Przejdź do głównej zawartości

Bez pożegnania


„ … Nie wiedziałam, kiedy wrócę, ale powodem, dla którego nie powiedziałam mu, dokąd jadę, był strach, że po mnie przyjedzie albo poprosi, żebym wróciła. Nie miałabym w sobie wystarczająco siły, aby mu odmówić, zwłaszcza gdyby nalegał. Wróciłabym i wszystko wyglądałoby tak jak do tej pory,  a ja bym tego nie wytrzymała …” 
To jedna z najbardziej fascynujących książek ostatniego czasu. Przyznam szczerze, że nie mogłam się od niej oderwać, a teraz żałuję, że tak szybko wszystko się skończyło … Czytanie to moja choroba, ale sądzę, że nigdy jej nie wyleczę ;-) 

Autorką książki jest bestsellerowa pisarka „New York Timesa” Mia Sheridan. Jej książkami fascynują się również „Wall Street Journal”, oraz „USA Today”. Prawdziwą pasją jest snucie niezwykłych historii o prawdziwych ludziach i miłości - bez granic. Przeznaczenie jest też nieodłącznym elementem jej publikacji, bo przecież w życiu nie ma przypadków. Mia mieszka wraz z mężem w Cincinnati w Ohio. To matka czwórki dzieci, ale w dalszym ciągu pamięta również o tragedii jaka ją spotkała. Piąta pociecha zmarła. 

„ Bez pożegnania”, to bardzo interesująca książka. Bez względu na wiek sądzę, że każda kobieta powinna ją przeczytać. Nie ma w niej przerysowanej i sztucznej fabuły. 

Lia Del Valle, to córka ubogiej imigrantki z Meksyku, pracującej na farmie, wychowywała się w Dolinie Kalifornijskiej. Jej serce odnalazło jednak spokój w towarzystwie dwóch chłopców, którzy stali się jej jedynymi przyjaciółmi. Ale czy na pewno? 

Dwaj bracia, bliźniacy są niezwykle przystojni. To Preston i Cole. Mimo, że chłopcy wyjechali na studia, zmarł ich ojciec, to Lia wciąż kochała Prestona, spotykając się z jego bratem. 

Preston jest dla niej kimś wyjątkowym, oraz ucieleśnieniem wszystkich pragnień. Bratnią duszą i mężczyzną, o którym zawsze marzyła. Swoje dorastanie dziewczyna kojarzy z farmą i Prestonem, którego szczerze kocha. Wstydziła się swojego mieszkania – szopy, bez materaca, brudu i upokorzenia, którego doznawała. 

Lia wraca do miasteczka po tym, jak zniknęła bez śladu na długich sześć miesięcy. Jest pełna determinacji, by odzyskać swoje serce, dziecko – syna i życie. Chłopiec był owocem miłości, namiętności i dojrzewającego w niej latami pragnienia. 

Podoba mi się to, że pisarka podkreśla trudne życie i wartości, które każdy z Nas nosi w sercu. Nie sugeruję, że każdy ma zawsze rację. Ale jak można zrozumieć to, że prawdziwy honor, bierze się nie ze słów ani z okoliczności, ale z głębi duszy? Gdzie w takim razie kryje się prawda? I jak wybaczyć niewybaczalne? A może to niewygodne poczucie winy zwycięży? Fabuła przyciąga, jak magnes, a wszystkie okoliczności sprawią, że nie będziecie do końca wiedzieć, co się naprawdę wydarzy. 

Gorąco polecam książkę z ogromnym sercem i pokładem uczuć ;-) 

Katarzyna Żarska

Wydawnictwo: EDIPRESSE KSIĄŻKI
Oprawa: miękka
Liczba stron: 320
Przełożyła: Monika Wiśniewska
Projekt okładki i stron tytułowych: Anna Skopińska
(nowość wydawnicza)
 


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Obecność lęku

    „…W języku polskim   słowo „lęk”, tak jak słowo „ból”, jest krótsze niż jego znaczenie…”  Czy myślenie samodzielne jest wartościowe? Zdecydowanie TAK. Na studiach w Krakowie uczono Nas, że mamy bacznie obserwować świat i otoczenie. Nie bać się myśleć samodzielnie. Cieszę się, że to właśnie Uniwersytet Jagielloński skupia się na tematyce – lęku, który w życiu codziennym towarzyszy nam non stop. To praca, życie osobiste, rodzinne i nawet – duchowe. Lęk – to taki paradoks uczuć. Co tak naprawdę budzi lęk i niepokój? Jak perfekcyjnie odróżnić pierwszą emocję od drugiej? Co zaś sprawia, że lubimy oglądać horrory? Jesteśmy nieustannie zmuszeni do kwestionowania reguł rządzących światem. Czym naprawdę jest lęk? Lęk ma różne oblicza, które utrudniają jego rozpoznanie. To uczucie napięcia, rozdygotania, czasami to objawy przypominające choroby serca, przewodu pokarmowego, czy zaburzenia neurologiczne (bóle i zawroty głowy, drętwienia kończyn, niedowłady, zaburzeni...

Dziewięć miast włoskich i inne opowieści

  „… Powietrze wokół nich, pełne aromatu mirty i rozmarynu…” Podróże – te małe i duże. Włoskie klimaty są zazwyczaj wdzięcznym tematem. To bogactwo sztuki, malarstwa, architektury i wpływów chrześcijaństwa na kulturę. Musiał to lekarz, poeta i pisarz. Uczestnik niezależnego życia kulturalnego w okresie stanu wojennego, aresztowany w 1982 roku. Przed Wami nowość wydawnicza pt. „Dziewięć miast włoskich i inne opowieści”. Wenecja, Siena, Florencja, Rzym, Neapol czy Palermo. Wszystkie te miasta mają swój niepowtarzalny urok i czar. Część włoską tomu wzbogacają Inne Opowieści – czyli równie fascynujące opisy podróży do Libanu, gdzie autor szedł śladami maronickich świętych Szarbela i Rafqui, do Meksyku, gdzie zamieszkiwał w domu polskiej malarki Tamary Łempickiej. Łempicka i jej twórczość jest analizowana po dziś dzień. To jedna z najbardziej charakterystycznych i odrobinę kontrowersyjnych artystek. Mężczyzn malowała w eleganckich płaszczach, mundurach i smokingach. U Łempickie...

Moc Dyskomfortu

  „…Jedyne, co można było zrobić, to włożyć kartkę w maszynę i zacząć pisać…” Na samym początku musimy wiedzieć, czym jest tytułowy dyskomfort. Według definicji pojęcia dyskomfort - jest subiektywnym odczuciem jednostki określonym jako psychiczne bądź fizyczne poczucie niedogodności. Wskazówką dla Nas powinno być to zdanie: „…Więc musisz ponieść porażkę w mniej więcej połowie przypadków…”. Jakie jest powodzenie stresu? Nasze lęki są często napędzane przez przeszły styl życia. Niebezpieczeństwo i bitwy, to one umacniają umysł, ciało i ducha. Podejmować wyzwania, które są twoje, to największa esencja. Przekraczamy taką linię na piasku – jest widoczna chwilę, a później woda – zabiera wszystko i dostrzegamy morskie fale. Autorem książki jest Michael Easter redaktor i profesor na University of Nevada. Współpracuje z wieloma magazynami. Mieszka w Las Vegas, na skraju pustyni, z żoną i dwoma psami. Jego książka podzielona jest na pięć części. Przeczytamy o tym, z czym jest naprawd...