Przejdź do głównej zawartości

Leniusiołki



„ … Powinna być równowaga: czas na pracę i czas na leniuchowanie. Jedno i drugie może być niezwykle przyjemne, pod warunkiem, że stosowane z umiarem …” 

Czytanie bajek jest najlepszą nauką dla małego i rezolutnego człowieka. To symbol dzieciństwa. Bajki zawierają morał, uwrażliwiają i pomagają poznać nowych, ciekawych przyjaciół. Liczę, że wszyscy rodzice kupują kolorowe książeczki, bo jeśli nie, to popełniają wielki i niewybaczalny błąd!

Autorką książki jest Anna Sakowicz absolwentka filologii polskiej, edukacji filozoficznej i filozofii na Uniwersytecie Szczecińskim, oraz edytorstwa współczesnego na Uniwersytecie im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Pracowała jako doradca metodyczny, nauczyciel, oraz redaktor naczelny. Od 2013 roku prowadzi blog Kura Pazurem. Do tej pory wydała kilka książek m. in: „Żółtą tabelkę”, „Niedomówienia”, oraz jedną książkę dla dzieci „Leniusiołki”. Cieszę się, że teraz mogę sięgnąć po kolejną książkę artystki, ponieważ „Na dnie duszy” wywarło na mnie spore wrażenie. 

Ważnym elementem jest to, że honorarium ze sprzedaży praw autorskich pisarka przeznaczyła na Stowarzyszenie Rodziców Dzieci Chorych na Białaczkę i Inne Choroby Nowotworowe w Szczecinie. Ten szczytny gest, może przyczynić się do uratowania wielu osób. 

Główną bohaterką publikacji jest mała Amelia. Niestety dziewczynka nie lubi porządku. Nie działają na nią żadne prośby, groźby, ani kary stosowane przez mamę. To WIELKA bałaganiara. W dodatku nigdy nic jej się nie chce, a czas wolny spędza najchętniej, leżąc na kanapie. Zaniepokojona zachowaniem córki mama Amelki, szuka pomocy w Internecie.  

Leniusiołki są puchate, mają wielkie brzuchy i duże pupy, ale są naprawdę milusie. Niestety czasami bekają i chrapią. Ich brzuszek przypomina wielką poduszkę, do której każdy pragnie się przytulić, a krótkie nóżki i łapki, wywołują uśmiech na twarzy. 

Leniusiołki bardzo sprytnie działają na człowieka i sprawiają, że nic się nie chce. Poznacie też ciekawe drugoplanowe postaci m. in długiego i chudego Praca, w czarnym cylindrze. To on pomaga zmartwionym rodzicom. Widzą go jednak ci, na którym, na to pozwala. 

Niezmiernie cieszę się z tego, że otrzymałam dedykację od Autorki, czasami warto stać się  na chwilę dzieckiem, ale tak całkiem poważnie … To idealna bajka, z morałem dla dzieci i ich rodziców ;-) 

Gorąco polecam
Katarzyna Żarska

Wydawnictwo: BJ Service
Oprawa: twarda
Liczba stron: 38
Ilustrował: Andrzej Niezgoda
(nowość wydawnicza)
 

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Jasność myślenia. Praktyczny podręcznik przekuwania myśli w skuteczne decyzje

  „…Kiedy wcielisz pewne rzeczy w życie, stają się częścią ciebie…”  Myślenie to fascynujący, a jednocześnie przydatny proces, który dotyczy Nas wszystkich. Wiele osób zastanawia się, jak można inaczej działać, gdy wszyscy, robią to samo. Wtedy ta osoba odbierana jest jako dziwak, bo nie fascynuje jej alkohol, używki, czy inne rozrywki, które nie znajdują się w jej świecie. Decyzja to osąd, że konkretna opcja jest tą najlepszą. Autorem książki jest Shane Parrish przedsiębiorca i poszukiwacz mądrości. Regularnie publikuje w „New York Timesie” i „Wall Street Journal”. Myśli i działania stanowią algorytm. Człowiek – to istota, która może robić, co chce, ale „nie może chcieć, co chce”. Grupa, w której jesteś ma ci odpowiadać, a nie męczyć. Odpowiednie moce to: - odpowiedzialność za siebie - samowiedza – czyli nasze mocne i słabe strony - samokontrola – opanowanie np. lęków - pewność siebie, która jest wartością. Życie składa się z ciągu doświadczeń, tymczasem zwykle nie

Arnhem – dług hańby

  „…Pułkownik Sosabowski wskazywał, że wyszkolenie specjalistów zajmie co najmniej sześć miesięcy…”  Środa –   ten tydzień, a w zasadzie jego (przyjemną część) zacznę przygodą z historią. Ta wymaga spokoju i analizy. Wszak nie każda postać zapisana w słownikach i szkolnych podręcznikach, zasłużyła od jej miłośników na prawdziwe uznanie. Czy prawidłowo? Jesienią 1944 roku wydawało się, że koniec wojny jest bliski – armia niemiecka na wszystkich frontach była na skraju rozpadu. Wystarczyło więc zadać jeden celny cios, by ostatecznie ją rozgromić. Generał Sosabowski uważany jest za zdradzonego bohatera II wojny światowej. W niedzielę 17 września 1944 roku na terenie okupowanej Holandii rozpoczęła się operacja „Market-Garden” – największa w historii II wojny światowej operacja powietrznodesantowa wojsk alianckich z udziałem żołnierzy 1. Samodzielnej Brygady Spadochronowej dowodzonej przez generała Stanisława Sosabowskiego. Pierwszy rzut to 2023 samoloty transportowe i 478 szybowców

Tristan 1946

  „… Nie daj w siebie wmówić, że tam musisz być, gdzie już nie jesteś. Wszystko się kończy, i sprawy, i miejsca, a człowiek musi iść naprzód…” Jeśli lubicie klasykę, to książka idealna do interpretacji życia i uczuć, które już w tamtych czasach były burzliwe i prawdziwe. O słynnym Tristanie dowiadujemy się już w podstawówce. Kiedy tak naprawdę umiera prawdziwa miłość? Jak wyglądały oczekiwania kobiet wobec mężczyzn? Rozsądek czy chłodna kalkulacja ukształtowały epokę? Pytań jest wiele. W powieści dostrzegamy skomplikowany splot emocji pomiędzy matką i synem. Może to jeden z nurtów psychoterapii? Nie zapominajmy, że Kuncewiczowa i interpretacja jej utworów nie odnosi się do bujnego rozwoju psychoanalizy. Michał, młody Polak naznaczony koszmarem drugiej wojny światowej, przybywa do Anglii, gdzie mieszka jego matka Wanda. Tam poznaje Kathleen i pomaga jej znaleźć posadę u starszego profesora, za którego dziewczyna wkrótce wychodzi za mąż. Poruszająca reinterpretacja celtyckiej l