważ liczy się zabawa, emocje i rozwój Waszych dzieci. Powodzenia !

Katarzyna Żarska

Wydawnictwo: EDIPRESSE KSIĄŻKI
Oprawa: twarda
Liczba stron: 124
Projekt okładki, skład i łamanie: Paweł Palikot
(nowość wydawnicza)

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Obecność lęku

    „…W języku polskim   słowo „lęk”, tak jak słowo „ból”, jest krótsze niż jego znaczenie…”  Czy myślenie samodzielne jest wartościowe? Zdecydowanie TAK. Na studiach w Krakowie uczono Nas, że mamy bacznie obserwować świat i otoczenie. Nie bać się myśleć samodzielnie. Cieszę się, że to właśnie Uniwersytet Jagielloński skupia się na tematyce – lęku, który w życiu codziennym towarzyszy nam non stop. To praca, życie osobiste, rodzinne i nawet – duchowe. Lęk – to taki paradoks uczuć. Co tak naprawdę budzi lęk i niepokój? Jak perfekcyjnie odróżnić pierwszą emocję od drugiej? Co zaś sprawia, że lubimy oglądać horrory? Jesteśmy nieustannie zmuszeni do kwestionowania reguł rządzących światem. Czym naprawdę jest lęk? Lęk ma różne oblicza, które utrudniają jego rozpoznanie. To uczucie napięcia, rozdygotania, czasami to objawy przypominające choroby serca, przewodu pokarmowego, czy zaburzenia neurologiczne (bóle i zawroty głowy, drętwienia kończyn, niedowłady, zaburzeni...

Dziewięć miast włoskich i inne opowieści

  „… Powietrze wokół nich, pełne aromatu mirty i rozmarynu…” Podróże – te małe i duże. Włoskie klimaty są zazwyczaj wdzięcznym tematem. To bogactwo sztuki, malarstwa, architektury i wpływów chrześcijaństwa na kulturę. Musiał to lekarz, poeta i pisarz. Uczestnik niezależnego życia kulturalnego w okresie stanu wojennego, aresztowany w 1982 roku. Przed Wami nowość wydawnicza pt. „Dziewięć miast włoskich i inne opowieści”. Wenecja, Siena, Florencja, Rzym, Neapol czy Palermo. Wszystkie te miasta mają swój niepowtarzalny urok i czar. Część włoską tomu wzbogacają Inne Opowieści – czyli równie fascynujące opisy podróży do Libanu, gdzie autor szedł śladami maronickich świętych Szarbela i Rafqui, do Meksyku, gdzie zamieszkiwał w domu polskiej malarki Tamary Łempickiej. Łempicka i jej twórczość jest analizowana po dziś dzień. To jedna z najbardziej charakterystycznych i odrobinę kontrowersyjnych artystek. Mężczyzn malowała w eleganckich płaszczach, mundurach i smokingach. U Łempickie...

Moc Dyskomfortu

  „…Jedyne, co można było zrobić, to włożyć kartkę w maszynę i zacząć pisać…” Na samym początku musimy wiedzieć, czym jest tytułowy dyskomfort. Według definicji pojęcia dyskomfort - jest subiektywnym odczuciem jednostki określonym jako psychiczne bądź fizyczne poczucie niedogodności. Wskazówką dla Nas powinno być to zdanie: „…Więc musisz ponieść porażkę w mniej więcej połowie przypadków…”. Jakie jest powodzenie stresu? Nasze lęki są często napędzane przez przeszły styl życia. Niebezpieczeństwo i bitwy, to one umacniają umysł, ciało i ducha. Podejmować wyzwania, które są twoje, to największa esencja. Przekraczamy taką linię na piasku – jest widoczna chwilę, a później woda – zabiera wszystko i dostrzegamy morskie fale. Autorem książki jest Michael Easter redaktor i profesor na University of Nevada. Współpracuje z wieloma magazynami. Mieszka w Las Vegas, na skraju pustyni, z żoną i dwoma psami. Jego książka podzielona jest na pięć części. Przeczytamy o tym, z czym jest naprawd...