Przejdź do głównej zawartości

Efekt Grahama

 

„… I tak po prostu moje zirytowanie znika. Za każdym razem, gdy udaje mi się zmusić Rydera do normalnej ludzkiej reakcji zamiast niezadowolonego spojrzenia, które zwykle mi rzuca…”

W niedzielę zaczynamy czytać książki dla wrażliwych i pełnych życia kobiet. Nasza historia z całą pewnością pokazuje barwy i cienie największego uczucia, którego możemy doświadczyć – miłości. Na twarzy pojawia się uśmiech, łzy, a w oku błysk zainteresowania i ciepła, jakie otula odbiorcę niczym ciepła kołderka.

Autorką książki jest Elle Kennedy, kanadyjska pisarka. Na swoim koncie ma ponad czterdzieści tytułów, które przyniosły jej międzynarodową sławę. To kolejna publikacja tej pisarki, którą miałam okazję przeczytać. Na moim blogu prowadzonym z pasją do książek i czytania mogliście poznać jej inne powieści m. in „Kompleks grzecznej dziewczynki” i „Dziedzictwo”. Wiele tytułów znajduje się na listach bestsellerów USA Today, The New York Times i The Wall Street Journal. Pisarka pokazuje odbiorcy życie pełne wzlotów i upadków.

Gigi Graham wyznaczyła sobie trzy cele: zakwalifikować się do narodowej reprezentacji hokejowej, zdobyć olimpijskie złoto i wyjść z cienia swojego ojca. Idzie jej całkiem nieźle, poza dwiema małymi przeszkodami. Olimpijskie złoto może zejść na drugi plan.

By poprawić swoją technikę jazdy, Gigi musi nakłonić do pomocy nowego współkapitana drużyny Briar U. Ryder ma metr dziewięćdziesiąt wzrostu, jest dobrze zbudowany, arogancki, uparty i czasami niemiły, a do tego nieziemsko przystojny.

Luke Ryder ma swoje problemy. Męska drużyna hokeja właśnie połączyła się z odwiecznymi rywalami, przez co jako kapitan jest skazany na nieustające docinki kolegów. Co gorsza, miejsce na letnim obozie, na którym tak mu zależy, prowadzonym przez legendarnego Garretta Grahama, stoi pod znakiem zapytania, gdy robi na swoim idolu - złe pierwsze wrażenie. Dlatego układ z Gigi wprost spada mu z nieba. Ojciec Gigi był sportowcem, a matka uznaną kompozytorką.

Kapitan drużyny i córka trenera. Ona wcale nie jest spokojna, ale ma w sobie taką iskierką sportowego zacięcia. On nie do końca nadaje się na kapitana, pomimo, że gra całkiem dobrze.

Dziewczyna w domu miał ksywę „Stan”. Dużo ćwiczyła, bywało, że już o 7:30 rano była na lodowisku. Jako dziecko uprawiała łyżwiarstwo figurowe. Obecnie hokej. Na początku Gigi odbiera Rydera, jako gbura i zadufanego w sobie, choć przystojnego chłopaka. Ten jest zdziwiony, że jest córką trenera. Miała sławnego ojca, ale cały czas pozostawała w jego cieniu, mimo świetnej jazdy i gry. Ojciec ma koncie mnóstwo rekordów, grał do czterdziestego roku życia. Umiał grać, nie umiał dowodzić. Brat Gigi jest muzykiem i komponuje. Bawi się muzyką.

Czy uczucia pomagają czy przeszkadzają Nam w chłodnej kalkulacji? Jak bardzo miłość potrafi wywrócić poukładane życie do góry nogami?

Zachęcam Was do przeczytania lekkiej obyczajówki, która nadaje się idealnie do przepysznej herbaty z żurawiną i imbirem. Podkreślone zostaje też, jak po kryjomu można osiągnąć szczęście. Chwila bywa też ulotna i warto z niej skorzystać. 😉

Gorąco polecam

Katarzyna Żarska

https://zarska18.blogspot.com/

Wydawnictwo: ZYSK i S – ka

Premiera: 22.10.2024 r.

Tłumaczenie: Sylwia Chojnacka

Wydanie I

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Liczba stron: 576

(nowość wydawnicza) 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Manifestuj i twórz własną rzeczywistość

  „…Pamiętaj, że wybory, których dokonujesz, mają znaczenie i pokazują wszechświatowi, jak wartościowa się czujesz i na co zasługujesz…”  Jak wygląda świadome życie? Przed Wami jedna z ciekawszych książek tego sezonu literackiego. Rzeczywistość, czyli według definicji, wszystko co istnieje. W najszerszym znaczeniu zawiera byty, zarówno obserwowalne, jak i pojęciowe, wprowadzone przez naukę czy filozofię. Momentami bywa obiektywna, innym razem miła w obejściu i wreszcie nie do zniesienia. Czy warto odszukać własną drogę do wzmocnienia i sukcesu? Zdrowie emocjonalne i psychiczne w dzisiejszych, szalonych czasach jest bardzo ważne. Media, specjaliści i każdy z Nas docenia spokój i równowagę z wiekiem. Nie lubimy kiedy, ktoś narzuca swoje zdanie, mówi zbyt głośno i denerwuje. Moim zdaniem musimy wyjść poza strefę komfortu i przeanalizować codzienne rytuały. Dochodzimy do ciekawych wniosków. Autorka odnosi się do „wszechświata” jako siły energetycznej, większej od Nas samych. Według

Pudełko z pamiątkami

„…Wnętrze zatrzymało mnie w czasie. Nad piecem wisi na haczykach rząd rondli i patelni. Ścianę nad stołem, pokrytym ceratą w kratkę, wciąż zdobi biała, haftowaną niebieską nitką makatka …” Wiele osób uważa, że książka jest najlepszym przyjacielem w trudnych chwilach. Przed Wami pełna humoru opowieść z rodzinną tajemnicą w tle. Nasze Mamy i Babcie trzymają czasami takie szkatułki pełne rzeczy, do których mają sentyment. Znajdują się tam zdjęcia, drobna biżuteria czy pocztówki od bliskich osób. Co kryje zaś tytułowe pudełko z pamiątkami?  Autorka powieści – Katarzyna Kowalewska, to wielbicielka książek, która potrafi czytać, idąc chodnikiem. Mieszka w Grodzisku Mazowieckim. Zaczynała jako felietonistka pisząc dla portalu sportowego. Zadebiutowała powieścią łotrzykowską pt. „Pijany skryba”. To moja pierwsza przygoda z twórczością pisarki. Główna bohaterka Aśka to singielka, której zadziorności i dowcipu można tylko pozazdrościć. Ma 33 lata i jest fotografem. W wolnych chwila