Przejdź do głównej zawartości

Bez pożegnania


„ … Nie wiedziałam, kiedy wrócę, ale powodem, dla którego nie powiedziałam mu, dokąd jadę, był strach, że po mnie przyjedzie albo poprosi, żebym wróciła. Nie miałabym w sobie wystarczająco siły, aby mu odmówić, zwłaszcza gdyby nalegał. Wróciłabym i wszystko wyglądałoby tak jak do tej pory,  a ja bym tego nie wytrzymała …” 
To jedna z najbardziej fascynujących książek ostatniego czasu. Przyznam szczerze, że nie mogłam się od niej oderwać, a teraz żałuję, że tak szybko wszystko się skończyło … Czytanie to moja choroba, ale sądzę, że nigdy jej nie wyleczę ;-) 

Autorką książki jest bestsellerowa pisarka „New York Timesa” Mia Sheridan. Jej książkami fascynują się również „Wall Street Journal”, oraz „USA Today”. Prawdziwą pasją jest snucie niezwykłych historii o prawdziwych ludziach i miłości - bez granic. Przeznaczenie jest też nieodłącznym elementem jej publikacji, bo przecież w życiu nie ma przypadków. Mia mieszka wraz z mężem w Cincinnati w Ohio. To matka czwórki dzieci, ale w dalszym ciągu pamięta również o tragedii jaka ją spotkała. Piąta pociecha zmarła. 

„ Bez pożegnania”, to bardzo interesująca książka. Bez względu na wiek sądzę, że każda kobieta powinna ją przeczytać. Nie ma w niej przerysowanej i sztucznej fabuły. 

Lia Del Valle, to córka ubogiej imigrantki z Meksyku, pracującej na farmie, wychowywała się w Dolinie Kalifornijskiej. Jej serce odnalazło jednak spokój w towarzystwie dwóch chłopców, którzy stali się jej jedynymi przyjaciółmi. Ale czy na pewno? 

Dwaj bracia, bliźniacy są niezwykle przystojni. To Preston i Cole. Mimo, że chłopcy wyjechali na studia, zmarł ich ojciec, to Lia wciąż kochała Prestona, spotykając się z jego bratem. 

Preston jest dla niej kimś wyjątkowym, oraz ucieleśnieniem wszystkich pragnień. Bratnią duszą i mężczyzną, o którym zawsze marzyła. Swoje dorastanie dziewczyna kojarzy z farmą i Prestonem, którego szczerze kocha. Wstydziła się swojego mieszkania – szopy, bez materaca, brudu i upokorzenia, którego doznawała. 

Lia wraca do miasteczka po tym, jak zniknęła bez śladu na długich sześć miesięcy. Jest pełna determinacji, by odzyskać swoje serce, dziecko – syna i życie. Chłopiec był owocem miłości, namiętności i dojrzewającego w niej latami pragnienia. 

Podoba mi się to, że pisarka podkreśla trudne życie i wartości, które każdy z Nas nosi w sercu. Nie sugeruję, że każdy ma zawsze rację. Ale jak można zrozumieć to, że prawdziwy honor, bierze się nie ze słów ani z okoliczności, ale z głębi duszy? Gdzie w takim razie kryje się prawda? I jak wybaczyć niewybaczalne? A może to niewygodne poczucie winy zwycięży? Fabuła przyciąga, jak magnes, a wszystkie okoliczności sprawią, że nie będziecie do końca wiedzieć, co się naprawdę wydarzy. 

Gorąco polecam książkę z ogromnym sercem i pokładem uczuć ;-) 

Katarzyna Żarska

Wydawnictwo: EDIPRESSE KSIĄŻKI
Oprawa: miękka
Liczba stron: 320
Przełożyła: Monika Wiśniewska
Projekt okładki i stron tytułowych: Anna Skopińska
(nowość wydawnicza)
 


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Zacznij od dziś

  „… Nie tak bowiem człowiek widzi jak widzi Bóg, bo człowiek patrzy na to, co widoczne dla oczu, Pan natomiast patrzy na serce… (1Sm 16, 7b)” Każdy z Nas pragnie, by jego życie było spokojne, idealne, wręcz komfortowe. Niestety nie zawsze tak się da. Czy Ty – Kochany Czytelniku, umiesz zaczynać wszystko od nowa? Dotyczy to także twojej duszy i pewnej duchowości, która towarzyszy Ci niemal codziennie. Wanda Rutkiewicz , polska himalaistka, po zdobyciu Mount Everestu powiedziała, że „każdy ma przecież do pokonania swój Everest. Mój sukces był dowodem na to, że każdemu może się udać to, co sobie postanowi”. Dla Czytelnika, to bardzo mądra wskazówka, bo każdy indywidualnie i nie na pokaz może wyciągnąć np. z Adwentu, modlitwy i życia, co chce. Takim Everestem czasem okazuje się nasze życie. Niekiedy trudne i nie do przejścia. Człowieka przytłacza wiele zła, problemów, kłopotów. To ciągła gonitwa myśli, bo jak zrobić coś tylko dla siebie? Dlatego będzie emocjonująco. Dobrze i

Krzyk ciszy

  „… Przytulił ją niepewnie, nie wiedząc, jak się zachować. Ale ona go nie puszczała. Płakała ciągle, wyobrażając sobie sytuację, na jaką go skazała …”  Zapytam Was trochę przewrotnie – Czy krzyk zawsze musi być głośny? Może ktoś robi to w zupełnej ciszy i wręcz wyje do poduszki, w samotności? Przed Wami najnowsza książka autorki „ Śpij, dziecinko, śpij”, zdobywczyni głównej nagrody w plebiscycie Książka Roku Lubimyczytać 2022, w kategorii horroru. "Realizacja marzeń wymaga czasu i poświęcenia". Jedna z naszych postaci nie może dotrzymać słowa i czegoś dostrzec. Sama pisarka fajnie namieszała. Jolanta Bartoś mówi, że jej dusza jest pęknięta na dwie części. W jednej panuje mrok, który zmusza do mordowania, w drugiej jest światło i wszystko, co piękne. Na swoim koncie ma kryminały, thrillery i horrory. Odbiorca ma w czym wybierać. Barbara Trzebińska jest wybitnym lekarzem transplantologiem. Po wieloletnich walkach udaje jej się odzyskać rodzinny majątek w Jaraczewie. R

Pomiędzy nami tajemnice

„… Uśmiechnęła się niewyraźnie i podała mu rękę, po czym przeniosła spojrzenie na towarzyszącą mu osobę…”  Tajemnica czyli coś szczególnego, że ktoś boi się, że naprawdę wyjdzie na jaw. Przed Wami książka, która przeniesie Nas do swoistego labiryntu ludzkich losów. Według literatury fachowej „…tajemnica, czyli dane lub informacje, których ujawnienie osobom nieuprawnionym jest zakazane ze względu na normy prawne lub inne normy społeczne. W religiach, szczególnie w kultach misteryjnych, słowo tajemnica odnosi się do ukrytej rzeczywistości duchowej, z którą człowiek spotyka się przez obrzędy religijne…”. Autorką książki jest Katarzyna Grzebyk, która podkreśla, że powieść jest fikcją literacką. Pożar kina objazdowego wydarzył się jednak naprawdę. Powstało o nim kilka publikacji i film. Najważniejsze w tekście jest też   dobre słowo i odrobina uśmiechu. Ja – ze swojej czytelniczej perspektywy, to doceniam. Rok 1950. Do małej wioski na południu Polski przyjeżdża kino objazdowe. Podcz