Przejdź do głównej zawartości

Leniusiołki



„ … Powinna być równowaga: czas na pracę i czas na leniuchowanie. Jedno i drugie może być niezwykle przyjemne, pod warunkiem, że stosowane z umiarem …” 

Czytanie bajek jest najlepszą nauką dla małego i rezolutnego człowieka. To symbol dzieciństwa. Bajki zawierają morał, uwrażliwiają i pomagają poznać nowych, ciekawych przyjaciół. Liczę, że wszyscy rodzice kupują kolorowe książeczki, bo jeśli nie, to popełniają wielki i niewybaczalny błąd!

Autorką książki jest Anna Sakowicz absolwentka filologii polskiej, edukacji filozoficznej i filozofii na Uniwersytecie Szczecińskim, oraz edytorstwa współczesnego na Uniwersytecie im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Pracowała jako doradca metodyczny, nauczyciel, oraz redaktor naczelny. Od 2013 roku prowadzi blog Kura Pazurem. Do tej pory wydała kilka książek m. in: „Żółtą tabelkę”, „Niedomówienia”, oraz jedną książkę dla dzieci „Leniusiołki”. Cieszę się, że teraz mogę sięgnąć po kolejną książkę artystki, ponieważ „Na dnie duszy” wywarło na mnie spore wrażenie. 

Ważnym elementem jest to, że honorarium ze sprzedaży praw autorskich pisarka przeznaczyła na Stowarzyszenie Rodziców Dzieci Chorych na Białaczkę i Inne Choroby Nowotworowe w Szczecinie. Ten szczytny gest, może przyczynić się do uratowania wielu osób. 

Główną bohaterką publikacji jest mała Amelia. Niestety dziewczynka nie lubi porządku. Nie działają na nią żadne prośby, groźby, ani kary stosowane przez mamę. To WIELKA bałaganiara. W dodatku nigdy nic jej się nie chce, a czas wolny spędza najchętniej, leżąc na kanapie. Zaniepokojona zachowaniem córki mama Amelki, szuka pomocy w Internecie.  

Leniusiołki są puchate, mają wielkie brzuchy i duże pupy, ale są naprawdę milusie. Niestety czasami bekają i chrapią. Ich brzuszek przypomina wielką poduszkę, do której każdy pragnie się przytulić, a krótkie nóżki i łapki, wywołują uśmiech na twarzy. 

Leniusiołki bardzo sprytnie działają na człowieka i sprawiają, że nic się nie chce. Poznacie też ciekawe drugoplanowe postaci m. in długiego i chudego Praca, w czarnym cylindrze. To on pomaga zmartwionym rodzicom. Widzą go jednak ci, na którym, na to pozwala. 

Niezmiernie cieszę się z tego, że otrzymałam dedykację od Autorki, czasami warto stać się  na chwilę dzieckiem, ale tak całkiem poważnie … To idealna bajka, z morałem dla dzieci i ich rodziców ;-) 

Gorąco polecam
Katarzyna Żarska

Wydawnictwo: BJ Service
Oprawa: twarda
Liczba stron: 38
Ilustrował: Andrzej Niezgoda
(nowość wydawnicza)
 

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Zacznij od dziś

  „… Nie tak bowiem człowiek widzi jak widzi Bóg, bo człowiek patrzy na to, co widoczne dla oczu, Pan natomiast patrzy na serce… (1Sm 16, 7b)” Każdy z Nas pragnie, by jego życie było spokojne, idealne, wręcz komfortowe. Niestety nie zawsze tak się da. Czy Ty – Kochany Czytelniku, umiesz zaczynać wszystko od nowa? Dotyczy to także twojej duszy i pewnej duchowości, która towarzyszy Ci niemal codziennie. Wanda Rutkiewicz , polska himalaistka, po zdobyciu Mount Everestu powiedziała, że „każdy ma przecież do pokonania swój Everest. Mój sukces był dowodem na to, że każdemu może się udać to, co sobie postanowi”. Dla Czytelnika, to bardzo mądra wskazówka, bo każdy indywidualnie i nie na pokaz może wyciągnąć np. z Adwentu, modlitwy i życia, co chce. Takim Everestem czasem okazuje się nasze życie. Niekiedy trudne i nie do przejścia. Człowieka przytłacza wiele zła, problemów, kłopotów. To ciągła gonitwa myśli, bo jak zrobić coś tylko dla siebie? Dlatego będzie emocjonująco. Dobrze i

Krzyk ciszy

  „… Przytulił ją niepewnie, nie wiedząc, jak się zachować. Ale ona go nie puszczała. Płakała ciągle, wyobrażając sobie sytuację, na jaką go skazała …”  Zapytam Was trochę przewrotnie – Czy krzyk zawsze musi być głośny? Może ktoś robi to w zupełnej ciszy i wręcz wyje do poduszki, w samotności? Przed Wami najnowsza książka autorki „ Śpij, dziecinko, śpij”, zdobywczyni głównej nagrody w plebiscycie Książka Roku Lubimyczytać 2022, w kategorii horroru. "Realizacja marzeń wymaga czasu i poświęcenia". Jedna z naszych postaci nie może dotrzymać słowa i czegoś dostrzec. Sama pisarka fajnie namieszała. Jolanta Bartoś mówi, że jej dusza jest pęknięta na dwie części. W jednej panuje mrok, który zmusza do mordowania, w drugiej jest światło i wszystko, co piękne. Na swoim koncie ma kryminały, thrillery i horrory. Odbiorca ma w czym wybierać. Barbara Trzebińska jest wybitnym lekarzem transplantologiem. Po wieloletnich walkach udaje jej się odzyskać rodzinny majątek w Jaraczewie. R

Pomiędzy nami tajemnice

„… Uśmiechnęła się niewyraźnie i podała mu rękę, po czym przeniosła spojrzenie na towarzyszącą mu osobę…”  Tajemnica czyli coś szczególnego, że ktoś boi się, że naprawdę wyjdzie na jaw. Przed Wami książka, która przeniesie Nas do swoistego labiryntu ludzkich losów. Według literatury fachowej „…tajemnica, czyli dane lub informacje, których ujawnienie osobom nieuprawnionym jest zakazane ze względu na normy prawne lub inne normy społeczne. W religiach, szczególnie w kultach misteryjnych, słowo tajemnica odnosi się do ukrytej rzeczywistości duchowej, z którą człowiek spotyka się przez obrzędy religijne…”. Autorką książki jest Katarzyna Grzebyk, która podkreśla, że powieść jest fikcją literacką. Pożar kina objazdowego wydarzył się jednak naprawdę. Powstało o nim kilka publikacji i film. Najważniejsze w tekście jest też   dobre słowo i odrobina uśmiechu. Ja – ze swojej czytelniczej perspektywy, to doceniam. Rok 1950. Do małej wioski na południu Polski przyjeżdża kino objazdowe. Podcz