Przejdź do głównej zawartości

SZCZĘŚCIE

 

„… Zawsze będę z ufnością i otwartym sercem witać cię, gdy przychodzisz w przebraniu. A potem wyślę cię od siebie w różne strony, aby podzielić się tobą z innymi. Na tym właśnie polega twe piękno, Szczęście, wciąż podróżujesz i się zmieniasz… ”

Sobota – dzisiaj możemy odrobinę poszaleć. Każdy lubi, gdy w życiu po prostu gra. Wszystko się układa. Można powiedzieć, że idzie Nam „jak z płatka”. Niestety codzienność nie zawsze jest prosta, cudowna i kolorowa. Człowiek toczy czasami nieustanną walkę z otoczeniem, albo z samym sobą. Wewnętrznie czuje się rozbity. Co wtedy? Nadzieja, radość, miłość i śmiech: po wszystko to możesz sięgnąć, jeśli tylko twoja głowa będzie we właściwej przestrzeni. Sztuka polega na tym, że musimy pozwolić sobie na oddech, ozdrowienie, naładowanie baterii i spokój.

Szczęście jest wspaniałą rzeczą. To ono jest do wzięcia, jest cały czas, buzując i czekając, aż je pochwycimy. Po drugiej stronie jest ta kolczasta siostra szczęścia – depresja. Szczęście i równowaga to otwarty umysł, serce i dyscyplina. Może niektórzy z Nas muszą przejść do takiego punktu zwrotnego? Bycie uczciwym człowiekiem nie jest zawsze łatwe, bo narażasz się na bycie osądzonym. To strach dusi pewność siebie, która jest w Nas.

Odbiorca otrzymuje praktyczny i przyjazny poradnik, który pomoże Ci cieszyć się szczęściem każdego dnia. Chcesz nauczyć się odczuwać radość z małych i prostych rzeczy? Szukasz wewnętrznej równowagi, która pomoże Ci bardziej optymistycznie patrzeć w przyszłość? Pragniesz żyć pełniej, szczęśliwiej i w zgodzie ze sobą?

Wiele osób zauważa, że życie toczy się zbyt szybko, a presja jest wywierana na Nas ze wszystkich stron – w szkole, pracy, rodzinie czy w mediach społecznościowych. Czujemy się zmęczeni, zagubieni, a często również nieszczęśliwi. Co wtedy?

Autorka podkreśla, że żyjemy w kulturze ludzi, którzy dzielą się swoim życiem. Analizujemy oczywiście Facebook, Instagram, Twitter, Snapchat itp. Napięcie, bałagan, kłamstwo i kontrola, to one czasami przeszkadzają w życiu. Złość jest marnowaniem czasu i nikomu nie służy.

Uwaga zostaje skierowana także na samotność. Nikt nie powinien czuć się samotny, bo każdy zasługuje na to, by mieć wokół siebie mnóstwo przyjaźni i miłości. Tej ostatniej musimy pozwolić oddychać i płynąć naturalnym torem. 

Znana brytyjska dziennikarka i prezenterka Fearne Cotton na podstawie własnych doświadczeń i porad ekspertów opisuje jak małymi krokami odnaleźć radość życia. Otwarcie pisze o swojej walce z depresją i o tym, jak udało jej się uwolnić od negatywnego myślenia. Książka zawiera proste pisemne ćwiczenia, które pomogą ciekawemu czytelnikowi dobrze rozpocząć i zakończyć dzień, wzmocnić własną kreatywność i uwolnić wewnętrzne dążenie do szczęścia, a także przyniosą wiele ulgi, radości i spokoju.

W takim razie – musimy zrobić jedno. Postawić krok w stronę szczęścia 😉 

Gorąco polecam

Katarzyna Żarska

http://zarska18.blogspot.com/

Wydawnictwo: ZYSK i S – ka

Tytuł oryginału: Happy

Premiera: 24.01.2023 r.

