Przejdź do głównej zawartości

Dzielny Lew – Eryk



„… Udało się! – zawołał z dumą. Pokonał dzisiaj dwie przeszkody. Nie zatrzymało go skaleczenie i przezwyciężył strach przed kolejną wspinaczką …” 

To kolejna książka dla najmłodszych, która pojawi się na moim blogu. Publikacja dla najmłodszych powinna być kolorowa, zawierać morał i bohatera, który stanie się najlepszym przyjacielem twojego rezolutnego dziecka. 

Książki i twórczość Ewy Martynkien mogliście poznać już na mojej stronie. Autorka związana jest ze stacją MiniMini +. Eryk powstał na postawie scenariusza Joanny Rey. Liczę, że sięgnięcie również po „Strachy na Lachy”. Główny bohater Eryk jest dzielny, rezolutny i momentami śmieszny. 

Rodzice Eryka ustalili, że maluszek – siostrzyczka Lusia będzie mieszkała w pokoju z bratem. Jak to starsze rodzeństwo czasami grymasi na to młodsze, oraz momentami wiąże pewne nadzieje. Gdy dziewczynka urośnie, będzie chciała się bawić pociągami. Posiadanie rodzeństwa ma swoje dobre strony, ale zainteresowanie mniejszym już nie. Psychologowie zwracają uwagę na ten problem, kiedy wśród dzieci pojawia się zazdrość. 

Świat małego dziecka i kolorowej postaci, jest inny niż normalna rzeczywistość. Dowiecie się, co to jest Puchar Srebrnej Łyżeczki, Misja Ninja i jak powinien wyglądać super bohater. 

Odwaga, ciekawość świata i interesujące przygody są ważnymi cechami, by Ci najmłodsi zainteresowali się publikacją. To im ma się podobać, bo to ich potrzeby są najważniejsze gdy rodzic jest zmęczony i pada z nóg. 

Ponadto publikacja zawiera elementy do kolorowania, które ułatwią poznawanie świata. Dział zagadek i szkicownika rozwinie kreatywność. Siła zabawy i nauki stanie się istotnym elementem rozwoju. Lew Eryk ucieszy każdego malucha i mówię, to z pełną odpowiedzialnością z perspektywy wesołej ciotki dwóch bliźniaczek ;-)

Gorąco polecam
Katarzyna Żarska
 
Wydawnictwo: EDIPRESSE KSIĄŻKI
Oprawa: twarda
Liczba stron: 124
Projekt okładki, skład i łamanie: Paweł Palikot
Rysunki: Katarzyna Kołodziej
(nowość wydawnicza)


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Obecność lęku

    „…W języku polskim   słowo „lęk”, tak jak słowo „ból”, jest krótsze niż jego znaczenie…”  Czy myślenie samodzielne jest wartościowe? Zdecydowanie TAK. Na studiach w Krakowie uczono Nas, że mamy bacznie obserwować świat i otoczenie. Nie bać się myśleć samodzielnie. Cieszę się, że to właśnie Uniwersytet Jagielloński skupia się na tematyce – lęku, który w życiu codziennym towarzyszy nam non stop. To praca, życie osobiste, rodzinne i nawet – duchowe. Lęk – to taki paradoks uczuć. Co tak naprawdę budzi lęk i niepokój? Jak perfekcyjnie odróżnić pierwszą emocję od drugiej? Co zaś sprawia, że lubimy oglądać horrory? Jesteśmy nieustannie zmuszeni do kwestionowania reguł rządzących światem. Czym naprawdę jest lęk? Lęk ma różne oblicza, które utrudniają jego rozpoznanie. To uczucie napięcia, rozdygotania, czasami to objawy przypominające choroby serca, przewodu pokarmowego, czy zaburzenia neurologiczne (bóle i zawroty głowy, drętwienia kończyn, niedowłady, zaburzeni...

Dziewięć miast włoskich i inne opowieści

  „… Powietrze wokół nich, pełne aromatu mirty i rozmarynu…” Podróże – te małe i duże. Włoskie klimaty są zazwyczaj wdzięcznym tematem. To bogactwo sztuki, malarstwa, architektury i wpływów chrześcijaństwa na kulturę. Musiał to lekarz, poeta i pisarz. Uczestnik niezależnego życia kulturalnego w okresie stanu wojennego, aresztowany w 1982 roku. Przed Wami nowość wydawnicza pt. „Dziewięć miast włoskich i inne opowieści”. Wenecja, Siena, Florencja, Rzym, Neapol czy Palermo. Wszystkie te miasta mają swój niepowtarzalny urok i czar. Część włoską tomu wzbogacają Inne Opowieści – czyli równie fascynujące opisy podróży do Libanu, gdzie autor szedł śladami maronickich świętych Szarbela i Rafqui, do Meksyku, gdzie zamieszkiwał w domu polskiej malarki Tamary Łempickiej. Łempicka i jej twórczość jest analizowana po dziś dzień. To jedna z najbardziej charakterystycznych i odrobinę kontrowersyjnych artystek. Mężczyzn malowała w eleganckich płaszczach, mundurach i smokingach. U Łempickie...

Moc Dyskomfortu

  „…Jedyne, co można było zrobić, to włożyć kartkę w maszynę i zacząć pisać…” Na samym początku musimy wiedzieć, czym jest tytułowy dyskomfort. Według definicji pojęcia dyskomfort - jest subiektywnym odczuciem jednostki określonym jako psychiczne bądź fizyczne poczucie niedogodności. Wskazówką dla Nas powinno być to zdanie: „…Więc musisz ponieść porażkę w mniej więcej połowie przypadków…”. Jakie jest powodzenie stresu? Nasze lęki są często napędzane przez przeszły styl życia. Niebezpieczeństwo i bitwy, to one umacniają umysł, ciało i ducha. Podejmować wyzwania, które są twoje, to największa esencja. Przekraczamy taką linię na piasku – jest widoczna chwilę, a później woda – zabiera wszystko i dostrzegamy morskie fale. Autorem książki jest Michael Easter redaktor i profesor na University of Nevada. Współpracuje z wieloma magazynami. Mieszka w Las Vegas, na skraju pustyni, z żoną i dwoma psami. Jego książka podzielona jest na pięć części. Przeczytamy o tym, z czym jest naprawd...