Przejdź do głównej zawartości

Twoja mapa marzeń



„ … może nie potrzebujecie być ani prezesem, ani wiceprezesem, bo i po co. Może spełnieniem waszych marzeń będzie akceptacja dla waszych pomysłów, proponowanych zmian w firmie, w której pracujecie już kilka lat i w której nadszedł czas na zmiany …” 




Mapa powinna pomagać w odnalezieniu własnej drogi życiowej. To marzenia, plany i pomysły na lepsze jutro. Wiele słownikowych definicji przemawia do osób, które szukają swojej prawdziwej drogi. To nie polityka, ogromna kasa, czy nawet wyścig szczurów. 

Autorką książki jest Karina Sęp, mentorka, coach i konsultantka. W obecnej chwili planuje życie, marzenia i cele. Mama trójki nastolatków i kobieta z pasją. Na swoim koncie ma kilka publikacji m. in „Mapa marzeń – mapa celów”, oraz „Ogarnij swój świat”. 

To „coś małego” do przeżycia, realizacji i osiągnięcia. Wbrew wszystkim oczekujemy życia na pewnym poziomie. Co ciekawe zmienia się koncepcja, co w danej chwili jest dla Nas naprawdę ważne. Ale przecież zależy to tylko od wybranych priorytetów. 

Według mnie to rola miłości, pieniędzy i poczucie własnej wartości jest najważniejsze. Nie wszyscy muszą się zgadzać z Twoim zdaniem. To Ty masz żyć w zgodzie ze sobą. Autorka podkreśla, że to mapa jest realizacją hasła „marzysz i masz”. 

Karina Sęp doskonale podkreśla samoświadomość siebie. Cel to według niej „marzenie z datą realizacji”. Socjologowie i psychologowie umieją wpłynąć na myśli i życiowe marzenia. Nie ważne czy mieszkasz w dużym mieście, a może małym miasteczku. Ciekawym etapem jest tworzenie mapy. Znajdują się tu nie tylko kolory, ale i ćwiczenia związane z dość modnym „powitaniem słońca”. 

Dzień powinien być dobrze zaplanowany. To pobudka, poranna toaleta, śniadanie, praca, spotkania z ludźmi, czas po pracy, ale też spędzenie wieczoru i nocy w odpowiedni sposób. Jestem przekonana, że zainteresuje Was też tabela wartości, gdzie odnajdziecie nie tylko pracowitość, naukę, ale i pogodę ducha. 

Subtelnie opisane są kolory. Czerwony to uznanie, ciepło i gorące uczucia. Pole fioletowe to pieniądze i pomyślność, różowe, to miłość i związki. Zielone – rodzina i zdrowie, białe zaś to dzieci i pasje. Moje ulubione niebieskie pole zawiera w sobie naukę i rozwój, a szare podróże te bliskie i dalekie. 

Jako subiektywny czytelnik jestem zadowolona, że znalazłam czas dla tej publikacji. Książka napisana jest w ciekawy sposób i przemyślana w każdym najdrobniejszym szczególe. To także odwołanie do autorytetów. Karina Sęp przywołuje tu postać Iwony Majewskiej – Opiełki, psychologa i autorkę wielu interesujących poradników.  

Gorąco polecam kawałek ciekawej lektury dla poszukujących swojego zdania
Katarzyna Żarska.

Wydawnictwo: EDIPRESSE KSIĄŻKI
Oprawa: twarda
Liczba stron: 345
(nowość wydawnicza)

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Obecność lęku

    „…W języku polskim   słowo „lęk”, tak jak słowo „ból”, jest krótsze niż jego znaczenie…”  Czy myślenie samodzielne jest wartościowe? Zdecydowanie TAK. Na studiach w Krakowie uczono Nas, że mamy bacznie obserwować świat i otoczenie. Nie bać się myśleć samodzielnie. Cieszę się, że to właśnie Uniwersytet Jagielloński skupia się na tematyce – lęku, który w życiu codziennym towarzyszy nam non stop. To praca, życie osobiste, rodzinne i nawet – duchowe. Lęk – to taki paradoks uczuć. Co tak naprawdę budzi lęk i niepokój? Jak perfekcyjnie odróżnić pierwszą emocję od drugiej? Co zaś sprawia, że lubimy oglądać horrory? Jesteśmy nieustannie zmuszeni do kwestionowania reguł rządzących światem. Czym naprawdę jest lęk? Lęk ma różne oblicza, które utrudniają jego rozpoznanie. To uczucie napięcia, rozdygotania, czasami to objawy przypominające choroby serca, przewodu pokarmowego, czy zaburzenia neurologiczne (bóle i zawroty głowy, drętwienia kończyn, niedowłady, zaburzeni...

Dziewięć miast włoskich i inne opowieści

  „… Powietrze wokół nich, pełne aromatu mirty i rozmarynu…” Podróże – te małe i duże. Włoskie klimaty są zazwyczaj wdzięcznym tematem. To bogactwo sztuki, malarstwa, architektury i wpływów chrześcijaństwa na kulturę. Musiał to lekarz, poeta i pisarz. Uczestnik niezależnego życia kulturalnego w okresie stanu wojennego, aresztowany w 1982 roku. Przed Wami nowość wydawnicza pt. „Dziewięć miast włoskich i inne opowieści”. Wenecja, Siena, Florencja, Rzym, Neapol czy Palermo. Wszystkie te miasta mają swój niepowtarzalny urok i czar. Część włoską tomu wzbogacają Inne Opowieści – czyli równie fascynujące opisy podróży do Libanu, gdzie autor szedł śladami maronickich świętych Szarbela i Rafqui, do Meksyku, gdzie zamieszkiwał w domu polskiej malarki Tamary Łempickiej. Łempicka i jej twórczość jest analizowana po dziś dzień. To jedna z najbardziej charakterystycznych i odrobinę kontrowersyjnych artystek. Mężczyzn malowała w eleganckich płaszczach, mundurach i smokingach. U Łempickie...

Moc Dyskomfortu

  „…Jedyne, co można było zrobić, to włożyć kartkę w maszynę i zacząć pisać…” Na samym początku musimy wiedzieć, czym jest tytułowy dyskomfort. Według definicji pojęcia dyskomfort - jest subiektywnym odczuciem jednostki określonym jako psychiczne bądź fizyczne poczucie niedogodności. Wskazówką dla Nas powinno być to zdanie: „…Więc musisz ponieść porażkę w mniej więcej połowie przypadków…”. Jakie jest powodzenie stresu? Nasze lęki są często napędzane przez przeszły styl życia. Niebezpieczeństwo i bitwy, to one umacniają umysł, ciało i ducha. Podejmować wyzwania, które są twoje, to największa esencja. Przekraczamy taką linię na piasku – jest widoczna chwilę, a później woda – zabiera wszystko i dostrzegamy morskie fale. Autorem książki jest Michael Easter redaktor i profesor na University of Nevada. Współpracuje z wieloma magazynami. Mieszka w Las Vegas, na skraju pustyni, z żoną i dwoma psami. Jego książka podzielona jest na pięć części. Przeczytamy o tym, z czym jest naprawd...