Tłumaczenie: Joanna Szczepańska

Wydanie I

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Liczba stron: 280

(nowość wydawnicza) 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Zacznij od dziś

  „… Nie tak bowiem człowiek widzi jak widzi Bóg, bo człowiek patrzy na to, co widoczne dla oczu, Pan natomiast patrzy na serce… (1Sm 16, 7b)” Każdy z Nas pragnie, by jego życie było spokojne, idealne, wręcz komfortowe. Niestety nie zawsze tak się da. Czy Ty – Kochany Czytelniku, umiesz zaczynać wszystko od nowa? Dotyczy to także twojej duszy i pewnej duchowości, która towarzyszy Ci niemal codziennie. Wanda Rutkiewicz , polska himalaistka, po zdobyciu Mount Everestu powiedziała, że „każdy ma przecież do pokonania swój Everest. Mój sukces był dowodem na to, że każdemu może się udać to, co sobie postanowi”. Dla Czytelnika, to bardzo mądra wskazówka, bo każdy indywidualnie i nie na pokaz może wyciągnąć np. z Adwentu, modlitwy i życia, co chce. Takim Everestem czasem okazuje się nasze życie. Niekiedy trudne i nie do przejścia. Człowieka przytłacza wiele zła, problemów, kłopotów. To ciągła gonitwa myśli, bo jak zrobić coś tylko dla siebie? Dlatego będzie emocjonująco. Dobrze i

Krzyk ciszy

  „… Przytulił ją niepewnie, nie wiedząc, jak się zachować. Ale ona go nie puszczała. Płakała ciągle, wyobrażając sobie sytuację, na jaką go skazała …”  Zapytam Was trochę przewrotnie – Czy krzyk zawsze musi być głośny? Może ktoś robi to w zupełnej ciszy i wręcz wyje do poduszki, w samotności? Przed Wami najnowsza książka autorki „ Śpij, dziecinko, śpij”, zdobywczyni głównej nagrody w plebiscycie Książka Roku Lubimyczytać 2022, w kategorii horroru. "Realizacja marzeń wymaga czasu i poświęcenia". Jedna z naszych postaci nie może dotrzymać słowa i czegoś dostrzec. Sama pisarka fajnie namieszała. Jolanta Bartoś mówi, że jej dusza jest pęknięta na dwie części. W jednej panuje mrok, który zmusza do mordowania, w drugiej jest światło i wszystko, co piękne. Na swoim koncie ma kryminały, thrillery i horrory. Odbiorca ma w czym wybierać. Barbara Trzebińska jest wybitnym lekarzem transplantologiem. Po wieloletnich walkach udaje jej się odzyskać rodzinny majątek w Jaraczewie. R

Pomiędzy nami tajemnice

„… Uśmiechnęła się niewyraźnie i podała mu rękę, po czym przeniosła spojrzenie na towarzyszącą mu osobę…”  Tajemnica czyli coś szczególnego, że ktoś boi się, że naprawdę wyjdzie na jaw. Przed Wami książka, która przeniesie Nas do swoistego labiryntu ludzkich losów. Według literatury fachowej „…tajemnica, czyli dane lub informacje, których ujawnienie osobom nieuprawnionym jest zakazane ze względu na normy prawne lub inne normy społeczne. W religiach, szczególnie w kultach misteryjnych, słowo tajemnica odnosi się do ukrytej rzeczywistości duchowej, z którą człowiek spotyka się przez obrzędy religijne…”. Autorką książki jest Katarzyna Grzebyk, która podkreśla, że powieść jest fikcją literacką. Pożar kina objazdowego wydarzył się jednak naprawdę. Powstało o nim kilka publikacji i film. Najważniejsze w tekście jest też   dobre słowo i odrobina uśmiechu. Ja – ze swojej czytelniczej perspektywy, to doceniam. Rok 1950. Do małej wioski na południu Polski przyjeżdża kino objazdowe. Podcz