Przejdź do głównej zawartości

GEHENNA. Grzechy krwi

 

„… Podeszłam bliżej i przytuliłam się do jego pleców. Od razu wyprostował się jak struna… Nie wiedziałam, czy pomogło mu to choć na trochę, ale mnie bardzo. Potrzebowałam odrobiny jego ciepła … ” 

Miłość i nienawiść znajdują się na dwóch szalach. Waga może tym razem pokazać niezbyt precyzyjny wynik, ale bez względu na wszystko odbiorca dostrzega to, co lubi najbardziej. Prawdziwe uczucia. Seks stanowi dodatek, ale muszę przyznać, że powieść czyta się wręcz idealnie. 😉 Gehenna to ciężkie przejścia, wielkie cierpienie psychiczne lub fizyczne. Przetrwa miłość, czy brudna gra? Przekonajcie się sami.

Autorką książki jest Magdalena Winnicka – rodowita wrocławianka, od kilku lat mieszkająca w Smolcu. Rocznik 91. Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Kocha ludzi, książki, szalone podróże i mocny ryk silnika (choć przy robieniu prawa jazdy na motocykl okazało się, że lepiej sprawdza się w roli pasażera). Niecierpliwa, działająca pod wpływem impulsu, ale zawsze chętna na ciekawe wyzwania – zwłaszcza te dużego kalibru.

Alicja oskarża Kostę o zdradę, ale ten uparcie twierdzi, że zawsze był jej wierny i że ktoś postanowił go wrobić. Ona twierdzi, że już mu chyba nie ufa. On uważa, że to wszystko to zmyślone plotki. Co można jednak powiedzieć, gdy w samochodzie znajduje się obcą bieliznę? On zaś nie może jej darować, że zastosowała botoks na twarz. Mężczyzna kocha ją z każdym dniem nawet bardziej i wszystkie jej zmarszczki. Rodzina zawsze była dla niego najważniejsza – to jego najsłabszy punkt, który wróg postanowił wykorzystać, żeby zniszczyć Tironów. W tle mamy też kłótnie i porwanie.

Mężczyźni w tego typu książkach są dość charakterystyczni. To mocne charaktery, które nie zawsze ufają ludziom. Momentami są bezwzględni, ale ważną rolę w ich życiu odgrywają kobiety i to te namiętne. Seks stanowi też element łączący nasze postaci. Czułe spojrzenia, namiętne pocałunki, ale i dotyk, który sprawia, że po plecach przechodzą ciarki.

Kto jest tym agresorem? To dobry znajomy, Akshay Malang Khan. Powraca po dwunastu latach, żeby zemścić się za zniszczenie mu życia. Najprościej byłoby sięgnąć po broń, ale jego plany są znacznie bardziej wyrafinowane… Czy mu się uda?

Wspomniany Akshay Malang Khan to niebezpieczny i bezwzględny człowiek. Liczę na to, że pamiętacie historię porwania w dniu ślubu do Indii. Czas w tym momencie nie jest sprzymierzeńcem naszych postaci. Wszystko zostało dość starannie zaplanowane. Czy kobieta, która jest zależna od mężczyzny jest w stanie się w nim zakochać? Może wręcz przeciwnie? Pogardza nim … Wolność miewa czasami słodki smak.

Gorąco polecam nową książkę. Przyznaję, że aż mnie korci, by opowiedzieć więcej, ale zepsułabym cały efekt. Dlatego krótko – jest ciekawie, musicie ją przeczytać.😉

Katarzyna Żarska

http://zarska18.blogspot.com/

Wydawnictwo: Akurat

Premiera: 12.10.2022 r.

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Projekt okładki: Paweł Panczakiewicz

Wydanie I

Liczba stron: 352

(nowość wydawnicza) 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Zacznij od dziś

  „… Nie tak bowiem człowiek widzi jak widzi Bóg, bo człowiek patrzy na to, co widoczne dla oczu, Pan natomiast patrzy na serce… (1Sm 16, 7b)” Każdy z Nas pragnie, by jego życie było spokojne, idealne, wręcz komfortowe. Niestety nie zawsze tak się da. Czy Ty – Kochany Czytelniku, umiesz zaczynać wszystko od nowa? Dotyczy to także twojej duszy i pewnej duchowości, która towarzyszy Ci niemal codziennie. Wanda Rutkiewicz , polska himalaistka, po zdobyciu Mount Everestu powiedziała, że „każdy ma przecież do pokonania swój Everest. Mój sukces był dowodem na to, że każdemu może się udać to, co sobie postanowi”. Dla Czytelnika, to bardzo mądra wskazówka, bo każdy indywidualnie i nie na pokaz może wyciągnąć np. z Adwentu, modlitwy i życia, co chce. Takim Everestem czasem okazuje się nasze życie. Niekiedy trudne i nie do przejścia. Człowieka przytłacza wiele zła, problemów, kłopotów. To ciągła gonitwa myśli, bo jak zrobić coś tylko dla siebie? Dlatego będzie emocjonująco. Dobrze i

Krzyk ciszy

  „… Przytulił ją niepewnie, nie wiedząc, jak się zachować. Ale ona go nie puszczała. Płakała ciągle, wyobrażając sobie sytuację, na jaką go skazała …”  Zapytam Was trochę przewrotnie – Czy krzyk zawsze musi być głośny? Może ktoś robi to w zupełnej ciszy i wręcz wyje do poduszki, w samotności? Przed Wami najnowsza książka autorki „ Śpij, dziecinko, śpij”, zdobywczyni głównej nagrody w plebiscycie Książka Roku Lubimyczytać 2022, w kategorii horroru. "Realizacja marzeń wymaga czasu i poświęcenia". Jedna z naszych postaci nie może dotrzymać słowa i czegoś dostrzec. Sama pisarka fajnie namieszała. Jolanta Bartoś mówi, że jej dusza jest pęknięta na dwie części. W jednej panuje mrok, który zmusza do mordowania, w drugiej jest światło i wszystko, co piękne. Na swoim koncie ma kryminały, thrillery i horrory. Odbiorca ma w czym wybierać. Barbara Trzebińska jest wybitnym lekarzem transplantologiem. Po wieloletnich walkach udaje jej się odzyskać rodzinny majątek w Jaraczewie. R

Pomiędzy nami tajemnice

„… Uśmiechnęła się niewyraźnie i podała mu rękę, po czym przeniosła spojrzenie na towarzyszącą mu osobę…”  Tajemnica czyli coś szczególnego, że ktoś boi się, że naprawdę wyjdzie na jaw. Przed Wami książka, która przeniesie Nas do swoistego labiryntu ludzkich losów. Według literatury fachowej „…tajemnica, czyli dane lub informacje, których ujawnienie osobom nieuprawnionym jest zakazane ze względu na normy prawne lub inne normy społeczne. W religiach, szczególnie w kultach misteryjnych, słowo tajemnica odnosi się do ukrytej rzeczywistości duchowej, z którą człowiek spotyka się przez obrzędy religijne…”. Autorką książki jest Katarzyna Grzebyk, która podkreśla, że powieść jest fikcją literacką. Pożar kina objazdowego wydarzył się jednak naprawdę. Powstało o nim kilka publikacji i film. Najważniejsze w tekście jest też   dobre słowo i odrobina uśmiechu. Ja – ze swojej czytelniczej perspektywy, to doceniam. Rok 1950. Do małej wioski na południu Polski przyjeżdża kino objazdowe. Podcz